پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نگاهی به عملکرد موفق تکواندو در سال 1397/ ثبت رکورد برگزاری 7 رویداد بین المللی در کارنامه تکواندو ایران ورزش

نگاهی به عملکرد موفق  تکواندو  در سال 1397/ ثبت رکورد برگزاری 7  رویداد  بین المللی در کارنامه  تکواندو   ایران

  بزرگنمايي:

آریا جوان - فدراسیون تکواندو کشورمان در سال 1397 علاوه بر افتخارات و موفقیت های چشمگیری که در حوزه قهرمانی کسب کرد توانست رکورد برگزاری هفت رویداد بین لمللی را نیز در کارنامه خود به ثبت رساند.

بر همین اساس قصد داریم در گزارشی روند اتفاقاتی که سال 97 اتفاق افتاده است را عنوان و مورد بررسی قرار دهیم:
سال 97 در حالی آغاز شد که تیم‌های ملی دختران و پسران تکواندو کشورمان در رده سنی نو جوانان و بزرگسالان (کیوروگی و پومسه) تمرینات خود را از همان روزهای آغازین سال شروع کردند.
جوانان شایسته تکواندو ایران که با نظر فریبرز عسکری مربی با اخلاق تکواندو کشورمان از فیلتر مسابقات آزادکشوری گذشته بودند حالا برای راهیابی به اردوی تیم‌ملی 8 و 9 فروردین‌ماه در رقابت‌های ورود به اردو حضور پیدا کردند تا جواز شرکت در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا را کسب نمایند.
تیم‌ملی پارا تکواندو کشورمان نیز که خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا 2018 - ویتنام مهیا می‌کرد به منظور آمادگی هرچه بیشتر با ترکیبی 5 نفره و با هدایت پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و مهدی احمدی به عنوان مربی در رقابت‌های قهرمانی آفریقا حضور پیدا کرد که در نهایت توانست با کسب 2 مدال طلا (صادقیان‌پور و نریمانی)، یک نقره (شعبانی)، یک برنز (عزیزی) و 18 امتیاز بر سکوی قهرمانی بایستد و پس از استراحتی کوتاه مدت از 21 فروردین‌ماه کار خود را برای شرکت در رقابت‌های قاره کهن آغاز کرد. در ادامه تیم دختران و پسران کشورمان که خود را برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان و قهرمانی نو جوانان جهان آماده کرده بودند راهی "الحمامات" تونس شدند. مسابقات کسب سهمیه المپیک با حضور 438 تکواندو کار پیگیری شد؛ در پایان این رقابت‌ها که 6 نماینده ایران برای کسب سهمیه حضور پیدا کرده بودند، هر 6 سهمیه در نهایت شایستگی به هوگوپوشان کشورمان تعلق گرفت. حامد اصغری (مدال طلا)، علی اشکوریان (مدال نقره)، محمد خانی (برنز)، کیمیا همتی (مدال نقره)، یلدا ولی‌نژاد (برنز) و مهلا مومن‌زاده توانستند با قدرت نام خود را در میان نفراتی که موفق به کسب جواز حضور در بازی‌های المپیک 2018 شده‌اند، ثبت نمایند تا افتخاری دیگر برای تکواندو ایران بدست آید. هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی و وحید عبداللهی به عنوان مربی بود و همچنین سرمربیگری تیم دختران را فاطمه صفرپور و مربیگری را نیلوفر صفریان برعهده داشتند.
پس از آن هوگوپوشان نوجوان که موفق شدند افتخاری بزرگ را برای ورزش کشورمان کسب نمایند در رقابت‌های جهانی حضور پیدا کرده و برگ زرینی دیگر در تکواندو ایران را رونمایی کردند. پسران نوجوان کشورمان در دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان که با حضور 950 هوگوپوش از 118 کشور برگزار شد با غیرتی مثال زدنی و با 7 مدال طلا (لطفی، ولی‌پور، بختیاری، اصغری، عمادی، اشکوریان و خسروی)، 2 برنز (مرادی و مهرعلی) و 110 امتیاز موفق شدند عنوان قهرمانی جهان را در میان مدعیان با شایستگی و قدرت هرچه‌ تمام‌تر در تاریخ تکواندو جهان به نام خود ثبت نمایند. در بخش دختران عملکرد مناسبی را شاهد نبودیم و دختران تکواندو که در دوره قبل موفق شده بودند عنوان قهرمانی را کسب نمایند در این رقابت‌ها نتیجه خوبی بدست نیاوردند و به تک مدال برنز جهان بسنده کردند. اما افتخارات پسران ملی پوش تکواندو کشورمان با قهرمانی به پایان نرسید و در ادامه از سوی فدراسیون جهانی وحید عبداللهی به عنوان بهترین مربی و حسین لطفی به عنوان فنی‌ترین بازیکن انتخاب شدند.
