پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

با حضور ژاله فرامرزیان

همایش حقوق شهروندی ویژه هیات های ورزشی استان اصفهان ورزش

همایش حقوق شهروندی ویژه هیات های ورزشی استان اصفهان

  بزرگنمايي:

آریا جوان - از منشور حقوق شهروندی ویژه هیات های ورزشی استان اصفهان با حضور معاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت ورزش و جوانان رونمایی شد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، در همایشی از منشور حقوق شهروندی ویژه هیات های ورزشی استان اصفهان با حضور ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت ومنابع وزارت ورزش و جوانان، مسعود تابش مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی فولادمبارکه سپاهان، سید محسن سجاد مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان، حیدر قاسمی معاون سیاسی امنیتی استانداری، ایوب درویشی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری، دکتر محمد سلطان حسینی مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان و دیگر مسئولین در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان رونمایی شد.
دکتر سلطان حسینی در این سمینار ضمن خوشامدگویی به حضار اظهار داشت: خیلی خوشحالم در کشوری زندگی میکنم که مسئولین بالا رتبه آن تاکید احترام به حقوق شهروندی دارند.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان ادامه داد: هیچ کجای دنیا مردمانی همچون به شرافت، پاکدامنی، پاکدستی و پاک ایمانی مردم ایران پیدا نمی کنیم که با توجه به مشکلات اقتصادی از آرمان های مقدس جمهوری اسلامی دفاع و پیرو خط رهبر فرزانه می باشند.
وی تصریح کرد: ما وظیفه داریم حداقل حقوقی که مردم به گردن ما دارند را رعایت نمائیم، در چنین سمینارهایی ما به دنبال چنین موضوعات و مطالبات جامعه مخاطب هستیم.
دکتر سلطان حسینی در پایان افزود: بنده به عنوان یک شهروند کمال تشکر و قدردانی را از مسئولین ورزش استان دارم چراکه آنها خدمت به مردم شریف می کنند و ظرفیت های ورزش و جوانان استان را بالا می برند.
ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان نیز در این همایش اظهارداشت: مجموعه قوانین، مقررات، مربوط به حقوق شهروندی و رعایت حقوق شهروندان در این منشور به غایت مورد توجه قرار گرفته است.
وی با بیان این که همه مصادیق اجرا، اقدامات و تکالیف هم در آن به خوبی نوشته شد، تصریح کرد: اما در عمل چنین تصویری وجود ندارد و باید این قوانین و مقررات با عمل انطباق داشته باشد.
معاون توسعه منابع و سرمایه وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: مردم باید به راحتی به بهداشت، آموزش، تامین اجتماعی دسترسی داشته باشند و بتوانند از زندگی مناسب و متناسب با شان ملت و کشور پهناور ایران برخوردار باشند.
وی با اشاره به این که امروز مدل حکمرانی ما هیچ تناسبی با قوانین ندارد، گفت: کل بودجه کشور متعلق به حاکمیت و دولت است و این بودجه، بر اساس قوانینی در اختیار دولت قرار داده می شود تا بین بخش های خصوصی و جامعه مدنی و خودش توزیع کند.
فرامرزیان اضافه کرد: همه منابع در اختیار دولت با مکانیزمی توزیع می شود که به نفع حاکمیت است اما به میزان منابعی که در اختیار دارد پاسخگو نیست.
به گفته وی برای این که اولین گام را برای حکمرانی خوب برداریم و شرکای اجتماعی را به رسمیت بشناسیم، باید مدل توزیع منابع را تغییر دهیم و سهم هر کدام از بخش های خصوصی و جامعه مدنی را از بالا جدا کنیم و سهم حاکمیت و دولت را هم کنار بگذاریم.
رئیس کمیسیون حقوق شهروندی وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: امروز جامعه مدنی در مدل حکمرانی و مدل شراکتی دیده نشده و بعنوان شریک اجتماعی محسوب نمی شود.
وی خاطرنشان کرد: باید اجزا حاکمیت و حکمرانی را در مدل حکمرانی خوب تقسیم کنیم و منابع را متناسب با آن توزیع کنیم.
فرامرزیان با بیان این که اعتماد، مشارکت پذیری و شفافیت خروجی تعامل با نهادهای مدنی و بخش خصوصی است گفت: امروز ناگزیریم از تمرکز و مدیریت متمرکز منابع گذر کنیم اما نگران این هستیم که نهادها و تشکل ها هم حقوق یکدیگر را رعایت نکنند.
معاون توسعه منابع و سرمایه وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: برای انتخاب روسای هیات های ورزشی باید به انسانهای متخصص رای دهیم که توانمندی و وقت کافی دارند، در غیر اینصورت هیات و سازمان غیر دولتی موفق نخواهد شد.
وی ادامه داد: ابتدا باید فرهنگ فعالیت سازمانهای غیر دولتی از جمله کار گروهی، مشارکت، تشریک مساعی، همگرایی و هم افزایی در افراد شکل بگیرد تا بتوانیم از ظرفیت های سازمان های غیر دولتی استفاده کنیم.
فرامرزیان تصریح کرد: هیات های ورزشی ریشه در مدل فعالیت دیرینه مدیریت ورزشی این کشور دارند و از سنتی ترین روش های فعالیت های شبکه ای و منسجم مردمی محسوب می شوند.
وی بیان کرد: این منشور و رعایت اصول و عاداتی می تواند ما را به سمت و جهتی هدایت کند که به حرکتی پایدار منجر شود و جامعه را به این نتیجه برساند که سازمانها و هیات های ورزشی خوب مدیریت می کنند و از تمرکز بیش از حد دولت و ایجاد فاصله تا اصل اعتماد، مشارکت پذیری و شفافیت بعنوان مبنای حکمرانی خوب جلوگیری کند.
همچنین سجاد مدیرکل امور اجتماعی استانداری دقایقی پیرامون حقوق شهروندی صحبت نمود و اظهار داشت: روز 22 مردادماه به مناسبت روز ملی تشکل های مردمی و مشارکت های اجتماعی، برنامه ویژه ای داریم.
وی ادامه داد: باید به مردم به عنوان ولی نعمت نگاه کنیم و قداست و حرمت آنها را ارج نهیم، برای حقوق شهروندی استانداری فعالیت های گوناگونی را انجام داده که در این بین باید به میز خدمت در ادارات اشاره کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افزایش 22 برابری خانه های ورزش روستایی در چهارمحال وبختیاری طی 24 ماه از دولت دوازدهم

