آخرين مطالب

با حضور وزیر ورزش و جوانان ؛

شصت و نهمین نشست ستاد ساماندهی امور جوانان برگزار شد ورزش

شصت و نهمین نشست ستاد ساماندهی امور  جوانان  برگزار شد

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - شصت و نهمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با حضور مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان و محمدمهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، در ابتدا جلسه چاووشی - استاندار سمنان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان، گزارش عملکرد امور جوانان استان سمنان را اینگونه توضیح داد: استان سمنان به لحاظ جمعیتی استان بزرگی نیست اما وسعت بسیاری دارد.
حدود ١٩٣هزار نفر جمعیت جوان در سمنان وجود دارد که با اختلاف اندکی آقایان بیشتر هستند. مشکل اصلی استان بیکاری است که دارای فرصت های شغلی بسیاری است اما به لحاظ تسهیلات جوانان استان سمنان که متناسب با بازار کار نیست و همچنان بیکاری در میان نسل جوان نگران کننده است.
وی در ادامه افزود: شعاری طرح کرده ایم با این مضمون که "هر سمنان ی یک مهارت" و وعده داده ایم تا برای حوانان ظرف دو سال آینده شغل ایجاد کنیم. ایحاد فرصت شغلی یک طرف ماجرا و استقبال جوانان که تناسب مدرکی با شغل ها ندارند یک طرف دیگر قضیه است.
استاندار سمنان با بیان این مطلب که به نظر می آید جوانان تحصیل کرده که علاوه از بیکاری رنج می برند باید اوقات فراغت خود را هم سالم سپری کنند، اظهار کرد: عرصه ورزش یکی از فرصت هایی است که می تواند بخشی از مشغله جوانان را پر کند. خواسته ما از وزیر ورزش و جوانان این است که در این زمینه کمک کنند. ٥ دستگاه اعلام کرده اند که زمین لازم برای احداث ساخت خانه جوانان را در اختیار ما قرار بدهند. اعتبارات بسیار محدود است که امید است در این خصوص همکاری های لازم انجام شود.
* مدت دو سال ٤٠٠ میلیارد به تشکل ها پرداخت می کنیم
محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این نشست با بیان اینکه جوانان ی که تشکل ها را تشکیل می دهند و فعالیت دارند، طرح های خود را ارائه می دهند و پس از تایید طرح به صندوق با توجه به توافقی که با صندوق توسعه ملی امید کرده ایم جهت بهره برداری از صندوق توسعه معرفی می شوند گفت : به صورت هفتگی در شورای معاونان وزارت کل اعتبارات را جمع بندی می کنیم. برای مثال استان فارس تمام اعتبارات خود را پرداخت کرده و جوانان تسهیلات خود را دریافت کرده اند.»
او در ادامه افزود: «همه استان ها را پایش می کنیم. با صندوق و بانک رسالت هم توافقی انجام داده ایم که مدل آن متفاوت و یک نوع اشتغالزایی هم افزایی است که به همه استان ها ابلاغ شده و مشروط بر این است که جوانان به سمت تشکل گرایی و تشکیل تشکل ها بیایند و با مراجعه به تشکل های خود می توانند اعتبارات که عمدتا در بحث اشتغالزایی است را اخذ کنند.»
تندگویان بیان کرد: «تعهد داده ایم که به مدت دو سال ٤٠٠ میلیارد به تشکل ها بابت طرح هایی که ارائه می دهند، پرداخت کنیم. سال جاری در احداث خانه های جوان ٢٥ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته ایم که به ازای زمینی که استان ها معرفی می کنند در مراکز استان و شهرستان ها، اعتبارات را ارائه می دهیم.»
