پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دلايل مجرد ماندن تان را مي دانيد؟ نوآوري

دلايل مجرد ماندن تان را مي دانيد؟

  بزرگنمايي:

زياد کلاس مي گذاريد؟
ماجراي زير را تصور کنيد؛ يکي از همکاران تان نيت ازدواج دارد و درباره شما از ساير همکاران شما پرسيده است. شما هم از او خوش تان مي آيد، اما يک چيزي شنيده ايد که بايد ناز کرد چون اگر ناز نکنيد، ديگران فکر مي کنند به دست آوردن شما راحت است! بعد چه اتفاقي مي افتد؟ نازکردن را از حد مي گذرانيد. ياد بگيريد اول از همه با خودتان روراست باشيد و بعد با خواستگارتان. اگر واقعا از او خوش تان مي آيد، لزومي ندارد اين قدر غرور به خرج بدهيد و کارها را خراب کنيد. ما نمي گوييم به خواستگارتان بگوييد او را به عنوان همسر آينده مي پسنديد اما رفتارهايي هم نشان ندهيد که دقيقا خلاف اين ماجرا را نشان مي دهند. مردان پيچيدگي هاي زنانه را آن طور که بايد و شايد درک نمي کنند و اين مسئله اذيت شان مي کند.

تفکرات قالبي را کنار بزنيد
آدم ها در روابط معمولا به سه گروه تقسيم مي شوند:
«افراد امن»: که آدم هايي خونگرم و مهربان هستند و محبت و عشق شان را در رفتارشان نشان مي دهند.
«افراد نگران»: که مرتبا نگران هستند، مبادا دست رد به سينه علاقه و عشق شان خورده شود.
«افراد دوري گزين»: که دوست دارند تحت هر شرايطي استقلال شان را حفظ کنند و نيازمند محبت به نظر نرسند.

تمام افراد اين سه دسته، در نقطه اي از زندگي خود نياز به متعهدشدن به يک فرد را احساس مي کنند و دوست دارند تشکيل خانواده بدهند. مسئله اين است که وقتي در ذهن خود، باوري اشتباه در مورد چيزي داشته باشيد، در عالم بيرون موارد تاييد کننده اين باور بيشتر به چشم تان مي آيد. کافي است سعي کنيد باورتان را تغيير دهيد و متوجه تغييرات اطراف تان شويد. اگر در کل نسبت به مردان بي اعتماد هستيد، مدتي هم ذهنتان را به مردان نجيب، متعهد و درستکار معطوف کنيد. با کمي دقت، در ميان اعضاي فاميل يا شايد در محيط کارتان گزينه مناسبي را بيابيد. اين گونه متوجه خواهيدشد که اين افراد کم نيستند.

ايده آل گراها مجرد مي مانند
اين اتفاق گاهي براي خانم هايي که در سن ازدواج هستند مي افتد؛ آنها چند سال پيش خواستگار خوبي داشته اند و به دلايلي او را رد کرده اند. حالا بعد از چند سال هرکسي را که از راه مي رسد با او مقايسه مي کنند و دست رد به سينه اش مي زنند.
دست از ايده آل نشان دادن خواستگار يا خواستگارهاي قبلي تان برداريد و واقعيت ماجرا را دريابيد. ببينيد از زندگي چه چيزهايي مي خواهيد، از همسر آينده تان چه مي خواهيد و اين آدم جديد تا چه حد از خواسته هاي شما را پوشش مي دهد. گذشته ها، گذشته و آينده شما را تصميم فعلي تان مي سازد.
در بعضي از موارد ممکن است بعد از مدت زماني طولاني يک شخص نسبتا ايده آل پيدا شود، اما فرد کاملا ايده آلي در کار نيست. همان طور که شما هم نقص هايي داريد ديگران هم نقص هايي دارند. مسئله مهم اين است که ببينيد با کدام يک از اين ايرادها مي شود کنار آمد و با کدام يک نمي شود سر کرد

منتظر نيمه گمشده نشسته ايد؟
چه تصوري از اين قشنگ تر که يک نفر يک جاي اين دنياي بزرگ به شما تعلق دارد و نيمه گمشده شماست؟! هرکسي در دوره اي از زندگي اش اين طرز تفکر را مدنظرش دارد. يکي از دلايل اين امر مي تواند به راحت طلبي افراد در رابطه برگردد. اگر آدمي باشيد که حوصله وقت گذاشتن و کار کردن روي رابطه را نداشته باشيد، ترجيح مي دهيد دست روي دست بگذاريد و منتظر رسيدن يک آدم ايده آل بمانيد.
واقعيت اين است که در بعضي از موارد ممکن است بعد از مدت زماني طولاني يک شخص نسبتا ايده آل پيدا شود، اما فرد کاملا ايده آلي در کار نيست. همان طور که شما هم نقص هايي داريد ديگران هم نقص هايي دارند. مسئله مهم اين است که ببينيد با کدام يک از اين ايرادها مي شود کنار آمد و با کدام يک نمي شود سر کرد.