جامعه ورزش ٧٠ واحد مسکونی برای سیل زدگان در پلدختر احداث و تجهیز می کند

شاهین‌طبع: امیدواری زیادی برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی داریم/حریفان روی ایران حساب باز می‌کنند

بلیط فروشی فقط الکترونیکی انجام میشود/شروع لیگ پنجشنبه 31 مرداد با انجام بازی پرسپولیس و پارس جم جنوبی خواهد بودتماشاگران با کارت ملی بلیط خریداری،وارد ورزشگاه شده و روی صندلی خود می نشینند/

لیگ برتر فوتبال امسال منظم تر و در امنیت و آسایش کامل هواداران برگزار می شود /صدا وسیما و برنامه ورزشی نقش تعیین کننده در آرامش بخشی تماشاگران و محیط فوتبال دارد/از نیروی انتظامی برای برگزاری مقتدرانه و توام با امنیت مسابقات فوتبال تشکر می‌کنم

فرمانده پلیس تهران بزرگ : نیروی انتظامی فرمانده میدان در مسابقات ورزشی است/مدیر باشگاه ها در مورد تخلفات لیدرها مسئولیت دارند و بایستی پاسخگوی تخلفات آنها باشند/وضعیت ورزشگاه آزادی در دوسال گذشته بسیار مطلوب تر شده است

احمدی : حامل سلام ودعای خیر وزیر ورزش هستم/ امیدوارم بار دیگر بسکتبال ایران در المپیک حصور پیدا کند

بلیط فروشی فقط الکترونیکی انجام میشود/ میخواهیم لیگ را مثل لیگ های بزرگ دنیا برگزار کنیم

لیگ برتر فوتبال امسال منظم تر و در امنیت و آسایش کامل هواداران برگزار می شود / صدا وسیما و برنامه ورزشی نقش تعیین کننده در آرامش بخشی تماشاگران و محیط فوتبال دارد/از نیروی انتظامی برای برگزاری مقتدرانه و توام با امنیت مسابقات فوتبال تشکر می‌کنم

نیروی انتظامی فرمانده میدان در مسابقات ورزشی است/مدیر باشگاه ها در مورد تخلفات لیدرها مسئولیت دارند و بایستی پاسخگوی تخلفات آنها باشند/وضعیت ورزشگاه آزادی در دوسال گذشته بسیار مطلوب تر شده است

قطعی شد،سهراب مرادی جراحی می‌شود

سال بد فوتبال ایران مقابل سامورایی‌ها!

