پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:

97 ، سال پرباری برای ورزش و جوانان البرز بود / ثبت رکورد بی نظیر در تاریخ مدال آوری ورزش البرز / تحقق رشد کمی مورد نظر سازمانهای مردم نهاد در البرز ورزش

97 ، سال پرباری برای ورزش و جوانان البرز بود / ثبت رکورد بی نظیر در تاریخ مدال آوری ورزش البرز / تحقق رشد کمی مورد نظر سازمانهای مردم نهاد در البرز

  بزرگنمايي:

آریا جوان - امیر غفرانی با بیان این که " 97 ، سال پرباری برای ورزش و جوانان البرز بود " ، تحقق رشد کمی مورد نظر سازمانهای مردم نهاد در البرز و ثبت رکورد بی نظیر در تاریخ مدال آوری ورزش استان را از مهمترین موفقیت های این اداره کل دانست.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان البرز؛ امیر غفرانی مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در گفتگو با پایگاه خبری این اداره کل ضمن تبریک فرارسیدن سال 1398 اظهار کرد: از تلاش و همت مستمر و پیگیر تمامی همکارانم در اداره کل و همچنین هیئتهای ورزشی، سازمانهای مردم نهاد، پیشکسوتان، مربیان، داروان و ... که موجب توسعه و رشد ورزش و جوانان و عملکرد موفق این اداره کل در سال 97 شد تشکر و قدردانی می نمایم.
میزبانی از 360 مسابقه کشوری، آسیایی و بین المللی، رویدادی بزرگ برای ورزش البرز
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز برگزاری مسابقات مهم به میزبانی استان البرز را نشان دهنده توانایی، ظرفیت و پتانسیل این استان ارزیابی و عنوان کرد: بنده از ابتدای قبول مسئولیت در ورزش و جوانان استان البرز همواره به انجام کارهای بزرگ و قبول میزبانی های مهم تاکید داشته ام و باز هم تکرا می کنم که هر چه بیشتر به سمت قبول مسئولیت و میزبانی از رویدادهای مهم کشوری و بین المللی گام برداریم به همان میزان به رشد و توسعه ورزش استان کمک بیشتری کرده ایم.
وی اضافه کرد: به همین خاطر یکی از اساسی ترین برنامه های ما در سال 97 میزبانی از رقابتهای مهم کشوری و بین المللی بود که از مسابقات بین المللی بدمینتون جام فجر، مسابقات بین المللی تکواندو جام فجر و جام باشگاههای آسیا و مسابقات قایقرانی اسلالوم قهرمانی جوانان و زیر 23 آسیا می توان به عنوان ماندگارترین آن ها یاد کرد.
غفرانی با باین این که " میزبانی از 360 مسابقه کشوری، آسیایی و بین المللی، دستاورد و رویدادی بزرگ برای ورزش البرز بود " عنوان کرد: در مجموع استان البرز طی سال 97 میزبان 184 مسابقه قهرمانی کشور، 63 مسابقه لیگ کشور، 41 مسابقه بین المللی و 5 مسابقه آسیایی و 13 اردوی تیم ملی در رشته های مختلف ورزشی بود که خود این مهم نشان دهنده رشد بی سابقه در این حوزه، ظرفیت بالای استان و همچنین موفقیت در برگزاری رویدادهای بزرگ در البرز است.
وی تصریح کرد: خوشبختانه پس از برگزاری تمامی این رقابتها، مسئولان از میزبانی شایسته البرز ابراز رضایت و قدردانی کردند.
کسب 2368 مدال رنگارنگ کشوری، بین المللی، آسیایی و جهانی توسط ورزشکاران البرز
مدیرکل ورزش و جوانان البرز با ابراز رضایت و قدردانی از افتخار آفرینی و مدال آوری ورزشکاران استان بیان کرد: بزرگترین سرمایه ورزش استان البرز استعدادهای ورزشی و قهرمانان این استان هستند که همواره سهم بسزایی در تیم های ملی داشته و مدالهای ارزشمندی را نصیب ورزش استان کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: در سال 97 ورزشکاران استان البرز موفق به ثبت دستاوردی بی سابقه و کسب 2368 مدال رنگارنگ در رشته های مختلف ورزشی و در سطوح مختلف شدند.
غفرانی افزود: از این میان 1971 مدال در رقابتهای کشوری، 182 مدال در مسابقات بین المللی، 25 مدال در سطح آسیایی و 27 مدال نیز در مسابقات جهانی توسط ورزشکاران استان البرز به دست آمد.
این مسئول تاکید کرد: عملکرد بی نظیر ورزشکاران البرز موجب شده تا این استان در بین 4 استان برتر کشور از لحاظ مدال آوری و افتخار آفرینی قرار گیرد.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز خاطرنشان کرد: البته لازم به ذکر است که آمار فوق بدون درنظر گرفتن عملکرد شش ماهه دوم 15 هیئت ورزشی استان البرز که تاکنون به طور کامل به دست ما نرسیده، وگرنه تعداد میزبانی و مدال آوری های ورزش استان البرز از این عدد نیز فراتر خواهد رفت که این دستاورد در تاریخ ورزش استان بی نظیر است. >>
اهداف ورزش و جوانان البرز تا حدود زیادی محقق شد
