پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد از ساعت 21 امشب انديشه

آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد از ساعت 21 امشب

  بزرگنمايي:

دکتر حسين توکلي با اعلام اين مطلب اظهار کرد: ثبت‌نام براي شرکت در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 96 تمام دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي از جمله دانشگاه آزاد اسلامي و همچنين بيست‌ودومين المپياد علمي دانشجويي از امروز چهارشنبه اول دي‌ماه منحصراً از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني www.sanjesh.org آغاز مي‌شود و در روز سه‌شنبه هفتم دي‌ماه پايان مي‌پذيرد.

وي در ادامه تصريح کرد: دفترچه راهنماي ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد 96 حاوي اطلاعات و شرايط عمومي، اختصاصي و ساير اطلاعات ديگر همزمان با آغاز ثبت‌نام بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد.

دکتر توکلي اضافه کرد: تمام داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد 96 ضرورت دارد ازامروز چهارشنبه اول دي‌ماه با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما در صورت واجد شرايط بودن نسبت به تکميل فرم تقاضانامه اينترنتي اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: تمام داوطلباني که در آزمون دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 96 و از طريق سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کنند به عنوان داوطلب متقاضي دانشگاه آزاد نيز تلقي خواهند شد. همچنين داوطلباني که در سايت دانشگاه آزاد ثبت‌نام نکرده‌اند، ضرورت دارد از امروز چهارشنبه اول دي‌ماه با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور در اين آزمون ثبت‌نام کنند.

وي تاکيد کرد: بديهي است هزينه ثبت‌نام آن دسته از داوطلباني که در دانشگاه آزاد ثبت‌نام کرده‌اند، از طريق اين دانشگاه عودت خواهد شد.

به گفته دکتر توکلي، با توجه به اينکه پرداخت هزينه ثبت‌نام در آزمون کارشناسي ارشد 96 منحصراً اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله کارت‌هاي عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونيکي آن فعال باشد، با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور و پرداخت مبلغ 33 هزار تومان به عنوان وجه ثبت‌نام اقدام کنند.

وي در ادامه اضافه کرد: نظر به اينکه ترتيبي اتخاذ شده که در مراحل مختلف فرايند آزمون کارشناسي ارشد 96 خدماتي از طريق پيام کوتاه ارائه شود، داوطلباني که تمايل به دريافت اين خدمات دارند، با انتخاب گزينه مربوطه و پرداخت مبلغ 5 هزار ريال به عنوان هزينه استفاده از پيام کوتاه مي‌توانند از اين خدمات استفاده کنند.

دکتر توکلي افزود: با توجه به اينکه هر داوطلب مي‌تواند علاوه بر هر کدرشته امتحاني اصلي (کدرشته امتحاني اول) از ميان کدرشته‌هاي امتحاني که در دفترچه راهنما به عنوان کدرشته‌هاي شناور ذکر شده است، نسبت به انتخاب کدرشته امتحاني دوم از ميان کدرشته‌هاي امتحاني شناور اقدام کنند. لذا داوطلبان در صورت تمايل بايد نسبت به ثبت کدرشته امتحاني دوم در فرم تقاضانامه اينترنتي ثبت‌نام کنند و مبلغ 33 هزار تومان ديگر بابت انتخاب کدرشته امتحاني دوم به عنوان وجه ثبت‌نام براي شرکت در آزمون پرداخت کنند.

وي ادامه داد: تمام داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون که علاقه‌مند به شرکت در رشته‌هاي تحصيلي دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي هستند، لازم است علاوه بر پرداخت مبالغ ثبت‌نامي نسبت به پرداخت مبلغ 102 هزار ريال ديگر براي دوره‌هاي مذکور بر اساس علاقه‌مندي اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور گفت: بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 96 در روزهاي پنجشنبه و جمعه (7 و 8 ارديبهشت‌ماه 96) برگزار خواهد شد.

به گفته وي، کارت شرکت در آزمون تمام داوطلبان ثبت‌نام کننده نيز دوشنبه، 4 ارديبهشت‌ماه سال آينده بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه، چهارم تا چهارشنبه، ششم ارديبهشت‌ماه سال آينده با مراجعه به سايت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به دريافت پرينت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنماي مربوط اقدام کنند. همچنين براي داوطلباني که در دو کدرشته امتحاني ثبت‌نام کرده‌اند کارت ورود به جلسه آزمون نيز در همين تاريخ اعلام شده، صادر مي‌شود.

دکتر توکلي گفت: پس از برگزاري آزمون نتيجه اوليه آن به صورت کارنامه تنظيم و کارنامه تمام داوطلبان شرکت‌کننده در جلسه آزمون مذکور توسط سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس برنامه زماني اعلام شده در دفترچه از طريق سايت اين سازمان منتشر خواهد شد.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: تمامي داوطلباني که مجاز به انتخاب رشته باشند، مي‌توانند براي پذيرش رشته‌محل‌هاي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي بجز دانشگاه آزاد اسلامي نسبت به انتخاب رشته در زمان مقرر بر اساس جدول برنامه زماني مندرج در دفترچه راهنما از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام کنند.

