پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

پرواز دختران در آسمان بدون ابر خلبان قلابي دختران

پرواز دختران در آسمان بدون ابر خلبان قلابي

  بزرگنمايي:

در پي شکايت هاي مشابه تعدادي از زنان جوان در خصوص اينکه فردي حدودا 40 ساله از طريق سايت هاي همسريابي با آنها آشنا و خود را بنام وکيل ، خلبان و ديگر عناوين دولتي معرفي و نهايتا به بهانه سرمايه گذاري از آنها پول دريافت و متواري شده ، پرونده اي در دادسراي ناحيه 4 تهران بزرگ تشکيل و پرونده جهت رسيدگي در اختيار پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .

با حضور مالباختگان در پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ ، آنها در اظهارات خود عنوان کردند فردي به بهانه ازدواج و از طريق سايت هاي همسريابي با آنها آشنا و پس از جلب اعتماد ، به بهانه هاي مختلف سرمايه گذاري ازجمله "پيش خريد واحدهاي مسکوني" اقدام به دريافت مبالغ ميليوني از آنها نموده و پس از دريافت مبالغ ميليوني متواري شده است .

يکي از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : مدتي پيش در يکي از سايت هاي همسريابي با مردي بنام "کسري" آشنا شدم ؛ او خودش را مهندس هوافضا و در ادامه خلبان معرفي کرد و با چرب زباني توانست تا اعتمادم را جلب کند و براي همين شماره تماس خود را به او داده تا با يکديگر آشنا شويم . مدتي پس از آن ، کسري با من تماس گرفت و قرار ملاقات گذاشت ؛ بعد از اينکه چند بار همديگر را ديديم ، کسري براي خواستگاري به خانواده ام مراجعه کرد و آنها نيز باور کردند که او واقعا خلبان است و براي همين با ازدواجمان موافقت کردند . در آن زمان تصور مي کردم که در کنار کسري خوشبخت خواهم شد غافل از اينکه او يک کلاهبردار بود . اين مرد چند روز بعد از خواستگاري با من تماس گرفت و مدعي شد که از طرف محل کارش خانه هايي با قيمت ارزان در اختيارشان قرار داده اند که اگر بخواهم مي توانم با پيش خريد يکي از آنها اقدام به سرمايه گذاري کنم . آنروز وسوسه شدم که يکي از واحدها را خريداري کنم و قرار شد در مرحله اول مبلغ 7 ميليون تومان پرداخت کنم تا کسري کارهاي اداراي پيش خريد آپارتمان را انجام دهد اما بعد از پرداخت اين مبلغ ، ناگهان کسري به طرز عجيبي ناپديد شد و ديگر پاسخگوي تماس هاي من نبود . وقتي راهي محل کارش شدم ، فهمديم که کسي با مشخصات کسري در آنجا کار نمي کند و آنزمان بود که فهميدم فريب يک کلاهبردار را خورده ام .

يکي ديگر از شکات که به نسبت ديگر شکات پرونده مدت زمان آشنايي بيشتري با فردي به نام کسري داشت ، در اظهاراتش گفت : از ابتداي سال 1390 و از طريق سايت همسريابي با فردي آشنا شدم که ابتدا خود را وکيل و به اسم "کسري سعادت" معرفي و درخواست آشنايي و ازدواج با مرا نمود . اينجانب با خانواده ام در اين مورد صحبت کرده و پدرم از کسري و آدرس هايي که داده بودند تحقيق کرده اما به جايي نرسيدند . بعد از حدودا دو ماه از آغاز آشنايي من و کسري ، وي خود را شاغل در يکي از ارگان هاي مهم دولتي معرفي و پس از آن به بهانه هاي مختلف شروع به گرفتن مبالغي از من کرد . ابتدا جهت سهولت در ازدواج ، پيشنهادات ايشان در خصوص نياز پولي جهت رفتن به مأموريت ، آزاد کردن مدارک ، آزاد کردن حساب بانکي و ... را پذيرفته اما پس از گذشت مدتي ، کسري با تهديد شروع به اخاذي از بنده کرد. اما هميشه هدف خود را ازدواج مي دانست و مي گفت حتما بايد با من ازدواج کند و حتي اگر خواستگار داشته باشم ، آن خواستگار را خواهد کشت و به طور کل 18 ميليون تومان از من اخاذي کرد و علاوه بر آن مشکلات فراواني براي من و خانواده ام ايجاد کرد.

با توجه به شيوه و شگرد متهم پرونده در فريب دختران جوان و دريافت وجوه ميليوني در قالب کلاهبرداري و يا اخاذي ، کارآگاهان اطمينان پيدا کردند که اين شخص مي بايست يک مجرم حرفه اي در زمينه جعل عناوين و کلاهبرداري باشد ؛ لذا بانک اطلاعاتي مجرمين سابقه دار مورد بررسي قرار گرفت و تمامي شکات پرونده موفق به شناسايي يکي از مجرمين سابقه دار به نام محمدرضا ( متولد 1350 ) شدند .