اردیبهشت‌ماه برای فدراسیون تکواندو با میزبانی دو رویداد بین‌المللی جام فجر و جام باشگاه‌های آسیا در البرز آغاز شد. بیست و نهمین دوره مسابقات جام فجر با حضور 161 تکواندو کار از 12 کشور به میزبانی هیات تکواندو استان البرز و در سالن "انقلاب" شهر کرج برگزار شد؛ در نهایت تیم البرز بر سکوی قهرمانی ایستاد، منطقه آزاد قشم نایب قهرمان شد و منطقه آزاد کیش عنوان سومی را بدست آورد.
اما در بخش زنان رقابت‌ها با حضور 60 تکواندو کار از 7 کشور پیگیری شد که در پایان در بخش تیمی، تیم البرز به نمایندگی از ایران قهرمان شد، آذربایجان عنوان نایب قهرمانی را به تصاحب خویش در آورد و افغانستان نیز بر سکوی سومی ایستاد.
در ادامه شاهد برگزاری هشتمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا بودیم؛ مبارزاتی که با حضور 103 هوگوپوش در قالب تیم‌های شهرداری ورامین، دانشگاه آزاد اسلامی و باشگاه مقاومت از ایران ، پاکستان یک و دو، تیم‌ملی و صنایع میلان فنی از افغانستان، پلیس و البصره از عراق، عمان و هند برگزار شد. با پایان این رقابت‌ها دانشگاه آزاد اسلامی توانست عنوان قهرمانی جام هشتم را به خود اختصاص دهد، هوگوپوشان باشگاه مقاومت نایب قهرمان شدند و شهرداری ورامین نیز عنوان سومی را کسب کرد.
در دهه پایانی این ماه مسابقات آزاد کشوری هان‌مادانگ با حضور بیش از 1400 نفر در دو گروه مردان و زنان در 4 بخش و 10 آیتم برگزار شد و در نهایت برترین‌های این رویداد معرفی شدند تا خود را برای حضور در بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی هان‌مادانگ آماده نمایند.
تیم‌ملی تکواندو مردان کشورمان که 8 اردیبهشت‌ماه ترکیب خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا 2018 شناخت؛ 24 اردیبهشت‌ماه میزبان دکتر مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان ، دکتر صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک بود تا هوگوپوشان با انگیزه دوچندان راهی این رویداد شود.
خردادماه در حالی برای فدراسیون تکواندو ایران آغاز شد که در روز دوم این ماه و در مجمع عمومی اتحادیه تکواندو آسیا با حضور اعضای کنسول ATU و با تصویب شورای این اتحادیه، فدراسیون تکواندو کشورمان موفق شد میزبانی سومین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا (G2) و نهمین دوره مسابقات تکواندو جام باشگاه‌های آسیا (1G) را کسب نماید.
در ادامه تیم‌ملی پارا تکواندو کشورمان موفق شد در چهارمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا 2018 که با حضور 128 تکواندو کار از 28 کشور در "هوشیمینه" ویتنام برگزار شد با کسب 6 مدال طلای مهدی پوررهنما، حامد حق‌شناس، سعید صادقیان‌پور، احمد نریمانی، مهدی بهرامی آذر و مهتاب نبوی، یک نقره اصغر عزیزی و 2 برنز محمدرضا شعبانی و مهتاب نبوی مقتدرانه عنوان قهرمانی این دوره از رقابت‌ها را به نام خود ثبت نماید. همچنین با توجه به اینکه هدایت نخستین بانوی پارا تکواندو کار کشورمان در این رقابت‌ها برعهده ریحانه فولادی بود؛ در پایان این رقابت‌ها با اعلام کمیته فنی مسابقات فولادی به عنوان بهترین مربی آسیا انتخاب شد.
پس از آن پنجمین دوره مسابقات پومسه قهرمانی آسیا در ویتنام برگزار شد که تیم‌ملی پومسه کشورمان در مجموع مردان و زنان با کسب 4 مدال طلا، 2 نقره و 7 برنز نایب قهرمان آسیا شد؛ کره‌جنوبی بر سکوی قهرمانی ایستاد و چین تایپه نیز عنوان سومی را بدست آورد. کوروش بختیار، امیررضا مهربان، علی سلمانی، اکبر فروزان، رحمت نظری، سیدحسین موسی نیا، نادر خدامرادی، منصور خاندان و هدایت آریان فر اعضای تیم مردان و مرجان سلحشوری، آتوسا فرهمند پارسا، مهسا صادقی، فاطمه حسام، مرجان تاجی رستم آبادی، سونا رزاقی و سیده معصومه حسینی اعضای تیم زنان را تشکیل داده بودند. حسینعلی نظری سرمربیگری تیم مردان و مهدی صمدیان تبار نیز مربیگری تیم را عهده دار بود. همچنین نماینده کشورمان در بخش فرم‌های نوین پومسه تمرینات خود را زیر نظر «سانگ میونگ کیم» مربی کره‌‌ای پیگیری کرد. هدایت تیم زنان نیز بر عهده فاطمه اسدپور بود.