وی گفت: سال 97 برای ورزش و جوانان استان البرز سالی پرکار و به مراتب پربار تر نسبت به سالهای گذشته بود که نتایج و ثمرات قابل توجه و بی سابقه ای را به همراه داشت.
غفرانی افزود: بدون تردید تعداد میزبانی ها، مدال آوری، رشد سرانه ورزشی و دستاوردهای حوزه فرهنگی و جوانان به خوبی توسعه و پیشرفت کمی و کیفی محسوس ورزش و جوانان استان البرز در سال 97 را تشریح می کند.
وی ادامه داد: علیرغم مشکلات و کمبودهای زیر ساختی و بودجه ای، ورزش و جوانان استان البرز همچون همیشه با تکیه بر نیروی انسانی توانمند، ظرفیت ها و استعدادهای بی نظیر در این عرصه توانست تلاش مؤثری در جهت تحقق اهداف و کسب موفقیت های گوناگون داشته باشد.
کسب رتبه های برتر در سطوح مختلف
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز به موفقیت های این اداره کل در سال 97 اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در سال 97 نیز همچون سالهای 96 و 95 توانستیم با تلاش مستمر و انجام اقدامات قابل توجه، رتبه اول کشور ادارات کل سطح 2 وزارت ورزش و جوانان را از آن خود نمائیم.
وی اضافه کرد: همچنین در جشنواره شهید رجایی و تجلیل از دستگاههای دولتی البرز، موفق به کسب رتبه برتر استان شدیم.
بروز استعدادهای ناب ورزش البرز در المپیاد کشوری
وی به برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور در سال 97 اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگترین اقداماتی در سطح ورزش کشور طی سال 97 انجام گرفت، برگزاری المپیاد بزرگ استعدادهای برتر ورزش کشور بود که قطعا ثمرات آن در آینده ورزش کشور به خوبی دیده خواهد شد.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز بیان کرد: خوشبختانه ورزشکاران استان به خصوص نونهالان و نوجوانان البرزی بار دیگر با درخشش پر رنگ خود در میادین مختلف کشوری، توان و استعداد ناب ورزش البرز را به منصه ظهور گذاشتند.
وی ادامه داد: در این المپیاد ملی، استعدادهای ورزش استان البرز با کسب 96 مدال در رشته های مختلف بالاتر از بسیاری از استانهای پر امکانات و نامدار از حیث مدال آوری در جایگاه چهارم کشور قرار گرفتند.
غفرانی اضافه کرد: همچنین در زمینه مستعدین نیز با انتخاب 50 ورزشکار دختر و پسر، جایگاه سوم المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور از آن استان البرز شد که این مهم، موفقیتی قابل توجه و بزرگ برای ورزش البرز است.
این مسئول خاطرنشان کرد: البته در یکی دو رشته شرایط اعزام به مسابقات مهیا نشد وگرنه می توانستیم به نتایج بهتر و مدالهای بیشتری دست پیدا کنیم.
وی تاکید کرد: جایگاه واقعی البرز در زمینه مدال آوری المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور، مقام سومی بود و قطعا در سالهای آینده نتایجی به مراتب درخشان تر نیز کسب خواهد کرد.
غفرانی با بیان این که " جایگاه البرز در المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور، گویای رشد و توسعه چمشگیر ورزش این استان است" تصریح کرد: قطعا موفقیت ورزشکاران البرزی در المپیاد استعدادهای برتر کشور، باعث خواهد شد تا مسئولان ارشد ورزش نگاه ویژه ای به این استان در جهت برنامه ریزی و آینده سازی برای ورزش کشور داشته باشند.
پیشرفت محسوس ورزش بانوان البرز
غفرانی پیشرفت محسوس ورزش بانوان را یکی دیگر از دستاوردهای ورزش البرز در سال 97 عنوان کرد و افزود: بانوان استان البرز در سال 97 با عملکردی فوق العاده توانستند در رشته های متعددی از آقایان نیز جلو بزنند.
وی گفت: از 1971 مدالی که ورزشکاران البرز در مسابقات کشوری بدست آوردند، 1071 مدال یعنی تقریبا حدود 60 درصد مدال ها را بانوان ورزشکار البرز کسب کرده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز اضافه کرد: از میان مدال های ذکر شده، در سطح بین المللی 84 مدال، آسیایی 11 مدال و جهانی 9 مدال توسط افتخار آفرینان ورزش بانوان البرز بدست آمده است.
وی تصریح کرد: بدون تردید با روند رو به رشدی که طی سالیان اخیر صورت گرفته در سال 98 شاهد درخشش بیشتر و موفقیت های درخشان تری از بانوان ورزشکار البرز خواهیم بود.
رشد سرانه ورزشی استان با افتتاح 12 مجموعه ورزشی
غفرانی کمبودهای زیر ساختی را از عمده ترین مشکلات ورزش البرز دانست و گفت: یکی از بزرگترین و بارزترین مشکلات ورزش استان البرز و دغدغه های ما، بحث سرانه ورزشی استان است که نسبت به جمعیت و وجود قهرمانان بیشمار در استان، بسیار پایین می باشد.
وی افزود: متاسفانه استان البرز از لحاظ سرانه ورزشی و زیر ساختها در پایین ترین رتبه کشور قرار گرفته که البته این مشکل از دیرباز وجود داشته و در تمام سعی ما نیز در بهبود این مهم است.
