پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نمایشگاه عکس «تک‌درخت» در فاصله تولد تا مرگ کیارستمی خواندني

نمایشگاه عکس «تک‌درخت» در فاصله تولد تا مرگ کیارستمی

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز -
اخبار,اخبارفرهنگی وهنری,نمایشگاه عکس تک درخت
نمایشگاه گروهی عکس «تک درخت» که به یاد عباس کیارستمی و همزمان با سالروز تولدش افتتاح شده تا سالگرد فقدانش ادامه خواهد داشت. این نمایشگاه گروهی عکس که در روز تولد عباس کیارستمی (یکم تیر ماه) افتتاح شده تا 15 تیرماه به غیر از روزهای شنبه ساعت 16 تا 20 در گالری ایوان واقع در الهیه برگزار می‌شود. در این نمایشگاه عکس، آثاری از ابراهیم حقیقی، ابراهیم خادم بیات، افشین بختیار، افشین شاهرودی، جاسم غضبان‌پور، جاوید نیک‌پور، جعفر پناهی، جمشید بایرامی، حسن غفاری، ساتیار امامی، ساعد نیک ذات، سعید دستوری، سمیرا باقری، سیف‌الله صمدیان، صادق میری، علی رهبر، علی زارع، علی قلم سیاه، فرزانه خادمیان، قاسم اشرفی، کیارنگ علایی، کیمیا رهگذر، مجید سعیدی، محمد حسن صلواتی، محمد فرنود، محمد همتی، محمود کلاری، مرضیه خورسند، مریم اسدی خوانساری، مریم زندی، مسعود پاکدل، مهدی مقیم‌نژاد، مهکامه پروانه، میلاد اسلام‌زاده، میلاد سمنگانی، مینا زیوری، نادر داوودی و عباس کیارستمی به نمایش گذاشته شده است.
نمایشگاه گروهی در گالری هفت‌ثمر
نمایشگاه گروهی نقاشی با آثار 24 هنرمند جمعه، هشتم تیرماه جاری، در گالری هفت‌ثمر افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه گروهی، شکوفه رخام آثار 24 هنرمند را گردآوری کرده است که از هشتم تا 13 تیرماه در گالری هفت‌ثمر به نمایش گذاشته می‌شود. آثار حسینعلی ذابحی، طلیعه کامران، ایرج اسکندری، هادی جمالی، منیژه صحی، ایرج کریم‌خان‌زند، عطا امیدوار، فاطمه چاووشی، کیوان عسگری، کیوان آزاد، آرش اکبری‌سنه، سیداحمد بهشتی، شهرام ابراهیمی، مهدی پازوکی، مهدیه ملکی، شیرین پیله‌وری، مسعود عباسی، صادق همتی، حسین فیروزی، عادل سعدالدین، بامداد رضوانیان، مهناز احمدی، حسین نوروزی و پویا جمالی در این نمایشگاه ارائه می‌شوند. علاقه‌مندان می‌توانند تا 13 تیرماه جاری از این نمایشگاه در گالری هفت‌ثمر، واقع در خیابان مطهری، خیابان کوه نور، کوچه پنجم، شماره 8 دیدن کنند.
68 هنرمند در نخستین تیرآرت تهران
تیرآرت با هدف نمایش و فروش آثار هنر معاصر ایران، با همت 10 گالری تهران، از دیروز، پنجم تیرماه، در آوا سنتر آغاز به کار کرد. در این مجموعه تلاش شده آثار متنوعی از هنرمندان معاصر در زمینه نقاشی، عکس، چیدمان و مجسمه به نمایش درآید. آب‌/ انبار، اُ، اثر، اعتماد، اِی‌جی، خاک، دستان، شیرین، طراحان آزاد و محسن، گالری‌هایی هستند که در نخستین دوره تیرآرت حضور دارند. مریم مجد، مدیر تیرآرت، درباره نحوه انتخاب 10 گالری شرکت‌کننده در این رویداد گفت: تعداد گالری‌های خوب در شهر تهران زیاد است، اما بضاعت اجرائی ما در سال اول زیاد نبود.
برای انتخاب گالری‌ها، نگاهی به تجربه شرکت قبلی این گالری‌ها در برنامه‌های مشابه داشتیم و سعی کردیم گالری‌هایی را انتخاب کنیم که تجربه چنین کاری را داشتند؛ چون فرصتی برای آزمون و خطا نداشتیم. در کنار گالری‌های حاضر در این رویداد، از حضور دو بنیاد پژمان و لاجوردی هم بهره گرفتیم؛ زیرا قصد ما این بود که از تمام نهادهای مربوط به هنر معاصر استفاده کنیم. امیدواریم در سال‌های آینده تعداد بیشتری گالری در این رویداد حضور داشته باشند.