دکتر توکلي خاطرنشان کرد: براي پذيرش در رشته‌محل‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب رشته در زمان مقرر (نيمه دوم خردادماه 96) از طريق دانشگاه مذکور به صورت مستقل و بر اساس دفترچه راهنماي انتخاب رشته و اطلاعيه دانشگاه‌هاي آزاد خواهد بود. بديهي است امکان انتخاب رشته و پذيرش براي داوطلبان مجاز دانشگاه آزاد و ساير دانشگاه‌ها در سايت سازمان سنجش آموزش کشور به صورت مجزا امکان‌پذير خواهد بود.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: سنجش و پذيرش در آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 96 تمامي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي مطابق قانون سنجش پذيرش دانشجو در دوره‌هاي تحصيلات تکميلي مصوب 18 اسفندماه 94 مجلس شوراي اسلامي و مصوبات شوراي سنجش و پذيرش تحصيلات تکميلي خواهد بود.

وي در پايان خاطرنشان کرد: بيست‌ودومين المپياد علمي و دانشجويي کشور همزمان با برگزاري امتحانات آزمون ورودي دوره‌هاي کارشناسي ارشد ناپيوسته 96 برگزار خواهد شد. لذا داوطلبان علاقه‌مند و واجد شرايط مي‌توانند در اين مرحله از المپياد و بر اساس شرايط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما ثبت‌نام و در آزمون شرکت کنند

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باور به هم‌سطح بودن هوش زن و مرد افزایش یافته است

ازن خطرناک‌تر است یا ذرات معلق؟

چرا مخاطبان سینما را از دست دادیم؟

چگونه با کسانی که هم‌عقیده نیستیم رفتار کنیم؟

راهکارهای پیشگیری از اعتیاد به اینترنت فرزندان

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلاً شرمنده نیست؟!

مادرانگی به شیوه جدید اما به تقلید از غرب

پرتویی از فضائل امیرالمومنین در نگاه اهل سنت/ امیرالمؤمنین (ع) مظهر العجائب و معجزه بزرگ الهی است

چرا استارتاپ‌ها شکست می‌خورند؟

محمد آذری درگذشت

معرفی کتاب هرگز سازش نکنید اثر کریس واس

نمایشگاه کتاب تهران افتتاح شد/ آغاز کار از فردا

آشنایی با نحوه تخفیف مجازات در جرایم مختلف

آیا با تغییر ساختار کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی موافقید؟

چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

درس‌های عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه

فرسایش خاک در ایران 2 تا 3 برابر حدمجاز است

15 راهکار خلاقانه برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه

سال 88 به همه بهایی‌ها گفتند در انتخابات شرکت کنید/ بهاییت در کدام اصناف رخنه کرده؟

وحشتناک ترین بازارهای جهانی

نقد فیلم Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

از انرژی پاک تا حمل ونقل پاک؛ نیازهای آینده چیست؟

نحوه شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایت تاریخ

غزل شماره 85 حافظ: شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت

غزل شماره 86 حافظ: ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت

غزل شماره 87 حافظ: حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت

غزل شماره 88 حافظ: شنیده‌ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت

غزل شماره 89 حافظ: یا رب سببی ساز که یارم به سلامت

غزل شماره 90 حافظ: ای هدهد صبا به سبا می‌فرستمت

غزل شماره 91 حافظ: ای غایب از نظر به خدا می‌سپارمت

غزل شماره 92 حافظ: میر من خوش می‌روی کاندر سر و پا میرمت

غزل شماره 93 حافظ: چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت

غزل شماره 94 حافظ: زان یار دلنوازم شکریست با شکایت

غزل شماره 95 حافظ: مدامم مست می‌دارد نسیم جعد گیسویت

غزل شماره 96 حافظ: درد ما را نیست درمان الغیاث

غزل شماره 97 حافظ: تویی که بر سر خوبان کشوری چون تاج

غزل شماره 98 حافظ: اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح

غزل شماره 99 حافظ: دل من در هوای روی فرخ

غزل شماره 100 حافظ: دی پیر می فروش که ذکرش به خیر باد

غزل شماره 101 حافظ: شراب و عیش نهان چیست کار بی‌بنیاد

غزل شماره 102 حافظ: دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

غزل شماره 103 حافظ: روز وصل دوستداران یاد باد

غزل شماره 104 حافظ: جمالت آفتاب هر نظر باد

غزل شماره 105 حافظ: صوفی ار باده به اندازه خورد نوشش باد

غزل شماره 106 حافظ: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

غزل شماره 107 حافظ: حسن تو همیشه در فزون باد

غزل شماره 108 حافظ: خسروا گوی فلک در خم چوگان تو باد

اختلال وسواس فکری؛ انواع، علل و علائم

نکاتی در مورد شبکه سازی موثر

بلاک چین؛ سه مشکل اساسی