این مسئول عنوان کرد: در سال 97 توانستیم با افتتاح 9 مجموعه ورزشی در قالب 8 زمین چمن مصنوعی، 1 استخر در راستای رشد سرانه ورزشی استان اقدام کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان البرزاضافه کرد: همچنین بخش خصوصی نیز در کنار اداره کل ورزش و جوانان 3 مجموعه ی ورزشی از جمله باشگاه طبقانی چند منظوره و پارک آبی در فردیس را احداث کرد که باحضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: هم اکنون سرانه ورزشی استان البرز تا حد مطلوب فاصله زیادی داشته و حل مشکلات این بخش نیاز به نگاه ویژه، همکاری و تعامل تمامی دستگاههای استان از جمله استانداری، شهرداری، شوراهای اسلامی شهر و .. دارد.
غفرانی با اشاره به رشد جمعیت در استان افزود: البته یکی از مسائلی که کار ورزش استان در این راستا را سخت تر کرده، بحث رشد جمعیت در البرز می باشد که چندین برابر بالاتر از میانگین کشور بوده و به این معناست که هر چقدر هم در این خصوص تلاش و کار صورت گیرد باز هم ممکن است نسبت به رشد سریع و روز افزون جمعیت و مهاجر پذیری استان البرز تا رسیدن به حد مطلوب فاصله به وجود بیاید.
مدیرکل ورزش و جوانان البرز خبر داد: قطعا در سال 98 با مساعدتهای صورت گرفته از سوی مقام عالی وزارت و استاندار البرز شاهد افتتاح بیشتر مجموعه های ورزشی خواهیم بود که تکمیل پروژه سالن 6 هزار نفری انقلاب اسلامی کرج از مهمترین اهداف ورزش استان در این زمینه است.
وی یادآور شد: البته سالن 6 هزار نفری انقلاب اسلامی پروژه ای ملی و مربوط به شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور است و ما نیز به نوبه ی خود با جدیت پیگیری های لازم را در این خصوص انجام خواهیم داد.
فعالیت 162 سازمان مردم نهاد استان البرز در حوزه های مختلف
وی با بیان این که استان البرز در حوزه فرهنگی و جوانان سرآمد کشور است عنوان کرد: کسب رتبه اول کشور برای 5 سال پیاپی از موفقیت های چشمگیر معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل و البته نشان دهنده توان و ظرفیت بالای استان البرز در این حوزه است.
غفرانی خاطرنشان کرد: به طور کلی استان البرز با 162 سمن فعال، دارای بیشترین تعداد سازمانهای مردم نهاد در سطح کشور است.
وی به توسعه کمی سمن ها در سال گذشته اشاره و اضافه کرد: طی دستمورالعمل وزارت ورزش و جوانان در سال 97 ادارات کل ورزش و جوانان استانها موظف بودند 27 سمن فعال به ثبت برساند که خوشبختانه اداره کل ورزش و جوانان البرز با ثبت 28 سمن در این خصوص با عملکردی فوق العاده و بیش از تعداد پیش بینی شده در زمینه توسعه کمی سازمانهای مردم نهاد خوش درخشید.
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به مشارکت سازمانهای مردم نهاد در عرصه های مختلف استان البرز تصریح کرد: بر اساس جمعیت جوان و پیش بینی های صورت گرفته استان البرز می بایست تا سال 1400 دارای 130 سازمان مردم نهاد می شد که با توجه به عملکرد بی نظیر در این حوزه هم اکنون با ثبت 162 سمن نه تنها از هم اکنون به این مهم دست یافتیم بلکه می توان گفت 3 سال از برنامه های کلان این حوزه نیز جلوتر هستیم.
قدردانی از تمامی همراهان ورزش و جوانان البرز
مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز در پایان موفقیت های این اداره کل را حاصل تلاش جمعی دانست و گفت: جا دارد از تمامی همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان استان و البرز و ادارات ورزش و جوانان شهرستان ها قدردانی نمایم که با تلاش و همت خود نقشی مهم و اثرگذار در دستیابی به این موفقیت ها ایفا کردند.
وی افزود: همچنین از هیئت های ورزشی، سازمانهای مردم نهاد، ورزشکاران، مربیان، داوران، پیشکسوتان و ... که به نوعی بازوان توانمند ورزش و جوانان استان البرز در تحقق اهداف این عرصه هستند و مسئولیت سنگینی را بر دوش دارند، تشکر می کنم.
غفرانی اضافه کرد: استاندار البرز، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مجموعه ی شهرداری و مدیریت شهری، فرمانداران و مدیران کل ادارات و دستگاههای اجرایی استان که همواره همکاری و تعامل نزدیکی با اداره کل ورزش و جوانان دارند نیز در کسب این دستاوردها و موفقیت ها نقش پر رنگی داشتند که از همه ی این عزیزان بصورت ویژه تشکر و قدردانی می نمایم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تختی بهانه ای برای کمک به سیل زدگان