اما افتخارات تکواندو ایران در این ماه اینجا به پایان نرسید و جوانان شایسته کشورمان موفق شدند با کسب یک مدال طلا، یک نقره، 3 برنز و 37 امتیاز عنوان نایب قهرمانی این رقابت‌ها را کسب نمایند. آرمین هادی پور، فرزان عاشورزاده، امیرمحمد بخشی، مهدی خدابخشی، پوریا عرفانیان و سعید رجبی ترکیب تیم را تشکیل می‌دادند که بخشی بر سکوی قهرمانی ایستاد، عاشورزاده نایب قهرمان شد، هادی‌پور، خدابخشی و رجبی نیز به مدال برنز رسیدند. همچنین ابراهیم صفری، سروش احمدی، محمدسالار، مهدی جلالی، احمد محمدی و سجاد مردانی نفراتی بودند که در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در آسیا – از بکستان موفق به کسب سهمیه حضور در این مسابقات شدند و در این رویداد شرکت کرده بودند و مدال آنها تنها در کارنامه ورزش کار ثبت می‌شد که احمدی و جلالی به مدال نقره رسیدند و محمدی نیز سوم شد. اما ناهید کیانی، طیبه پارسا، کیمیا علیزاده، ملیکا میرحسینی ، هانیه اخلاقی و زهرا پوراسماعیل ترکیب تیم‌ملی زنان کشورمان را در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل داده بودند که کیانی به مدال نقره رسید و علیزاده و پوراسماعیل بر سکوی سومی ایستادند. هدایت تیم مردان برعهده فریبرز عسکری به عنوان سرمربی، علی محمد بسحاق و حسن فلاحی‌راد به عنوان مربی بود. تیم زنان نیز با هدایت مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و مهناز حسین زاده به عنوان مربی حضور داشت.
تیرماه دختران تکواندو کشورمان که خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده می‌کردند در تورنمنت بین‌المللی کره‌جنوبی حضور پیدا کرده و با یک مدال طلا (ملیکا میرحسینی)، یک نقره (مریم ملکوتی‌خواه) و 3 برنز (پریسا جوادی، اکرم خدابنده و زهرا پوراسماعیل) عنوان نایب قهرمانی را کسب کردند. هدایت این تیم برعهده مهرو کمرانی به عنوان سرمربی و ریحانه فولادی و زهرا حاجی وند به عنوان مربی است.
مردادماه مردان هوگوپوش کشورمان موفق شدند بر سکوی سومی دومین دوره مسابقات تیمی گرنداِسلم بایستند. آنها برای تصاحب این عنوان ابتدا تیم ترکیه را مغلوب خویش ساختند اما در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها با تیم "چین یک" مبارزه و نتیجه را واگذار کردند تا برای کسب عنوان سومی با نمایندگان قزاقستان مبارزه نمایند. آنها در این دیدار موفق شدند هوگوپوشان قزاق را شکست داده و عنوان سومی را بدست آورند. تیم ایران با ترکیب سیدحسین احسانی، مهدی جلالی، رامین حسین‌‌قلی‌زاده، پوریا عرفانیان و عرفان ناظمی در این رقابت‌ها حضور داشت. هدایت این تیم برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی، رضا ایمان‌زاده به عنوان مربی و علی رضایی به عنوان مربی بدنساز بود.
در ادامه همین ماه نمایندگان هان‌مادانگ کشورمان توانستند در بیست و ششمین دوره رقابت‌های جهانی هان‌مادانگ 2018 در دو گروه مردان و زنان 32 مدال رنگارنگ (11 مدال طلا، 12 نقره و 9 برنز) را به نام خود ثبت نمایند.
سپس تیم‌ملی تکواندو کشورمان که در مرحله دوم مسابقات گرندپری 2018 حضور پیدا کرده بود، موفق شد توسط آرمین های‌پور نماینده وزن 58- کیلوگرم به مدال نقره دست پیدا کند اما نباید از این مهم غافل شد که این نشان در حالی بدست آمد که آرمین به دلیل آسیب دیدگی در مفصل زانوی پای چپ و با صلاحدید کادرفنی از ادامه رقابت انصراف داد و شانس کسب مدال طلا را از دست داد.
همچنین ابوالفضل یعقوبی تکواندو کار وزن 68- کیلوگرم که مدت‌ها بود مدالی کسب نکرده بود موفق شد با شایستگی بر سکوی سومی قرار بگیرد.
