پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

در ابتداي رابطه، لطفا اين کارها را نکنيد! انديشه

در ابتداي رابطه، لطفا اين کارها را نکنيد!

  بزرگنمايي:

اما چگونه اين نوع احساس و هيجان را ثابت نگه داريد؟ اگر بخواهيد که رابطه اي بلند مدت داشته باشيد، بايد از انجام برخي کارها خودداري کنيد که در اينجا چند نمونه از آنها را به شما معرفي مي کنيم.

از انجام اين کارها در ابتداي رابطه خودداري کنيد


ادا در آوردن

در ابتداي دوستي، هر فردي ممکن است که براي جذب توجه بيشتر طرف مقابل، تغييراتي به رفتار خود دهد. اما بهتر است که تخت هر شرايطي خود واقعي تان را به نمايش بگذاريد. اگر به دنبال رابطه اي بلند مدت هستيد، بايد با طرف مقابل تان صادق باشيد در غير اين صورت رابطه شما دوامي نخواهد داشت.

به عنوان مثال اگر سعي کنيد که رفتاري را طبق خواسته طرف مقابل تان انجام دهيد، نه تنها بايد آن کار را تا هميشه ادامه دهيد بلکه از آن پس رفتارهاي بعدي تان نيز طبق آن تغيير خواهد کرد و در نهايت روزي مي رسد که شما از خود واقعي تان بسيار دور شده ايد. اما اگر سعي کنيد که از ابتداي رابطه خود واقعي تان باشيد، رابطه اي بادوام تر و حقيقي تر را تجربه خواهيد کرد.

عجله داشتن

شايد طبيعي باشد که هم شما و هم طرف مقابل تان براي شروع يک رابطه رمانتيک عجله داشته باشيد اما يادتان نرود که براي پيمودن هر مسيري بايد مراحلي را پشت سر گذاشت. شما نيز بايد قدم به قدم جلو رويد تا شخصيت فرد مورد علاقه تان را در موقعيت هاي مختلف بشناسيد و سپس براي آغاز يک رابطه جدي تصميم بگيريد. به عنوان مثال هرگز قبل از اين که خودتان او را به خوبي بشناسيد، او را به خانواده و دوستان تان معرفي نکنيد. بنابراين اگر مي خواهيد که رابطه اي مستحکم و هميشگي داشته باشيد، صبوري را بياموزيد.

وابسته بودن

هر رابطه اي وابستگي مي آورد اما اين احساس با گذشت زمان بوجود مي آيد، به همين دليل عاقلانه نيست که شما از همان ابتدا خودتان را وابسته نشان دهيد و لحظه اي از او دل نکنيد. اگر مدام به او زنگ بزنيد يا بي وقفه در حال چت کردن با او باشيد، به جاي نزديکي او را از خود خواهيد راند. به بيان ديگر، اگر فضايي که او مي خواهد را فراهم نکنيد، اين فضا تبديل به فاصله اي ميان شما مي شود. بنابراين بسيار اهميت دارد که استقلال و اعتماد به نفس خود را حفظ کنيد.

درست است که با وجود فردي ديگر، زندگي شما جهت ديگري به خود مي گيرد اما نبايد از برنامه هاي کاري، ورزشي، هنري يا دوستانه خود بزنيد. بهتر است به جاي اين که جهان خود را مطابق خواسته هاي طرف مقابل تان بسازيد، او را سازگار با جهان خود کنيد.

از انجام اين کارها در ابتداي رابطه خودداري کنيد


مقايسه کردن

يکي ديگر از نبايدهاي يک رابطه نوپا مقايسه کردن طرف مقابل با ديگران يا عشق قبلي زندگي تان است. با انجام اين کار شما شرايط سخت تري را براي برقراري ارتباط خواهيد ساخت. در واقع با مقايسه کردن او با افرادي که در گذشته در زندگي شما بوده اند، ثابت مي کنيد که هنوز هم درگير گذشته تان هستيد و همين امر کار شما را براي برقراري يک رابطه جديد سخت تر مي کند. بنابراين نه تنها براي خوشحالي خود، بلکه براي شادي طرف مقابل و رابطه اي که در آن به سر مي بريد هر فرد را تنها با خودش مقايسه کنيد.

دروغ گفتن

اگر به دنبال رابطه اي بلند مدت هستيد، بايد از همان ابتدا با طرف مقابل تان صادق باشيد. در واقع صداقت پايه هر رابطه اي است و اگر شما اساس رابطه تان را بر دروغ بنا کنيد، به زودي شکست خواهيد خورد. به بيان ديگر، اگر مي خواهيد که رابطه اي سالم را آغاز کنيد بايد افکار واقعي خود را با شريک زندگي تان به اشتراک بگذاريد. به عنوان مثال اگر تنها به اين دليل که بحثي ميان شما بوجود نيايد، هميشه با او موافقت کنيد، دير يا زود بين شما فاصله ايجاد خواهد شد. گاهي همين بحث ها نيز براي رشد رابطه مفيد است از اين رو که با روش هاي حل مشکل يا چگونه درست صحبت کردن با يکديگر آشنا خواهيد شد.

جدي نگرفتن رابطه

يکي ديگر از اشکالاتي که افراد در ابتداي رابطه مرتکب مي شوند، جدي نگرفتن رابطه است. همين که فکر کنيد رابطه اي که آغاز کرده ايد دوام نخواهد داشت، تاثير منفي بر رفتارهايتان گذاشته ايد. در واقع انتظارات ماست که بر رفتار و نوع رابطه مان تاثير مي گذارد. بنابراين به جاي افکار منفي، ذهن و دلتان را باز بگذاريد و اجازه دهيد که رابطه راه خودش را برود. شما از آينده هيچ خبري نداريد.