دکتر سلطانی فر:هیچ‌چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/حمایتهای جامعه ورزش از مردم سیل زده باید تداوم یابد

دو طلا و یک نقره حاصل تلاش روز دوم دانشجویان ایرانی/نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد با کسب 7 مدال طلا ،نقره و برنز

صفوی: حامل سلام مقام معظم رهبری به تک تک شما هستم/ امیدوارم باعث افتخار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران باشید

دکتر صالحی امیری: سال 97 را با کمک مجموعه ی ورزش باعزت پشت سر گذاشتیم/موزه ورزش متعلق به تمام جامعه ورزش است /جامعه ورزش در موضوع سیل به از عهده مسوولیت اجتماعی شان به خوبی برآمدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هدیه خودر را به سیل‌زدگان کشور تقدیم کرد

سالک: سمنها جوشیده از دل مردم است

حجت الااسلام آل هاشم: جوانان حال حاضر کشور دنباله رو جوانان اوایل انقلاب هستند

حیدری: رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

معاون امور جوانان با آیت الله نمازی زاده امام جمعه کاشان دیدار کرد

بریده شدن کیک افتتاح خانه جوان کاشان

دیدارمهندس تندگویان و دکتر سلطان حسینی با امام جمعه کاشان

دکتر احمدی: خانواده بزرگ‌ورزش در امر امداد رسانی به سیل زدگان ،حضور موثر و‌پررنگ داشتند/فدراسیونها برنامه های همگانی خود در سال 98 را باهدف رونق بخشی به این حوزه اعلام کنند

