پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

مجردي مرگ که نيست! نوآوري

مجردي مرگ که نيست!

  بزرگنمايي:

البته لازم به ذکر است که منظور ما مجردي به معناي واقعي کلمه است، بدون اينکه هيچ رابطه ي عشقي از هيچ نوعي در زندگي شما وجود داشته باشد. گاهي اوقات مجرد بودن از داشتن يک رابطه پر از مشکل خيلي بهتر مي تواند باشد، شما مي توانيد بدون وجود دعوا، حسادت، مشکلات جنسي و هزاران مشکل ديگري که يک رابطه را تهديد مي کنند در خلوت خود بسيار شاد باشيد. اگر تجرد در جامعه راحت تر از آنچه که در حال حاضر است پذيرفته شود، به جاي اينکه خودمان را مجبور به تحمل تمام سختي ها و مشکلات موجود در يک رابطه کنيم و يا با از دست دادن آن با فکر اينکه تنها شده ايم در غم و غصه غرق شويم، مي توانيم از تنهايي خود با آغوش باز و خيال راحت استقبال کنيم.

مفاهيمي مانند راحت گذاشتن يکديگر، پذيرش، رهايي و امثال اينها براي حفظ رابطه بسيار ايده آل هستند. اما افرادي که اين مفاهيم را حتي فقط درک مي کنند نيز بسيار اندک هستند، چه برسد به کساني که اين مفاهيم را در زندگي واقعي به کار مي گيرند. خيلي ها به مشکلاتي که در رابطه شان وجود دارد آگاه و خواهان تغيير آن هستند، اما وقتي پاي عمل به ميان مي آيد اغلب راهکارهاي اجتماعي و انگيزه هاي دروني با شکست مواجه مي شوند. در چنين حالتي بهتر است به جاي اينکه خودتان را قانع به ادامه رابطه کنيد مزايايي که پس از جدايي در انتظار شما هستند را در نظر بگيريد. در اينجا ده دليلي که نشان مي دهند مجردي آنقدرها هم حشتناک نيست را به شما معرفي مي کنيم.

1. نيازي به سازش نيست
زماني که مجرد هستيد مي توانيد هر کاري که دلتان مي خواهد را انجام دهيد، بدون اينکه مجبور باشيد خودتان را با نيازها و تمايلات يک نفر ديگر سازگار کنيد. مجبور نيستيد از هيچ يک از چيزها و کارهايي که دوست داريد به خاطر ديگري بگذريد، مي توانيد خود خودتان باشيد، بي اينکه نياز داشته باشيد براي خوشايند طرف مقابل جنبه اي از وجودتان را مخفي کنيد يا از چيزي بگذريد.

2. نيازي به توجيه و توضيح نيست
نه تنها مجبور نيستيد از علائق خود بگذريد، بلکه نيازي نيست دليل لذت بردنتان از اين کارها را نيز براي کسي توضيح داده و يا توجيه کنيد. بدون اما و اگر حس آزادي را تجربه مي کنيد.

3. احساس گناه نداريد
احساس گناه از آن دسته چيزهايي است که مسلما اگر نباشد زندگي خيلي بهتري خواهيم داشت. سازش و توضيح دادن و توجيه کردني که در موارد قبلي مورد بحث قرار گرفتند کارهايي هستند که ما براي حفظ رابطه خود انجام مي دهيم. ما از اين که طرف مقابل را از دست بدهيم وحشت داريم. از اين که زماني را صرف خود و کارهايي که دوست داريم بکنيم احساس گناه کرده و فکر مي کنيم رفتارهايي که از خود بروز داده ايم خودخواهانه بوده اند.

4. حسادت و حس عدم امنيت
مشکلاتي که به خاطر حسادت خودتان يا طرف مقابلتان داشته ايد را به خاطر مي آوريد؟ زماني که مجرد باشيد ديگر خبري از اين مشکلات نيست، ديگر نيازي نيست که نگران از دست دادن طرف مقابلتان و يا نگران کساني که اطراف او هستندباشيد، ديگر نيازي نيست براي کارها و رفتارهايي که حسادت او را بر مي انگيزند توجيهي بيابيد. شما تبديل به مهمترين شخص زندگي خودتان مي شويد. خداحافظ حسادت.