ابتدای شهریورماه برگ زرینی دیگر به افتخارات تکواندو ایران اضافه شد؛ هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی با حضور 294 تکواندو کار از 34 کشور در جاکارتا برگزار شد که در پایان این مسابقات و در بخش مردان تیم ملی کشورمان به طور مشترک با کره‌جنوبی با کسب 2 طلا (سعید رجبی و میرهاشم حسینی)، یک نقره (امیر محمد بخشی) و یک برنز (فرزان عاشورزاده) به مقام قهرمانی دست یافت تا برای سومین دوره پیاپی ملی‌پوشان کشورمان قهرمانی در بازی‌های آسیایی را تجربه کنند.
در بخش بانوان نیز کره‌جنوبی با کسب یک طلا و 3 نقره به مقام قهرمانی رسید. چینی‌ها با یک طلا و 2 برنز در جایگاه دوم ایستادند و تایلند با کسب یک طلا به مقام سومی دست یافت. تیم‌های چین تایپه و اردن نیز با کسب یک مدال طلا در جایگاه چهارم قرار گرفتند. ازبک‌ها با یک نقره و 2 برنز به مقام پنجم، قزاقستان با یک نقره و یک برنز در جایگاه ششم و تیم‌های ایران (برنز: ناهید کیانی)، ژاپن، لبنان و فیلیپین به مقام هفتم رسیدند.
هدایت تیم کیوروگی مردان برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» به عنوان مربی بود. در بخش زنان نیز «مهرو کمرانی» سرمربیگری و «ریحانه فولادی» مربیگری تیم را برعهده داشتند.
همچنین در این دوره از مسابقات برای نخستین بار رقابت‌های پومسه برگزار شد که تیم ایران موفق به کسب دو مدال نقره (کوروش بختیار و مرجان سلحشوری) شد. هدایت تیم مردان برعهده «سانگ میونگ کیم» به عنوان سرمربی است و در بخش زنان نیز «فاطمه اسدپور» سرمربیگری تیم را برعهده دارد.
اما آخرین رویداد در این ماه، مرحله سوم مسابقات گرندپری بود که با کسب عنوان نایب قهرمانی میرهاشم حسینی به پایان رسید و دیگر نمایندگان کشورمان نیز از توفیق کسب مدال بازماندند.
در دهه پایانی مهر ماه سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان 2018 با حضور 100 تکواندو کار از 56 کشور در "بوینس آیرس" آرژانتین برگزار شد و تیم تکواندو کشورمان که سهمیه صد در صدی برای حضور در این رقابت‌ها کسب کرده بود با ترکیب حامد اصغری در وزن 63- کیلوگرم، علی اشکوریان در وزن 73- کیلوگرم و محمدعلی خسروی در وزن 73+ کیلوگرم در گروه پسران و همچنین مهلا مومن‌زاده در وزن 44- کیلوگرم، یلدا ولی‌نژاد در وزن 63- کیلوگرم و کیمیا همتی در وزن 63+ کیلوگرم در گروه دختران به مصاف رقبایش رفت. در پایان این مسابقات و در بخش پسران، ایران (علی اشکوریان و محمدعلی خسروی) و روسیه هرکدام دو مدال طلا را به نام خود ثبت کردند و کره جنوبی نیز یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز را کسب کرد. در بخش دختران نیز روسیه صاحب دو مدال طلا شد و ایران (یلدا ولی‌نژاد و کیمیا همتی) و مراکش نیز یک مدال طلا و یک نقره را به خود اختصاص دادند و تایلند نیز به یک مدال طلا دست یافت. برهمین اساس تکواندو کاران شایسته کشورمان کار خود را با هت‌تریک طلایی به پایان رساندند. هدایت تیم پسران برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی است و فاطمه صفرپور نیز سرمربیگری تیم دختران را برعهده دارد.
هفتمین ماه سال در حالی برای تکواندو کشورمان به پایان رسید که در مرحله چهارم مسابقات گرندپری سال 2018 در "منچستر" انگلیس تیم‌ملی مردان با ترکیب آرمین هادی‌پور، فرزان عاشورزاده، ابوالفضل یعقوبی، میرهاشم حسینی و سجاد مردانی به مصاف رقبایشان رفت که در نهایت موفق به کسب یک مدال طلا (هادی‌پور)، یک نقره (حسینی) و یک برنز (مردانی) شد.
