پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نوباوه: عارف فقط تا نفر ششم لیست امید را می‌شناخت گفتگو

نوباوه: عارف فقط تا نفر ششم لیست امید را می‌شناخت

  بزرگنمايي:

آریا جوان - ایلنا نوشت: یک فعال سیاسی اصولگرا گفت: پدیده آقازادگی را به افرادی اطلاق می‌کنند که رانت‌خوار و دزد هستند و از بیت‌المال استفاده نامشروع انجام می‌دهند. چه کسی به آقازاده‌های با سواد، تحصیل کرده و اندیشمند اعتراض کرده است؟! اما اگر پسر فلان آیت الله هم اشتباهی کرده مردم به آن ایراد گرفته‌اند.

بیژن نوباوه سیاستمدار اصولگرا و نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال ائتلاف اصولگرایان برای انتخابات آینده گفت: با تشکیل شورای وحدت مشخص شد که اصولگرایان به دنبال یک اتحاد و اجماع منطقی هستند، اما از طرفی بحث ضرورت حضور نیروهای جوان عملگرا، معتقد و متدین بحثی است که همه گروه‌های اصولگرا به آن رسیده‌اند. اصول‌گرایان باید از نگاه سنتی به انتخابات بیرون بیایند و اجازه و میدان را به نیروهای جوان بدهند که در کنار برخی از باتجربه‌ها در عرصه انتخابات حضور بیابند.
این نماینده سابق مجلس با اشاره به دعوت قالیباف از نیروهای جوان برای حضور در انتخابات آن را یک ضرورت برای کشور دانست و گفت: اینکه اصول‌گرایان می‌خواهند یک وحدت کامل و منطقی با یکدیگر داشته باشند کار مثبتی است، اما گروه‌های مختلف اصولگرا با هر نامی که وارد می‌شوند باید در نهایت به این نتیجه برسند که نیروهای کار گرای متدین را انتخاب کنند.
با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و عمل‌گرا انتخاب شوند
وی با عنوان اینکه اساس و ذات مجلس نظارت بر دستگاه‌های اجرایی است، افزود: فارغ از نگاه سیاسی و اینکه مجلس فعلی چقدر اصولگرا و یا اصلاح‌طلب است، باید نگاه کاریزماتیک اسلامی به آن داشت، به این ترتیب که ببینیم چقدر نیروهای حاضر در آن کارگرا و کاربلد هستند و چقدر از حقوق ملت دفاع می‌کنند.
نوباوه ادامه داد: باید دید مجلس چقدر نظارت که وظیفه مهم و اصلی‌ آن است را درست انجام داده‌ و وقتی این موضوع را زیر ذره‌بین قرار بدهیم بحث خیلی فراتر از معمول می‌شود و به این نتیجه می‌رسیم که باید تصمیمات جدید گرفته شود و مردم را به سمت انتخاب نیروهای خوب هدایت کنیم‌. با هر سلیقه و نگاه باید نیروی‌های توانمند و افرادی که به وظایف کار نمایندگی به خوبی عمل می‌کنند، انتخاب شوند.
اصلاح‌طلبان شکست بزرگی خورده‌اند و مردم از آنها گریزانند
بیژن نوباوه با عنوان اینکه وضعیت اصلاح‌طلبان خوب نیست، شکست بزرگی را متحمل شده‌ و مردم از آنها گریزانند، گفت: اصولگرایان هم به شرطی موفق می‌شوند که نگاه منطقی مبتنی بر خواست مردم را اعمال کنند نه آن نگاه سنتی که به خواسته‌های 50، 60 یا 70 درصد مردم توجه می‌کند. اصولگرایان باید به 100درصد مردم توجه و نیاز روز جامعه را دریابند که این امر هم جز با جوانگرایی محقق نمی‌شود.
نماینده دور هشتم و نهم تهران در مجلس با تاکید بر اینکه تنها کسی که در نظام ما، شعار و عمل را با هم اجرا می‌کند مقام معظم رهبری است، گفت: نگاه کنید در رهبری نمایندگان خودشان از ائمه جمعه گرفته تا نمایندگان رهبری در دانشگاه‌ها، سازمان تبلیغات و دیگر جایگاه‌ها چطور به سمت نیروهای جوان رفته‌اند. نیروهای جوان می‌توانند انرژی و تعهد بیشتری داشته باشند از طرفی نیز نسبت به گروه‌ها و جریان‌های سیاسی وابستگی کمتر و وارستگی بیشتری دارند.
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با اشاره به دعوت قالیباف از جوان‌ها آن را کار خوبی دانست و گفت: وحدت‌گرایان اصولگرا نیز اگر بخواهند با یک فرصت و حرف‌های جدید وارد میدان شوند باید چنین سیاست جوان‌گرایی را اجرا کنند.
چه اشکالی دارد که فرزندان با لیاقت مسئولان هم انتخاب شوند
بیژن نوباوه در پاسخ به اینکه نگرانی در مورد جوانگرایی ورود آقازاده‌ها به لیست‌ها است، گفت: اگر ما صرفا به لیاقت و صلاحیت‌ها نگاه کنیم چه اشکالی دارد که فرزندان مسئولان نیز انتخاب شوند؟ آن فرد گناهی نکرده که پدرش مسئولیت دارد. اما اگر این موضوع اینگونه مطرح شود که صرف اینکه فردی چون فرزند فلان شخص است باید وارده مجلس شود، غلط است.