5. دوستان
«باز هم ميخواي با دوستات بري بيرون؟»، «مگه نمي دوني من دوست ندارم با اين دوستت ارتباط داشته باشي؟»،حتما خيلي از شما هم در رابطه تان با چنين جمله هايي از طرف مقابلتان مواجه شده ايد. آنها ممکن است حتي به دوست هاي شما هم حسادت کنند و زماني که با آنها مي گذرانيد را محدود کنند. در حالي پس از جدايي اين دوستانتان هستند که در کنار شما باقي خواهند ماند و شما را در پشت سر گذاشتن اين مرحله ياري خواهند کرد. پس حالا که مجرد هستيد قدر دوستانتان را بدانيد و بيشتر با آنها وقت بگذرانيد.

6. مي توانيد هويت خود را پرورش دهيد
گاهي شما آنقدر در رابطه خود غرق مي شويد که خودتان را فراموش مي کنيد. شما چه کسي هستيد و چه ويژگي هايي داريد؟ زندگي مشترک چه تاثيري روي شما گذاشته است؟ چقدر تغيير کرده ايد؟ حالا وقتش است که به اين مسئله بينديشيد و خود واقعيتان را باز بيابيد.

7. براي خودتان وقت بگذاريد
همانطور که پيش از اين اشاره شد، مجردي به معناي آزادي در انجام آنچه مي خواهيد، در زماني که مي خواهيد و با کساني که مي خواهيد است، بدون اينکه نيازي به توضيح و توجيه خواسته هايتان باشد. از اين فرصت استفاده کنيد و به استقبال از استقلال خود برويد. مي توانيد وقت بيشتري را صرف خود و خواسته هايتان کنيد، به خودتان و حتي ظاهرتان رسيدگي کنيد و از تنهايي خود نيز لذت ببريد.

8. روياهايتان را دنيال کنيد
مجردي اين توانايي را به شما مي دهد که روياهايتان را دنبال کنيد. دلتان مي خواهد به سفر دور دنيا برويد؟ مي خواهيد بلندترين قله ها را فتح کنيد؟ مجردي انجام اين گونه کارها را براي شما بسيار ساده تر خواهد کرد. مجردها کارهايي مي توانند بکنند که افرادي که در يک رابطه هستند به دليل تعهدات و مسئوليت هايي که دارند نمي توانند انجام دهند. راه هايي که پيش از اين نمي توانستيد حتي به آنها فکر بکنيد را در پيش بگيريد بي آنکه نگران نيمه ديگرتان باشيد.

9. استقلال اقتصادي
ديگر مجبور نيستيد در درآمد خود با ديگري شريک باشيد. خودتان پول خودتان را در مي آوريد و آن را آنگونه که خودتان دلتان مي خواهد خرج مي کنيد. خبري از حساب مشترک بانکي و تقسيم درآمد هايي که به دست آورده ايد نيست و کسي به شما نمي گويد که پولتان را خرج چه چيزي بکنيد يا براي چه چيزي پس انداز کنيد و يا پولتان را براي چه چيزي صرف کرده ايد.

10. استقلال احساسي
اين بخش احتمالا مهمترين مورد از تمامي موارد موجود باشد. شريک شما هميشه از لحاظ احساسي طوري که شما انتظار داريد رفتار نمي کند. آنها بسياري از مواقع احساسات و افکار شما را به درستي درک نمي کنند و حمايت احساسي مورد انتظارتان را نشان نمي دهند. زماني که مجرد هستيد نيازي به توضيح خوشحالي، ناراحتي، عصبانيت، خستگي و بدخلقي خود به ديگري نداريد.

در پايان بايد اين نکته را ياداوري کنيم که تمامي اين موارد زماني صحت دارد که شما نيمه ديگر خود را پيدا نکرده باشيد و صرفا جهت اينکه تنها نمانيد بخواهيد وارد رابطه اي شويد که بر اساس شناخت کافي و علاقه دوجانبه شکل نگرفته باشد. همچنين بايد به خاطر داشته باشيد که مجردي خيلي بهتر از ادامه رابطه اي است که نيازهاي عاطفي و جسمي شما را آنطور که بايد برآورده نسازد و فقط از ترس تنها ماندن و ديد منفي موجود در جامعه نسبت به افرادي که از يکديگر جدا مي شوند حفظ شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گوگل موتور جستجوی صوتی برای کودکان می سازد

