پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

متکي:

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد نگاه سياسي

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد

  بزرگنمايي:

نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به اينکه اگر رئيس جمهور شويد از احمدي‌نژاد در دولت استفاده مي‌کنيد، گفت: او هشت سال است که فعاليت دارد و احساس مي‌کنم پس از اتمام دوره‌اش نياز به استراحت دارد که بعد از برطرف شدن خستگي موضوع را مي‌توان بررسي کرد.
منوچهر متکي با بيان اينکه در دولت يازدهم قطعاً پرداخت يارانه‌‌ها بايد ادامه داشته باشد، گفت: معاون اولم را پيش از انتخابات معرفي مي‌کنم.
منوچهر متکي در نشست پرسش و پاسخ با دانشجويان دانشگاه شهيد باهنر کرمان که به همت جامعه اسلامي اين دانشگاه با عنوان «گام به گام تا حماسه» برگزار شد در پاسخ به سئوالي مبني بر تأمين هزينه‌هاي تبليغات انتخاباتي اظهار داشت: دريافت کمک‌ها بلاشرط است و تاکنون هيچ هزينه‌اي براي تبليغات انتخاباتي تأمين نشده است تا از انگيزه کمک‌کنندگان و ميزان کمک‌ها خبر دهم.
وي انگيزه اصلي ورود به صحنه انتخابات رياست جمهوري را کسب تجربه در 34 سال پيروزي انقلاب اسلامي دانست و گفت: با سرمايه‌اي که از رصد شرايط  کشور دارم و شاهد حضور گام‌هاي بلند و گام‌هاي اشتباه در عرصه‌هاي مختلف بودم از يک سال و نيم پيش موضوع رياست جمهوري را در دستور کار خود قرار دادم تا بتوانم خدمتي به کشورم کنم.
کانديداي دوره يازدهم رياست جمهوري تصريح کرد: برنامه‌هاي نامزدها در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اجتماعي، فرهنگي، آموزشي و دفاعي محورهاي مدنظر نامزدهاي رياست جمهوري هستند.
وي مباحث اقتصادي، روابط خارجي و مناسبات بين مسئولان را سه محور مهم خود دانست و تأکيد کرد: در بحث اقتصاد از مهرماه سال گذشته با دعوت از اساتيد اين حوزه و مديران بخش‌هاي مختلف اقتصادي کشور جلسه‌هاي مستمر را شکل دادم و برنامه اقتصادي مورد نظر را در دست تدوين قرار داديم که بعد از ثبت‌نام به آگاهي مردم مي‌رسد.
متکي خاطرنشان کرد: در پنج دهک اجتماعي قاعده جمعيتي کشور کساني هستند که دخل و خرج آن‌ها همخواني ندارد و  دولت‌‌هاي متعهد به مردم وظيفه دارند که طبقه پايين را به سطح متوسط ارتقا دهند و اين کار جز با بالا بردن بنيه درآمد ملي کشور به واسطه توليد امکانپذير نيست که توجه لازم و برنامه‌ريزي‌هاي مناسب صورت نگرفته است.