نوباوه با اشاره به سیستم حزبی دیگر کشورها، گفت: در کشورهایی که احزاب فعال هستند صلاحیت‌ها در درون احزاب آزموده می‌شود و به منصه ثبوت می‌رسد و در آنجا مشخص می‌شود که فرد کاریزماتیک و یا اینکه کار بلد هست یا نه. اما در کشور ما چون سیستم حزبی نداریم و امتحان و آزمایشی بر روی افراد نکرده‌ایم صلاحیت فرد همواره برای ما امری مجهول است.
وی با بیان اینکه ورود فرزندان مسئولان در جایگاه‌های مختلف به شرط اینکه صلاحیت داشته باشند هیچ اشکالی ندارد و در دنیا امری عادی است، گفت: پدیده آقازادگی را به افرادی اطلاق می‌کنند که رانت‌خوار و دزد هستند و از بیت‌المال استفاده نامشروع انجام می‌دهند. چه کسی به آقازاده‌های با سواد، تحصیل کرده و اندیشمند اعتراض کرده است؟! اما اگر پسر فلان آیت الله هم اشتباهی کرده مردم به آن ایراد گرفته‌اند.
سر لیست اصلاح‌طلبان فقط تا نفر ششم لیست را می‌شناخت
بیژن نوباوه ادامه داد: اینکه در لیست‌ها افراد با رانت‌های مختلف وارد نشوند بسیار مهم است. اگر نگاه رانتی و سهمیه‌ای داشته باشیم و یک شرکت سهامی در مجلس درست کنیم، بدبختی ما به شکلی دیگر ظهور پیدا می‌کند.
وی با عنوان اینکه پدیده اصواگرایی و اصلاح‌طلبی را به شکلی که عنوان می شود قبول ندارد و در عمل هم نشان داده است، گفت: وقتی با فرد بالای لیست امید که نمی‌خواهم اکنون اسم آن را بیاورم اما قبلا آورده‌ام، صحبت می‌کنیم و او می‌گوید من فقط شش نفر اول لیست را می‌شناسم یعنی بدترین اتفاق ممکن و با این حرف جز عقب مانده‌ترین کشورها می‌شویم.
ایراد به نظارت استصوابی خدعه اصلاح‌طلبان است
نوباوه در پاسخ به اینکه اصلاح‌طلبان علت موفق نبودنشان را رد شدن نیروهای توانمند خود توسط نظارت استصوابی می‌دانند، گفت: این یک خدعه است، خدعه فرار از مسئولیت توسط اصلاح‌طلبان؛ چون آنها توانسته‌اند باصلاحیت‌ترین افرادشان را به مجلس بفرستند.
وی با عنوان اینکه افرادی که منتسب به جریان اصلاح‌طلبی در مجلس هستند به طور کل منافع ملی را نمی‌شناسند، افزود: آدمی که کتک و زمین می‌خورد به زمین و زمان بد می‌گوید. اصلاح‌طلبان هم اینگونه هستند.
آخوندی مجلس را تحقیر کرد
نماینده پیشین تهران با اشاره به قدرت نمایندگان مجلس حتی در استیضاح رئیس‌جمهور گفت: وقتی نماینده‌ای که حداقل‌ها را رعایت نمی‌کند و وزیری را که خودش ادعا می‌کند در شش سال دوره وزارتش حتی یک سانتی متر خانه نساخته استیضاح نمی‌کند تا زمانی که خودش استعفا می‌دهد، مجلس را تحقیر می‌کند. آیا این مجلس برای اینکه بتواند حق مردم را حفظ کند قابل اعتماد است؟ فرقی نمی‌کند جامعه آنها اصلاح‌طلب یا اصولگرا باشد، باید پاسخگو باشد .
ایران هیچ‌گاه خود را مصرف انتخابات آمریکا نمی‌کند
همچنین ایسنا نوشت؛
حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته در عرصه بین‌المللی درباره برجام گفت: ترامپ زمان مذاکره با ایران را از دست داده به طوری که دیگر هرگونه پیشنهاد مذاکره ولو مستقیم جدی از طرف آمریکا در ایران با واکنش مثبت مواجه نمی‌شود چون امسال سال انتخابات آمریکا است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیچ‌گاه سیاست فشار بر ایران نتیجه نداده که ایران پای میز مذاکره رود؛ این‌بار هم این اتفاق رخ نمی‌دهد و ایران پشت میز مذاکره با آمریکا نمی‌نشیند. تنها روی خوش ما به دیپلماسی است آن هم ایران در شرایطی در سال انتخابات آمریکا روی خوش نشان می‌دهد که معیار عینی قابل محاسبه‌ای در قالب برجام رخ داده باشد. ما نباید گرفتار یکسری حرف‌ها شویم؛ معیار همان 915 نوع تحریمی است که با آمدن ترامپ مجددا برگشت. باید این تحریم‌ها برداشته شود.
فلاحت‌پیشه با بیان این‌که ایران هیچ‌گاه خود را مصرف انتخابات آمریکا نمی‌کند، افزود: اگر مذاکره در قالب بازگشت به برجام باشد باید همراه با برداشته شدن تحریم‌ها صورت گیرد همچنین ضمانت‌های قوی‌تری وجود داشته باشد که آن زمان می‌تواند مذاکرات را در چارچوب برجام احیا کرد وگرنه هیچ گاه در سال انتخابات آمریکا کاری نمی‌کند که با رفتارهایش به سیاستمداران آمریکا کمک کند آن هم افرادی همچون ترامپ که بیشترین توهین را به ایرانی‌ها در کل دنیا و حتی آمریکایی‌ها داشته‌ است. امروز یاغی‌ترین اشخاص در مقابل معادلات بین‌المللی ترامپ، پامپئو و تیم اطرافش است.

