پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

متکي:

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد نگاه سياسي

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد

  بزرگنمايي:

نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به اينکه اگر رئيس جمهور شويد از احمدي‌نژاد در دولت استفاده مي‌کنيد، گفت: او هشت سال است که فعاليت دارد و احساس مي‌کنم پس از اتمام دوره‌اش نياز به استراحت دارد که بعد از برطرف شدن خستگي موضوع را مي‌توان بررسي کرد.
منوچهر متکي با بيان اينکه در دولت يازدهم قطعاً پرداخت يارانه‌‌ها بايد ادامه داشته باشد، گفت: معاون اولم را پيش از انتخابات معرفي مي‌کنم.
منوچهر متکي در نشست پرسش و پاسخ با دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر کرمان که به همت جامعه اسلامي اين دانشگاه با عنوان «گام به گام تا حماسه» برگزار شد در پاسخ به سئوالي مبني بر تأمين هزينه‌هاي تبليغات انتخاباتي اظهار داشت: دريافت کمک‌ها بلاشرط است و تاکنون هيچ هزينه‌اي براي تبليغات انتخاباتي تأمين نشده است تا از انگيزه کمک‌کنندگان و ميزان کمک‌ها خبر دهم.
وي انگيزه اصلي ورود به صحنه انتخابات رياست جمهوري را کسب تجربه در 34 سال پيروزي انقلاب اسلامي دانست و گفت: با سرمايه‌اي که از رصد شرايط  کشور دارم و شاهد حضور گام‌هاي بلند و گام‌هاي اشتباه در عرصه‌هاي مختلف بودم از يک سال و نيم پيش موضوع رياست جمهوري را در دستور کار خود قرار دادم تا بتوانم خدمتي به کشورم کنم.
کانديداي دوره يازدهم رياست جمهوري تصريح کرد: برنامه‌هاي نامزدها در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي، آموزشي و دفاعي محورهاي مدنظر نامزدهاي رياست جمهوري هستند.
وي مباحث اقتصادي، روابط خارجي و مناسبات بين مسئولان را سه محور مهم خود دانست و تأکيد کرد: در بحث اقتصاد از مهرماه سال گذشته با دعوت از اساتيد اين حوزه و مديران بخش‌هاي مختلف اقتصادي کشور جلسه‌هاي مستمر را شکل دادم و برنامه اقتصادي مورد نظر را در دست تدوين قرار داديم که بعد از ثبت‌نام به آگاهي مردم مي‌رسد.
متکي خاطرنشان کرد: در پنج دهک اجتماعي قاعده جمعيتي کشور کساني هستند که دخل و خرج آن‌ها همخواني ندارد و  دولت‌‌هاي متعهد به مردم وظيفه دارند که طبقه پايين را به سطح متوسط ارتقا دهند و اين کار جز با بالا بردن بنيه درآمد ملي کشور به واسطه توليد امکانپذير نيست که توجه لازم و برنامه‌ريزي‌هاي مناسب صورت نگرفته است.

مجموعه تأمين اجتماعي يک زائده بزرگ در کشور است
کانديداي دوره يازدهم رياست جمهوري، تأمين اجتماعي را يک زائده بزرگ در کشور عنوان کرد و گفت: در دامن اين تأمين اجتماعي هزاران هزار ميليارد سرمايه و مستقلات ريختيم که در کشاورزي، نفت، تجارت و ... هزاران شرکت را زير پوشش خود دارد.
وي افزود: نخستين گزارش دريافتي از اين کارتل بزرگ اقتصادي در ايران اين است که دولتي اداره مي‌شود و اين مجموعه صدها شرکت زيان‌‌ده دارد، هر وقت دولت به تأمين اجتماعي بدهکار مي‌شود، دولت يک کارخانه جديد را به اين مجموعه واگذار مي‌کند، چه کسي اين شرکت‌ها را مديريت مي‌کند از ابتداي انقلاب به ما گفتند که دولت تاجر خوبي نيست، دولت کشاورز خوبي نيست، دولت صنعتکار خوبي نيست، اما از اين مجموعه‌هاي دولتي حمايت مي‌کنيم که به اعتقاد من کار درستي نيست.
متکي توليد را شاه کليد حل مشکلات اقتصادي کشور عنوان کرد و ادامه داد: بايد فرهنگ توليد را در کشور توسعه دهيم چراکه سرمايه‌گذار ايراني دردوبي موفق مي‌شود، اما در کشور خود نمي‌تواند پيش رود، بايد مهم‌ترين کار دولت يازدهم تأکيد بر توليد در تمام عرصه‌ها باشد.
وي در مورد ائتلاف گروه‌هاي پنج نفره و سه نفره تصريح کرد: هرکدام از اين گروه‌ها در نظر دارند که نامزدهاي خود را به يک نفر برسانند و شايد در پايان راه اين دو نامزد در ائتلافي به يکديگر بپيوندند، جريان‌هاي اصلاح طلب، جريان منسوب به دولت و جريان‌ اصولگرايي نيز براي کاهش کانديداهاي خود در تلاش هستند و بهترين شکل کانديداتوري اين است که اصلح مقبول باشند.