هواداران بروژ، کاوه را می‌خواهند

شما نظر بدهید؛ کدام تیم‌ها مدعی قهرمانی در لیگ برتر نوزدهم هستند؟

دربی به‌خاطر والیبال عقب می‌افتد؟

آقای داورزنی پاداش 450 هزار یورویی را فدراسیون فوتبال پرداخت کرده یا وزارت ورزش؟

میزبانی لیگ ملت‌های والیبال با کمترین هزینه آذربایجان‌غربی را به جهانیان معرفی کرد

تغییرات مدیریتی پرسپولیس بعد از رسمی شدن انتقال جونیور براندائو

درخواست عجیب مهاجم 36 ساله از استقلال

جلسه مسئول نمایندگی بخش‌های ادارات ورزش و جوانان شهرستانهای استان برگزار شد

علمای معزز شیعه و سنی از 1400 سال قبل تا کنون با وحدت اسلامی و برادری در کنار هم زندگی کرده و هیچ گونه اختلاف و دشمنی در میان امت اسلامی نخواهد بود

کسب 1500 مدال توسط زنان ورزش کار ابرانی در رویدادهای بین المللی، تصویب پوشش 80 رشته ورزش ی بانوان و میزبانی حدود 80 رویداد بین المللی بخشی از دستاوردهای ورزش بانوان در دو سال گذشته

ایجاد زیرساخت‌ها برای شکوفایی استعدادهای جوانان رویکرد جدی برنامه ریزی ها در هرمزگان است

باشگاه استقلال و پرسپولیس را صد درصد واگذار می کنیم یا از طریق مزایده یا مذاکره/بانک ذخیره استعدادهای ورزش ایران به 5 هزار نفر می رسد

باشگاه استقلال را صد درصد واگذار می کنیم یا از طریق مزایده یا مذاکره/بانک ذخیره استعدادهای ورزش ایران به 5 هزار نفر می رسد

جلسه ستاد مرکزی مستندسازی و حل اختلافات وزارت ورزش و جوانان

تندگویان کلنگ خانه جوان شهرستان چابهار را به زمین زد

تجلیل از خانواده معظم شهدای مدافع حرم توسط تندگویان در چابهار

بهایی که دولت به ورزش زنان داد

شطرنج دولت تدبیر با مهره جوانی

تدبیر دولت برای تعریف ورزش در توسعه روستا

باور دارم در همه مناطق روستایی جوانانی هستند که می توانند قهرمان اسیا،جهان والمپیک شوند/ باتجهیز اماکن ورزشی،باید امکان ورزش کردن را برای جوانان روستایی فراهم کنیم

پست جدید برای وحید امیری در پرسپولیس

سید والیبال ایران لژیونر می‌شود؟

حمله بی‌سابقه پروین به وزیر و داورزنی به خاطر پرسپولیس و استقلال

فرهاد مجیدی: اجازه بدهید استقلال نفس بکشد

توییتر در ماجرای توهین‌های نژادپرستانه سوپرجام اروپا با چلسی همکاری می‌کند

پیگیری و عملیاتی شدن سیاست های معاونت توسط مدیران کل ستادی

قاسم قاسمی: آزادگان اسوه صبر و مقاومت هستند

تندگویان: حوزه جوانان بهترین بستر برای گسترش فرهنگ اسلام ناب محمدی است

پیشنهاد عجیب استراماچونی به استقلال

نخستین رویداد پاک ورزی ساحلی ایران با موفقیت در مازندران برگزار شد

کریمی: امسال برنامه های هفته ازدواج را به یک جریان در کشور تبدیل کردیم

آغاز نشست ملی نقش جوانان و سازمانهای مردم نهاد در گفتمان سازی وحدت و تقریب مذاهب اسلامی

جشن بزرگ پیوندهای آسمانی استان البرز برگزار شد

دکتر سلطانی فر: روز بازگشت آزادگان به وطن یکی از شیرین ترین خاطره های زندگیم بود

کریمی : 236 پروژه نیمه تمام ورزشی میراث دولت گذشته در سراسر کشور در تعهد شرکت توسعه وجود دارد/ برای تکمیل انها 6 هزار میلیارد اعتبار لازم داریم /تا پایان سال 50 پروژه ورزشی را به پایان می رسانیم

به سمت توازن در سهم بندی بین ورزش همگانی و قهرمانی حرکت می کنیم/تقسیم بندی ورزش روستایی و غیر روستایی دسته بندی صحیحی نیست

ورزش کاران المپیکی دغدغه ای برای هزینه هایشان نداشته باشند / تلاش می کنیم برای تکمیل پروژه های ورزشی تامین منابع صورت گیرد

تاکید تقی زاده بر هماهنگی و تعامل ادارات کل استانی و مسوولان ستادی