هر گالری تا سقف 10 اثر از هنرمندان خود را به این نمایشگاه آورده که موضوع آثار آزاد است، اما انتخاب کارها در هر غرفه به شکلی است که نمای کلی آن نشان‌دهنده انسجام و تمرکز سلیقه صاحبان غرفه است. در غرفه گالری طراحان آزاد، آثاری از مریم آیین، سمیرا اسکندرفر، لیلی درخشانی، غزال رادپی، حامد صحیحی و معصومه مظفری نمایش داده می‌شود. همچنین در گالری محسن آثاری از سارا عباسیان، مهرداد افسری، مجتبی امینی، گوهر دشتی و بهرنگ صمدزادگان نمایش داده خواهد شد.
گالری خاک آثاری از بیتا فیاضی، کامبیز صبری، نرگس هاشمی، حامد رشتیان و بنیامین توکل را به تیرآرت آورده است و گالری شیرین یکی از غرفه‌های بزرگ این نمایشگاه، با آثار نقاشی و حجمی از شهریار احمدی، حمیدرضا اندرز، سپهر بختیاری، آزاده رزاق‌دوست، محسن فولادپور، وحید چمانی، فرناز ربیعی‌جاه و محمد طباطبایی میزبان علاقه‌مندان است. غرفه گالری «اُ» آثاری از امید بازماندگان، محمد خلیلی، امید مشک‌سار و شیده تامی را در تیرآرت میزبانی می‌کند و گالری اعتماد با آثار فرشید مثقالی، آفرین ساجدی، مهرداد محب‌علی، روشنک امین‌الهی، شهره مهران، مصطفی دره‌باغی و رعنا فرنود به آواسنتر آمده است.
گالری دستان آثار آیدین آغداشلو، علی‌اکبر صادقی، پویا آریانپور، بیژن بصیری، مریم امینی، محمدرضا یزدی، سام سمیعی، میلاد موسوی، هومن مرتضوی، مهران مهاجر، فرخ مهدوی، مقداد لرپور، سینا چوپانی، حبیب فرج‌آبادی، صدرا بنی‌اسدی، نریمان فرخی، محمدحسین غلامزاده، سهند حسامیان، امین اکبری، فریدون آو و برادران قاسمی را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده و گالری اثر با آثار هنرمندانی مانند علیرضا آدم‌بکان، مجتبی تاجیک، وحید حکیم، الهه حیدری، سمیرا علیخانزاده، محمدحسین عماد و جواد مدرسی به تیرآرت آمده است. گالری ای‌جی نیز با آثار پیمان هوشمندزاده، بهزاد جائز، عباس کوثری، علی مبصر و علی زنجانی اولین تیرآرت تهران را تجربه می‌کند. گالری آب‌انبار هم با آثار سیراک ملکنیان در این رویداد هنری حضور دارد.
تیرآرت میزبان هفت نشست تخصصی درباره هنر معاصر خواهد بود. حمیدرضا پژمان درباره بخش نشست‌های هنری تیرآرت که از سوی بنیاد پژمان برگزار می‌شود، گفت: این الگو در تمام جهان تثبیت شده است و همه آرت‌فرها باید یک بخش آموزشی هم داشته باشند. در این پلت‌فرم‌ها افرادی که در هنر معاصر و سایر شاخه‌ها تجربه دارند، اطلاعات خود را در اختیار دیگران می‌گذارند. در این نشست‌ها، بر موضوع مجموعه‌داری تأکید داریم و مجموعه‌دارهای مهمی به صورت حضوری یا مجازی در جلسات حضور دارند تا برای مخاطب آشکار کنند کار یک مجموعه‌دار چیست. پژمان ادامه داد: در این برنامه‌ها، موضوعاتی مانند اینکه لزوم جمع‌کردن مجموعه چیست؟
تفاوت جمع‌کردن آثار برای موزه و مجموعه شخصی چیست؟ مجموعه باید خصوصی باشد یا به نمایش عموم درآید و... مطرح می‌شود و میهمانان ویژه‌ای داریم که تجارب خود را در اختیار علاقه‌مندان می‌گذارند. برگزارکنندگان تیرآرت که روز دوشنبه کارهای نهایی را برای راه‌اندازی آن انجام‌ دادند، امیدوارند در روزهای پنجم تا نهم تیر، پذیرای علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی باشند. گرچه هدف اولیه این آرت‌فر فروش آثار است، اما جمع‌آوری تعداد زیادی از آثار مهم هنرمندان معاصر در این مجموعه می‌تواند شروع خوبی برای گردهمایی عموم هنردوستان کشور و مواجهه با هنر پیشروی ایران باشد. نخستین نسخه تیرآرت با حمایت آواسنتر، اسنپ‌تریپ، ایده‌هاب، بنیاد پژمان، پیاده، تک‌-آن، حرفه: هنرمند، شرکت دایرکت، گروه رواق، و سفارت فرانسه در تهران در حال برگزاری است. این رویداد از سه‌شنبه تا شنبه، پنجم تا نهم تیر، از ساعت دو تا هشت بعد از ظهر آماده دیدار مردم است. نشانی آوا سنتر خیابان اقدسیه، نبش خیابان فیروز بخش، پلاک 75، طبقه هفتم است.
روزنامه شرق