اما ماه آبان سال 1397 با کسب عنوان چهارمی تیم‌ملی پومسه کشورمان در آوردگاه جهانی 2018 همراه بود؛ ملی‌پوشان در مجموع زنان و مردان با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 7 برنز موفق شدند عنوان چهارمی جهان را کسب نماید. کره‌جنوبی قهرمان شد، چین تایپه عنوان نایب قهرمانی را بدست آورد و مکزیک نیز سوم شد. محمدحسین زارعی، سیداحسان صداقت، یاسین زندی، علی عباس نژادیان، رضا نظری، آرمین اسدی، کوروش بختیار، امیررضا مهربان، محمدصادق فتوحی، محمدامین گماریان، علی سهرابی، علی سلمانی، اکبر فروزان و رحمت نظری نمایندگان گروه مردان بودند. همچنین ساناز تقی پور، یاسمن لیموچی، پرستو زینالی، زینب طغیانی، راضیه آقایی و ریحانه عمرانی، مرجان سلحشوری، فاطمه حسام، دنیا یزدان‌جو، مرجان تاجی رستم آبادی، آتوسا فرهمند، سونا رزاقی و سیده معصومه حسینی ترکیب تیم زنان را تشکیل می دادند. هدایت تیم مردان برعهده حسینعلی نظری به عنوان سرمربی و مهدی صمدیان تبار به عنوان مربی است. فاطمه اسدپور نیز سرمربیگری تیم زنان را برعهده دارد و مهسا مردانی نیز مربی می‌باشد.
مرحله فینال مسابقات گرندپری در سال 2018، آذرماه برگزار شد که تکواندو ایران توسط سجاد مردانی موفق به کسب مدال برنز در این رویداد شد و توانست 28/80 امتیاز به رنکینگ المپیکی خود اضافه نماید.
در ادامه تیم شهرداری ورامین که به عنوان نماینده ایران در بیست و دومین دوره مسابقات تیمی قهرمانی جهان 2018 حضور پیدا کرد موفق شد با مبارزاتی جذاب و دیدنی مقتدرانه بر سکوی قهرمانی بایستد. سروش احمدی، میرهاشم حسینی، ابوالفضل یعقوبی، سینا بهرامی و مهدی خدابخشی اعضای تیم ایران را تشکیل داده بودند که با هدایت پیام خانلرخانی به عنوان سرمربی و هاشم زنگنه به عنوان مربی در این رویداد حضور داشتند. سیدحسن میر نیز سرپرست تیم بود.
کیمیا علیزاده نخستین بانوی مدال آور المپیکی کشورمان در این ماه به توکیو سفر کرد تا در سومین گردهمایی قاره‌ای ورزش کاران آسیا شرکت نماید؛ در این گردهمایی ضمن بررسی چگونگی حضور ورزش کاران در بازی های المپیک، نمایندگان کمیته برگزاری بازی های المپیک 2020 گزارش کاملی در خصوص اقدامات انجام شده برای میزبانی مطلوب این بازی‌ها ارائه کردند.
دهه دوم آذر‌ماه با هت‌تریک قهرمانی هوگوپوشان ایران ی در مسابقات ارتش‌های جهان همراه بود؛ مردان تکواندو کار کشورمان با کسب 3 مدال طلا و یک مدال برنز موفق شدند برای سومین دوره متوالی عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را به نام خود ثبت نمایند. حمیدرضا صدری، محمد کاظمی، هادی تیران‌ولی‌پور، امیرمحمد بخشی، رامین حسین‌قلی زاده، عرفان ناظمی، عرفان حیدری و محمدرضا اینانلو ترکیب تیم کشورمان را تشکیل داده بودند که صدری، کاظمی و بخشی بر سکوی قهرمانی ایستادند و هادی تیران ولی پور نیز مدال برنز را کسب کرد. محمدرضا زوار عنوان بهترین مربی این دوره از رقابت ها را کسب کرد و حمیدرضا صدری نیز عنوان فنی ترین بازیکن را به خود اختصاص داد. هدایت این تیم برعهده محمدرضا زوار به عنوان سرمربی و علی نعیمی و جلال چروکی به عنوان مربی بود. علی خلیلی نیز به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور داشت.
همچنین با تلاش کمیته آموزش فدراسیون آذرماه شاهد برگزاری آزمون معادل سازی دان‌های ملی به بین‌المللی با حضور 120 تکواندو کار در دو گروه مردان و زنان بودیم که "سئول سئونگ ران"، "سئو یئونگا"، کیم جانگ دان" و هوآنگ جانگ چئول" ممتحنین و مدرسین این آزمون بودند و " اوم چلونگ" نیز به عنوان مدیر آموزشی کوکی‌وان حضور داشت. دومین دومین دوره مسابقات انفرادی گرنداِسلم به میزبانی "ووشی" چین آخرین میدان بین‌المللی برای تکواندو کاران در سال 2018 محسوب می‌شد. ایران که با دو نماینده (آرمین هادی‌پور و سجاد مردانی) در این رویداد حضور داشت موفق شد یک مدال طلا و برنز را به نام خود ثبت نماید. هدایت تکواندو کاران اعزامی برعهده سیدنعمت خلیفه به عنوان سرمربی بود.