مجموعه تأمين اجتماعي يک زائده بزرگ در کشور است
کانديداي دوره يازدهم رياست جمهوري، تأمين اجتماعي را يک زائده بزرگ در کشور عنوان کرد و گفت: در دامن اين تأمين اجتماعي هزاران هزار ميليارد سرمايه و مستقلات ريختيم که در کشاورزي، نفت، تجارت و ... هزاران شرکت را زير پوشش خود دارد.
وي افزود: نخستين گزارش دريافتي از اين کارتل بزرگ اقتصادي در ايران اين است که دولتي اداره مي‌شود و اين مجموعه صدها شرکت زيان‌‌ده دارد، هر وقت دولت به تأمين اجتماعي بدهکار مي‌شود، دولت يک کارخانه جديد را به اين مجموعه واگذار مي‌کند، چه کسي اين شرکت‌ها را مديريت مي‌کند از ابتداي انقلاب به ما گفتند که دولت تاجر خوبي نيست، دولت کشاورز خوبي نيست، دولت صنعتکار خوبي نيست، اما از اين مجموعه‌هاي دولتي حمايت مي‌کنيم که به اعتقاد من کار درستي نيست.
متکي توليد را شاه کليد حل مشکلات اقتصادي کشور عنوان کرد و ادامه داد: بايد فرهنگ توليد را در کشور توسعه دهيم چراکه سرمايه‌گذار ايراني دردوبي موفق مي‌شود، اما در کشور خود نمي‌تواند پيش رود، بايد مهم‌ترين کار دولت يازدهم تأکيد بر توليد در تمام عرصه‌ها باشد.
وي در مورد ائتلاف گروه‌هاي پنج نفره و سه نفره تصريح کرد: هرکدام از اين گروه‌ها در نظر دارند که نامزدهاي خود را به يک نفر برسانند و شايد در پايان راه اين دو نامزد در ائتلافي به يکديگر بپيوندند، جريان‌هاي اصلاح طلب، جريان منسوب به دولت و جريان‌ اصولگرايي نيز براي کاهش کانديداهاي خود در تلاش هستند و بهترين شکل کانديداتوري اين است که اصلح مقبول باشند.

وزير سابق امور خارجه گفت: نظرات رهبر معظم انقلاب چراغ راه و مبناي تصميم‌گيري کانديداها است به فرموده ايشان وجود نامزدهايي با سلايق مختلف موجب نشاط و حضور گسترده مردم در انتخابات مي‌شود و کنار کشيدن من و عده‌اي به نفع جريان‌هاي ديگر به صلاح نيست.

پرداخت يارانه‌ها در دولت يازدهم قطع نمي‌شود
متکي در پاسخ به اينکه آيا در دولت وي هدفمندي يارانه‌ها تداوم خواهد داشت، پاسخ مثبت داد و گفت: دولت بايد افزايش درآمدها را خرج رفاه مردم کند در دولت يازدهم قطعاً پرداخت‌ها بايد ادامه داشته باشد و کارشناسان با بررسي و آسيب‌شناسي مرحله اول چگونگي پرداخت و افزايش آن را در نظر بگيرند.

قرار نيست تا ابد با آمريکا رابطه نداشته باشيم
وي در مورد ارتباط خود با آمريکا در دولت يازدهم متذکر شد: آمريکا از حکومت‌هايي نيست که به‌دليل نامشروع بودن نتوان با آن ارتباط داشت و قرار نيست تا ابد رابطه‌اي نباشد.در جمهوري اسلامي عدم مخالف خود را بيان کرديم و کسي از مذاکره سخن مي‌گويد که اخلاق مذاکراتي داشته باشند، نمي‌شود که خواهان ارتباط باشند از سويي ديگر تحريم‌ها را در کنگره اعلام کنند در اين 34 سال مبنا را در تعامل با فشار قرار دادند و به نتيجه نرسيدند.

احمدي‌نژاد نياز به استراحت دارد
نامزد يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري در پاسخ به اينکه اگر رئيس جمهور شويد از احمدي‌نژاد در دولت استفاده مي‌کنيد، گفت: او هشت سال است که فعاليت دارد و احساس مي‌کنم پس از اتمام دوره‌اش نياز به استراحت دارد که بعد از برطرف شدن خستگي موضوع را مي‌توان بررسي کرد.

معاون اولم را پيش از انتخابات معرفي مي‌کنم
متکي خاطرنشان کرد: از چندي پيش براي انتخاب معاون اول خود بررسي صلاحيت چند فرد را در دستور کار قرار دادم که بعد از ثبت‌نام و در زمان تبليغات اين شخص را که فردي سرشناس در جامعه هست، معرفي مي‌کنم.
متکي سئوالي مبني بر اينکه شما که مدعي شفاف‌سازي هستيد، علت برکنار شدن خود را شفاف بيان کنيد، افزود: بنا به دلايل اخلاقي پاسخ نمي‌دهم، فردي مانند من براي دفاع از خودش هم که شده بايد جواب دهد، اما دلايلي دارم که اگر اصحاب رسانه در اين جلسه نبودند و جمع خصوصي بود، علت را بيان مي‌کردم تا بعد از انتخابات پرداختن به اين سئوال مقدور نيست.