وی در مورد این‌که آیا امکان بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد، گفت: اگر ترامپ تا زمان انتخابات به برجام برنگردد ایران تبدیل به عامل منفی برای او در رقابت‌های انتخاباتی می‌شود چون اکنون طبق نظرسنجی‌ها دو سوم آمریکایی‌ها معتقدند که برجام کمکی به امن‌شدن دنیا می‌کند؛ لذا ترامپ می‌داند که باید اقدامی ولو خنثی درباره برجام کرده در این بین خیلی از نزدیکان ترامپ تلاش کردند که او را به سمت عملیات نقطه‌زنی علیه ایران حرکت دهند که با سقوط پهپاد آمریکایی ارزیابی آنها از توازن قدرت ایران برهم خورد و ترامپ چاره‌ای جز به دیپلماسی ندارد هرچند که در گزینه دیپلماسی هم سردرگم است.
فلاحت‌پیشه تصریح کرد: ترامپ می‌خواهد حداقل عکسی با مقامات ایرانی داشته باشد که اگر این اتفاق بدون گرفتن دستاورد مثبتی رخ دهد چهره مثبت ایران را در دنیا خراب می‌کند؛ مگر آنکه ترامپ با برگشتن به برجام روی خوش به معاهدات بین‌المللی نشان دهد؛ البته که معتقدیم فضای انتخابات آمریکا هم فضای مانور بیشتری برای ایران فراهم می‌کند.
217215