پلتفرم ایرانی پیشنهاد لباس مبتنی بر تحلیل داده رونمایی شد

سفارش آنلاین خدمات شست‌وشو و تعمیرات خودرو در محل

ساخت آنلاین و اتوماتیک ویدئوهای تبلیغاتی و موشن‌گرافیک

چگونه کولر ماشین را خنک‌تر کنیم؟

استارتاپ چینی اپلیکیشنی برای شناسایی سگ‌ها از طریق اثر بینی طراحی کرد

ساخت نخستین واکسن طراحی‌شده به‌وسیله هوش مصنوعی

رونمایی سیگما از FP؛ کوچک‌ترین دوربین بدون آینه و فول فریم دنیا

روسیه تلسکوپ پرتو ایکس Spektr-RG را با موفقیت پرتاب کرد

بزرگان تراشه در تلاش برای تحول در دنیای هوش مصنوعی

سونی سریع‌ترین هاب USB-C جهان را معرفی کرد

مک بوک پرو 16 اینچی اپل امسال عرضه می‌شود

نوکیا با همکاری پژوهشگران، عمر باتری‌ها را 2.5 برابر می‌کند

مایکروسافت و ساخت سرفیس‌ 9 اینچی تاشدنی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی

سهم 50 درصدی انرژی خورشیدی، بادی و باتری‌ها در چشم‌انداز برق سال 2050

اپل با کیت توسعه واقعیت مجازی، راه را برای هدست مخصوص خود هموار می‌کند

مقایسه شیائومی می بند 4 با دست بندهای هوشمند مطرح بازار

بهترین‌‌‌‌‌‌ اپلیکیشن برای خرید تور مسافرتی با قیمت مناسب کدام است؟

چگونه فالوورهای خود در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهیم؟

تصویر محافظ صفحه نمایش هواوی Nova 5 فاش شد

iOS 13 در مقابل اندروید Q؛ نبردی از جنس اپل و گوگل

فولکس واگن I.D.R رکورد سریع‌ترین خودرو برقی در نوربرگ‌رینگ را شکست

با پردازنده گرافیکی توانمند AMD Radeon Pro Vega II درون مک پرو آشنا شوید

نمایش قابلیت‌‌های تازه‌ نسخه جدید واقعیت افزوده‌ اپل در Minecraft AR

تسلا رودستر ابرخودروهای جهان را شکست خواهد داد

سیری با صدای طبیعی‌تر، ویژگی‌های جدیدی برای ایرپاد و هوم‌پاد ارائه می‌دهد

watch OS 6 با افزودن اپ استور و واچ‌ فیس‌ های جدید معرفی شد

اپل سیستم عامل جدید iPadOS را معرفی کرد

اپل با ایرپاد اجازه اشتراک‌گذاری فیلم و موسیقی را با دوستان می‌دهد

کورنینگ لایه‌ محافظ Astra Glass را برای نمایشگرهای 8K معرفی کرد

اینفینیتی Q50 با فناوری خودران نیسان ProPilot 2.0 عرضه خواهد شد

جدیدترین تکنولوژی های سمعک کدام هستند؟

نسل بعدی کنسول‎‎‌های بازی در راه هستند

نسل بعدی کنسول‎‎‌های بازی در راه هستند

جوانانی که نشان دادند هیچ چیز مانع راهشان نیست/ ساخت محصولاتی که یک سر و گردن بالاتر از نمونه‌ خارجی هستند

ایران باید خودرویی بسازد که در آینده آلمان خواهان آن باشد!

راهی برای مقابله با بیماری ام اس

Bytedance به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شد

NANO1 محصول TinyMOS؛ کوچکترین دوربین نجومی جهان

سامانه آنلاین پاب کار، بستری برای کسب درآمد بیشتر

اثر هنری تولیدشده توسط هوش مصنوعی در حراجی به قیمت 432,500 دلار فروخته شد

جعبه گشایی پهپاد DJI مویک 2 پرو

نسخه‌ی جدید کورتانا با طراحی جدید و بهینه‌سازی بیشتر در راه است

طراحی باتری‌ لیتیوم-یونی در شکل و اندازه‌ دلخواه با فرآیند چاپ سه بعدی

افزونه‌ جدید جیمیل، دسترسی مستقیم به دراپ باکس، Box ، Atlassian و Egnyte را فراهم می‌کند

اولین قطار هیبریدی دنیا در راه است

آیپد پرو 2018 از پورت USB-C استفاده خواهد کرد

نظرسنجی؛ کدام‌یک از گوشی‌های سری میت 20 نظر شما را جلب کرد

غروب غمناک گوگل پلاس

رونمایی رسمی از گوشی گوگل پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال