پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

محمدیان: حضور زنان ورزشکار در رویدادهای بزرگ، نتیجه مشارکت حرفه ­ای و شایستگی فنی آن­ها است گفتگو

محمدیان: حضور زنان  ورزشکار  در رویدادهای بزرگ، نتیجه مشارکت حرفه ­ای و شایستگی فنی آن­ها است

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ، مبنای حضور زنان ورزشکار در المپیک­ های جهانی و آسیایی را نتیجه مشارکت حرفه ­ای شایستگی فنی آن­ها دانست و گفت: بانوان ورزشکار ایران از حضور در تورنمنت ­های آسیایی و جهانی صاحب رنکینگ و سهمیه شدند و براساس آن برای اعزام انتخاب می­ شوند.

فریبا محمدیان در گفت ­و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان T با اشاره به تلاش­ های بانوان ورزشکار در رویدادهای مهم ورزشی ، نتایجی را که زنان در بازی ­های آسیایی کره جنوبی کسب کردند را مورد توجه قرار داد و افزود: طی چهار سالی که پشت سر گذاشتیم، فدراسیون­ها تلاش­های زیادی کردند تا براساس آن بتوانند در بازی­های آسیایی اندونزی حضور موفق­تری داشته باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش­ها به ثمر رسید و ورزش بانوان در رشته ­های مختلف ورزشی در مسیر توسعه قرار گرفته است، افزایش کمی ورزشکاران حرفه­ ای زن و تعداد مدال­ های کسب ­شده توسط آن­ها در رویدادهای مهم ورزشی را مبین این موضوع عنوان کرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: در این راستا کاروانی به بازی­های آسیایی جاکارتا اعزام خواهد شد که یک سوم آن را ورزشکاران زن تشکیل می­ دهند و به همین تناسب در بخش کادر فنی و پشتیبانی نیز شاهد حضور قابل توجه بانوان هستیم.
او تعداد رشد کمی ورزشکاران بانو را در توسعه کیفی بخش­های مختلف از جمله مدال ­آوری بسیار مؤثر توصیف کرد و گفت: بی ­تردید تعداد زنان در کاروان اعزامی به جاکارتا در میزان مدالآوری بی­تأثیر نیست.
محمدیان درخصوص اقدامات کارشناسی این معاونت برای بازی­های آسیایی نیز افزود: براساس تحلیل­های صورت گرفته بانوان اعزامی در اندونزی، نسبت به دوره گذشته شاهد افزایش تعداد مدال­ها خواهیم بود و به همان نسبت هم کیفیت مدال­ها بهتر خواهد شد.
محمدیان در بخش دیگری از سخنانش با طرح این موضوع که رشد کمی حضور زنان دررویدادهای مهم ورزشی را یک نشان و موفقیت می ­دانم، بیان کرد که حضور بانوان در بازی­های آسیایی نشان می­ دهد به سطحی از شایستگی رسیده­ اند که فاصله حرفه ای و قهرمانی خود را با حریفانشان کم کرده ­اند.
معاون توسعه ورزش بانوان توضیح داد: پیش از این ورزشکاران زن به واسطه سهمیه اعطایی فرصت حضور در میادین رسمی آسیایی و جهانی را به دست می­ آوردند این در حالی است که مشارکت ورزشکاران زن و حضور آنها در چنین میادینی بر مبنای شایستگی حرفه ­ای آنها انجام می­ شود.
وی این دو نوع حضور زنان در رویدادهای ورزشی را بسیار متفاوت خواند و توضیح داد: البته حضور ورزشکاران زن در آن دوره در تمامی رویدادها تحت هر شرایطی به نوبه خود ارزشمند بود بخصوص اینکه همین حضورها، نیروی محرکه قوی باور در میادین رسمی بود اما امروز بانوان ورزشکار ایران از حضور در تورنمنت ­های آسیایی و جهانی صاحب رنکینگ و سهمیه و براساس آن برای اعزام انتخاب می­ شوند.
فریبا محمدیان هم­چنین درخصوص نحوه اعزام ­ها نیز گفت: نفرات اعزامی به بازی­های آسیایی براساس بررسی­ هایی که در ستاد عالی، متشکل از نمایندگان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک انجام می­ شود در این نشست وضعیت ورزشکاران در تمامی رشته هایی که شرایط حضور در بازی­های آسیایی را داشتند بررسی و براساس شاخص­های مورد نظر انتخاب­ها برای اعزام ورزشکاران انجام شد.
