پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

محمدرضا داورزنی و مروری بر آنچه در فوتبال ملی ایران گذشت؛

در مورد التهاباتی که کی روش ایجاد کرد با هدف منافع ملی خویشتن داری کردیم / در قبال فوتبال ایران فقط حمایت و پشتیبانی کردیم / سرمربیان تیم های ملی حق ندارند درباره مسائلی که به آنها مربط نیست اظهار نظر کنند ورزش

در مورد التهاباتی که کی روش ایجاد کرد با هدف منافع ملی خویشتن داری کردیم / در قبال  فوتبال   ایران  فقط حمایت و پشتیبانی کردیم / سرمربیان تیم های ملی حق ندارند درباره مسائلی که به آنها مربط نیست اظهار نظر کنند

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه وزارت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان معتقد است که فوتبال ملی ایران سال 97 را به خوبی سپری کرده است اما برای نتایج بهتر در جام ملت های آسیا و جام جهانی آینده نییاز است که با رفع مشکلات شرایط بهتری را با توجه به ظرفیت های فوتبال ایران بوجود آورد .دکتر داورزنی در خصوص مصاحبه های پرتنش کی روش در کوران جام ملتهای اسیا و سکوت وزارت ورزش و جوانان هم تاکید کرد: این سکوت با هدف حفظ منافع ملی و دوری از التهاب در جامعه و حفظ نشاط مردم صورت گرفت و در مقابل سرمربی سابق خویشتن داری کردیم .