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: «در بازدیدی که از ٨ استان داشتم دو نهاد همیشه در کنار معاونت ساماندهی بوده اند. کمیته امداد در زمینه های اشتغالزایی و آسیب های اجتماعی در اکثریت استان ها گزارشات خوبی ارائه می دهد و نهاد دوم هلال احمر است که از گذشته در حوزه جوانان شاخه مشخص داشته و کارها عملیاتی را انجام می دادند.»
* سمنان به استان مقصد تبدیل شود
در ادامه این جلسه وزیر ورزش و جوانان ضمن بیان این نکته که استاندار سمنان و مدیر کل وزارت ورزش و جوانان استان سمنان هردو از مدیران فعال و پیگیر هستند بیان داشت : بر اساس گزارشاتی که ارائه شده و با ارزیابی های ما، استان سمنان جز استان های خوب و برتر ما است. سمنان از گذشته های دور به خصوص سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی استانی است که به جهت اقتصادی، مهاجر پذیر بوده و زمینه های اشتغال خوبی در آن جا فراهم شده گرچه در سال های اخیر کمی دچار مشکلات اقتصادی شده که ناشی از مشکلات اقتصادی کل کشور است اما در هر صورت یک انسجام و همگرایی خوبی وجود دارد.
وی در ادامه افزود: به لحاظ گردشگری در استان، استانِ معدن بوده تا استان مقصد و اکثریت افرادی که عازم مشهد بودند از سمنان عبور و خدماتی را دریافت می کردند. در سالهای اخیر به واسطه ظرفیت های گردشگری طبیعی (کویر، جاذبه های طبیعی و ...) که وجود دارد، تلاش شده که به یک استان مقصد تبدیل شود. درخواست دارم که استاندار نسبت به این دو موضوع توجه بیشتری داشته باشد.
سلطانی فر اظهار کرد: در خصوص تسهیلات قرض الحسنه ازدواج آماری که در دست داریم، در سال ١٣٩٦ مجموعا از یک میلیون و دویست و نود هزار متقاضی وام دریافت قرض الحسنه ازدواج بوده که یک میلیون و صد و هفتاد و یک هزار نفر موفق شده اند که تسهیلات را دریافت کنند.یعنی ٩١.٤ درصد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را دریافت کرده اند که استان از این میانگین بالا تر بوده و ٩٣.٢٠درصد را از میان متقاضیان توانسته دریافت کند و موفق شده اند این تسهیلات را از سیستم بانکی دریافت کنند که این نشان از اقدام خوب بانکی استان دارد و همچنین نشان از درایت و مدیریت استاندار. مدیرکل اداره ما در استان سمنان بوده است.
وزیر ورزش و جوانان بیان کرد: با توجه به اعتباراتی که سازمان برنامه و بودجه امسال قرار داده، ٢٥ میلیارد تومان برای احداث خانه های جوان بوده تا هر استانی بتواند از این اعتبار بهترین استفاده را داشته باشد؛ ضمن اینکه تسهیدات قرض الحسنه که اشاره دارد به منابعی که از محل ٢٧.٧ درصد مالیات بر ارزش افزوده داشته ایم و سهمی را باید از اشتغال و ازدواج جوانان را به صورت تلفیقی با دو موسسه اقتصادی پرداخت کنیم. هر استانی که بتواند تلاش بیشتری داشته باشد می تواند از این تسهیلات استفاده بیشتری کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طیبه سیاوشی: امیدوارم در بازی پرسپولیس – السعد حضور بانوان ادامه پیدا کند