سال 88 به مردم ايران ظلم شد
عضو ائتلاف اکثريت اصولگرايان، فتنه 88 را حادثه‌اي غيرقابل دفاع در ايران دانست و گفت: ملت ايران در انتخابات آن سال رکورد زدند در سال 84 احمدي‌نژاد با 11 ميليون رأي برنده شد که سال 88 فقط آراي بازنده 13 ميليون بود، نظام انتخاباتي قابل خدشه نيست که کسي آن را به دلخواه تغيير دهد به محض اعلام نتايج انتخابات برخي در حرکتي به مردم ايران ظلم کردند.

جوانان در دولت يازدهم مشارکت داده مي‌شوند
وي تصريح کرد: کليد حل بيکاري و تورم پيشرفت در توليد است که در نگاه به مسائل اقتصادي کشور مواردي را شناسايي کردم در آينده‌اي نزديک نامه‌اي را در اين باب منتشر مي‌کنم و به بيش از 150 مدير اقتصادي مي‌فرستم در دولت يازدهم مشارکت جوانان در تصميم‌گيري‌هاي دولت قرار مي‌گيرد چراکه بايد در آموزه‌هاي خودمان کسي را که برايش تصميم‌ مي‌گيريم، شريک کنيم.

گشت ارشاد امر به معروف و نهي از منکر قانوني بود
متکي متذکر شد: در اسلام براي جايگاه‌هاي مختلف شرايطي در امر به معروف و نهي از منکر شمارش شده است که رعايت آن‌ها از تنش‌هاي بسياري جلوگيري مي‌کند و حتي پيشگامان اين عرصه قرباني و شهيد شدند در جامعه بايد با افرادي که از چارچوب قانون خارج شده و حصارشکني مي‌کنند، برخوردي قانوني مانند گشت ارشاد صورت بگيرد، اما مرزهاي قانوني بايد شفاف تعريف شوند و آنگاه پاسخ و برخورد قانوني انجام شود.

هاشمي از عدالت غافل شد
متکي با تأکيد بر اينکه فردي ديپلمات، نماينده مجلس و 9 سال ساکن کشورهايي بودم که هرکدام مسير توسعه را با موفقيت‌هاي نسبي طي کردند، گفت: فرق الگوي توسعه ما با کشورهاي سرمايه‌داري توزيع عادلانه امکانات است که دولت هاشمي در نوع گزارش‌‌هايي که با شعار سازندگي داد از عنصر عدالت غافل شد.

جايگاه دولت مکتب‌سازي نيست
وي تصريح کرد: دولت اصلاحات خاتمي در سال 76 زماني که قشر دانشجو احساس مي‌کرد که مطالبات سياسي او بر زمين مانده به اين موضوع پاسخ داد و با توسعه برنامه‌هاي سياسي نشاط جديدي را در کشور ايجاد کرد، اما بحث قرائت از دين را بر اساس ديدگاه خود صحيح دانست در حاليکه جايگاه دولت تفسير دين نيست.
اين ديپلمات ادامه داد: اگر شخصي در دولت خود را صاحب نظر در اسلام و فقه مي‌دانند، بايد در حوزه و دانشگاه دنبال بيان بحث باشد.در تاريخ ما روحانيون و ولايت‌فقيه مفسران ديني بودند که دولت احمدي‌نژاد نيز با وجود تلاش‌ها و گام‌هاي عظيم با بحث مکتب‌سازي و ارائه قرائت‌هاي مختلف از دين مسائل اصلي کشور را تحت‌الشعاع قرار داد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ابلاغیه یک مسئول درباره حل اختلاف با صدا و سیما

بررسی طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی در مجلس

نقل قولی از وزیر اطلاعات درباره تایید صلاحیت نجفی

وکیلی: اصلاح طلب واقعی برای صندوق رای شرط نمی‌گذارد

امروز در مجلس چه خبر است؟

مهرعلیزاده: حال‌ و روز اصولگراها بهتر از اصلاح‌طلبان نیست

3 سوال از وزیران اقتصاد و صنعت اعلام وصول شد

خاص‌ترین شماره‌ رو انتخاب‌‌‌‌‌‌‌ کن و ستاره شو!