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ،دکتر محمدرضا داورزنی در گفتگوی نوروزی با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در قبال مسایل مختلف تیم ملی فوتبال ایران به سوالات پاسخ داد .
مشروح این صحبت ها در زیر آمده است؛
کوچکترین دخالتی در برنامه های فدراسیون فوتبال نداشتیم به جز حمایت و همراهی با برنامه ها
یکی از اتفاقات خوبی که در ورزش کشور افتاد ،این بود که کوچکترین دخالتی در برنامه های فدراسیون فوتبال نداشتیم و هرآنچه رخ داد جز همراهی و حمایت نبود .
بعضی از موارد که در قبال مسائل فوتبال به ان دامن زده شد که بطور مثال وزارت ورزش و جوانان با فلان مربی زاویه دارد یا با فلان برنامه زاویه دارد،ناشی از جهل بود یا تلاش برای این قصه که فرار روبه جلویی اتفاق بیافتد تا اگر نتیجه شکستی رخ داد بهانه ای از قبل پیش بینی شود . اما وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک کلیه این بهانه ها را از بین بردند.
واقعیت آن است که موضوعی نبود که فدراسیون فوتبال برنامه ریزی کرده باشد و ما مخالفت کنیم و یا اینکه وزارتخانه بخواهد برنامه ای را تحمیل کند که بطور مثال این مربی بالشد و آن یکی نباشد. نقش وزارت ورزش و جوانان یک نقش کاملا حمایتی بود و و آنچه مسلم است وزارت ورزش و جوانان خیلی وقتها حرفها را به جان خرید تا التهابی در ورزش کشور ایجحاد نشود .
وزارت ورزش و جوانان در مقابل موضوعات مختلفی که در فضای مجازی بوجود آمد تدبیر کرد که منجر به التهاب در جامعه ورزش نشود و به نوعی موجب رنجش مردم نشود و هدف ما لذت بخشی به مردم و ایجاد نشاط در جامعه است
فوتبال ملی ایران در سال 97 عملکرد خوبی داشت
وقتی برنامه رای دنبال می کنید که نشاط و امید مردم در آن هست ،طبیعی است که نباید در مسیر حرکتش کسی سنگ اندازی کند و التهاب بوجود آورد یا حرفی بزند که در نهایت منجر به این شود که نتوانیم از ظرفیت ها به طور کامل استفاده کنیم .
طبیعی است وقتی مسئولیتی به یک سرمربی می دهید انتظار استفاده درست از ان دارید که بتواند اهدافی که از قبل ترسیم شده را بتواند محقق سازد .
در هرصورت قصد نداریم درباره عملکرد آقای کی روش بحث فنی کنیم اما از همه دوستانمان در فدراسیون فوتبال و بازیکنان ارزشمندی که سنگ تمام گذاشتند و موفقیت های خوبی بدست آوردند و کادرفنی تشکر می کنیم .
وزارت ورزش و جوانان هم تلاش زیادی انجام داد که فضای آرامی را برای تیم ملی مهیا کند و مشکل بازی تدارکاتی نداشته باشند تا به جام جهانی راه یافته دو در آنجا هم نتایج خوبی بگیرند که در این زمینه از حمایت های مقام معظم رهبری هم تشکر می کنیم که سابقه نداشته در هنگام شکست پیام بدهد و این اقدامی بود که به ما نشان می دهد فقط کسب نتیجه و برد مهم نیست و وقتی مردم می بینند که ورزش کاران تمام تلاش خود را انجام می دهند و یک بازی خوب را به نمایش می گذارندارزشمند است .
تیم ملی فوتبال آنچه در توان داشت انجام داد و اینکه ما انتظار داشته باشیم در جام ملت ها ی اسیا به فینال راه پیدا کنیم انتظاری بود که به واسطه عملکرد خوب تیم ملی فوتبال بوجود امده بود . از طرفی ما در جام ملت های آسیا 6 بازی انجام دادیم و 5 بازی را با برد سپری کردیم و طبیعتا آن نمایش خوب در جام جهانی انتظارات را از تیم ملی بالا برده بود که بتوانیم از سد ژاپن هم بگذریم و به فینال راه پیدا کنیم.
ظرفیت فوتبال ایران بیشتر از شرایط فعلی است
به هر حال بعد از باخت به ژاپن اینکه شروع کنیم که ژاپن خیلی بابرنامه تر از ما کار کرده است ،آنچه مسلم است ما انتظار را نمی خواهیم از کس دیگری داشته باشیم ما از خودمان انتظار داریم و طبیعی است که این مسابقات هر چهار سال یکبار برگزار می شود و این تدبیر را برای درخشش در دوره آینده باید از حالا انجام دهیم بطوریکه برنامه خوبی تدوین شود و بازی های تدارکاتی مناسب تنظیم و همه موارد دیگر از جمله بازیکنانی که به اردو دعوت می شوند و تعیین کادر فنی بر مدار برنامه استراتژی
ک قرار داشته باشد .
اینکه فدراسیون فوتبال ما برنامه داشته و سال خوبی را پشت سرگذاشته و به تعبیری 5 ستاره هم بوده بحثی نداریم اما آیا می توانیم بهتر نتیجه بگیریم ؟
آیا تمام ظرفیت فوتبال ما همین است ؟ این بحثی است که کارشناسان روی ان نقطه نظراتی دارند که مورد توجه قرار دهیم .
