پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

باهنر: اينکه هاشمي مي‌گويد بعد از ملاقات با رهبري تصميم مي‌گيرم خوب نيست نگاه سياسي

باهنر: اينکه هاشمي مي‌گويد بعد از ملاقات با رهبري تصميم مي‌گيرم خوب نيست

  بزرگنمايي:


محمدرضا باهنر کانديداي ائتلاف 5 نفره  در نشست خبري که امروز دوشنبه در خبرگزاري تسنيم برگزار شد ، گفت: براي اولين بار قرار است در کشور در يک روز دو انتخابات همزمان برگزار شود .اين امر مهم و قابل توجه است. انتخابات در زندگي بسياري از مردم تاثير دارد. فعالان عرصه هاي سياسي و اقتصادي نسبت به آن حساس هستند.

وي با بيان اينکه تعدد برگزاري انتخابات بهره وري را کم مي کند افزود: سعي کرديم تعداد انتخابات را کم کنيم ولي اين نبايد باعث شود که يک انتخابات تحت تاثير انتخابات ديگري قرار بگيرد. انتخابات شوراها بسيار مهم و موثر است چون سرنوشت مدير شهرهاي کشور را تعيين مي کند.

باهنر در ادامه نشست در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه رابطه شما با ائتلاف پيشرفت و سه گانه به چه شکلي است گفت: ما در رابطه با ائتلاف پيشرفت مذاکره رسمي نداشتيم اما به صورت انفرادي بعضا ملاقات داريم. يک سري مذاکرات هم در رسانه ها انجام مي شود . قرار بر اين بوده اين دو ائتلاف با هم جمع شوند و به يک نفر واحد برسند.

کانديداي ائتلاف 5 نفره به تفاوت ائتلاف پيشرفت با ائتلاف 5 نفره اشاره کرد و گفت: فرق ما اين است که ما قرار است قبل از پايان ثبت نام يک نفر را به عنوان کانديدا معرفي کنيم اما ائتلاف سه نفره اعلام کرده که هر سه نفر ما ثبت نام مي کنيم و بعد از آن کنار مي کشيم. به نظر من کنار رفتن کانديداها بعد از ثبت نام بسيار مشکل است.

باهنر در پاسخ به سئوال همان خبرنگار مبني بر اينکه هزينه انتخاباتي شما چگونه تامين مي شود گفت: انتخابات رياست جمهوري با انتخابات مجلس از نظر مالي  تفاوت دارد. رسانه ملي با توجه به حجم وسيعي که در مورد معرفي برنامه هاي کانديداها انجام مي شود هزينه هاي کانديداي رياست جمهوري را بسيار کم مي کند.

وي ادامه داد: البته اگر کانديداها هزينه هاي خود را به صورت متمرکز تامين کنند هزينه بالا مي رود ولي اگر به نسبت هوادارانشان در شهرستانها اين بودجه را تامين کنند هزينه زياد نخواهد بود. تا آنجايي که ما اطلاع داريم کسي از اموال شخصي هزينه تبليغات خود را تامين نمي کند بنابراين همانطور که هزينه کردن به صورت  پراکنده است منابع لازم نيز به صورت پراکنده از شهرهاي مختلف جمع آوري مي شود.

باهنر در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه نظرتان در مورد نظرسنجي ها چيست و شما در کجاي نظرسنجي هستيد گفت: نظرسنجي اگر بخواهد غني و علمي باشد و دنبال واقعيت رود قائدتا گران تمام مي شود . در ضمن در ايران دوستاني که کار نظرسنجي مي کنند تجربه عميق ندارند اما به صورت تجربي به نقطه هدف نزديک مي شوند.

کانديداي ائتلاف 5 نفره با بيان اينکه نظرسنجي  ائتلاف 5 گانه را 5-6 نهاد حکومتي انجام مي دهد افزود: اين نهادها بنا به وظيفه اي که دارند کار نظرسنجي را انجام مي دهند. ما سعي مي کنيم از آن نظرسنجي ها استفاده کنيم زيرا خودمان نمي توانيم نظرسنجي کنيم چون بسيار گران تمام مي شود و حتي اگر بخشي از اين نظرسنجي ها علمي نباشد اما با تقاطع قرار دادن مي توانيم به يک واقعيت نزديک شويم.

