آخرين مطالب

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در حاشیه مجمع فدراسیون سوارکاری:

اعزام های وزارت ورزش و جوانان از دوره های قبل کمتر است و با هدف صورت می گیرد / حضور برخی نماینده ها در جام جهانی به سود ورزش است ورزش

اعزام های وزارت ورزش و جوانان از دوره های قبل کمتر است و با هدف صورت می گیرد / حضور برخی نماینده ها در جام جهانی به سود ورزش است

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه تعداد مدیرانی که از وزارت ورزش وجوانان به جام جهانی اعزام می شوند به نسبت دوره های گذشته کمتر است تاکید کرد: اعزام ها با هدف صورت می گیرد و هیچ کس در روسیه توریست نیست .

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، محمدرضا داورزنی در حاشیه مجمع انتخابات فدراسیون سوارکاری در جمع خبرنگاران گفت :در طول اعزام‌های گذشته و در جام جهانی تعداد همراهان از وزارت ورزش کمترین تعداد است. هماهنگ شده یک بازی دکتر سلطانی‌فر در ورزشگاه باشند، یک بازی من و یک بازی هم دوستان دیگر. آقای عباباف مدیرکل حراست و رغبتی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان در آنجا حضور پیدا می‌کنند که آنها هم به عنوان توریست نیستند و می‌توانند به ما کمک کنند و وظیفه دارند در مسابقه‌ها حضور داشته باشند که این موضوع می‌تواند در روند برنامه‌ریزی ما و فدراسیون فوتبال کمک‌رسان باشد. از طرفی مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس هم که در رتبه بندی برتر شده است به نمایندگی از مدیران کل استان‌های ما اعزام می‌شوند.
داورزنی ادامه داد: در استان ها تلاش‌های زیادی صورت می‌گیرد تا برنامه‌ها به بهترین شکل پیاده شود و مدیرکل استان فارس به عنوان مدیری که عملکرد بسیار خوبی داشته به نمایندگی از سایر استان‌ها در این سفر حضور خواهد داشت که البته قطعی نشده اما تصمیم گرفته شده بود این موضوع انجام شود. دیگر کس دیگری نداریم و از سایت اطلاع‌رسانی وزارتخانه نیز دو خبرنگار اعزام می‌شوند. پس از مجموع وزارتخانه دو نفر در بخش اطلاع‌رسانی و تعدادی دیگری که خدمت شما عرض کردم از بین مدیران اعزام می‌شوند.
وی افزود: رویداد جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است که تعداد زیادی از مقامات بلندپایه کشورهای مختلف در آن حضور پیدا می‌کنند. چه اشکالی دارد که مقام‌های مختلف و افرادی که در مسند قانون‌گذاری هستند در این رویداد حاضر شوند. طبق اطلاعی که دارم فکر نمی‌کنم بیشتر از سه چهار نفر از نمایندگان مجلس به روسیه بروند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران که نتیجه اعزام نمایندگان را مطرح کرد توضیح داد: اگر بگوییم سه یا چهار نماینده نفری 15 -20 میلیون هزینه کنند جمع آن حداکثر 100 میلیون هزینه می‌شود. نمی‌خواهم بگویم 100میلیون کم است اما در ورزشی که میلیاردی هزینه می‌کنیم، دستمزد می‌دهیم، هزینه اردو می‌کنیم که تیم ها بتوانند نتایج خوبی بگیرند، حال برای افرادی که در مسند تصمیم‌گیری، توسعه زیرساخت‌های ورزش نقش مهمی دارند در اعزام‌شان این همه هیجان ایجاد شود فکر می‌کنیم باید یک مقدار بازنگری در دیدگاه‌مان داشته باشیم. در فرآیند کلی هزینه‌هایی که برای فوتبال کشورمان انجام می‌دهیم در بخشی که ویترین فوتبال کشور است و مردم باید خیلی شاد باشند که تیم‌شان قدرتمندانه در این رقابت‌ها حاضر می‌شود طبیعی است. تعدادی از نفراتی که می‌توانند کمک به فوتبال ایران کنند و در آینده فوتبال نقش داشته باشند حضورشان می‌تواند خوب باشد.
داورزنی در خصوص مسائل مربوط به کشتی و همچنین درباره دیدار رسول خادم رییس فدراسیون کشتی با وزیر ورزش و جوانان و اینکه آیا سوء تفاهمات پیش آمده حل شده است یا خیر گفت: من تعجب می‌کنم از برخی مباحثی که مطرح می‌شود. هیچ سوء تفاهم و اختلافی میان وزارت ورزش و فدراسیون کشتی نیست و هیچ زاویه‌ای با هم نداریم. دوستان فدراسیون در حال فعالیت هستند و وزارت ورزش نیز بسیار سفت و سخت و با تمام توان از فدراسیون کشتی حمایت می‌کند. طبیعی است روسای فدراسیون‌ها با مقام عالی وزارت دیدار داشته باشند و درخواست‌ها و مشکلات خود را مطرح کنند.
محمدرضا داورزنی در پاسخ به سوالی در مورد علت رد صلاحیت یکی از کاندیداها در حالی که قصد داشت در مجمع حضور پیدا کند گفت:‌ این موضوع کم‌لطفی است. روز گذشته اعلام شد کمیسیون مربوطه که صلاحیت کاندیداها را بررسی می‌کرد اعلام کرده او نمی‌تواند در انتخابات شرکت کند که دیروز به وی اعلام شد و امروز نیز کتبا این موضوع به اطلاع وی اعلام شد. وی یکی از پرورش دهندگان خوب اسب است که برای او احترام قائلیم اما مسئول بررسی صلاحیت‌ها ما نیستم و نمی‌توانیم در کارشان دخالت کنیم.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اتفاقات باشگاه پرسپولیس هم إظهار داشت : علاقه‌مندانی از باشگاه پرسپولیس نزد گرشاسبی آمدند. یک احساسی پیش آمده بود که وزارت ورزش به یکی از این تیم‌ها توجه می‌کند و فضا را برای فعالیت آن تیم باز گذاشته است. نشست دو ساعته‌ای را با حضور علاقه‌مندان و گرشاسبی برگزار کردیم. یک مقداری هم می‌خواستند درباره اسپانسرها شفاف‌سازی شود با توجه به اینکه اپراتورها می‌توانند به صورت شفاف دریافتی پرداختی خود را به باشگاه‌ها اعلام کنند، قرار شد گرشاسبی این موضوع را به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد چرا که این علاقه‌مندان هستند که بار اصلی باشگاه را به دوش می‌کشند. درست است که برخی شرکت‌ها نیز از فضای تبلیغاتی استفاده و حمایت‌های مالی داشتند. یک مقداری در میزان قراردادها و پرداخت‌ها سوال داشتند که خیلی راحت با هم صحبت کردیم و قرار شد مدیران هر دو باشگاه میزان دریافتی‌ها و پرداختی‌ها و همچنین دریافت‌هایشان را از اپراتورها، تبلیغات محیطی، بلیت فروشی و... به صورت شفاف در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.
داورزنی نحوه اماده سازی تیم ملی فوتبال را با اشاره به انچه در توان وزارت ورزش و جوانان بوده خوب توصیف کرد و در قبال عدم انجام بازی ایران - یونان گفت : عدم برگزاری این بازی از اختیار ما خارج بود .
وی گفت :بازی تدارکاتی با مسئولیت فدراسیون فوتبال است و ما نباید انجام دهیم. 12 بازی تدارکاتی انجام شد و فقط یک بازی با یونان لغو شد که آن هم به خاطر مشکلات سیاسی آن‌ها این درخواست را داشتند که بازی در جای دیگر برگزار شود که مورد قبول واقع نشد. بعد دوستان فدراسیون تلاش کردند تیم دیگری جایگزین کنند که موفق نشدند اما اینکه بگویند تیم بدون بازی تدارکاتی به جام جهانی رفته کم لطفی است. تیم‌های رقیب 6 تا 7 بازی تدارکاتی داشتند اما ما 10 بازی تدارکاتی داشتیم. از سوی دیگر فدراسیون فوتبال هرآنچه در توان داشت برای تهیه کمپ بسیار خوب تدارک دید. تلاش وزارت ورزش این بوده در کنار فدراسیون فوتبال باشد و هرآنچه فدراسیون از وزارت خواسته حمایت کرده‌ایم و وزارت ورزش تمام قد در کنار فدراسیون بوده است. ما به دنبال تنویر افکار عمومی هستیم چرا که مردم سوال می‌کردند چون بازی با یونان لغو شده آیا تمام بازی‌های ما لغو شده؟ آقای کی‌روش همیشه دنبال شرایط مطلوب‌تری است و تلاش فدراسیون این بوده که این شرایط را فراهم کند. وزارت هم تلاشش این بوده که از فدراسیون تمام قد حمایت کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

صالحی امیری : وظیفه ما خدمت به ورزش است/ محور اصلی ورزش کشور، وزیر ورزش و جوانان است

دکتر صالحی امیری : وظیفه ما خدمت به ورزش است/ محور اصلی ورزش کشور، وزیر ورزش و جوانان است

داورزنی: روسای فدراسیونهای ورزش ی نقش مهمی در ایجاد آرامش کشور دارند / هیات های ورزش ی نباید با سرپرست اداره شوند

احمدی: فدراسیونهای ورزشی در مناسبتهای مذهبی و ملی حضور فعالانه داشته باشند

تاکید فریبا محمدیان بر انتخاب سرپرستان شایسته برای نظارت بر اردوها

محمدیان: همه برای افتخار آفرینی در جاکارتا آماده ایم/ بانوان ورزشکار ایرانی باید الگوهای اجتماعی باشند