یک نفر اضافه هم به رقابت جهانی اسپانیا اعزام نمی‌کنیم

حل مشکل بیمه سازمان‌های مردم‌نهاد تا پایان امسال

بازدید معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از خانه جوانان ارومیه

المپیک جوانان بالاترین سطح مسابقه در این رده سنی است

کانون مربیان فوتبال ایران یک اتاق فکر فوتبال ی است / وزیر ورزش و جوانان و تاج از مراسم روز جهانی مربی حمایت کردند

تیم فروشی را در فوتبال ایران ممنوع کردیم / از کانون مربیان فوتبال ایران حمایت می کنیم

محدودیت جسمی مانع از کسب افتخار نیست

مدیران دستگاه‌های اجرایی به موضوع افزایش طلاق و آسیب‌های اجتماعی ورود کنند

فریبا محمدیان: حضور خانواده ها در رویدادهای بزرگی اجتماعی، تفریح سالم خانواده محور است

پنجعلی : حضور زنان در ورزشگاه آزادی ، احیای حقوق شهروندی است

تندگویان معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان:مدیران دستگاه‌های اجرایی به موضوع افزایش طلاق و آسیب‌های اجتماعی ورود کنند

دکتر سلطانی فر سرپرستان چهار فدراسیون را منصوب کرد

برگزاری مسابقه عکس ورزش ی با عنوان " ورزش ، ایران من و دریچه دوربین"

محمدیان: درخشش بانوان ایران در همه عرصه های ورزش مایه مباهات است

طاهریان : ورزش یک مقوله تربیتی است که توان ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی را خواهد داشت

ایزدیار : هیچ افتخاری بالاتر از به اهتزاز درآمدن پرچم ایران نیست /بخشی از سخنان من تحریف شده است

امضای سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

رییس فدراسیون اسکی :استانداردسازی و بازسازی پیست اسکی دیزین پیشرفت خوبی داشته است

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:حضور دکتر سلطانی‌فر در پیست بین‌المللی دیزین به تسریع در روند تکمیل این پروژه کمک می‌کند

سلطانی‌فر: با کار ضربتی و حرکت جهادی، کارهای اساسی در تعمیرات پیست اسکی دیزین انجام شده است

دکتر احمدی: 40 سال ورزش، 40 سال افتخار شعار ستاد است/ یک پروژه بزرگ در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید

پیام تبریک فریبا محمدیان به مناسبت روز ملی و هفته پارالمپیک

خسروی وفا: باریهای پاراآسیایی برشی از برنامه ریزی برای موفقیت در پارالمپیک ٢٠٢٠ است

اینچه درگاهی: پشتوانه خوبی برای تیم بزرگسالان داریم

دکتر سلطانی فر: از تجربیات موفق رشته های پایه بلاروس استفاده می کنیم

رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت : اهتمام دولت و مجلس به ورزش قابل تقدیر است

بازگشت باشکوه و استقبال پرشور کاروان خودباوری و امید

دکتر سلطانی فر: از هم اکنون برنامه ریزی برای موفقیت در بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 را آغاز کرده ایم

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت :ورود زنان به ورزشگاه باید در یک فضای آرام و تعاملی مورد گفتگو قرار گیرد

تقدیر رییس سازمان بسیح از وزیر ورزش و جوانان

کمال جوانمرد عضو هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

10 اداره کل برتر استانی ورزش و جوانان کشور معرفی شدند

پیام تبریک رییس مجلس شورای اسلامی برای موفقیت کاروان پاراآسیایی ایران در اندونزی

مصطفی کواکبیان: در سنگر خانه ملت از توسعه ورزش همگانی و قهرمانی حمایت می کنیم

رئیس جمهور: همت والای قهرمانان پاراآسیایی را می ستایم

جانشین فرماندهی یگان های ویژه کشور: تعاملات وزارت ورزش و نیروی انتظامی در بالاترین سطح است

استعفای چند تن از روسای فدراسیون ها بدستمان رسیده است / سرپرستان فدراسیون های مشمول قانون بازنشستگان تا قبل از 24 آبان معرفی می شوند / تحت هیچ شرایطی سرپرست، نامزد ریاست فدراسیون نخواهد شد

محمدیان: 30 درصد کاروان خودباوری و امید بانوان بودند و 28 درصد از مدال ها را هم بدست آوردند/ امیدوارم در چهارسال بعد مدال آوری بانوان به 50 درصد برسد

دکتر جهانگیری پیروزی ورزشکاران پارالمپیکی را تبریک گفت

فرامرزیان: عدالت توزیعی در همه نقاط کشور باید رعایت شود

دکتر سلطانی‌فر حکم رییس فدراسیون گلف را صادر کرد

احمدی: توجه رهبر معظم انقلاب به ورزش مسئولیت مدیران ورزش ی را دوچندان می کند

از برقرار کنندگان نظم و امنیت در مسابقات ورزشی کشور تجلیل شد

با المپیاد استعدادهای ورزشی برای المپیک ها آماده می شویم / هرساله 2400 استعداد برتر به چرخه ورزش کشور اضافه می شوند

تندگویان: هیچ زوجی در نوبت وام ازدواج نمی ماند

سیامند رحمان رکورد شکست و طلایی شد

بسکتبال با ویلچر ایران فینالیست شد

پایان رقابت های پرتاب نیزه مردان/ امیری طلایی شد، جوکار نقره‌ای