وي در ادامه نشست در پاسخ به سئوالي درباره اينکه چند نفر قرار است در انتخابات به عنوان کانديدا حضور داشته باشند گفت: اينکه چند نفر ثبت نام مي کنند معلوم نيست. ما مي خواستيم قانوني در مجلس تصويب کنيم که شوراي نگهبان نسبت به آن ايراد گرفت. بنابراين شوراي نگهبان بايد خودش آئين نامه اي بنويسد. در ضمن علاوه بر مواردي که در قانون اساسي ذکر شده مقام معظم رهبري فرموده اند افرادي که مي خواهند کانديدا شوند بهتر است توانمندي لازم براي اداره کشور را داشته باشند لذا من فکر مي کنم تعداد رجل سياسي و مذهبي به بيشتر از 10 يا 12 نفر نمي رسد.

باهنر در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه آيت الله هاشمي گفته است بعد از مشورت با مقام معظم رهبري در مورد حضور در انتخابات تصميم مي گيرم آيا به نظر شما اين هزينه کردن از رهبري نيست گفت: کساني که به مقام معظم رهبري مراجعه کردند همگي پاسخ يکنواخت شنيدند و غير از اين خبري نقل نشده . اين شايد خوب نباشد که آقاي هاشمي مي گويد بعد از ملاقات با مقام معظم رهبري تصميم مي گيرم . حضرت آقا  قرار نيست به کسي اجازه بدهد يا ندهد.

وي در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که با توجه به اظهارات وزير اطلاعات در مورد  هاشمي آيا شما فکر مي کنيد در صورت حضور آيت الله هاشمي وي تاييد صلاحيت شود گفت: در مورد تاييد صلاحيت ما نبايد اظهار نظر بکنيم. اگر هاشمي بيايد و تاييد شود رقيب ما خواهد بود. بالاخره صلاح مملکت خويش خسروان دانند.

کانديداي ائتلاف 5 نفره در پاسخ به سئوال ديگر خبرنگار مهر مبني بر اينکه نظر شما درباره خبر شوراي نگهبان مبني بر درخواست برنامه از کانديداها گفت: توصيه اي که دارم اين است که يک مقداري هم کانديداها در مورد کارنامه اشان بگويند. اينکه يک بيايد برنامه اي ارائه دهد و بگويد من دو 2 را مي کنم 4 تا کار خيلي سختي نيست اما بايد ببينيم آن فرد در گذشته چه کاري انجام داده است ولي در کل استقبال مي کنم که شوراي نگهبان هم برنامه بخواهد و هم کارنامه.

کانديداي احتمالي انتخابات در پاسخ به سئوال خبرنگاري درباره توليد و وضعيت اقتصادي کشور خاطرنشان کرد: توليد نياز به سرمايه در گردش و تجهيزات مدرن دارد و با بهره وري بالا در ايجاد بازار مصرف مناسب مي توانيم ظرفيت توليد را بالا ببريم. کار اقتصادي را نمي شود با زور انجام داد . بايد با راه حل اقتصادي مشکلات اقتصادي را برطرف کنيم.

وي با بيان اينکه يک سال و نيم قانون کسب و کار در مجلس تصويب شد گفت: اما خبري از اجراي آن در دولت وجود ندارد در حالي که اين قانون بايد به طور جدي اجرا شود.

باهنر ادامه داد: ما نمي توانيم از واردات بي نياز شويم . بازار ما بايد با بازار جهاني رقابت کند. توليد داخلي را بايد تقويت کنيم اما به شرطي که حمايت از توليد داخلي باعث نشود کيفيت توليد پائين بيايد.

کانديداي ائتلاف 5 نفره در ادامه خاطره اي درباره پائين آمدن کيفيت توليد در کشور اشاره کرد و گفت: داماد من در بنگاه خودروسازي کار مي کرد. من از او خودرويي را خريدم بعد از مدتي از من پرسيد اين خودرو چگونه است به او گفتم همه جايش صدا مي دهد غير از بوقش . واقعا هم همين طور بود . به او گفتم چرا اين خودرو اين طوري است گفت معمولا شانسي است و بعضي ها اين  طوري مي شود . گفتم تخم مرغ شانسي نخريدم خودرو خريدم.

