پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

فريب باندهاي جعل گذرنامه را نخوريد/يک باند جعل ويزا شناسايي شد نگاه سياسي

فريب باندهاي جعل گذرنامه را نخوريد/يک باند جعل ويزا شناسايي شد

  بزرگنمايي:

سرهنگ مجيد صمدي افزود: صدور گذرنامه ساختگي براي کلاهبرداران و باندهاي جعل مقرون به صرفه نيست و نمي توانند عکس افراد را با فتوشاپ بر روي گذرنامه الصاق کنند.
وي ادامه داد: ديتابيس( به مجموعه اي از اطلاعات با ساختار منظم گفته مي شود) افراد نزد پليس است و اطلاعات افراد ضمن خروج از کشور رويت مي شود و چنانچه با اطلاعات ما مغايرت داشته باشد، افراد شناسايي و دستگير مي شوند.
سرهنگ صمدي افزود: اعضاي شبکه و باندهاي جعل که در اطراف سفارتخانه ها پرسه مي زنند، طعمه هاي خود را شناسايي و با دريافت مبالغ 40 تا 50 ميليون توماني ويزاي جعلي صادر مي کنند حتي ديده شده که اين افراد به داخل سفارتخانه رفت و آمد کرده که وانمود کنند از کارمندان سفارتخانه هستند يا در آن جا آشنا دارند تا از اين طريق در قربانيان خود اعتماد ايجاد کنند.
رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه افزود: اين درحالي است که اين گذرنامه هاي جعلي در فرودگاه شناسايي مي شود.
صمدي در مورد جعل ويزا گفت: جعل ويزا هميشه است و مخصوص مقطع خاصي نيست در ماه يک تا دو مورد گزارش مي شود و ارتباط اعضاي اين باند و شبکه ها تنها در داخل کشور نيست ، يک سر در خارج و يک سر در داخل کشور دارند.
سرهنگ صمدي تاکيد کرد: هموطنان بايد هوشيار باشند و از پليس مهاجرت و گذرنامه که در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوي سووالات مردم است، مشاوره بگيرند همان طور که مي خواهند ملکي را خريداري کنند مشورت مي کنند براي صدور ويزا نيز بايد از مرجع مربوطه مشورت دريافت کنند و بدانند که صدور گذرنامه فرايند خاص خودش را دارد.
وي تاکيد کرد: در صورتي که خارج از مرجع مربوطه يعني پليس گذرنامه، در مورد صدور ويزا صحبتي شد بايد شک کرده و اطمينان نکنند در مورد ويزاهاي کشورهاي خارجي، نمايندگي آن کشور در سفارت يا کنسولگري است که بايد به اين مراکز مراجعه کنند.

** شناسايي باند دونفر جعل ويزا
سرهنگ صمدي اضافه کرد: در اين راستا يک باند دو نفره شناسايي شد که البته اين شبکه ها چند سلولي و پراکنده هستند و همان طور که گفته شد يک سر آن ها در خارج از کشور و سر ديگر آن در داخل کشور است و در قالب تيم هاي دو نفر يا سه نفره کار مي کنند.
صمدي به کشف و شناسايي باند پولهاي سياه اواخر سال گذشته اشاره کرد و گفت: در اين باند چهار نفره از اتباع آفريقايي ، قربانيان خود را که از فعالان اقتصادي بودند، شناسايي کرده و اعلام مي کردند که مقداري دلار داشته و نمي توانند آن را از کشور خارج کنند و اين دلار ها را به قيمت پايين به قربانيان خود مي فروختند اما غافل از اينکه دلارهاي آن ها کاغذهاي سياه بود.
سرهنگ صمدي اضافه کرد: قربانيان اين باند، کاغذهاي به اصطلاح دلار را در کاغذ امتحان کرده، سياهي کاغذ از بين رفته و دلار رويت مي شد و آن ها تصور مي کردند که اين کاغذها دلار است و اعتماد کرده و وارد معامله مي شدند و از اين طريق دلار يکصد دلاري را به نصف قيمت در تيراژ بالا مي خريدند.
وي اضافه کرد: اين باند چهار نفره دستگير شدند و در راستاي آن يک عمليات در اصفهان و عمليات ديگري در تهران انجام و در نهايت اين باند متلاشي شد.
وي تاکيد کرد: اکنون با اعلام هشدارهاي پليسي ديگر چنين موردي گزارش نشده است.