کوتاه آمدن مدام

اگر براي نگه داشتن فرد مورد علاقه تان در رابطه مدام کوتاه بياييد، در واقع به خودتان بي احترامي کرده ايد. شما نبايد چشم هايتان را به روي تمام بدي هاي او ببنديد. به عنوان مثال، اگر او به شما بي احترامي کرد، سعي کرد که شما را تحت کنترل خود در آورد يا فيزيکي و روحي شما را مورد اذيت و آزار قرار داد، سکوت نکنيد و در مقابل اين بي حرمتي ها بايستيد.

در واقع اين رفتارها نشانه اي از شخصيت طرف مقابل تان است که هيچگاه تغيير نخواهد کرد. از خودتان بپرسيد که آيا مي توانيد يک عمر آنها را تحمل کنيد؟ بهترين راه براي شناخت کسي که مي خواهيد باقي عمر خود را با او بگذرانيد، رفتارهاي گذشته او مي باشند. بنابراين فردي که با شما آنطور که لايقش هستيد رفتار نمي کند را از همان ابتدا کنار بگذاريد.

نگران بودن

طبيعي است که ما در شروع يک رابطه عاطفي، نگران باشيم اما نگراني و استرس عواقب زيادي نه تنها براي خود فرد بلکه براي رابطه نيز به همراه دارد. علائمي چون سردرد، فشار خون بالا، اختلال خواب و کاهش وزن از نشانه هاي استرس اند که به طور مستقيم بر خود فرد و غير مستقيم بر رابطه عاطفي تاثير مي گذارند. اگر شما در سلامت روحي و جسمي کامل به سر نبريد، دچار عصبانيت، افسردگي و نگاه منفي به اطراف تان خواهيد شد. به همين دليل اگر مي خواهيد که رابطه اي آرام داشته باشيد که هم خود و هم شريک زندگي تان از آن لذت ببرد، نگراني را دور بريزيد و بگذاريد سرنوشت خود آنچه به صلاح تان است را برايتان رقم زند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ازن خطرناک‌تر است یا ذرات معلق؟

چرا مخاطبان سینما را از دست دادیم؟

چگونه با کسانی که هم‌عقیده نیستیم رفتار کنیم؟

راهکارهای پیشگیری از اعتیاد به اینترنت فرزندان

چرا مهدی هاشمی از ازدواج دومش اصلاً شرمنده نیست؟!

مادرانگی به شیوه جدید اما به تقلید از غرب

پرتویی از فضائل امیرالمومنین در نگاه اهل سنت/ امیرالمؤمنین (ع) مظهر العجائب و معجزه بزرگ الهی است

چرا استارتاپ‌ها شکست می‌خورند؟

محمد آذری درگذشت

معرفی کتاب هرگز سازش نکنید اثر کریس واس

نمایشگاه کتاب تهران افتتاح شد/ آغاز کار از فردا

آشنایی با نحوه تخفیف مجازات در جرایم مختلف

آیا با تغییر ساختار کنکور و پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی موافقید؟

چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

درس‌های عذرخواهی رهبر انقلاب از یک طلبه

فرسایش خاک در ایران 2 تا 3 برابر حدمجاز است

15 راهکار خلاقانه برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه

سال 88 به همه بهایی‌ها گفتند در انتخابات شرکت کنید/ بهاییت در کدام اصناف رخنه کرده؟

وحشتناک ترین بازارهای جهانی

نقد فیلم Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

از انرژی پاک تا حمل ونقل پاک؛ نیازهای آینده چیست؟

نحوه شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایت تاریخ

غزل شماره 85 حافظ: شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت

غزل شماره 86 حافظ: ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت

غزل شماره 87 حافظ: حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت

غزل شماره 88 حافظ: شنیده‌ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت

غزل شماره 89 حافظ: یا رب سببی ساز که یارم به سلامت

غزل شماره 90 حافظ: ای هدهد صبا به سبا می‌فرستمت

غزل شماره 91 حافظ: ای غایب از نظر به خدا می‌سپارمت

غزل شماره 92 حافظ: میر من خوش می‌روی کاندر سر و پا میرمت

غزل شماره 93 حافظ: چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت

غزل شماره 94 حافظ: زان یار دلنوازم شکریست با شکایت

غزل شماره 95 حافظ: مدامم مست می‌دارد نسیم جعد گیسویت

غزل شماره 96 حافظ: درد ما را نیست درمان الغیاث

غزل شماره 97 حافظ: تویی که بر سر خوبان کشوری چون تاج

غزل شماره 98 حافظ: اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح

غزل شماره 99 حافظ: دل من در هوای روی فرخ

غزل شماره 100 حافظ: دی پیر می فروش که ذکرش به خیر باد

غزل شماره 101 حافظ: شراب و عیش نهان چیست کار بی‌بنیاد

غزل شماره 102 حافظ: دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

غزل شماره 103 حافظ: روز وصل دوستداران یاد باد

غزل شماره 104 حافظ: جمالت آفتاب هر نظر باد

غزل شماره 105 حافظ: صوفی ار باده به اندازه خورد نوشش باد

غزل شماره 106 حافظ: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

غزل شماره 107 حافظ: حسن تو همیشه در فزون باد

غزل شماره 108 حافظ: خسروا گوی فلک در خم چوگان تو باد

اختلال وسواس فکری؛ انواع، علل و علائم

نکاتی در مورد شبکه سازی موثر

بلاک چین؛ سه مشکل اساسی

بزرگ‌ ترین رسوایی‌ ها در تاریخ صنعت خودروسازی