تندگویان: صدای جوانان بودن رسالت سمن هاست / در موضوع سیل یک سوم کارها را سمنهای جوانان مدیریت می کنند

دکتر داورزنی در اولین نشست روسای فدراسیون ها با حضور دکتر سلطانی فر ؛در سال 98 باید با تدبیر و همفکری محدودیت منابع مالی در ورزش را مدیریت کنیم / جامعه ورزش می تواند این بحران مالی را هم پشت سر بگذارد

تندگویان: اشتغال ایمن و مسکن ارزان قیمت مهمتر از وام ازدواج است

محدث: نقش سمن های استان خوزستان در اسکان موقت و اضطراری مردم سیل زده چشمگیر بوده است.

برگزاری کارگاه های مهارت زندگی در 429 شهرستان کشور در سال 97

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

طباطبایی: اولویت اول کاراته کسب سهمیه المپیک است/ کمیته فنی تشکیل می شود

جمع آوری کمک‌های غیرنقدی فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سیل زدگان

بازدید سرزده دکتر صالحی امیری از فدراسیون پزشکی ورزشی

هادی رضایی، دبیر کمیته ملی پاراالمپیک شد

داورزنی : سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود/انتخابات والیبال، کشتی و وزنه‌برداری احتمالا در فصل بهار خواهد بود

دکتر عبدالحمید احمدی: موضوع ورزش همگانی باید دغدغه اصلی همه نهادها باشد

20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

چهار مدیرکل حوزه جوانان فردا به استانهای سیل زده سفر می کنند

اسبقیان فرمانده بسیج :جامعه ورزش از امتحان الهی کمک به هموطنان سیل زده سربلند بیرون آمد

حضور جامعه ورزش در گلریزان کمک‌ به سیل زدگان یک حرکت مردمی و انسانی است

تقدیر از جانبازان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

دکتر عبدالحمید احمدی: بیش از هزار مکان ورزشی را در اختیار مدیریت بحران استان‌ها قرار داده‌ایم

دکتر احمدی: ورزش کاران وجامعه جوان ایران تا پشت سر گذاشتن بحران سیل در کنار سیل زدگان خواهد‌بود

ارسال چهارمین محموله کمک رسانی به مناطق سیل زده ویژه استان لرستان، فردا از مجموعه ورزشی تختی تهران

تقدیر استاندار کهگیلویه وبویراحمد از علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان

بازدید معاون وزیر ورزش و جوانان از سالن‌های ورزشی محل اسکان سیل‌زدگان خوزستانی

تندگویان: هفته جوان را تبدیل به ماه امداد و یاری سیل‌زدگان خواهیم کرد

معاون وزیر ورزش و جوانان :جامعه ورزش تا بهبود شرایط کنار مردم سیل‌زده است

گلریزان برای سیل‌زدگان/ اعزام جوانان متخصص به مناطق آسیب‌دیده

خسارت 14 میلیارد تومانی سیل به اماکن ورزشی لرستان/عمده خسارت به شهرستان پلدختر وارد شده است/سفر "داورزنی"وروسای چند فدراسیون به لرستان جهت بازدیداز مناطق سیل زده

حضور گستره مردم، ورزشکاران و قهرمانان استان زنجان در کمک به سیل زدگان کشور

تمرکز دو هزار و پانصد سازمان‌ مردم نهاد جوانان در مسیر کمک و امداد رسانی به سیل زدگان

حضور دکتر داورزنی و روسای چند فدراسیون در مناطق سیل‌زده

جامعه ورزش وجوانان قم به کمک سیل زدگان شتافتند

تندگویان: کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد / از هر استان حداقل 100 جوان به مناطق سیل زده اعزام می شوند

افشین ملایی سفید دشتی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی شد

فردا مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان در همبستگی با سیل زدگان در سراسری کشور برگزار می شود

مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان فردا برگزار می شود

اختصاص یک روز حقوق کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به هموطنان سیل زده

دوچرخه سوار کرمانی در کمپ uci کره جنوبی حضور می یابد

6 تیرانداز تهرانی به اردوی تمرینی تیم تپانچه کشورمان دعوت شدند