وي در ادامه نشست در پاسخ به سئوال خبرنگاري مبني بر اينکه از نظر شما اهميت برنامه و تيم مشخص براي کانديداها چيست گفت: شايد يکي از افرادي باشم که به شدت به کار کردن با برنامه اعتقاد دارم. بدون برنامه کار کردن بسيار ضايعات دارد البته مملکت صاحب برنامه است، برنامه چشم انداز که مورد تاييد مقام معظم رهبري نيز قرار گرفته ولي روساي جمهور بايد برنامه اجرايي خود را ارائه دهند.

باهنر در پايان در پاسخ به سئوال خبرنگاري در مورد تفاوت ائتلاف 5 گانه و ائتلاف پيشرفت گفت: دوستان اصولگرا چه در ائتلاف 5 گانه چه در ائتلاف 3گانه فرق چنداني با هم ندارند و از نظر ايدئولوژي سياسي  تفاوتي نداريم. ممکن است هر کسي خودش را کارآمد تر از ديگري بداند. راه حل اين کار هم نظرسنجي هاست که مردم در مورد آن و کارآمدي نظر مي دهند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است

ضرب‌الاجل ترکیه به عربستان درباره پرونده جمال خاشقجی؛ تفتیش کنسولگری یا اخراج دیپلمات‌ها

پاسخ ریاض به ترامپ: هرگونه تهدیدی علیه عربستان با اقدامات بزرگتر ما روبه‌رو می‌شود

افزایش تنش‌های دولت ترامپ و اروپا بر سر ایران

دستگیری دبیر انجمن واردکنندگان خودرو

در دادگاه «سلطان سکه» چه گذشت؟

آخرین خبرها از اوضاع بصره

روحانی: آمریکا هر روز برای مذاکره با ایران پیغام می‌فرستد

حمله موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان عراق

شکایت ایران از آمریکا به دادگاه لاهه به کجا رسید؟

احتمال توزیع سراسری کوپن برای تامین کالای اساسی

افشاگری جان کری از پشت پرده حق غنی‌سازی ایران

انتقاد «مطهری» از قطعنامه پنجمین اجلاس خبرگان

رهبر انقلاب: راه‌ علاج مشکلات کشور، خالی‌ کردن پشت دولت، دعوا و ایجاد تشکیلات‌ موازی با دولت نیست

ارز مسافرتی گران می‌شود

اپل هشدار داد: افزایش قیمت‌ها؛ پیامد مستقیم جنگ تعرفه‌ای چین و آمریکا

تا تعیین تکلیف گران فروشی، انبار 19 شرکت‌ متخلف واردکننده موبایل پلمب می‌ماند

منتظر کاهش قیمت ها نباشید؛ گوشی ارزان نمی شود

قیمت آیفون 10 از مرز 14 میلیون تومان گذشت؛ موج گرانی تازه‌ای در راه است

ساخت مستند آمریکایی درباره نفوذ چند دهه‌ای پوتین بر ترامپ

دسترسی هکرهای دولتی روس به اتاق کنترل تأسیسات برق آمریکا

جلسه بررسی کارشناسی و آسیب شناسی تسهیل ازدواج جوانان

تشکیل گروه امنیت سایبری مشترک؛ پیشنهاد پوتین به ترامپ

مدیرمسئول روزنامه شرق: صداوسیما با پخش دفاعیات علیخانی به ضرر خود عمل کرد

تندگویان : مهاجرت یعنی ناامیدی جوانان از خدمت به کشور / نمی گویم ناامیدی را در چهره جوانان نمی بینم

وعده رئیس سازمان صنعت برای بازگرداندن مابه‌التفاوت قیمت گوشی به خریداران

کاهش 26درصدی فروش پژو سیتروئن در خاورمیانه، پس از تحریم ایران

آذری جهرمی: گوشی‌های احتکار شده به بازار تزریق می‌شوند

واکنش امیر مهدی ژوله به دستگیری مائده هژبری/ چرا دزدها نمی‌رقصند؟

دیدگاه متضاد وزرا در مورد انتشار اسامی دریافت‌کنندگان دلار 4200 تومانی

تولد 25 سالگی فرمت عکس جی‌پی‌ای‌جی / جی‌پگ ایکس می‌آید؟

ذوالقدر: عملکرد دولت تدبیر و امید و وزارت ورزش در خصوص ورزش زنان مثبت است

نقش سازمان‌هاي مردم نهاد در دست‌يابي به توسعه پايدار انکارناپذير است

دکتر سلطاني فر: « شهيد حججي » مردانگي ، شجاعت و شرافت را براي همه ايرانيان و جهانيان به يادگار گذاشت