محمدیان: دختران ما ادبیات مدیریتی و دیپلماسی ورزش زنان جهان را تغییر دادند

طاهره طاهریان: آموزش به اندازه ورزش گسترده است / تفکر حمایتی از ورزش بانوان در کمیته ملی المپیک وجود دارد

اسبقیان: مبنای محاسبه قیمت سکه پاداش قهرمانان قیمت همان روز مراسم تجلیل بوده است

دکتر عبدالحمید احمدی : حضور موثر در رویدادهای ورزشی اتحاد و همدلی در مردم را موجب می شود

بیست و دومین جلسه کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی و ورزش برگزار شد

قهرمانان تیم ملی کشتی آزاد بزگسالان ناشنوایان به کشور بازگشتند

کی روش و شجاعی باهوش تر از خبرنگاران خارجی / حساسیت هیرو به صدای فلش های دوربین عکاسان

عیادت دکتر سلطانی فر از پیشکسوت مطبوعات

ایران یک تیم نیست یک ملت است

تقویت تعامل ورزشی میان ایران و روسیه

مراسم تجلیل از مدال آوران مسابقات جهانی پیوند اعضا برگزار شد

دوره آموزشی سفر ایمن ویژه تیم های ملی بانوان اعزامی به جاکارتا

پنجعلی: اسپانیا تیم قدری است اما پتانسیل بازیکنان تیم ملی ما بسیار بالاست

تالار 12 هزار نفری آزادی ، آماده میزبانی از مسابقات لیگ ملت های والیبال

وزارت ورزش و جوانان رفتار مقامات آمریکایی در قبال تیم ملی والیبال ایران را محکوم کرد

جوهری: باید چهره های جدید منش پهلوانی را شناسایی و به جامعه معرفی کنیم / سطوتی: رشته زورخانه ای قابلیت همگانی ‏شدن در جامعه را دارد

بازدید رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از اردوی آمادگی تیم ملی پنچاک سیلات در قزوین

نایب قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد جوانان ناشنوایان ایران / کسب 1طلا ، 2نقره و 5 برنز

بیش از پنج هزار سایت غیر قانونی شرط بندی را شناسایی و به پلیس فتا معرفی کردیم‎ ‎

جوانان سمنانی صاحب خانه می شوند

علی انصاریان : ملی‌پوشان مقابل اسپانیا کوهی از انگیزه هستند

پرویز برومند :مردم از تیم ملی یک بازی آبرومندانه مقابل اسپانیا می‌خواهند/ کار وزیر ورزش و جوانان ارزشمند بود

پومسه‌روهای زن اعزامی به بازی‌های آسیایی معرفی شدند

پاداش پیروزی تیم ملی ایران مقابل مراکش توسط دکتر سلطانی فر پرداخت شد

امیدواریم بتوانیم این عملکرد خوب را تداوم ببخشیم/ تا پایان با شما هستیم

دیدار وزیر ورزش و جوانان ایران با دبیر کل فیفا

زبان ورزش ، زبان تحکیم بین ملت هاست/ مذاکرات خوبی بین فدراسیون و کی روش انجام شده است

پاداش ملی پوشان فوتبال ایران قبل از بازی با اسپانیا پرداخت می شود

همراهی جامعه جهانی با ایران در جام جهانی پس از برجام

طرح دوباره لایحه تفکیک معاونت جوانان از وزارت ورزش درمجلس

انتقاد تندگویان از گرفتن ورودی از شهروندان برای تماشای فوتبال در فضاهای باز شهری

سمنان جایگاه نخست کشور در شاخص توسعه جوانان را دارد

افزایش نشاط و امید اجتماعی با پخش بازیهای جام‌جهانی در فضاهای عمومی

تبریک معاون اول رییس جمهور به تیم ملی فوتبال

توئیت دکتر روحانی: بچه ها مچکریم

کی روش از وزیر ورزش خواست سلام او را به دکتر روحانی برساند

تبریک اینستاگرامی ظریف در پی پیروزی تیم ملی فوتبال

دکتر سلطانی فر: بچه های تیم ملی ایران عیدی بزرگی به مردم دادند ، سه سال منتظر این روز بودیم

پیام رییس فراکسیون امید به مناسبت پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان

پیام تبریک رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به مناسبت برد تیم ملی در مقابل مراکش

مجمد جواد ظریف پیروزی تیم ملی فوتبال را تبریک گفت

رئیس مجلس شورای اسلامی: پیروزی درخشان جوانان ایرانی باعث مسرت مردم شد

رییس کمیته ملی المپیک پیروزی تیم ملی ایران را تبریگ گفت

استخر شهید طوقانی در شرق تهران افتتاح شد