آنچه مسلم است با توجه به شرایط عمومی کشور و ظرفیت های این رشته در ایران ما می توانیم در جام ملت های اسیا و جام جهانی شرایط بهتری داشته باشیم. بنابراین اگر نقصی وجود دارد باید برطرف کنیم یا اگر در قسمتی از برنامه کاشتی هایی هست باید از بین ببریم و در تنظیم بازی های تدارکاتی هم اگر نیاز هست بهتر عمل کنیم و همه اینها را باید در برنامه اینده مورد توجه قرار دهیم . جام ملتهای اسیا و جام جهانی تمام شد باید به دوره های بعدی چشم داشته باشیم و باید تلاش کنیم نه تنها در فوتبال بلکه در سایر رشته ها هم با تکیه بر برنامه استراتژیک نقاط ضعف خود را برطرف کنیم و از همه ظرفیتهای کشور به گونه ای استفاده کنیم که هم در جام ملتهای آسیا هم در جام جهانی تیم قدرتمندی را روانه مسابقات کنیم .
سرمربی تیم های ملی در خدمت سیستم باشند
در انتخاب سرمربی تیم ملی هم یک اصل کلی وجود دارد که همه باید بپذیریم ،افراد باید در خدمت سیستم باشند و سیستم هم باید برنامه و هدف داشته باشد و اگر قرار باشد افراد تعیین کننده باشند درست نیست چرا که وقتی یک برنامه راهبردی تعیین می کنید این پلان به مدت 4 سال پیش روی ما قرار دارد و همه برنامه ها باید حول محور اهدافی قرار گیرد که از قبل ترسیم شده است و همه باید کمک کنند تا تیم به هدفش برسد .
فرقی نمی کند که رییس فدراسیون،هیات رییسه،کادرفنی،بازیکن و وزارت ورزش و جوانان همچنین کمیته ملی المپیک و یا حتی دولت همه در یک راستا هستیم .
دولت یک سری وظایف دارد که باید انجام دهد و وزارت ورزش و جوانان هم وظیفه فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت فدراسیون را عهده دار است و از آن طرف فدراسیون نیز باید اقدامات خاص خودشرا انجام دهد و بازیکنان و کادر فنی هم وظایفشان در قبال تیم کاملا مشخص است .
انتظارمان از دوستان این است که در همه رشته های ورزش ی هر کدام نقش خودشان را ایفا کنند و دخالت در کار دذیگری انجام ندهند که این دخالت در کار دیگران افت برنامه است و باعث خواهد شد که اهداف محقق نشوند .
این مدل درخصوص تمام فدراسیون ها صدق می کند و نمی توان امروز یک تصمیم گرفت و فردا عوض کرد و وقتی هم یک جوسازی در برابر برنامه بوجود میاید تغیرر برنامه دهیم .
باید قبل از قرارداد وظایف سرمربی تفهیم شود
وقتی فردی را برای تیم ملی به عنوان سرمربی به خدمت می گیریم از ابتدا که می خواهیم قرارداد را تنظیم کنیم بایست تفهیم صورت گیرد که چهارچوب وظایف کجاست؟ و هیچ کس نباید خارج از وظایف عمل کند و آنگاه که قرارداد که می خواهد امضا شود وظایف هم مشخص است و وقتی رییس فدراسیون با یک سرمربی قرارداد بست ،نقش هر کدام تعیین شده است و باید در قرار داد قید شود افراد چه وظایفی دارند و خارج از آن نباید رفتار کنند .
مشکل جدی ما در این حوزه ان است که افراد به خودشان این اجازه را می دهند که خارج از چهارچوب وظایفشان حرکت کنند و حرف بزنند و همه این موارد در برنامه و رسیدن به هدف خلل ایجاد می کند .
یک زمانی پیش می اید که سرمربی نیاز هست صحبت هایی را مطرح کند که باعث تهییج تیم شود و کسی منکر رفتار حرفه ای نیست اما اگر من سرمربی از چهارچوب خارج شوم و وارد حوزه های دیگر شوم که به من مربوط نیست و در قراردادم هم قید نکردم که در خصوص مسائل مختلف کشوری که در ان کار می کنم ؛ حرفی بزنم و وظیفه من مسئولیت فنی تیم فوتبال ،والیبال ،هندبال و .. است در این شرایط ورود به به بحث های دیگر التهاب آور خواهد بود
هیچ سرمربی نباید به خودش اجازه دهد در کشور التهاب ایجاد کند
می بایست در قراردادها موارد مختلف دیده شود. آقای کی روش و مربیانی که در ایران کار کردند و زحمت کشیدند ،منکر زحمات انها نیستیم اما اینکه در مقاطع مختلف و مرتب با انش هایی روبرو شویم و التهاباتی در کشور بوجود اید و همه به خودشان اجازه دهند درباره دیگران قضاوت کنند و حرف بزنند و نسبت به دولت،مردم ،وزارتخانه ،رییس فدراسیون و سایر باشگاه ها ؛اینها یک شرایطی را بوجود می اورد که برای ان رشته و کشور مفید نیست و طبیعی است که مردذم انتظار دارند افراد نقش و وظیفه خودشان را به خوبی ایفا کنند .
عمده اتفاقاتی که در ورزش کشور دچار مشکل می شود این است که افراد خارج از وظیفه خودشان ورود می کنند که این ورود تنش را ایجاد کند و فضای عمومی را ملتهب می کرد و وزارت ورزش و جوانان هم در این مدت خیلی خویشتن داری کرد که این فضا را آرام نگاه دارد و وارد این چالش ها نشود و سعی کند که از برنامه ها ی فدراسیون حمایت کند و آسیبی به اجرای برنامه ها نخوردکه فکر می کنم خیلی موفق عمل کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فیروزجا حاضر به رقابت با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشد

نورافشانی مجموعه های ورزشی پایتخت

تصویب طرح استفساریه برخورداری رزمندگان از امتیازات مالی و استخدامی یک مقطع تحصیلی بالاتر تویط شورای نگهبان

تلاش برای افزایش مدال های ووشو در بازی های آسیایی 2022

دولت از تفکیک سازمان ملی جوانان حمایت می کند / دکتر سلطانی فر واقعا برای جوانان وقت گذاشته است / جوانان در جنگ اقتصادی دولت را کمک کنند

آل اسحاق: ظرفیت بالاقوه جوانان مستعد و درایت مدیران استان کلید حل مشکلات جوانان خراسان جنوبی

حضور تندگویان در خانه جوان عسلویه و نشست صمیمانه با جوانان این منطقه

تقویت منش پهلوانی در جوانان/جوانان بستر تعالی جامعه هستند

اخلاق علی اکبری باید درجوانان تجلی پیدا کند

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان: هفته جوان امسال متفاوت تر از سال های گذشته برگزار می شود/ جوانان وهیئت های ورزشی به صورت میدانی درحال کمک رسانی به سیل زدگان هستند

مراسم تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اداره کل ورزش و جوانان البرز

آغاز سفر استانی دو‌روزه معاون ساماندهی جوانان به بوشهر

انتظارمان از جوانان این است که دولت یار باشند

بیانیه گام دوم بسترساز حضور جوانان در عرصه های مختلف است

تندگویان: باید به جوانان اعتماد کرد

دیدار معاون امور جوانان با امام جمعه اصفهان

نشست مهندس تندگویان با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اصفهان

آل اسحاق : خراسان جنوبی به عنوان مرکز ثقل برنامه ریزی شرق کشور معرفی می شود

غاز سفر استانی دو‌روزه معاون ساماندهی جوانان به بوشهر

تختی بهانه ای برای کمک به سیل زدگان

دکتر سلطانی فر:هیچ‌چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/حمایتهای جامعه ورزش از مردم سیل زده باید تداوم یابد

دو طلا و یک نقره حاصل تلاش روز دوم دانشجویان ایرانی/نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد با کسب 7 مدال طلا ،نقره و برنز

صفوی: حامل سلام مقام معظم رهبری به تک تک شما هستم/ امیدوارم باعث افتخار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران باشید

دکتر صالحی امیری: سال 97 را با کمک مجموعه ی ورزش باعزت پشت سر گذاشتیم/موزه ورزش متعلق به تمام جامعه ورزش است /جامعه ورزش در موضوع سیل به از عهده مسوولیت اجتماعی شان به خوبی برآمدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هدیه خودر را به سیل‌زدگان کشور تقدیم کرد

سالک: سمنها جوشیده از دل مردم است

حجت الااسلام آل هاشم: جوانان حال حاضر کشور دنباله رو جوانان اوایل انقلاب هستند

حیدری: رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

معاون امور جوانان با آیت الله نمازی زاده امام جمعه کاشان دیدار کرد

بریده شدن کیک افتتاح خانه جوان کاشان

دیدارمهندس تندگویان و دکتر سلطان حسینی با امام جمعه کاشان

دکتر احمدی: خانواده بزرگ‌ورزش در امر امداد رسانی به سیل زدگان ،حضور موثر و‌پررنگ داشتند/فدراسیونها برنامه های همگانی خود در سال 98 را باهدف رونق بخشی به این حوزه اعلام کنند

تندگویان: صدای جوانان بودن رسالت سمن هاست / در موضوع سیل یک سوم کارها را سمنهای جوانان مدیریت می کنند

دکتر داورزنی در اولین نشست روسای فدراسیون ها با حضور دکتر سلطانی فر ؛در سال 98 باید با تدبیر و همفکری محدودیت منابع مالی در ورزش را مدیریت کنیم / جامعه ورزش می تواند این بحران مالی را هم پشت سر بگذارد

تندگویان: اشتغال ایمن و مسکن ارزان قیمت مهمتر از وام ازدواج است

محدث: نقش سمن های استان خوزستان در اسکان موقت و اضطراری مردم سیل زده چشمگیر بوده است.

برگزاری کارگاه های مهارت زندگی در 429 شهرستان کشور در سال 97

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

طباطبایی: اولویت اول کاراته کسب سهمیه المپیک است/ کمیته فنی تشکیل می شود

جمع آوری کمک‌های غیرنقدی فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سیل زدگان

بازدید سرزده دکتر صالحی امیری از فدراسیون پزشکی ورزشی

هادی رضایی، دبیر کمیته ملی پاراالمپیک شد

داورزنی : سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود/انتخابات والیبال، کشتی و وزنه‌برداری احتمالا در فصل بهار خواهد بود

دکتر عبدالحمید احمدی: موضوع ورزش همگانی باید دغدغه اصلی همه نهادها باشد

20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

چهار مدیرکل حوزه جوانان فردا به استانهای سیل زده سفر می کنند

اسبقیان فرمانده بسیج :جامعه ورزش از امتحان الهی کمک به هموطنان سیل زده سربلند بیرون آمد

حضور جامعه ورزش در گلریزان کمک‌ به سیل زدگان یک حرکت مردمی و انسانی است

تقدیر از جانبازان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

دکتر عبدالحمید احمدی: بیش از هزار مکان ورزشی را در اختیار مدیریت بحران استان‌ها قرار داده‌ایم