شهادت دو تن از رزمندگان سپاه در سیستان و بلوچستان

ترس مقامات صهیونیست از قدرت موشکی و توان دریایی ایران

توئیت مادورو پس از دیدار با عالیجناب ظریف

صادقی به انصراف کاندیدای حقوقدان شورای نگهبان اعتراض کرد

لاریجانی از نمایشگاه عکس مناطق سیل زده بازدید کرد

سفیر ایران در انگلیس: با قدرت برای روبه‌رو شدن با سناریوهای مختلف آماده‌ایم

نایب رئیس حماس با خرازی دیدار کرد

حمایت مجلس از اقدام قاطع سپاه در توقیف نفتکش انگلیسی

تلاش عراق برای کاهش تنش بین ایران و آمریکا

موافقت نمایندگان با کلیات طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس

محسن رضایی: عمر تهدیدات ترامپ دی ماه به سر می‌آید

گمانه‌زنی درباره یک عکس ظریف در ونزوئلا

متن مکالمات رادیویی از عملیات توقیف نفتکش انگلیسی منتشر شد

عمان از ایران خواست نفتکش توقیف شده انگلیسی را آزاد کند

انتقاد تند نماینده اصلاح‌طلب به کریمی قدوسی

مدل گوشی موبایل وزیر ارتباطات چیست؟

زنی که در مرکز سیاست‌های ضدایرانی ترامپ قرار دارد کیست؟

بادامچیان: از سخنان روحانی تعجب کردیم

استاد راهنمای پایان‌نامه رئیس‌جمهور: از رای به «روحانی» پشیمانم

فضاسازی انگلیس علیه ایران در شورای امنیت سازمان ملل

شوخی رئیس جمهور ونزوئلا با ظریف با چاشنی کنایه به آمریکا

واکنش شریعتمداری به توقیف نفتکش انگلیس توسط سپاه

اظهارات ظریف درباره مذاکره مجدد با دولت آمریکا

طرح احتمالی انگلیس به بهانه توقیف نفتکش توسط ایران

هشدار انگلیسی‌ها به «جانسون» برای حل بحران با ایران

لاریجانی: انگلیسی‌ها دزدی کردند سپاه جوابشان را داد

ظریف در گفتگو با فرید زکریا چه گفت؟

واکنش محسن رضایی به نقش خود در پذیرش قطعنامه 598

کنایه رضا رفیع به ملکه انگلیس

نظر باهنر درباره پیشنهاد پمپئو برای گفتگو با تلویزیون ایران

روایت زیباکلام از دلایل سکوت آمریکا در قبال ایران

واکنش "ماس" به تحولات اخیر در خلیج‌فارس

عبدی: سهم مردم از یارانه 45 هزار تومان نبود، 15 هزار تومان بود

پاسخ عجیب هاشمی درباره دلیل حضورش در ریاست جمهوری

آرزوی پمپئو برای مذاکره با ظریف؛ وزیر ترامپ به تناقض‌گویی اُفتاد!

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس انتخاب شد

«ناتو» با چاشنی دروغ و تهمت علیه ایران بیانیه داد

کدام یگان سپاه نفتکش انگلیسی را توقیف کرد؟

ظریف: آمریکا درصدد است برجام را به ورطه شکست بکشاند

ورود هیئت بلندپایه حماس به تهران

تقاضای مالک کشتی توقیف شده انگلیسی برای دیدار با خدمه

حضرتی: نباید رسانه ملی را به یک توپخانه تبدیل کنیم