پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دليل شما براي ازدواج چيست؟ نگاه سياسي

دليل شما براي ازدواج چيست؟

  بزرگنمايي:

دلايل نادرست ازدواج عبارتند از:
-شورش بر عليه والدين: تعارض با والدين، مي تواند يکي از دلايلي باشد که فرد جوان را بسوي ازدواج سوق دهد. وقتي فردي در خانواده اي زندگي مي کند که والدين او اهانت کننده و تحقير کننده هستند، بنظر مي رسد که ازدواج انتخاب موجهي باشد. آنهايي که در آتش تعارض هاي طولاني مدت والدين سوخته اند، آنهايي که قرباني پدر و مادري معتاد بوده اند و آنهايي که قرباني آزارهاي جسماني ، هيجاني و جنسي در خانواده بوده اند، دلايل موجهي دارند تا از خانواده به نحوي بگريزند و از آن دور شوند. اما آيا داشتن دليل موجه براي ترک خانواده ضرورتا دليل موجهي براي ازدواج است؟
در اينگونه موارد بهتر است که افراد استقلال شخصي خود را بسط دهند و با خانواده خود روبرو شوند، به روابط خود و خانواده خود بينديشند و براي مشکلات و مسايل راه حلي بيابند، تا اينکه درگير ازدواج شوندو يا به فکر ازدواج باشند. با ازدواج مي توان از يک شرايط فاجعه بار گريخت اما با چه بهايي؟ تحقيقات نشان مي دهد که بسياري از افراد که از آزار والدين به ازدواج پناه برنده اند، ازدواج آنها نيز آزار دهنده بوده است.
-جستجوي استقلال: جوانان به اينکه روي پاي خود بايستند و کارهايشان را خودشان انجام دهند و يا مستقل باشند، کشش و علاقه زيادي دارند. اما استقلال امري است که فرد، فقط به تنهايي مي تواند به آن برسد. با اتکاي به همسر، فرد به استقلال نخواهد رسيد. بسياري هستند که ازدواج مي کنند تا مستقل شوند، اما مستقل شدن سال ها وقت مي برد و امري است وابسته به خود فرد تا هرچه بيشتر، روي پاي خود بايستد.
-التيام يک ارتباط شکست خورده: اين مورد، از موضوعاتي است که شناسايي آن در ديگران راحت تر از شناسايي آن در خودمان است. پاسخ رايج به هشدارهاي ديگران معمولا اين است که " نه! من مي فهمم که شما چه مي گوييد، اما اين مورد فرق دارد. " ما تمايل داريم که ارتباط جديد و آميخته با عشق را تنها از منظر وجوه مثبت بنگريم و از اينکه ممکن است اين ارتباط واکنش به يک ارتباط قبلي باشد مي پرهيزيم و غفلت مي کنيم.فردي که در موقعيت التيام است، ممکن است براي حمايت هيجاني نياز به يک ارتباط ديگر داشته باشد. ازدواج زماني موفق تر خواهد بود که دو نفر ((بخواهند)) ازدواج کنند. تا اينکه ((نياز)) به ازدواج داشته باشند.ارتباطي که براساس التيام يکي از دو نفر شکل گيرد، از همان آغاز در معرض خطر است، چرا که عاطفه بين آن دو نه تنها به دليل دوستي و عشق، نيست بلکه به خاطر شفا بخشي و التيام زخمها و جراحات ارتباط ديگري است که قبلا رخ داده است.
-ازدواج زماني موفق تر خواهد بود که دو نفر ((بخواهند)) ازدواج کنند. تا اينکه ((نياز)) به ازدواج داشته باشند.
-فشار خانواده يا اجتماع: برخي از خانواده ها مطابق آداب، فرهنگ و عرف خود براي ازدواج به جوانان فشار مي آورند. در يک جامعه شهري و تحصيل کرده، اين فشار مي تواند نامحسوس و ظريف باشد. اما در جامعه اي ديگربا صراحت و به طور مستقيم از جوان مي خواهند که ازدواج کند. خانم ها بيشتر درمعرض اين استرس هستند. بسياري از وقتي که شهر خود را ترک مي کنند و به دانشگاه مي روند، پس از مدتي شاهد ازدواج هم کلاسي‌هاي دوره دبيرستان خود خواهند بود. که حتي بچه دار نيز شده اند و همين مي تواند بر آنها فشار رواني و استرس وارد کند. در ازدواج نبايد عجله کرد. معمولا شتاب در ازدواج به ارتباط شاد و سالمي منجر نمي شود. افرادي که با دلايل درست سعي در انتخاب همسر دارند نبايد تسليم اين فشارها شوند.
-نياز جنسي: ازدواج تنها به دليل رفع نياز جنسي احتمالا نمي تواند به ازدواج موفقي منجر شود. چرا که ديگر عوامل مرتبط با ازدواج، معمولا از چشم دور مي ماند. در اين گونه ازدواج، زيبايي هاي ظاهري همسر بيشتر مد نظر قرار مي گيرد و شتاب و عجله نيز عامل تاثير گذار منفي ديگري است. در فرهنگ عامه، به اشتباه ، باور بر اين است که عدم ارضاي نياز جنسي سبب برخي بيماري هاي رواني مي شود. مثلا براي بهبود حال بيماران رواني، برخي توصيه به ازدواج مي کنند که نه تنها حال بيمار را بهبود نخواهد بخشيد، بلکه استرس و فشار رواني بيشتري را ايجاد خواهد کرد.
-احساس کمبود و تهي بودن: گاهي افرادي که هدفي را در زندگي دنبال نمي کنند، نمي دانند که از زندگي چه مي خواهند، احساس ناکامي مي کنند و از زندگي خود راضي نيستند، براي حل اين مشکلات به ازدواج روي مي آورند، که قطعا دليل نادرستي براي ازدواج است.
-احساس گناه: گاهي در رابطه با يک نفر احساس گناه مي کنيم و به دليل احساس گناه يا احساس ترحم با او ازدواج مي کنيم. احساس گناه يا احساس ترحم به هر دليلي که ايجاد شده باشد، يک دليل نادرست براي ازدواج است.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است