پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

مديران جوان کشور توقع دارند وارد حوزه‌ي مديريتي کلان و ملي شوند نگاه سياسي

مديران جوان کشور توقع دارند وارد حوزه‌ي مديريتي کلان و ملي شوند

  بزرگنمايي:

اسحاق جهانگيري معاون اول رئيس جمهور صبح امروز (يک شنبه) در مراسم تکريم و معارفه رئيس سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري با بيان اين که امروز در رابطه با مديريت کشور با واقعيت‌هاي مهمي روبرو هستيم که بايد به طور خلاقانه و منعطف با آنها روبرو شويم اظهار کرد: چشم انداز مديريت اجرايي و دولتي نسبت به گذشته با تغييرات چشم گيري مواجه شده است و در همين راستا ديگر صرفا نمي‌توان بر تجربيات مديران گذشته اکتفا کرد بلکه نيازمند مديراني با درک و دانش و اراده اي محکم و انگيزه‌اي جدي در صحنه‌هاي مديريتي کشور هستيم.

وي حضور زنان و فرصتهاي حضور زنان در جامعه را يکي ديگر از واقعيات امروز عرصه مديريت کشور برشمرد و گفت: ارتقاء سطح مديريت زنان در مديريت کشور واقعيتي جدي و انتظاري به جا و طبيعي است و جامعه ايران بايد بپذيرد که در جاهايي که زنان مديريت را قبول کرده‌اند موفقيت‌هاي خوبي حاصل شده است.

وي  تاکيد کرد: بايد واقعيت حضور و توانايي زنان در عرصه‌ي مديريتي کشور را پذيرفت و شرايط را براي حضور بيشتر آنها از عرصه‌ي مديريتي که هم مفيد و هم لازم است فراهم کرد.

معاون اول رئيس جمهور حضور جوانان در عرصه‌هاي مديريت مياني و پاييني کشور را يکي ديگر از واقعيت‌هاي عرصه‌ي مديريت روز کشور دانست و گفت: اين که جامعه جوان و مديران سطوح پايين انتظار حضور در سطوح بالاي مديريتي بر اساس عملکرد و توانايي و دانش خود را دارند. يکي از مشکلاتي که ما امروز با آن مواجه هستيم اين است که هنگامي که مسئوليت نهاد يا وزارت‌خانه‌اي خالي مي‌شود همه ذهن‌ها براي جايگزيني اين مسئوليت به سمت افرادي محدود و وزرا و معاونان سابق مي‌شود اين در حالي است که مديران جوان کشور توقع دارند وارد حوزه‌ي مديريتي کلان و ملي شوند.

جهانگيري با اشاره به انتصاب زهرا احمدي‌پور به عنوان رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از سوي رئيس جمهور خاطر نشان کرد: حضور دکتر احمدي‌پور در اين سازمان بر اساس سه واقعيت و معيار روز مديريتي کشور بوده است؛ چرا که ايشان هم  زن هستند و انگيزه کاشت و دانشي مناسب در زمينه‌ي مديريتي دارند و هم اين که ايشان  از مديران سطوح مياني کشور بوده‌اند.

وي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با تاکيد بر اين که سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سازماني سه ضلعي است تاکيد کرد: مباحث مربوط به اين سازمان درهر دو بخش ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گرشدگري بايد مانند يک مثلث متساوي‌الاضلاع مورد توجه قرار بگيرد.

 

معاون اول رئيس جمهور با تاکيد بر اهميت هر دو بخش اين سازمان خاطر نشان کرد:‌ هيچ گاه نمي‌توان در شرايط جديد، سرمايه‌ي گردشگري و سهم آن در اشتغال و فعاليت را ناديده گرفت. همچنين با توجه به فرهنگ و تمدن غني و عظيم ايراني هيچگاه نمي‌توان از اهميت نبخش ميراث فرهنگي چشم پوشي کرد يا اين که در ساختار صنعتي و فرهنگي کشور نسبت به صنايع دستي بي توجه بود.

