پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

پرواز دختران در آسمان بدون ابر خلبان قلابي دختران

پرواز دختران در آسمان بدون ابر خلبان قلابي

  بزرگنمايي:

در پي شکايت هاي مشابه تعدادي از زنان جوان در خصوص اينکه فردي حدودا 40 ساله از طريق سايت هاي همسريابي با آنها آشنا و خود را بنام وکيل ، خلبان و ديگر عناوين دولتي معرفي و نهايتا به بهانه سرمايه گذاري از آنها پول دريافت و متواري شده ، پرونده اي در دادسراي ناحيه 4 تهران بزرگ تشکيل و پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

با حضور مالباختگان در پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ ، آنها در اظهارات خود عنوان کردند فردي به بهانه ازدواج و از طريق سايت هاي همسريابي با آنها آشنا و پس از جلب اعتماد ، به بهانه هاي مختلف سرمايه گذاري ازجمله "پيش خريد واحدهاي مسکوني" اقدام به دريافت مبالغ ميليوني از آنها نموده و پس از دريافت مبالغ ميليوني متواري شده است .

يکي از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : مدتي پيش در يکي از سايت هاي همسريابي با مردي بنام "کسري" آشنا شدم ؛ او خودش را مهندس هوافضا و در ادامه خلبان معرفي کرد و با چرب زباني توانست تا اعتمادم را جلب کند و براي همين شماره تماس خود را به او داده تا با يکديگر آشنا شويم . مدتي پس از آن ، کسري با من تماس گرفت و قرار ملاقات گذاشت ؛ بعد از اينکه چند بار همديگر را ديديم ، کسري براي خواستگاري به خانواده ام مراجعه کرد و آنها نيز باور کردند که او واقعا خلبان است و براي همين با ازدواجمان موافقت کردند . در آن زمان تصور مي کردم که در کنار کسري خوشبخت خواهم شد غافل از اينکه او يک کلاهبردار بود . اين مرد چند روز بعد از خواستگاري با من تماس گرفت و مدعي شد که از طرف محل کارش خانه هايي با قيمت ارزان در اختيارشان قرار داده اند که اگر بخواهم مي توانم با پيش خريد يکي از آنها اقدام به سرمايه گذاري کنم . آنروز وسوسه شدم که يکي از واحدها را خريداري کنم و قرار شد در مرحله اول مبلغ 7 ميليون تومان پرداخت کنم تا کسري کارهاي اداراي پيش خريد آپارتمان را انجام دهد اما بعد از پرداخت اين مبلغ ، ناگهان کسري به طرز عجيبي ناپديد شد و ديگر پاسخگوي تماس هاي من نبود . وقتي راهي محل کارش شدم ، فهمديم که کسي با مشخصات کسري در آنجا کار نمي کند و آنزمان بود که فهميدم فريب يک کلاهبردار را خورده ام .

يکي ديگر از شکات که به نسبت ديگر شکات پرونده مدت زمان آشنايي بيشتري با فردي به نام کسري داشت ، در اظهاراتش گفت : از ابتداي سال 1390 و از طريق سايت همسريابي با فردي آشنا شدم که ابتدا خود را وکيل و به اسم "کسري سعادت" معرفي و درخواست آشنايي و ازدواج با مرا نمود . اينجانب با خانواده ام در اين مورد صحبت کرده و پدرم از کسري و آدرس هايي که داده بودند تحقيق کرده اما به جايي نرسيدند . بعد از حدودا دو ماه از آغاز آشنايي من و کسري ، وي خود را شاغل در يکي از ارگان هاي مهم دولتي معرفي و پس از آن به بهانه هاي مختلف شروع به گرفتن مبالغي از من کرد . ابتدا جهت سهولت در ازدواج ، پيشنهادات ايشان در خصوص نياز پولي جهت رفتن به مأموريت ، آزاد کردن مدارک ، آزاد کردن حساب بانکي و ... را پذيرفته اما پس از گذشت مدتي ، کسري با تهديد شروع به اخاذي از بنده کرد. اما هميشه هدف خود را ازدواج مي دانست و مي گفت حتما بايد با من ازدواج کند و حتي اگر خواستگار داشته باشم ، آن خواستگار را خواهد کشت و به طور کل 18 ميليون تومان از من اخاذي کرد و علاوه بر آن مشکلات فراواني براي من و خانواده ام ايجاد کرد.

با توجه به شيوه و شگرد متهم پرونده در فريب دختران جوان و دريافت وجوه ميليوني در قالب کلاهبرداري و يا اخاذي ، کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که اين شخص مي بايست يک مجرم حرفه اي در زمينه جعل عناوين و کلاهبرداري باشد ؛ لذا بانک اطلاعاتي مجرمين سابقه دار مورد بررسي قرار گرفت و تمامي شکات پرونده موفق به شناسايي يکي از مجرمين سابقه دار به نام محمدرضا ( متولد 1350 ) شدند .

سوابق و تعدد جرايم "محمدرضا" نشان مي داد که وي از سال 1370 ، يازده بار به اتهام ارتکاب جرايم مختلف جعل عناوين ، خيانت در امانت ، جعل مدارک شناسايي و هويتي ، سرقت ، کلاهبرداري ( چندين سابقه در سال هاي مختلف ) ، استفاده از اسناد مجعول ، غصب عناوين دولتي و فريب در ازدواج ، اخاذي و تحصيل مال نامشروع دستگير و روانه زندان شده است .

