پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

در شوراي عالي جوانان چه گذشت؟ نگاه سياسي

در شوراي عالي جوانان چه گذشت؟

  بزرگنمايي:

محمدرضا رستمي  افزود: درشوراي عالي جوانان ابتدا به ارائه گزارش عملکرد دولت در حوزه جوانان در 3.5 سال اخير پرداختيم و برنامه‌ها و اقدامات انجام شده در حوزه جوانان را در سطح ملي و استاني ارائه داديم. در اين جلسه اسحاق جهانگيري - معاون اول رئيس جمهور- نسبت به انجام اقدامات گسترده‌ در حوزه جوانان ابراز رضايت کرد.

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه گفت: براي ادامه فعاليت‌هاي دولت در حوزه جوانان نيازمند همکاري‌هاي بيشتري در همه بخش‌هاي دولت هستيم و در اين زمينه دکتر جهانگيري سه پيشنهاد در شوراي عالي جوانان را به شور گذاشت که تصويب شد.

وي با اشاره به  پيشنهاد اول بررسي شده در شوراي عالي جوانان اظهارکرد: به منظور فراهم شدن امکان ارزيابي عملکرد دولت در حوزه جوانان در تمام بخش‌هاي اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي و سياسي ، تمام دستگاه‌هاي دولتي در سطح  ملي و استاني  مکلف شدند که گزارش عملکرد خود را در حوزه جوانان تا پايان سال 95 بر اساس چهارچوب طراحي شده از سوي دبيرخانه ستاد ملي ساماندهي و شوراي عالي جوانان تهيه و ارائه کنند.

رستمي افزود: با انجام اين کارکميت و کيفيت برنامه‌هاي اجرا شده  در طول چهارساله فعاليت دولت روشن و امکان نظارت و رصد برنامه‌هاي جوانان در تمام دستگاه‌هاي دولتي فراهم مي‌شود، در اين جهت قرار است گزارش‌هاي فصلي به طور مرتب از سال آينده تهيه و در اختيار دبيرخانه شوراي عالي جوانان گذاشته شود.

وي با بيان اينکه يکي ديگر از مصوبات شوراي عالي جوانان مربوط به سمن‌هاي جوانان بود، گفت: سمن‌هاي جوانان به عنوان يکي از اولويت‌هاي مهم دولت در جهت توسعه مشارکت اجتماعي مطرح بوده است. در حال حاضر تعداد سازمان‌هاي مردم نهاد جوانان از نظر کمي افزايش يافته است بنابراين ضرورت دارد همه دستگاه‌هاي اجرايي در جهت توانمندسازي آن‌ها اقدام کنند.

 معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: بر اساس مصوبه شوراي عالي جوانان قرار شد تمام دستگاه‌هاي دولتي ماموريت‌ها و فعاليت‌هاي قابل واگذاري خود به سازمان‌هاي مردم نهاد جوانان را  احصاء کنند و در اختيار دبيرخانه شوراي عالي جوانان قرار دهند و با اولويت، دستگاه‌هاي دولتي اقدام به همکاري‌ با سمن‌هاي جوانان براي واگذاري اين فعاليت‌ها کنند البته  فهرست ماموريت‌ها و فعاليت‌هاي قابل واگذاري به شوراي عالي جوانان ارائه مي‌شود تا در جلسه آينده اين شورا به صورت يک مصوبه قانوني درآيد.

وي با اشاره به فعاليت‌هاي بانک مرکزي در زمينه اعطاي وام ازدواج به جوانان اظهار کرد: در سال جاري بانک مرکزي اقدام بزرگ و بي نظيري در زمينه پرداخت وام ازدواج 10 ميليوني انجام داده است به گونه‌اي که به بيش از 700 هزار متقاضي، وام ازدواج پرداخت شده است که اين ميزان تا پايان سال جاري به يک ميليون و 100 هزار نفر افزايش مي‌يابد.

معاون ساماندهي امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: مبلغ پرداخت شده براي وام ازدواج جوانان تا امروز، معادل سه برابر پرداختي سال گذشته و مجموع  وام پرداختي در سال‌هاي 93 و 94 معادل 9 ماهه سال 95 است. بر اساس مصوبه شوراي عالي جوانان قرار شد براي رصد وام ازدواج و ارتقاي رضايتمندي جوانان، بانک مرکزي گزارش‌هاي فصلي منظمي را در زمينه  اقدامات خود در حوزه  پرداخت اين وام به دبيرخانه شوراي عالي جوانان ارائه دهد و اين گزارش به اطلاع عموم مردم نيز برسد.

وي افزود: بر اساس يکي ديگر از مصوبات شوراي عالي جوانان تمام اعضاي ستادهاي ملي ساماندهي امور جوانان و اعضاي ستادهاي استاني بايد فعالانه در  تمام جلسات اين ستاد حضور داشته باشند و منابع خود را براي اجراي مصوبات ستادهاي ملي ساماندهي و شوراي عالي جوانان به خدمت بگيرند. اين کار باعث افزايش سطح مشارکت دستگاه‌ها در سطح ملي و استاني مي‌شود علاوه بر آن دستگاه‌ها لازم نيست منتظر بودجه و اعتبارات جداگانه‌اي براي اجراي مصوبات ستاد ساماندهي باشند و از محل اعتبارات خود بايد بودجه‌اي را تخصيص بدهند.

 رستمي در پايان درباره ساير مصوبات شوراي عالي جوانان اظهار کرد: اصلاح آئين نامه شوراي عالي جوانان و ستاد ملي ساماندهي امور جوانان نيز در دستور کار قرار داشت.  آئين‌نامه داخلي شوراي عالي جوانان و آيين‌نامه  ستاد ملي و استاني جوانان با چهارتغيير مصوب شد. بر اساس يکي از اين مصوبات قرار است سازمان مديريت و برنامه ريزي استان‌ها و سازمان اداري استخدامي به عضويت ستاد ساماندهي امور جوانان درآيند.

سي و هفتمين جلسه شوراي عالي جوانان عصر روز گذشته به رياست اسحاق جهانگيري- معاون اول رييس جمهور- برگزار شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است