پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

تندگویان: کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد / از هر استان حداقل 100 جوان به مناطق سیل زده اعزام می شوند ورزش

تندگویان: کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد / از هر استان حداقل 100 جوان به مناطق سیل زده اعزام می شوند

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر این که کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد، افزود: حتی اگر برنامه و همایش و جشنی هم قرار است در استانی برگزار شود باید با رویکرد جمع آوری کمک های مردمی به مناطق سیل زده باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمد مهدی تندگویان در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه در خصوص دستور جدید وزیر ورزش و جوانان مبنی بر تمرکز برنامه های هفته جوان امسال بر مناطق سیل زده و کمک به سیل زدگان، گفت: از همان ساعات اولیه وقوع سیل در استان گلستان، جوانان سمن ها بدون اینکه دستوری داده شود وارد عمل شدند و بچه های مجمع ملی سمن های جوانان از همان اوایل اتفاق، جوانان مجامع سایر استان ها را نیز به کمک فرا خواندند. خانه های جوان ما در استان ها تبدیل به پایگاه جمع آوری کمک های مردمی و ارسال آن به مناطق سیل زده و آسیب دیده شد.
وی ادامه داد: جوانان ی که تخصص های خاصی داشتند مثل تیم های قایقرانی، در آن روزهایی که هیچکس در مناطق سیل زده وجود نداشت اعزام شدند و کمک های خود را آغاز کردند و جاهایی که هیچ دسترسی برای هیچ کس وجود نداشت آنها با قایق های تک نفره ورود کردند و امدادرسانی انجام دادند. در حقیقت یک کار خوبی را بچه های سمن‌ها به صورت خودجوش آغاز کردند که رفته رفته نظم هم پیدا کرد به صورتی که در یک گروه که روسای مجامع استانی حضور دارند استان ها نیازهایشان را منتقل کردند و آدرس هایی را در استان ها برای اقامت سیل زده ها و مسافرین نوروزی که گرفتار شده بودند فرستاده شد و این کمک ها صورت گرفت.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که جمع‌بندی ما این شد که خود بچه های تشکل ها به صورت فعال در این حوزه اقدامات را انجام می دهند، افزود: با آقای وزیر صحبت کردیم با توجه به این که در پایان سال 97 اعتبارات هفته جوان را نیز به استانها داده ایم رویکرد مان را تغییر دهیم و در برگزاری برنامه های هفته جوان با رویکرد کمک به سیل زدگان وارد عمل شویم.
وی افزود: رویکرد مان این است که در کمک به سیل زدگان هم از بچه‌های مجامع استانی استفاده کنیم و امروز هم که آقای وزیر این دستور را صادر کردند ما هم پیرو آن یک کار عملیاتی، ستادی و کشوری انجام دهیم.
تندگویان با بیان این که از شنبه آینده در هر 31 استان یکی از کارشناسان ستادی معاونت امور جوانان مستقر می شود، گفت: این کارشناسان موظف می شوند موضوعات مختلف کمک به سیل زدگان را هم از نظر مدل جمع آوری کمک ها و هم اعزام نیرو به استان های سیل زده، ساماندهی کنند.
وی تصریح کرد: 4 مدیر کل این معاونت هر کدام در چندین استان مسئولیت دارند و به صورت جداگانه با کارشناسان اعزامی ما هماهنگ می شوند تا گزارش عملکرد بگیرند و اگر برنامه‌ای هم در آن استان در خصوص هفته جوان قرار است برگزار شود حتماً با رویکرد کمک به سیل زدگان باشد یعنی ما بتوانیم برنامه هایمان را به جای جشن و همایش، تبدیل به برنامه‌های گلریزان و جمع آوری کمک‌های مردمی کنیم.
معاون امور جوانان به اعزام نیروهای داوطلب تشکلها به استان های سیل زده اشاره کرد و گفت: در نظر داریم ان شاءالله در پوشش نیرو های داوطلبانه از سایر استان‌هایی که درگیر سیل نیستند حداقل از هر استان صد نفر از جوانان تشکل ها را که ممکن است تخصص های خاصی هم در حوزه های پزشکی و غیره داشته باشند به مناطق سیل زده اعزام کنیم که هماهنگی های آن را با هلال احمر انجام داده ایم و نیروهای اعزام ما در اختیار هلال احمر خواهند بود.
وی ادامه داد: دفاتر مشاوره ازدواج زیر مجموعه وزات ورزش و جوانان حتما فعال خواهند بود تا برای موضوعات روانی و آسیب هایی که از سیل به وجود می‌آید از خدمات مشاوره ما به صورت رایگان استفاده کنند و بخشی از اعتبارات هفته جوان را به این مورد اختصاص می دهیم تا دکتر ها و مشاورین دفاتر به مناطق اعزام شوند و با نگرش کمک به آسیب دیده ها وارد عمل شوند.
تندگویان تصریح کرد: از شنبه که کارشناسان ما در استان‌ها مستقر می شوند وضعیت استانها مشخص خواهد شد و تعداد داوطلبان را به هلال احمر اعلام خواهیم کرد. 4 مدیر کل ما در استان های سیل زده مستقر می شوند تا از مقصد، نیازمندیها را استعلام کنند و ما بر اساس نیازمندی های مقصد، هم اقلام را جمع آوری می کنیم و هم بر اساس نیاز استان نیرو اعزام خواهیم کرد. کمکهای نقدی را هم به همان حساب هلال احمر که اعلام کرده است واریز می کنیم.
وی با تاکید بر این که کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد، افزود: حتی اگر برنامه و همایش و جشنی هم قرار است در استانی برگزار شود باید با رویکرد جمع آوری کمک های مردمی به مناطق سیل زده باشد همچنین قرار شد در همه استان ها در هر اداره کل ورزش و جوانان یک نفر که مسئول امور مشارکت های استان را بر عهده دارد از طریق رسانه ها معرفی شود تا در هر استان هر جوانی که اعلام آمادگی جهت اعزام به مناطق سیل زده کند به اداره کل مراجعه و مراحل اعزام خود را طی کند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص برنامه های هفته جوان در استان ها نیز گفت: ما برنامه های مان را همراه با تخصیص اعتبارات هفته جوان اواخر سال قبل به استانها ابلاغ کرده بودیم و در آن برگزاری دوره های مهارتی، همایش ها، جشن ها، موضوع سرباز مهارت، جوان خلیج فارس و موضوعات مختلف دیگری هم وجود داشت حتی روزهای هفته جوان را هم نامگذاری کرده بودیم و بر مبنای همان اسامی برنامه ها را اعلام کرده بودیم ولی با توجه به اتفاقاتی که در کشور افتاده و دستوری که آقای وزیر برای یاری کردن مردم آسیب دیده دادند، صلاح دیدیم که امسال برنامه های هفته جوان تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده شود.
وی ادامه داد: در حقیقت همان اعتبارات هفته جوان به برنامه های کمک رسانی به مناطق سیل زده تخصیص پیدا خواهد کرد. به هر حال اعزام نیروها و اسکان آنها در استان ها هزینه دارد و هر نیرویی که اعزام شود باید حداقل دو هفته اقامت پیدا کند.
تندگویان در خصوص چگونگی نظارت و گزارش عملکرد این اقدامات گفت: چون به همه استانها یک کارشناس اعزام می‌کنیم گزارش‌ها به صورت منظم احصا خواهد شد. تقریبا نیمی از پرسنل ما به استانها اعزام خواهند شد که عملاً مستند نگاری این کارها را انجام خواهند داد و بر عملکرد بودجه ای و برنامه های استان ها نظارت خواهند کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تختی بهانه ای برای کمک به سیل زدگان