** شهروندان در صورت برگشت گذرنامه به دفاتر اين پليس مراجعه کنند
رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه در مورد برگشت گذرنامه از درب منزل گفت: چنانچه پست نوشته باشد؛ آدرس شناسايي نشد ،متقاضي بايد به ستاد مهاجرت و گذرنامه در تهران و در استان به مديريت مهاجرت و گذرنامه مراجعه و آدرس را با مدارکي مثل سند يا قولنامه،قبض تلفن، برق، آب يا گاز، ارايه دهد که ظرف 24 ساعت با پست گذرنامه به درب منزب ارسال مي شود.
سرهنگ صمدي افزود: در صورتي که اداره پست عدم حضور متقاضي در محل مذکور را اعلام کرده باشد بايد به پليس مهاجرت در تهران و مديريت مهاجرت و گذرنامه در استان ها مراجعه کند و اسناد و مدارک اعم از کارت ملي يا شناسنامه خود را ارايه و به صورت دستي گذرنامه خود را دريافت کند.

** صدور گذرنامه براي دختران مجرد به شرط رضايت والدين
رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه نيروي انتظامي شرايط صدور گذرنامه براي دختران مجرد را تشريح کرد و گفت: دختراني که 18 سال سن تمام داشته باشند، مي توانند به صورت مستقل براي دريافت گذرنامه اقدام کنند.
سرهنگ صمدي افزود: البته براي صدور گذرنامه براي دختران و پسران زير 18 سال رضايت والدين شرط است.
وي تصريح کرد: اکنون شرايط صدور گذرنامه به گونه اي شده است که همه افراد بايد گذرنامه مستقل داشته باشند و ديگر اسامي و اطلاعات همراه در گذرنامه والدين ذکر نمي شود هر چند موضوع رضايت والدين براي فرزندان زير 18 سال در اين زمينه مورد توجه قرار مي گيرد.
سرهنگ صمدي افزود: اکنون همه اعضاي خانواده گذرنامه مستقل دارند حتي براي کودکان دو ساله نيز گذرنامه مستقل صادر مي شود که اين موضوع از الزامات بين المللي است و پليس ايران نيز آن را رعايت مي کند.
رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه نيروي انتظامي با اشاره به الکترونيکي شدن صدور گذرنامه ، گفت: براين اساس دختران و همچنين پسران مجرد مي توانند گذرنامه مستقل داشته باشند البته زماني دختران و پسران مجرد مي توانند براي گرفتن بدون رضايت والدين اقدام کنند که سن آن ها 18 سال تمام باشد.
سرهنگ صمدي تصريح کرد: سن دختراني که به 18 سالگي رسيده به ماه و سال مد نظر است. البته پسراني که به سن 18 سالگي تمام رسيده باشند بايد وضعيت نظام وظيفه خود را مشخص کرده تا براي صدور گذرنامه اقدام کنند.
صمدي افزود: پسراني که به سن مشموليت نظام وظيفه رسيده اند بايد از نظام وظيفه مجوز بگيرند.
رئيس پليس مهاجرت و گذرنامه در پاسخ به اين سووال که دختران مجرد بالاي 18 سال که گذرنامه اخذ کرده اند بايد بار ديگر براي خروج از کشور رضايت والدين را اخذ کنند؟ گفت: از آن جايي که شرايط صدور گذرنامه مستقل براي دختران بالاي 18 سال رضايت والدين است ، براي خروج از کشور ديگر نيازي به اخذ رضايت والدين نيست.
سرهنگ صمدي در پاسخ به اين سووال که وضعيت گذرنامه خانم متاهلي که در زمان تجردي گذرنامه دريافت کرده ، بعد از ازدواج چه مي شود؟ گفت: خانم هاي متاهل براي صدور گذرنامه بايد رضايت همسر را ارايه دهند هر چند اين افراد در زمان تجرد گذرنامه داشته باشند اما با تغيير شرايط ، گذرنامه ديگري البته با رضايت همسر براي آن ها صادر مي شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزارش| امام مهدی (عج) در نگاه مذاهب چهارگانه اهل سنت/ بررسی عقیده‌ای که اختصاص به مذهب شیعه ندارد

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!