از وابسته شدن مي ترسيد؟
خيلي از خانم هاي جوان از وابستگي عاطفي و احساسي مي ترسند و به همين خاطر خواستگارها را نديده و نشناخته رد مي کنند. آنها نگران هستند که استقلال شان به رسميت شناخته نشود و با وابستگي عاطفي به شخص ديگري، موقعيت شان به خطر بيفتد. اين مسئله در مورد بسياري از آقايان هم صدق مي کند. آنها هم از اينکه ازدواج کنند و استقلال شان را از دست بدهند، وحشت دارند. در روابط خواه ناخواه مسئله دل بستگي و وابستگي احساسي پيش مي آيد و بعضي از قوانين دوران تجرد عوض مي شوند. مسئله مهم اين است که کسي را پيدا کنيد که با دليل و مدرک متوجه شده ايد از جهت اين قوانين بيشتر به هم مي آييد و هر دوي شما براي هم مناسب هستيد.

تجارب ناخوشايند پدر و مادرها
اين مشکل براي بسياري از خانم ها و آقايان پيش مي آيد، آنها در خانواده هايي بزرگ شده اند که ثبات عاطفي در آنها وجود نداشته است. پدر و مادر مرتب در حال آزاردادن يکديگر بوده اند و اين رفتارها را جلوي بچه ها انجام داده اند.براي همين، حالا که بچه هاي خانواده به سن ازدواج رسيده اند، به اصطلاح از ريسمان سياه و سفيد مي ترسند و براي ازدواج نکردن انواع و اقسام بهانه ها را مي آورند. آنها به سادگي از تکرار اشتباهات پدر و مادرشان و حتي تکرار زندگي والدين خود دچار هراس و وسواس هستند و اين ترديد، مانعي براي انتخاب درست آنها مي شود. چنانچه شما هم به خاطر تجربيات تلخ رابطه پدر و مادرتان حاضر نيستيد ازدواج کنيد، بهتر است هرچه زودتر به يک مشاور مراجعه کنيد و مشکل را بدون رودربايستي با او درميان بگذاريد.

تاثيرگذاري در چند ثانيه
مي گويند سه ثانيه اول يک ديدار، نقش مهمي در ادامه پيدا کردن يا نکردن آن بازي مي کند. از يکي از دوستان معتمد و صميمي تان بخواهيد به شما بگويد موقع ملاقات با ديگران چطور به نظر مي رسيد؛افسرده؟ زياده از حد خوشحال؟ پرحرف؟ ما نمي گوييم در برخورد اوليه خود واقعي تان را پنهان کنيد و طور ديگري به نظر برسيد، بلکه هدف اين است که شما خودتان را آن گونه که هستيد بشناسيد و روي نقاط قوت و ضعف تان کار کنيد، به طور مثال اگر پرحرف هستيد و اين مسئله را دوستان نزديک تان هم تاييد مي کنند، به جاي ناراحت شدن روي خودتان کار کنيد واز حالا به بعد سعي کنيد در جلسات خواستگاري بيشتر شنونده باشيد تا گوينده.
بخشي از تاثيرگذاري در ديدار اول به آراستگي ظاهر بر مي گردد. اگر هميشه عادت داريد لباس هاي سياه به تن کنيد يا بدون اينکه بدانيد، نامرتب به نظر برسيد، بد نيست کمي هم به ظاهرتان رسيدگي کنيد.

به تو احتياجي ندارم!
يکي از ترس هاي بزرگ مردان، شنيدن جواب رد از زبان زنان است که او را به چشم همسر آينده شان مي بينند و متاسفانه رفتار خيلي از خانم ها، اين ترس آقايان را تشديد مي کند. اگر شما هم جزو آن دسته از خانم هايي هستيد که بدون آنکه بدانيد مرتب به بقيه القا مي کنيد من از تو بهتر هستم يا وقتي خودم از پس کارهايم بر مي آيم چه احتياجي به تو دارم، بهتر است بيشتر روي اين ذهنيت و رفتارهاي تان فکر کنيد، مردان از ديدن اين رفتارها وحشت زده مي شوند و جرات خواستگاري کردن را از دست مي دهند. هيچ ايرادي ندارد اگر به تنهايي از پس کارهاي تان بر مي آييد، اما اگر واقعا قصد ازدواج کردن داريد، بهتر است کمي هم روي خوش به خواستگارتان نشان بدهيد و طوري القا نکنيد که انگار بودن و نبودن او براي شما فرقي ندارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نسل بعدی کنسول‎‎‌های بازی در راه هستند

نسل بعدی کنسول‎‎‌های بازی در راه هستند

جوانانی که نشان دادند هیچ چیز مانع راهشان نیست/ ساخت محصولاتی که یک سر و گردن بالاتر از نمونه‌ خارجی هستند

ایران باید خودرویی بسازد که در آینده آلمان خواهان آن باشد!