دکتر سلطانی فر:هیچ‌چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/حمایتهای جامعه ورزش از مردم سیل زده باید تداوم یابد

دو طلا و یک نقره حاصل تلاش روز دوم دانشجویان ایرانی/نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد با کسب 7 مدال طلا ،نقره و برنز

صفوی: حامل سلام مقام معظم رهبری به تک تک شما هستم/ امیدوارم باعث افتخار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران باشید

دکتر صالحی امیری: سال 97 را با کمک مجموعه ی ورزش باعزت پشت سر گذاشتیم/موزه ورزش متعلق به تمام جامعه ورزش است /جامعه ورزش در موضوع سیل به از عهده مسوولیت اجتماعی شان به خوبی برآمدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هدیه خودر را به سیل‌زدگان کشور تقدیم کرد

سالک: سمنها جوشیده از دل مردم است

حجت الااسلام آل هاشم: جوانان حال حاضر کشور دنباله رو جوانان اوایل انقلاب هستند

حیدری: رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

معاون امور جوانان با آیت الله نمازی زاده امام جمعه کاشان دیدار کرد

بریده شدن کیک افتتاح خانه جوان کاشان

دیدارمهندس تندگویان و دکتر سلطان حسینی با امام جمعه کاشان

دکتر احمدی: خانواده بزرگ‌ورزش در امر امداد رسانی به سیل زدگان ،حضور موثر و‌پررنگ داشتند/فدراسیونها برنامه های همگانی خود در سال 98 را باهدف رونق بخشی به این حوزه اعلام کنند

تندگویان: صدای جوانان بودن رسالت سمن هاست / در موضوع سیل یک سوم کارها را سمنهای جوانان مدیریت می کنند

دکتر داورزنی در اولین نشست روسای فدراسیون ها با حضور دکتر سلطانی فر ؛در سال 98 باید با تدبیر و همفکری محدودیت منابع مالی در ورزش را مدیریت کنیم / جامعه ورزش می تواند این بحران مالی را هم پشت سر بگذارد

تندگویان: اشتغال ایمن و مسکن ارزان قیمت مهمتر از وام ازدواج است

محدث: نقش سمن های استان خوزستان در اسکان موقت و اضطراری مردم سیل زده چشمگیر بوده است.