با شناسايي متهم از سوي شکات پرونده مشخص شد که "محمدرضا " با جعل عناوين مختلف بويژه معرفي خود تحت عنوان "خلبان" و با اسامي مختلف مجعول "کسري سعادت" ، "عليرضا عليپور" و "رضا سعيدي" ، ابتدا از طريق سايت هاي همسريابي طرح آشنايي با شکات کرده و علاوه بر سوء استفاده از اعتماد اين افراد ، اقدام به دريافت مبالغ مختلف از آنها کرده است .

در ادامه رسيدگي به پرونده و با انجام اقدامات گسترده پليسي و در شرايطي که متهم هيچگونه محل و نشاني مشخصي از محل سکونت خود به جاي نگذاشته بود ، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسايي محل تردد وي در پارک الغدير منطقه يافت آباد شده ، اين محل را تحت مراقبت هاي پليسي قرار داده و سرانجام موفق به دستگيري محمدرضا شدند .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافي ، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ ، با اعلام اين خبر گفت : با توجه به سوابق متعدد متهم در زمينه ارتکاب جرايم مختلف کلاهبرداري ، اخاذي و فريب دختران ازدواج و ارتکاب ديگر جرايم ، قرار قانوني از سوي قاضي صادر و متهم جهت انجام تحقيقات تکميلي و شناسايي ساير جرايم ارتکابي در اختيار پايگاه پليس آگاهي قرار گرفته است ؛ لذا از کليه شکات احتمالي دعوت مي شود تا جهت پيگيري شکايات خود به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در سيدخندان – خيابان ابوذر غفاري – بالاتر از بيمارستان رسالت – جنب کلانتري 120 مراجعه کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیوه‌های داعش؛ پشیمان یا تشنه انتقام/ آیا لشکر زنان خون‌آشام تجدید قوا خواهد کرد؟ +تصاویر

خانم افشار مگه ایرانی نیستی؟ بیل بگیر دستت برو کمک!

سرطان پستان، بیماری که زندگی را به کام خانم‌ها تلخ می‌کند/ مبتلایان می‌توانند مجدد بارداری و شیردهی داشته باشند؟

اقدام جوانمردانه بانوی اسکی ایران تحسین دنیا را برانگیخت

گفت‌وگو| جهان اسلام سیره حضرت زهرا (س) را سرمشق خود قرار دهد/ فاطمه‌زهرا (س) پاره تن پیامبر است

دکان سه نبشی به نام «کنگره فوتبال کلینیک»/ ماجرای خانم دکتر ایرانی و کارلوس کی روش!

دختر ایرانی، قهرمان شطرنج سریع و برق آسای 2018 جهان شد

اظهارات آنجلینا جولی درباره ورود به عرصه سیاست

متهمه فراریِ 800 میلیارد تومانی به کشور بازگردانده شد

مهناز افشار به دادسرا رفت/ اظهار پشیمانی خانم بازیگر از تبلیغ یک آمپول در فضای مجازی

مهمترین آسیب‌های پیش روی خانواده ایرانی؛ از اختلافات فرهنگی و طبقاتی تا مصرف‌گرایی

10 عادت اشتباه روزانه که قاتل سلامت پوستتان هستند

موضع دولت درباره ورود بانوان به ورزشگاه و تقابل با ورزشکاران اسرائیلی

اگر به این 7دلیل ازدواج می کنید،شاید شکست بخورید

جوسازی یک دختر علیه ستاره‌های فوتبال

وجود 4 هزار ماده سمی در سیگار/ تومور مغزی در جنین نتیجه استعمال سیگار در زنان باردار

عواقب پاک نکردن لوازم آرایشی قبل از خواب/ آرایش مداوم، خانم‌ها را به دام سرطان می‌اندازد

خانم بازیگر منتقد جدی کارلوس کی‌روش شد؛ دلار می‌گیرند و غر می‌زنند

گوش الاغی، چشم گربه‌ای، لب شتری و دماغ خوکی!

طرز تهیه قلیه ماهی با تن ماهی

خواص و عوارض صابون زردچوبه چیست؟

بهترین روش لیفتینگ صورت چیست؟

طریقه پرورش گل سنبل در گلدان

برای ریزش مو چه باید کرد؟

زنان موفق دنیا؛ مختصری از زندگی روث بیدرگینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا

زیباترین نمونه‌ های تونیک اسپرت + روش ست کردن آن

طرز تهیه مرغ شکم پر مجلسی

34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله

طرز تهیه چیز کیک کدو حلوایی

گریم هانیه توسلی در «گرگ‌بازی»/ عکس

طرز تهیه استانبولی با رب به 2 روش اصیل خانگی

قیمت و شرایط فروش محصولات خودروسازان راین

قانون جذب مردان؛ استفاده از قانون جذب برای جذب مردان

راهنمای جامع مقدار شیر خشک لازم برای نوزاد

گزارش نگران‌کننده‌ اخیر و برنامه برای جهان بدون دی اکسید کربن

زیباترین انواع مدل پلیور دخترانه برای پاییز و زمستان

تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟

آموزش لاک زدن ساده در خانه

صابون هویج؛ خواص و طرز تهیه این صابون

طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت چرخ کرده

پوشش سارا بهرامی در جشنواره فیلم ونیز/عکس

طرز تهیه کیک خیس نارگیلی برای میان وعده و دسر

نیوشا ضیغمی مرد شد!

زیباترین انواع مدل کیف پول چرم زنانه

پریناز ایزدیار به «بینوایان» پیوست

کودک 16 ماهه؛ مراحل رشد و بازی‌ های مناسب

ماسک جعفری؛ طرز تهیه،‌ خواص و روش استفاده از آن

واکنش "بهاره رهنما" به ادعاهای "همسر سابق شوهرش"

آشنایی با بهترین باز کننده سریع قاعدگی

کلافگی ملیکا شریفی‌نیا از حجم سانسور در "دلدادگان"