بهمن‌ماه مجمع عمومی سالیانه فدراسیون با حضور ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد. در ادامه هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان پارا تکواندو در سال 2019 در دو بخش پومسه و کیوروگی با حضور 400 تکواندو کار از 68 کشور طی دو روز و به میزبانی شهر "آنتالیا" ترکیه برگزار شد. تیم‌ملی پارا تکواندو کشورمان با کسب یک مدال طلا (مهتاب نبوی) و 3 نقره (احمد نریمانی - مهدی بهرامی آذر - سعید صادقیان پور) توانست سکوی سومی را به خود اختصاص دهد. هدایت این تیم برعهده «پیام خانلرخانی» به عنوان سرمربی و«مهدی احمدی» به عنوان مربی بود و مسعود لشکری به عنوان سرپرست در کنار تیم حضور داشت.
اما این ماه در حالی به پایان رسید که چهارمین مراسم یادواره شهدای تکواندو سراسر کشور و تجلیل از خانواده معظم شهدای تکواندو اصفهان با عنوان "قهرمان ماندگار"با حضور سرلشکر صفوی دستیار و مشاور فرمانده کل قوا برگزار شد.
اسفندماه روزهای پرکاری را برای فدراسیون رقم زد؛ فدراسیون تکواندو موفق شده بود با دیپلماسی موفق میزبانی سه رویداد را برعهده بگیرد و در روزهای پایانی سال شاهد حضور بیش از 500 تکواندو کار از کشورهای صاحب نام و قدرتمند در جزیره کیش بودیم. نهمین دوره مسابقات جام باشگاه‌های آسیا با قهرمانی دانشگاه آزاد اسلامی، نایب قهرمانی شهرداری ورامین و عنوان سومی لوازم خانگی کن به پایان رسید.
در ادامه سومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی در دو رده سنی نو جوانان و بزرگسالان و در دو بخش کیوروگی و پارا تکواندو برگزار شد که دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو با توجه به اهمیت و ویژگی این رویداد و به منظور پیگیری رقابت‌ها از نزدیک به ایران آمد.
در پایان رقابت‌های بزرگسالان مردان؛ ایران ، اردن، کره‌جنوبی و قزاقستان موفق شدند عنوان اول تا چهارمی را کسب نمایند و در گروه زنان نیز چین، کره‌جنوبی، ازبکستان و ایران به ترتیب بر سکوی اول تا چهارمی قرار گرفتند.
مسابقات نو جوانان نیز در گروه پسران در حالی به پایان رسید که ایران ، اردن و سوریه سکوی اول تا سومی را به خود اختصاص دادند و در گروه دختران نیز ایران ، اردن و هند اول تا سوم شدند.
پرونده رقابت‌های پارا تکواندو نیز با قهرمانی هوگوپوشان ایران ، نایب قهرمانی اوکراین و عنوان سومی روسیه به پایان رسید.
سپس مسابقات جام فجر، قدیمی‌ترین تورنمنت بین‌المللی قاره کهن را میزبانی کردیم که در این رقابت‌ها نیز مردان هوگوپوش ایران توانستند عنوان قهرمانی را کسب نمایند، قزاقستان بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و ازمنستان و ازبکستان به ترتیب سوم و چهارم شدند. در گروه زنان نیز ایران قهرمان شد، ازبکستان عنوان نایب قهرمانی را کسب کرد و قزاقستان و لهستان به ترتیب عنوان سومی و چهارمی را کسب کردند.
این رقابت‌ها در حالی به پایان رسید که با توجه به میزبانی شایسته کشورمان دکتر چو رییس فدراسیون جهانی پیام تبریک خود را خطاب به سید محمد پولادگر ریاست فدراسیون تکواندو ایران ارسال کرد. علاوه بر این تکواندو کاران کشورمان موفق شدند با کسب مدال‌های رنگارنگ رنکینگ المپیکی خود را در سال پیش از بازی‌های المپیک ارتقاء دهند.
در ادامه فدراسیون تکواندو کشورمان با برگزاری چهارمین رویداد بین‌المللی در این ماه رکورد تازه‌ای را ثبت کرد و در آخرین روزهای سال، هفتاد و پنجمین دوره بین‌المللی مربیگری تکواندو به میزبانی فدراسیون پیگیری شد تا پرونده سال 97 برای تکواندو ایران با برگزاری این دوره به پایان برسد.
اما فعالیت‌های این مجموعه تنها به این موارد ختم نمی‌شود و برگزاری رقابت‌های کشوری، لیگ‌های تکواندو ، آزمون‌ها و دوره‌های بین‌المللی، مجامع استانی، تدریس در سمینارها، قضاوت داوران بین‌المللی کشورمان در میادین المپیکی، جهانی و آسیایی، پیگیری‌ امور فرهنگی و ارتباط سازنده با وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک را می‌توان از عوامل موفقیت این خانواده بزرگ دانست.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تختی بهانه ای برای کمک به سیل زدگان