وزير سابق امور خارجه گفت: نظرات رهبر معظم انقلاب چراغ راه و مبناي تصميم‌گيري کانديداها است به فرموده ايشان وجود نامزدهايي با سلايق مختلف موجب نشاط و حضور گسترده مردم در انتخابات مي‌شود و کنار کشيدن من و عده‌اي به نفع جريان‌هاي ديگر به صلاح نيست.

پرداخت يارانه‌ها در دولت يازدهم قطع نمي‌شود
متکي در پاسخ به اينکه آيا در دولت وي هدفمندي يارانه‌ها تداوم خواهد داشت، پاسخ مثبت داد و گفت: دولت بايد افزايش درآمدها را خرج رفاه مردم کند در دولت يازدهم قطعاً پرداخت‌ها بايد ادامه داشته باشد و کارشناسان با بررسي و آسيب‌شناسي مرحله اول چگونگي پرداخت و افزايش آن را در نظر بگيرند.

قرار نيست تا ابد با آمريکا رابطه نداشته باشيم
وي در مورد ارتباط خود با آمريکا در دولت يازدهم متذکر شد: آمريکا از حکومت‌هايي نيست که به‌دليل نامشروع بودن نتوان با آن ارتباط داشت و قرار نيست تا ابد رابطه‌اي نباشد.در جمهوري اسلامي عدم مخالف خود را بيان کرديم و کسي از مذاکره سخن مي‌گويد که اخلاق مذاکراتي داشته باشند، نمي‌شود که خواهان ارتباط باشند از سويي ديگر تحريم‌ها را در کنگره اعلام کنند در اين 34 سال مبنا را در تعامل با فشار قرار دادند و به نتيجه نرسيدند.

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد
نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به اينکه اگر رئيس جمهور شويد از احمدي‌نژاد در دولت استفاده مي‌کنيد، گفت: او هشت سال است که فعاليت دارد و احساس مي‌کنم پس از اتمام دوره‌اش نياز به استراحت دارد که بعد از برطرف شدن خستگي موضوع را مي‌توان بررسي کرد.

معاون اولم را پيش از انتخابات معرفي مي‌کنم
متکي خاطرنشان کرد: از چندي پيش براي انتخاب معاون اول خود بررسي صلاحيت چند فرد را در دستور کار قرار دادم که بعد از ثبت‌نام و در زمان تبليغات اين شخص را که فردي سرشناس در جامعه هست، معرفي مي‌کنم.
متکي سئوالي مبني بر اينکه شما که مدعي شفاف‌سازي هستيد، علت برکنار شدن خود را شفاف بيان کنيد، افزود: بنا به دلايل اخلاقي پاسخ نمي‌دهم، فردي مانند من براي دفاع از خودش هم که شده بايد جواب دهد، اما دلايلي دارم که اگر اصحاب رسانه در اين جلسه نبودند و جمع خصوصي بود، علت را بيان مي‌کردم تا بعد از انتخابات پرداختن به اين سئوال مقدور نيست.

سال 88 به مردم ايران ظلم شد
عضو ائتلاف اکثريت اصولگرايان، فتنه 88 را حادثه‌اي غيرقابل دفاع در ايران دانست و گفت: ملت ايران در انتخابات آن سال رکورد زدند در سال 84 احمدي‌نژاد با 11 ميليون رأي برنده شد که سال 88 فقط آراي بازنده 13 ميليون بود، نظام انتخاباتي قابل خدشه نيست که کسي آن را به دلخواه تغيير دهد به محض اعلام نتايج انتخابات برخي در حرکتي به مردم ايران ظلم کردند.

جوانان در دولت يازدهم مشارکت داده مي‌شوند
وي تصريح کرد: کليد حل بيکاري و تورم پيشرفت در توليد است که در نگاه به مسائل اقتصادي کشور مواردي را شناسايي کردم در آينده‌اي نزديک نامه‌اي را در اين باب منتشر مي‌کنم و به بيش از 150 مدير اقتصادي مي‌فرستم در دولت يازدهم مشارکت جوانان در تصميم‌گيري‌هاي دولت قرار مي‌گيرد چراکه بايد در آموزه‌هاي خودمان کسي را که برايش تصميم‌ مي‌گيريم، شريک کنيم.

گشت ارشاد امر به معروف و نهي از منکر قانوني بود
متکي متذکر شد: در اسلام براي جايگاه‌هاي مختلف شرايطي در امر به معروف و نهي از منکر شمارش شده است که رعايت آن‌ها از تنش‌هاي بسياري جلوگيري مي‌کند و حتي پيشگامان اين عرصه قرباني و شهيد شدند در جامعه بايد با افرادي که از چارچوب قانون خارج شده و حصارشکني مي‌کنند، برخوردي قانوني مانند گشت ارشاد صورت بگيرد، اما مرزهاي قانوني بايد شفاف تعريف شوند و آنگاه پاسخ و برخورد قانوني انجام شود.