 

وي اظهار کرد:‌ اين سازمان با  وجود همه مشکلاتي که در گذشته با آن مواجه بوده است،  امروز توانسته در هر سه بخش توفيقاتي بزرگ کسب کند.

جهانگيري با اشاره به تشکيل سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري  در دولت اصلاحات خاطر نشان کرد:‌ هنگامي که مجلس بر دولت آقاي خاتمي اين سازمان را تشکيل داد، مهمترين اقدامي که صورت گرفت اين بود که سه بخش از سه دستگاه مختلف جدا شدند و ذيل يک سازمان قرار گرفتند و اين سازمان نيز براي پيشبرد اهداف به طور جدي‌تر به نهاد رياست جمهوري و شخص رئيس جمهور منتقل شد.

وي با بيان اينکه در ايران در زمينه ادغام سازمان‌ها و نهادهاي مختلف دو تجربه متفاوت وجود دارد اظهار کرد:‌ در اين زمينه يکي از تجربيات موجود ادغام دو سازمان در يک نهاد  آن هم بدون هر گونه ارتباط با يکديگر است. در اين موارد مشاهده مي‌کنيم که در گذشته گاهي اوقات پس از ادغام دو سازمان هر کدام کار خود را انجام مي‌دادند و هيچ کدام تاثير و ارتباطي با يکديگر نداشتند و به نوعي با يکديگر چسبيده شده بودند. اما تجربه مهم ادغام ها زماني بوده که پس از ادغام تاثيرات بخش‌هاي مختلف بر يکديگر افزايش يافت و اين بخش‌ها با تاثير پذيري از يکديگر و سرعت پيشرفت اين بخش‌ها با تاثير پذيري از اين بخش‌ها بالا رفته است. در همين راستا اميدوار هستيم که در سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري نيز اين اتفاق‌ها صورت بگيرد.

جهانگيري در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود با تاکيد بر اين که ايران در هر سه بخش ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گرشدگري داراي ظرفيت‌هاي بسيار بزرگ است گفت: يکي از مهمترين پيامهاي ستاد مقاومتي اين است که با شناسايي ظرفيت‌هاي دروني از آنها در جهت پيشرفت و رشد کشور استفاده کنيد.

جهانگيري در اين مراسم با تقدير از  اقدامات انجام شده در سازمان ميراث فرهنگي و صنايع و گردشگري در دوران حضور سلطاني‌فر اظهار کرد:‌ آقاي سلطاني‌فر زحمات بسيار ارزشمند و ارزنده‌اي را در اين سازمان انجام داده و کارهاي ماندگاري به جاي گذاشتند و براي من بسيار خوشحال کننده استکه در اين سه ساله توفيقات بسياري براي کشور شده است. اميدوارم که ايشان در ماموريت جديد خو د در وزارت ورزش بتواند کارهاي بزرگ و ارزشمندي انجام دد.

معاون اول رئيس جمهور همچنين از احمد پور به دليل پذيرش مسئوليت و شروع فعاليت در سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري تقدير کرد و از همه‌ي کارکنان مديران و متخصصان اين سازمان  در سراسر کشور خواست تا با همکاري  با آن که با پذيرش مسئوليت و همکاري؛ احمدي‌پور را در جهت مديريت بهتر اين سازمان همراهي کند.

وي در پايان تاکيد بر اين که بايد در دولت شرايطي فراهم کنيم که زير ساختهاي توسعه‌اي در زمينه هاي مختلف ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري فراهم شود و بخش خصوصي  و سرمايه گذار خارجي احساس کند که مي‌تواند ورود کند، خاطر نشان کرد:‌ دولت اين آمادگي  را دارد تا از برنامه‌هايي که در اين سازمان تدوين مي‌شود حمايت جدي انجام دهد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است