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

داستان خواندنی تولد ستاره‌ای از دل خانواده اصیل ایرانی

جامعه به انفعال رسیده است

واعظی: اگر فضای مجازی نبود دسترسی به موادمخدر اینقدر آسان نمی‌شد/باید کشورهای منطقه را مجاب کنیم به ما کمک کنند

بهزاد نبوی: کارشکنی مخالفان روحانی نگذاشت مشکلات اقتصادی حل شود

سیده فاطمه ذوالقدر: دولت در مسیر مدیریت بیمه و مالیات فعالان هنر صنعت مد و لباس گام بردارد

ارتباط بین اخراج بولتون با بازگشت ترامپ به برجام از زبان فلاحت‌پیشه /احتمال برکناری پمپئو هم وجود دارد؟

امین‌فروغی: از بین بردن خرافات از آثار دینی ضروری است

معصومه آقاپور: حمایت از صنایع بر اساس مزیت نسبی، باعث ایجاد ارزش افزوده می‌شود

تندگویان: در حوزه وام ازدواج نباید اجازه دهیم هویت انسانها معامله شود/ ضمانت ملکی برای وام ازدواج پذیرفته می شود

ترفندهایی برای حفظ احترام متقابل میان زوج‌های جوان

فلاحت پیشه:اگر با اروپا و امریکا قراردادهای محکم می بستیم سرنوشت برجام طور دیگری می شد

فائزه هاشمی در واکنش به سخنان سرفراز: آقایان به انتقادهای تند روزنامه‌های کیهان و سلام زمان پدرم نگاهی بیندازند!

نوباوه: عارف فقط تا نفر ششم لیست امید را می‌شناخت

بیماری دردناکی که راه نفستان را می‌بندد

امیرحسین خورشیدفر: "دست بد" یک رمان پلیسی با مایه‎هایی از رئالیسم جادویی است

گلاره عباسی: با کمک جامعه نابینایان خیلی کارها می‌توانیم انجام ‌دهیم / گفت‌وگو با اهالی سوینا؛ سینما، رادیو و سایت ویژه نابینایان

واکنش متفاوت یک اصولگرا به نامه آملی لاریجانی به آیت‌الله یزدی: از کجا معلوم جعلی نباشد

حسین غلامی: باید در طراحی کتاب‌های درسی روی خوشنویسی سرمایه‌گذاری کنیم

منصور تیرگر: تولید آثار فاخر و گردش مقرون‌به‌صرفه محصولات از مسائل مهم مربوط به لباس عاشورایی است

گفت‌وگوبا یک خانواده 18 نفره آمریکایی / فهرستی که باز هم ادامه دارد...

حوزه اکسسوری در ایران هیچ انجمن صنفی معتبری ندارد / محمد آزادی از اوضاع و احوال عرصه جواهرات و اکسسوری در ایران می‌گوید

صابر اسدی: نقطه مشترکی در دیدگاه‌های مرمت کشور وجود ندارد / حفظ ایمنی و کالبد تاریخی در مرمت تضاد ندارند

به جای فیلتر فضای مجازی صدا و سیما را آزاد کنید

حمید سوری: امروزه عنوان از ضروریات اثر هنری شناخته می‌شود / در نخستین روز جشنواره تجسمی جوان چه گذشت؟