هاشمي از عدالت غافل شد
متکي با تأکيد بر اينکه فردي ديپلمات، نماينده مجلس و 9 سال ساکن کشورهايي بودم که هرکدام مسير توسعه را با موفقيت‌هاي نسبي طي کردند، گفت: فرق الگوي توسعه ما با کشورهاي سرمايه‌داري توزيع عادلانه امکانات است که دولت هاشمي در نوع گزارش‌‌هايي که با شعار سازندگي داد از عنصر عدالت غافل شد.

جايگاه دولت مکتب‌سازي نيست
وي تصريح کرد: دولت اصلاحات خاتمي در سال 76 زماني که قشر دانشجو احساس مي‌کرد که مطالبات سياسي او بر زمين مانده به اين موضوع پاسخ داد و با توسعه برنامه‌هاي سياسي نشاط جديدي را در کشور ايجاد کرد، اما بحث قرائت از دين را بر اساس ديدگاه خود صحيح دانست در حاليکه جايگاه دولت تفسير دين نيست.
اين ديپلمات ادامه داد: اگر شخصي در دولت خود را صاحب نظر در اسلام و فقه مي‌دانند، بايد در حوزه و دانشگاه دنبال بيان بحث باشد.در تاريخ ما روحانيون و ولايت‌فقيه مفسران ديني بودند که دولت احمدي‌نژاد نيز با وجود تلاش‌ها و گام‌هاي عظيم با بحث مکتب‌سازي و ارائه قرائت‌هاي مختلف از دين مسائل اصلي کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است

ضرب‌الاجل ترکیه به عربستان درباره پرونده جمال خاشقجی؛ تفتیش کنسولگری یا اخراج دیپلمات‌ها

پاسخ ریاض به ترامپ: هرگونه تهدیدی علیه عربستان با اقدامات بزرگتر ما روبه‌رو می‌شود

افزایش تنش‌های دولت ترامپ و اروپا بر سر ایران

دستگیری دبیر انجمن واردکنندگان خودرو

در دادگاه «سلطان سکه» چه گذشت؟

آخرین خبرها از اوضاع بصره

روحانی: آمریکا هر روز برای مذاکره با ایران پیغام می‌فرستد

حمله موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان عراق

شکایت ایران از آمریکا به دادگاه لاهه به کجا رسید؟

احتمال توزیع سراسری کوپن برای تامین کالای اساسی

افشاگری جان کری از پشت پرده حق غنی‌سازی ایران

انتقاد «مطهری» از قطعنامه پنجمین اجلاس خبرگان

رهبر انقلاب: راه‌ علاج مشکلات کشور، خالی‌ کردن پشت دولت، دعوا و ایجاد تشکیلات‌ موازی با دولت نیست

ارز مسافرتی گران می‌شود

اپل هشدار داد: افزایش قیمت‌ها؛ پیامد مستقیم جنگ تعرفه‌ای چین و آمریکا

تا تعیین تکلیف گران فروشی، انبار 19 شرکت‌ متخلف واردکننده موبایل پلمب می‌ماند

منتظر کاهش قیمت ها نباشید؛ گوشی ارزان نمی شود

قیمت آیفون 10 از مرز 14 میلیون تومان گذشت؛ موج گرانی تازه‌ای در راه است

ساخت مستند آمریکایی درباره نفوذ چند دهه‌ای پوتین بر ترامپ

دسترسی هکرهای دولتی روس به اتاق کنترل تأسیسات برق آمریکا

جلسه بررسی کارشناسی و آسیب شناسی تسهیل ازدواج جوانان

تشکیل گروه امنیت سایبری مشترک؛ پیشنهاد پوتین به ترامپ

مدیرمسئول روزنامه شرق: صداوسیما با پخش دفاعیات علیخانی به ضرر خود عمل کرد

تندگویان : مهاجرت یعنی ناامیدی جوانان از خدمت به کشور / نمی گویم ناامیدی را در چهره جوانان نمی بینم

وعده رئیس سازمان صنعت برای بازگرداندن مابه‌التفاوت قیمت گوشی به خریداران

کاهش 26درصدی فروش پژو سیتروئن در خاورمیانه، پس از تحریم ایران

آذری جهرمی: گوشی‌های احتکار شده به بازار تزریق می‌شوند

واکنش امیر مهدی ژوله به دستگیری مائده هژبری/ چرا دزدها نمی‌رقصند؟

دیدگاه متضاد وزرا در مورد انتشار اسامی دریافت‌کنندگان دلار 4200 تومانی

تولد 25 سالگی فرمت عکس جی‌پی‌ای‌جی / جی‌پگ ایکس می‌آید؟