او نگاه وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک درخصوص اعزام بانوان را توسعه ­ای توصیف کرد و افزود: در مجموع 99 درصد رشته­ هایی که بانوان در آن­ها به بازی­های آسیایی اعزام می­شوند، شایستگی، مبنای انتخاب بوده است و این که بتوانند جایگاه خودشان را نسبت به دوره قبل ارتقاء دهند.
معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه سخنانش توضیح داد: ما در وزارتخانه منابع مان را صرف اعزام افرادی می­ کنیم که بیشترین بهره ­وری را داشته باشند، بنابراین به دنبال این نیستیم که صرفاً در رویدادها حضور داشته باشیم.
وی ادامه داد: خوشبختانه بانوان ما در 25-26 رشته، مجوز حضور در بازی­های آسیایی را گرفته­ اند. این مجوزها براساس شایستگی و با تأیید ستاد عالی داده شده است.
فریبا محمدیان انتخاب پرچمدار را نمایش تصویری از ایدئولوژی و فرهنگ یک کشور عنوان کرد و افزود: باور دارم با حمایت های شخص رئیس جمهور که در رأس دولت تدبیر و امید قرار دارد و وزیر ورزش ، اقدامات مؤثری برای توسعه ورزش بانوان انجام و گام ­های بزرگی برداشته شده است و انتخاب بانوی ورزشکار به عنوان یک پرچمدار بیان نگاه و اهمیت مجموعه سیاست گذار حوزه ورزش ، در بخش ورزش بانوان است .
او یادآور شد: به نظرم باید این زحمات و تلاش­ها در ویترین افتتاحیه بازی­های آسیایی و به هنگام رژه کاروان ایران منعکس شود و جا دارد از رئیس و دیگر اعضای هیأت رئیسه و اجرایی کمیته ملی المپیک قدردانی کنم که این سهم را برای ورزش بانوان در نظر گرفتند. هم­چنین از وزیر ورزش و جوانان که متعهدانه، فضا و عرصه را برای بانوان باز گذاشته ­اند و این شرایط فراهم شد تا یک بانو پرچمدار کاروان ایران باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص اهداف انتخاب یک بانو برای پرچمداری کاروان ایران توضیح داد: تکریم بانوان و مشارکت آنها کنار مردان در عرصه­ های مختلف به ویژه ورزش از جمله مواردی است که می ­تواند در فضای سیاسی، ورزشی و فرهنگی انعکاس بسیار مثبتی داشته باشد، ضمن اینکه انتخاب یک دختر محجبه ایران ی می ­تواند فرهنگ، عدالت اجتماعی، تلاش و سخت­کوشی را به نمایش بگذارد.
وی در مورد شاخص ­های انتخاب پرچمدار گفت: بعد از معرفی کیمیا علیزاده به­ عنوان پرچمدار کاروان ایران ، از طرف دبیر کل کمیته ملی المپیک (شهنازی) شاخص ­های مورد نظر برای این انتخاب اعلام شد اما در کل طی صحبت­­ هایی که در ستاد عالی داشتیم، نظر همه بر این بود که ورزش بانوان به شکوفایی قابل قبولی در حوزه فرا ملی رسیده و وقت آن است که از بین بانوان ، پرچمدار انتخاب شود.
به این ترتیب، همه مدال ­آوران در حوزه ­های مختلف رصد شدند و در نهایت رأی به کیمیا علیزاده داده شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خشم مردم نسبت به سلبریتی‌ها از کجا نشأت می‌گیرد؟/ یک جامعه‌شناس: خشم جامعه از عملکرد دوگانه آنها طبیعی است

تا حد امکان بین افراد میانجی‌گری می‌کنیم تا به دادگاه نروند/ مردم ماهی یک‌بار از مشاوره‌های رایگان وکلا استفاده کنند

در مناسبات خانوادگی، کار زنان به مزد ختم نمی‌شود/ تصور می‌کنند پولِ زنان تامین‌کننده خانواده، پول تو جیبی است

اگر فردی بدون شرط وزارت آموزش و پرورش را پذیرفت بعدا حق گلایه ندارد/ اوضاع بازنشستگی تقریبا بحرانی شده/ بازنشستگان پاداش خود را با 1 سال تاخیر دریافت می‌کنند