دستیابی ایران به سلاح توپ‌ لیزری

خدمات پزشکی رایگان برای تهرانی‌ها در روز پزشک

مراسم اختتامیه سومین جشنواره نمایش‌های کوتاه رادیویی برگزار شد

مژگان همایونی‌نژاد: رؤسای دانشگاه‌ها تمایل بسیاری در استفاده از چهره‌های باتجربه برای آموزش دانشجویان حوزه مد و لباس ‌دارند

آغاز ثبت نام واگذاری 400 هزار مسکن از 1 شهریور با وام 75 میلیونی

بردیا کرد: جامعه هدف من جوانان متولد دهه‌های 60 و 70 هستند

روایت زندگی عمو صیاد از دفاع مقدس تا مدافع حرم

همه چیز درباره سی و دومین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان / رقابت 42 فیلم خارجی و 36 فیلم ایرانی

طراح لباس و مد در خدمت زیبایی‌گرایی است / هیچ‌وقت با طراحی لباس تئاتر امرار معاش نکردم / روایت ادنا زینلیان از چهار دهه حضور در عرصه طراحی لباس

وزارت بهداشت: 18 تا 25 درصد بیماران با خطای پزشکی مواجه می‌شوند!

پناهیان: مردی که بخاطر ترس از زنش فرمانبرداری کند، ملعون است/ عامل ورود زنان به جهنم زبانشان است نه حجابشان/دختران بی بندوبار،مادران دهن دریده دارند

انتقام با اسید در یک روز زمستانی حوالی چهارراه فخرآباد / روایت هادی احمدی از نمایش "فالش‌خوانی در چهارراه فخرآباد"

شعبانعلی قربانی و ترجمه کتاب "عناصر طراحی" گیل گریت هانا / اثری که به مبانی طراحی سه‌بعدی و فرم و فضا می‌پردازد

سرکوب حس زیستن / نگاهی به فیلم "سرکوب" ساخته رضا گوران

حافظی: رونق سینمای کودک بدون رشد فیلمنامه‌نویسی غیر‌ممکن است

نمایشی بی‌واسطه از ذهنیات هنرمند / نگاهی به نمایشگاه "دفتر طراحی" در فضای هنری هم‌رس

سید عباس صالحی: نمایش‌های آیینی ریشه در سنت این کهن‌بوم دارند / درخواست علی نصیریان از شهردار تهران / آئین پایانی نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آئینی و سنتی برگزار شد

یکی از اهداف نمایش "مارلون براندو" تابوشکنی است / نظریه در تئاتر ایران از بین رفته است / نمایش "مارلون براندو" به روایت نویسنده، کارگردان و بازیگران

فیلم | به نرگس آبیار گفتم فیلم ضد سیستان و بلوچستان باشد، من نیستم!

پشت پرده نشست‌های مشترک قالیباف و باهنر/ زاهدی: شاید برخی اصلاح طلبان در لیست اصولگرایان قرار گیرند

تشریح اقدامات بلند مدت و کوتاه مدت شهرداری یاسوج در حوزه ترافیک

علی مطهری: رهبری چندبار گفتند دخالتی در مدیریت صداوسیما ندارند اما از طرف دفتر دخالت‌هایی می شود/تلویزیون باید خصوصی شود

وکیل ولی‎‌الله سیف:حق این بود که پرونده مورد کارشناسی دقیق‌تری قرار می‌گرفت

حسین ایمانی جاجرمی: جدایی‌گزینی طبقاتی در محلات به چند پاره شدن جامعه می‌انجامد / شهرسازی و معماری نادرست مردم را به انزوا سوق می‌دهد

چطور پارتی آقازاده‌ها سرنوشت "عصبانی نیستم" را عوض کرد؟/ "فرزند صبح" بالاخره فیلم شد؛ بعد از 10 سال!/ تسلیت هنرمندان برای مرگ گربه یک سلبریتی

چگونه فرزند اول خود را تربیت کنیم؟