راهی برای مقابله با بیماری ام اس

Bytedance به ارزشمندترین استارتاپ جهان تبدیل شد

NANO1 محصول TinyMOS؛ کوچکترین دوربین نجومی جهان

سامانه آنلاین پاب کار، بستری برای کسب درآمد بیشتر

اثر هنری تولیدشده توسط هوش مصنوعی در حراجی به قیمت 432,500 دلار فروخته شد

جعبه گشایی پهپاد DJI مویک 2 پرو

نسخه‌ی جدید کورتانا با طراحی جدید و بهینه‌سازی بیشتر در راه است

طراحی باتری‌ لیتیوم-یونی در شکل و اندازه‌ دلخواه با فرآیند چاپ سه بعدی

افزونه‌ جدید جیمیل، دسترسی مستقیم به دراپ باکس، Box ، Atlassian و Egnyte را فراهم می‌کند

اولین قطار هیبریدی دنیا در راه است

آیپد پرو 2018 از پورت USB-C استفاده خواهد کرد

نظرسنجی؛ کدام‌یک از گوشی‌های سری میت 20 نظر شما را جلب کرد

غروب غمناک گوگل پلاس

رونمایی رسمی از گوشی گوگل پیکسل 3 و پیکسل 3 ایکس ال

رونمایی گوگل از تبلت «پیکسل اسلیت»/ عکس

هدفون جدید گوگل پیکسل ایربادز با کابل یو‌اس‌بی

گوشی شائومی بلک شارک 2 رقیبی برای ریزر فون 2

کشف بدافزار داده‌کاوی ارز مجازی داخل آپدیت ادوب فلش پلیر

اسامی خودروهایی که به‌راحتی هک می‌شوند

چهار دلیل برای آنکه بی‌صبرانه منتظر رونمایی Huawei Mate 20 باشیم

چگونگی رهایی از پیغام مشکوکی که باعث خرابی پلی‌استیشن 4 می‌شود

رونمایی هواوی و آئودی از نوآوری‌های مشترک در زمینه خودروهای خودران سطح 4

عرضه گیم‌پلی فیفا موبایل

با این 12 برنامه و محصول گوگل را برای همیشه کنار بگذارید

پوشیدنی های اپل احتمالا به مهم‌ترین منبع درآمد این شرکت تبدیل خواهند شد

تست رانندگی فرناندو آلونسو با خودروی ایندی 500 انجام شد

مشخصات فنی و قیمت هیوندای النترا 2019 اعلام شد

پرفروش ترین کالاهای دنیای تکنولوژی در قلب شیائومی سیتی

آیا تایپ سریع 10000 کلمه در یک روز ممکن است؟

هواوی میت 20 پرو مجددا با بریدگی بزرگ و نمایشگر خمیده رویت شد

افتتاح فروشگاه بدون صندوق استارتاپ Standard Cognition در سانفراسیسکو

اپلیکیشن ضدبارداری در آمریکا مجوز گرفت

هک "پِی پال" و «واتس‌اَپ»با پیغام صوتی

بهترین پاور بانک 2018 کدام است؟

معرفی بازی موبایل Ghost Pop: ارواح مرداب

پیوند موفق ریه آزمایشگاهی به خوک برای نخستین بار

تولید مقاله برای ویکیپدیا به کمک هوش مصنوعی

رشد فروش تبلت های هواوی و اپل در میان رکود دنباله‌دار بازار تبلت‌ها

کیف پول هوشمند همه‌کاره / عکس

شناسایی سیاراتی جدید با شباهت زیاد به زمین

جگوار ای-تایپ بازسازی شده؛ جواهر کلاسیک با تجهیزات مدرن

شیائومی گوشی ساده Qin را با قیمت 30 دلار عرضه می‌کند

لپتاپ مخصوص بازی EVO17-S اوریجین معرفی شد

درآمد یک میلیارددلاری کوالکام از پردازنده ساعت و اسپیکر هوشمند

خودروی سه چرخ وندرهال اسپیداستر ونیز، معرفی شد

آیفون های امسال احتمالا بدون مبدل صوتی عرضه می‌شوند