پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

باهنر:ائتلاف پنج نفره يه فرد واحدي مي رسند نگاه سياسي

باهنر:ائتلاف پنج نفره يه فرد واحدي مي رسند

  بزرگنمايي:

 
نامزد احتمالي رياست جمهوري در خصوص رعايت اخلاق انتخاباتي گفت: در تبليغات انتخاباتي بايد از افراط و تفريط دوري کنيم و اخلاق اسلامي رعايت شود تا بذر نااميدي در جامعه پاشيده نشود و در رفتارهاي سياسي تهمت زدن و بگم نگم پسنديده نيست.
محمدرضا باهنر در ادامه سفر دو روزه خود به استان قزوين صبح روز يکشنبه با حضور در جمع رسانه هاي گروهي به سوالات آنها پاسخ داد.

باهنر در خصوص رعايت اخلاق انتخاباتي گفت: در تبليغات انتخاباتي بايد از افراط و تفريط دوري کنيم و اخلاق اسلامي رعايت شود تا بذر نا اميدي در جامعه پاشيده نشود و در رفتارهاي سياسي تهمت زدن و بگم نگم پسنديده نيست و اين کارها بايد توسط فعالان سياسي کنترل شود.

وي افزود: مردم به بداخلاقي ها جواب مثبت نمي دهند و افرادي که بد اخلاقي مي کنند قبل از هر کس خود را خراب مي کنند و  نبايد صحبتي کند که هنجارشکن باشد و عليه امنيت ملي شعار بدهد بلکه بايد در چارچوب قانون حرکت کرد و تندروي ها خوب نيست.

باهنر در خصوص جريان فتنه هم اظهارداشت: فتنه جريان سنگيني بود و مردم سران فتنه را که به نظر من موسوي و کروبي بودند نمي بخشند که دوباره هنجارشکني کنند اما اين که رقيب خود را متهم به فتنه کنيم بد اخلاقي است و حاميان فتنه بايد جبران کنند.

وي يادآورشد: فتنه گران يک دروغ بزرگ در انتخابات قبلي گفتند که" تقلب موثر" صورت گرفت مگر مي توان 10 تا 15 ميليون راي را جابجا کرد در حالي که در سر هر صندوق 10 ناظر مردمي وجود دارد و اگر قرار باشد يک تخلف سازمان يافته صورت گيرد به سازمان اطلاعاتي منسجمي نياز دارد و در شرايطي که نظام براي شمارش پنج درصد صندوق ها اعلام آمادگي کرد کنارکشيدند و مرحله بعدي فتنه را آغاز کردند.

باهنر در مورد محاکمه سران فتنه هم گفت: اگر دادگاه عدلانه اي تشکيل شود مجازات اين افراد بسيار سنگين است و به نظر مي رسد اين افراد از ملاطفت و رافت نظام برخوردار شده اند که تحت محاکمه قرار نگرفته اند.

ائتلاف پنج نفره يه فرد واحدي مي رسند

نامزد احتمالي رياست جمهوري بيان کرد: قبل از پايان مهلت ثبت نام از بين پنج نفر پس از نظرسنجي به يک نفر خواهيم رسيد که که اميدواريم قبل از مهلت ثبت نام يک نفر مشخص شود اما شنيده مي شود ائتلاف دو بعلاوه يک مي خواهند هر سه نفر ثبت نام کنند که با تجربه اي که داريم فکر مي کنم بعد از ثبت نام کنار رفتن سخت باشد اما من به توافق پايبندم و اگر نفر اول نباشم کنار مي روم.

باهنر در خصوص تعدد نامزدها و توانمندي آنها اظهارداشت: هيچ کانديدايي نمره 20 نمي گيرد اما کساني که جزو مشاهير و رجال سياسي هستند حدود 10 تا 15 نفر هستند که نمره ردي نمي گيرند. البته مدير و مدبر و رجل سياسي بودن آنها بايد توسط شوراي نگهبان احصاء شود زيرا برخي نيروها شخصيت رياست جمهوري را ندارند اما براي کارهاي ديگر مناسبند که بايد تفکيک شوند.