دکتر سلطانی فر:هیچ‌چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/حمایتهای جامعه ورزش از مردم سیل زده باید تداوم یابد

دو طلا و یک نقره حاصل تلاش روز دوم دانشجویان ایرانی/نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد با کسب 7 مدال طلا ،نقره و برنز

صفوی: حامل سلام مقام معظم رهبری به تک تک شما هستم/ امیدوارم باعث افتخار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران باشید

دکتر صالحی امیری: سال 97 را با کمک مجموعه ی ورزش باعزت پشت سر گذاشتیم/موزه ورزش متعلق به تمام جامعه ورزش است /جامعه ورزش در موضوع سیل به از عهده مسوولیت اجتماعی شان به خوبی برآمدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هدیه خودر را به سیل‌زدگان کشور تقدیم کرد

سالک: سمنها جوشیده از دل مردم است

حجت الااسلام آل هاشم: جوانان حال حاضر کشور دنباله رو جوانان اوایل انقلاب هستند

حیدری: رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

معاون امور جوانان با آیت الله نمازی زاده امام جمعه کاشان دیدار کرد

بریده شدن کیک افتتاح خانه جوان کاشان

دیدارمهندس تندگویان و دکتر سلطان حسینی با امام جمعه کاشان

دکتر احمدی: خانواده بزرگ‌ورزش در امر امداد رسانی به سیل زدگان ،حضور موثر و‌پررنگ داشتند/فدراسیونها برنامه های همگانی خود در سال 98 را باهدف رونق بخشی به این حوزه اعلام کنند