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یک مسافر زمان دیگر ادعا کرد که از آینده آمده است/ آیا ربات‌ها در سال 2045 دنیا را تسخیر خواهندکرد؟

استفاده از شبکه‌های اجتماعی "قطعا" بر سلامت روان تاثیر می‌گذارد

داوری اشتباه به نفع پرسپولیس مقابل سایپا

خریداران هیجانی خودرو، مثل خریداران ارز، ضرر می کنند!

عدم مشکل تامین انسولین کشور تا 6 ماه آینده

تست کنترل هیجانات؛ چقدر به احساسات منفی خود بها می‌دهید؟

وقتی اسکارلت جوهانسون، ولیعهد عربستان را تحقیر می‌کند

پایان فیلمبرداری «سامورایی در برلین» در آلمان

مجموعه انشا درمورد اربعین

تعبیر خواب دندان درآوردن چیست؟

درگیری دایی با دروازه‌بان پرسپولیس در راهروهای ورزشگاه

تعداد نرمال ضربان قلب جنین در دوران بارداری

فال روزانه یکشنبه 6 آبان 1397

خواص دمنوش قره قاط چیست؟

اعتراض ارژنگ امیرفضلی به سواستفاده از محمدرضا گلزار (فیلم)

پیام برانکو به هواداران پرسپولیس در آستانه بازی با السد (فیلم)

انتقاد جالب مهراب قاسم خانی به فیلم‌های آمریکایی

مدل‌های جذاب و ظریف شال بافت

پست پرسپولیسی مهرداد میناوند (فیلم)

واکنش کتایون ریاحی به آزاد شدن مصرف ماری‌جوانا در کانادا

مغزهای بزرگ زنگ نزده!

از دلایلی که بازی در «مختارنامه» را قبول کردم وجود خود میرباقری بود

اوضاع تئاتر امروز فاجعه‌آمیز است/ مسئولین فرهنگی تئاتر را رها کرده‌اند

خودکشی شراره رخام با اسلحه/ عکس

عوامل «ستایش3» در غرب تهران/ گروه تا سه ماه آینده در تهران هستند

هزینه ساخت «عاشقانه» چقدر بود؟

خواننده «کجا باید برم» به «رقص روی شیشه» پیوست

تست روانشناسی پشتکار؛ میزان پشتکار خود را بسنجید

تعبیر خواب سوره حجر - خواندن سوره حجر در خواب چه تعبیری دارد؟

روزهای قمر در عقرب سال 97 و اقدامات مکروه در این ایام

سیستم هیدروپونیک چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

کپسول لانسوپرازول چیست و در چه مواردی مصرف می شود؟

طرز تهیه کلم پلو و نکاتی برای طبخ آن

6 حرکت اصلی دمبل برای جلو بازو

رونمایی از اولین پوستر فیلم «گرگ بازی»

جنجال جدید لیدی گاگا

سلفی بازیگر زن با پوشش چادر در حرم امام رضا (ع)

تاثیرات نیم‌بها شدن بلیت سینما در روزهای شنبه بر گیشه

فیلم «حکایت دریا» ساخته بهمن فرمان‌آرا مجوز اکران گرفت

دفاع «خاویر باردم» از «وودی آلن»

روزبه بمانی برای سریال «رقص روی شیشه» می‌خواند

مردی که با موهای خود از شاخه درخت تاب می‌خورد!

نحوه کاشت لوبیا سبز در باغچه

بذر کتان و لاغری شکم

جایزه بهترین فیلم جشنواره لندن به سودابه مرتضایی رسید

انتقاد رضا رشیدپور از تمسخر جواد خیابانی (فیلم)

بازی‌ های کودکانه، راه شناخت دنیا برای کودکان

پست اینستاگرامی پرویز پرستویی برای حسن یزدانی

حمله تند مهرداد میناوند به مسئولین پرسپولیس و سازمان لیگ

اعتراض شدید مهراب قاسم‌خانی به تبلیغات کنکوری تلویزیون