تعدادی از کودکان کار درگیر تجاوز و لواطی شدند/ بیمه کودکان زیر 18 سال، واقعیت ندارد/ فقر عامل اصلی درگیر شدن کودکان در بازار کار

تماشای برنامه‌های هیجان محور و گفت‌وگو محور مناسب کودکان نیست/والدین تا چه زمانی باید روی تلویزیون دیدن کودکان نظارت داشته باشند؟

مجید انتظامی: تا شروع به کار می‌کنم، تمام هم‌صنفی‌هایم بر ضد من می‌شورند

فولادگر: اموال نامشروع مسئولان به بیت المال باز می‌گردد

مرد شیشه‌ای، همسر و دختر 2 ساله اش را کشت

بهزاد فراهانی: «دلدار» پایان خوشی خواهد داشت

تراویتسا: 40 درصد باشگاه‌های ایرانی تحریم هستند

کارگردان فیلم «هشتگ»: استفاده از شوخی های جنسی در فیلم ها، جایگزین خلاءهای دراماتیکی شده!

مدرس و داور بین المللی قرآن کریم:در آیات قرآنی و سیره معصومین(ع) بارها بر تندرستی تاکید شده است

محمدرضا علیمردانی: نقشه‌مان در «خندوانه» سوخت/ انتقاد گوینده «دیرین دیرین» به شعرهای بی‌محتوای کودکی

چرا سیل می آید؟

گزارشی از 40 سال پرسش و پاسخ رهبر انقلاب با دانشجویان

تهیه‌کننده سریال «دلدادگان»: بارها به خانه «پانته‌آ بهرام» رفتیم، اما بازگشت به دلدادگان را نپذیرفت

به من گفتند این فیلم را نساز!

آذری جهرمی:به آن مسئول عالیرتبه گفتم شبکه های اجتماعی داخلی بیش از1.5میلیون،ظرفیت پوشش ندارند

دیدگاه 20 موسیقی‌دان درباره کنسرت خیابانی

بانوان به دلیل نقش های پیچیده خانواده و اجتماع نیازحمایت بیشتری نسبت به آقایان دارند

حسام‌الدین سراج: جامعه ما در تمنای «امید» است

فریدون آسرایی: فضای مجازی تضمین فروش کنسرت‌هاست

محمدیان: حضور زنان ورزشکار در رویدادهای بزرگ، نتیجه مشارکت حرفه ­ای و شایستگی فنی آن­ها است

فرخنده سلیمانی: حضور بانوان ایرانی در مقام داور «بلوبج» در مسابقات بین المللی، موفقیت بزرگی است

احمدی: مشارکت مردمی در برنامه های جشنواره جاده ولایت ضروری است / تبلیغ و ترویج فرهنگ رضوی مهمترین هدف این ‏برنامه است

محب اهری: به دلیل مشکل مالی تزریق آمپول‌هایم عقب افتاده است

دیدار معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان

دبیر فدراسیون تیراندازی :به دلیل پر مدال بودن این رشته ملزم به توجه بیشتر هستیم/مسوول روابط عمومی نمایشگاه : نمایشگاه پیشانی اقتصادی هر کشور است

1930 روستا و 7 شهر زلزله زده غرب کشور چادردار شده اند

پيش‌شرط‌ هايي که قبل از ازدواج به دردتان مي‌خورد

براي موفقيت، منتظر تاييد ديگران نباشيد

اصلي‌ترين دلايل زياد عرق کردن

ويژگيهاي يک فرد شاد را بشناسيد

گام هايي براي ساختن خويش

هشدار در مورد آلودگي‌هاي پنهان فست فودها

ريسک کنيد و به سمت کارهاي جديد برويد

فراگيري مهارت هايي براي زندگي بهتر

فراموشي براي حافظه مفيد است!

اهميت استفاده از نخ دندان

مدير عامل ميلياردر اينستاگرام از عادات خود براي رسيدن به موفقيت مي گويد

فست فود بخوريد به پنج شرط

چشمان‌تان را هنگام خستگي نماليد

آغاز انتخاب رشته کارشناسي ارشد 96؛ از فردا

چگونه با ترس مقابله کنيم؟

تناسب اندام با استفاده از وزن بدن

استفاده از تلفن همراه در شب نوجوانان را افسرده مي‌کند

رسانه و آسيب اجتماعي اعتياد

به خودت اعتماد داري؟

دستگيري فروشندگان سئوالات تقلبي امتحانات نهايي در تهران