سياست خارجي بر مبناي منافع ملي باشد

نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي در مورد سياست خارجي هم گفت: ديپلماسي لبخند و اخم بايد سياست ما بر محور ارزشهاي اسلامي و منافع ملي باشد که بر اين اساس قطع رابطه با هيچ کشوري(بجز اسرائيل) براي ما واجب نيست و ايجاد آن هم حرام نيست و با برخي کشورها مانند آمريکا هم که اختلاف اساسي داريم اگر رفتار آن قلدرمآبانه نباشد و منافع ما را به رسميت بشناسد ما هم حقوق آنها را به رسميت مي شناسيم اما نه با پنجه بوکس و دستکش آهني بلکه با دستکش انساني و آدميت مي توان منافع طرفين را لحاظ کرد.

باهنر در خصوص ضرورت اصلاح قوانين براي استفاده از برخي ظرفيت ها مانند راه اندازي شبکه هاي خصوصي تلويزيوني گفت: تجديد نظر در برخي قوانين اساسي ضروري است که صداوسيما مي تواند راه قانوني آن را پيدا کند تا مجوز شبکه خصوصي تلويزيوني داده شود و با نظارت بر آن ظرفيت جديدي در کشور ايجاد شود که به نظر مي رسد فرصت مناسبي وجود دارد تا در برخي اصول بازنگري و تجديد نظر کنيم.

نامزد احتمالي رياست جمهوري گفت: کاهش ارزش پول ملي از ديگر مشکلاتي است که به دليل سياست هاي غلط حاصل شد و در حالي که دولت نبايد سياست پولي را در خدمت سياست مالي قرار دهد و اختيار اقتصاد ملي را در دست داشته باشد دنبال مالکيت بانک ها رفت و مشکلات خود را با سياست پول ملي حل کرد و قيمت دلار را بالا برد و نقدينگي را که هفت برابر شد کنترل نکرد لذا گردش مالي و سرعت گردش پول زياد شد و قرض گرفتن از بانک مرکزي نقدينگي را افزايش داد و توليد را هم دچار مشکل کرد.

دولت کشور را گران اداره مي کند

باهنر يادآورشد: دولت کشور را پر هزينه و گران اداره مي کند و در اداره آن نگاه برنامه اي و جامعي ندارد براي نمونه مسکن مهر چون جامع نبود تورم زا شد و بخش عمده اي از تورم هم از اجراي نادرست هدفمندي يارانه ها ايجاد شد هر چند تحريم ها هم موثر بود.
 
باهنر مهمترين وظيه دولت آينده را کنترل تورم و گراني دانست و افزود: راه اندازي عوامل توليد، تسهيل قانون کسب و کار، کارآمد کردن دولت و فعال کردن سياست خارجي مهمترين برنامه هاي دولت آينده است که بايد مورد توجه رئيس جمهور بعدي قرار گيرد.

انتخابات ضريب امنيت ملي را بالا مي برد

نامزد احتمالي رياست جمهوري همچنين گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات در منطقه تاثيرگذار است و ضريب امنيت ملي را بالا مي برد اما بايد بدانيم با تغيير دولت سياست کلان کشور تغيير نخواهد کرد بلکه سياست ها و روش هاي اجرايي پر تحرک تر مي شود.

محمدرضا باهنر همچنين دقايقي قبل با آيت الله باريک بين نماينده ولي فقيه و امام جمعه قزوين ديدار و گفتگو کرد.

باهنر همچنين ظهر امروز در نشست با دانشجويان دانشگاه بين المللي به سوالات آنها پاسخ خواهد داد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزارش| امام مهدی (عج) در نگاه مذاهب چهارگانه اهل سنت/ بررسی عقیده‌ای که اختصاص به مذهب شیعه ندارد

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!