سوابق و تعدد جرايم "محمدرضا" نشان مي داد که وي از سال 1370 ، يازده بار به اتهام ارتکاب جرايم مختلف جعل عناوين ، خيانت در امانت ، جعل مدارک شناسايي و هويتي ، سرقت ، کلاهبرداري ( چندين سابقه در سال هاي مختلف ) ، استفاده از اسناد مجعول ، غصب عناوين دولتي و فريب در ازدواج ، اخاذي و تحصيل مال نامشروع دستگير و روانه زندان شده است .

با شناسايي متهم از سوي شکات پرونده مشخص شد که "محمدرضا " با جعل عناوين مختلف بويژه معرفي خود تحت عنوان "خلبان" و با اسامي مختلف مجعول "کسري سعادت" ، "عليرضا عليپور" و "رضا سعيدي" ، ابتدا از طريق سايت هاي همسريابي طرح آشنايي با شکات کرده و علاوه بر سوء استفاده از اعتماد اين افراد ، اقدام به دريافت مبالغ مختلف از آنها کرده است .

در ادامه رسيدگي به پرونده و با انجام اقدامات گسترده پليسي و در شرايطي که متهم هيچگونه محل و نشاني مشخصي از محل سکونت خود به جاي نگذاشته بود ، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسايي محل تردد وي در پارک الغدير منطقه يافت آباد شده ، اين محل را تحت مراقبت هاي پليسي قرار داده و سرانجام موفق به دستگيري محمدرضا شدند .

سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافي ، رئيس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ ، با اعلام اين خبر گفت : با توجه به سوابق متعدد متهم در زمينه ارتکاب جرايم مختلف کلاهبرداري ، اخاذي و فريب دختران ازدواج و ارتکاب ديگر جرايم ، قرار قانوني از سوي قاضي صادر و متهم جهت انجام تحقيقات تکميلي و شناسايي ساير جرايم ارتکابي در اختيار پايگاه پليس آگاهي قرار گرفته است ؛ لذا از کليه شکات احتمالي دعوت مي شود تا جهت پيگيري شکايات خود به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در سيدخندان – خيابان ابوذر غفاري – بالاتر از بيمارستان رسالت – جنب کلانتري 120 مراجعه کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هر روز صبح دوست داشتنت تازه می‌شود

فواید بدنسازی برای خانم ها

20 مدل مانتو مجلسی و پوشیده

دکوراسیون خانه 70 متری

تمیز کننده همه کاره!

آیا با طب سوزنی می‌توانیم لاغر شویم؟

22 ساعت کار در 70 سالگی!

بازی برای افزایش تمرکز کودک

قبل از حمام آفتاب بخوانید

قیافه خودم را دوست ندارم

کفش های کهنه را دکوری کنید

ایجاد عزت نفس در کودکان با 9 راهکار ساده و موثر

بهترین فصل برای بچه دار شدن از نظر پزشکی و طب سنتی

هزینه های عجیب جشن عروسی فرمالیته!

دوستم که هر ماه با خواهرانش پیش فالگیر می‌‌رود، طلسم شده!

کیف آرایشی تان را پاک سازی کنید

چرا نباید فرزندتان را بیشتر از همسرتان دوست بدارید؟

از بین بردن جوش صورت فوری با مواد طبیعی و خانگی

بایدها و نبایدهای حریم خصوصی نوجوان‌ها

بایدها و نبایدهای بدن سازی زنان

تبدیل دستمال توالت به آویز با چاشنی خلاقیت

با کودک هیجان زده ام چه کنم؟

فایده مسابقات اطلاعات عمومی برای خانواده ها چیست؟

همه چیز درباره رابطه کرم پودر و رنگ پوست

با این روش ساده کرکره پنجره‌های خود را بدون مشکل تمیز کنید

44 کاربرد جالب و خلاقانه از فویل آلومینیومی در خانه!

چرا از «چالش پیری» در شبکه‌های اجتماعی استقبال شد؟

سالمند آزاری رتبه سوم خشونت‌های خانگی در ایران

آزمایش 10 ثانیه ای برای سلامت مو

درمان گلودرد در دوران بارداری

ترفندهایی ساده برای تمیز کردن کاغذ دیواری

چگونه مادری شاد باشیم؟

آموزش بستن روسری نخی برای تابستان

پزشکی که آقایان را به کلاس آشپزی می فرستد!

استفاده شیک و باکلاس از رنگ طلایی در دکوراسیون

راه اندازی مجدد خوشبوکننده های خانگی

مدل های دیدنی و زیبای ست دستشویی برای جهیزیه

زیباترین مدل های جعبه طلا و جواهرات

کیف های زنانه ای که در تابستان مد است

کاردستی های زیبای دکوری با طرح پیکان

نیاز نوزادان نارس به مراقبت‌های کانگورویی!

ماسک کلاژن ساز انگور قرمز

رابطه‌ام با دختر 2 و نیم ساله‌ام بسیار تیره و تار است!

مانتوهای بلند و مجلسی تابستانی

دوخت بالش فانتزی برای کودک

جدیدترین مدل های جوراب های ساق بلند بچگانه

انگشترهایی با طراحی عجیب و غریب

دخترخانمی 2 سال دنبال شماره‌ موبایلم بوده است!

خونریزی های زنانه ای که باید جدی گرفته شود!

نکته هایی برای انتخاب کفش براساس فرم پا