تندگویان: صدای جوانان بودن رسالت سمن هاست / در موضوع سیل یک سوم کارها را سمنهای جوانان مدیریت می کنند

دکتر داورزنی در اولین نشست روسای فدراسیون ها با حضور دکتر سلطانی فر ؛در سال 98 باید با تدبیر و همفکری محدودیت منابع مالی در ورزش را مدیریت کنیم / جامعه ورزش می تواند این بحران مالی را هم پشت سر بگذارد

تندگویان: اشتغال ایمن و مسکن ارزان قیمت مهمتر از وام ازدواج است

محدث: نقش سمن های استان خوزستان در اسکان موقت و اضطراری مردم سیل زده چشمگیر بوده است.

برگزاری کارگاه های مهارت زندگی در 429 شهرستان کشور در سال 97

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

طباطبایی: اولویت اول کاراته کسب سهمیه المپیک است/ کمیته فنی تشکیل می شود

جمع آوری کمک‌های غیرنقدی فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سیل زدگان

بازدید سرزده دکتر صالحی امیری از فدراسیون پزشکی ورزشی

هادی رضایی، دبیر کمیته ملی پاراالمپیک شد

داورزنی : سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود/انتخابات والیبال، کشتی و وزنه‌برداری احتمالا در فصل بهار خواهد بود

دکتر عبدالحمید احمدی: موضوع ورزش همگانی باید دغدغه اصلی همه نهادها باشد

20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

چهار مدیرکل حوزه جوانان فردا به استانهای سیل زده سفر می کنند

اسبقیان فرمانده بسیج :جامعه ورزش از امتحان الهی کمک به هموطنان سیل زده سربلند بیرون آمد

حضور جامعه ورزش در گلریزان کمک‌ به سیل زدگان یک حرکت مردمی و انسانی است

تقدیر از جانبازان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

دکتر عبدالحمید احمدی: بیش از هزار مکان ورزشی را در اختیار مدیریت بحران استان‌ها قرار داده‌ایم

دکتر احمدی: ورزش کاران وجامعه جوان ایران تا پشت سر گذاشتن بحران سیل در کنار سیل زدگان خواهد‌بود

ارسال چهارمین محموله کمک رسانی به مناطق سیل زده ویژه استان لرستان، فردا از مجموعه ورزشی تختی تهران

تقدیر استاندار کهگیلویه وبویراحمد از علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان

بازدید معاون وزیر ورزش و جوانان از سالن‌های ورزشی محل اسکان سیل‌زدگان خوزستانی

تندگویان: هفته جوان را تبدیل به ماه امداد و یاری سیل‌زدگان خواهیم کرد

معاون وزیر ورزش و جوانان :جامعه ورزش تا بهبود شرایط کنار مردم سیل‌زده است

گلریزان برای سیل‌زدگان/ اعزام جوانان متخصص به مناطق آسیب‌دیده

خسارت 14 میلیارد تومانی سیل به اماکن ورزشی لرستان/عمده خسارت به شهرستان پلدختر وارد شده است/سفر "داورزنی"وروسای چند فدراسیون به لرستان جهت بازدیداز مناطق سیل زده

حضور گستره مردم، ورزشکاران و قهرمانان استان زنجان در کمک به سیل زدگان کشور

تمرکز دو هزار و پانصد سازمان‌ مردم نهاد جوانان در مسیر کمک و امداد رسانی به سیل زدگان

حضور دکتر داورزنی و روسای چند فدراسیون در مناطق سیل‌زده

جامعه ورزش وجوانان قم به کمک سیل زدگان شتافتند

تندگویان: کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد / از هر استان حداقل 100 جوان به مناطق سیل زده اعزام می شوند

افشین ملایی سفید دشتی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی شد

فردا مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان در همبستگی با سیل زدگان در سراسری کشور برگزار می شود

مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان فردا برگزار می شود

اختصاص یک روز حقوق کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به هموطنان سیل زده

دوچرخه سوار کرمانی در کمپ uci کره جنوبی حضور می یابد

6 تیرانداز تهرانی به اردوی تمرینی تیم تپانچه کشورمان دعوت شدند