برگزاری کارگاه های مهارت زندگی در 429 شهرستان کشور در سال 97

هدف اصلی مجمع ملی جوانان ایجاد ساختار حقوقی مستقل است/ از ظرفیت جوانان برای مشورت گرفتن استفاده نمی شود

طباطبایی: اولویت اول کاراته کسب سهمیه المپیک است/ کمیته فنی تشکیل می شود

جمع آوری کمک‌های غیرنقدی فدراسیون نجات غریق و غواصی برای سیل زدگان

بازدید سرزده دکتر صالحی امیری از فدراسیون پزشکی ورزشی

هادی رضایی، دبیر کمیته ملی پاراالمپیک شد

داورزنی : سرمربی تیم ملی فوتبال به زودی معرفی می‌شود/انتخابات والیبال، کشتی و وزنه‌برداری احتمالا در فصل بهار خواهد بود

دکتر عبدالحمید احمدی: موضوع ورزش همگانی باید دغدغه اصلی همه نهادها باشد

20 میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی در گلریزان های جامعه ورزش و جوانان / اکران فیلم جهان پهلوان تختی در راستای حرکت پهلوانانه این اسطوره در بویین زهرا

چهار مدیرکل حوزه جوانان فردا به استانهای سیل زده سفر می کنند

اسبقیان فرمانده بسیج :جامعه ورزش از امتحان الهی کمک به هموطنان سیل زده سربلند بیرون آمد

حضور جامعه ورزش در گلریزان کمک‌ به سیل زدگان یک حرکت مردمی و انسانی است

تقدیر از جانبازان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی

دکتر عبدالحمید احمدی: بیش از هزار مکان ورزشی را در اختیار مدیریت بحران استان‌ها قرار داده‌ایم

دکتر احمدی: ورزش کاران وجامعه جوان ایران تا پشت سر گذاشتن بحران سیل در کنار سیل زدگان خواهد‌بود

ارسال چهارمین محموله کمک رسانی به مناطق سیل زده ویژه استان لرستان، فردا از مجموعه ورزشی تختی تهران

تقدیر استاندار کهگیلویه وبویراحمد از علوی مدیر کل ورزش و جوانان استان

بازدید معاون وزیر ورزش و جوانان از سالن‌های ورزشی محل اسکان سیل‌زدگان خوزستانی

تندگویان: هفته جوان را تبدیل به ماه امداد و یاری سیل‌زدگان خواهیم کرد

معاون وزیر ورزش و جوانان :جامعه ورزش تا بهبود شرایط کنار مردم سیل‌زده است

گلریزان برای سیل‌زدگان/ اعزام جوانان متخصص به مناطق آسیب‌دیده

خسارت 14 میلیارد تومانی سیل به اماکن ورزشی لرستان/عمده خسارت به شهرستان پلدختر وارد شده است/سفر "داورزنی"وروسای چند فدراسیون به لرستان جهت بازدیداز مناطق سیل زده

حضور گستره مردم، ورزشکاران و قهرمانان استان زنجان در کمک به سیل زدگان کشور

تمرکز دو هزار و پانصد سازمان‌ مردم نهاد جوانان در مسیر کمک و امداد رسانی به سیل زدگان

حضور دکتر داورزنی و روسای چند فدراسیون در مناطق سیل‌زده

جامعه ورزش وجوانان قم به کمک سیل زدگان شتافتند

تندگویان: کل برنامه های هفته جوان امسال تبدیل به برنامه های کمک به استان های سیل زده خواهد شد / از هر استان حداقل 100 جوان به مناطق سیل زده اعزام می شوند

افشین ملایی سفید دشتی سرپرست فدراسیون ورزش های همگانی شد

فردا مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان در همبستگی با سیل زدگان در سراسری کشور برگزار می شود

مراسم ملی گل ریزان جامعه ورزش و جوان فردا برگزار می شود

اختصاص یک روز حقوق کارکنان ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان به هموطنان سیل زده

دوچرخه سوار کرمانی در کمپ uci کره جنوبی حضور می یابد

6 تیرانداز تهرانی به اردوی تمرینی تیم تپانچه کشورمان دعوت شدند