پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دلايل گريه کردن خانمها پسران

دلايل گريه کردن خانمها

  بزرگنمايي:

جوانان نيوز- شايد مقوله گريه کردن و اشک ريختن براي تعداد بسيار زيادي از آقايون ناخوشايند باشد. همچنين تشخيص دليل گريه هاي يک خانم نيز کار دشواري است. شايد در گام اول تصور کنيد که هيچ کاري براي آرام کردن او از دستتان بر نميآيد، اما بايد بدانيد که شما بهترين کسي هستيد که مي توانيد به او کمک کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که دليل ناراحتي او را پيدا کرده و با او اظهار همدردي نماييد.
بسته به شرايط روحي و رواني که براي خانم ايجاد مي شود، هر نوع عکس العملي از جانب شما به راحتي مي تواند شرايط را به طور کامل تغيير داده و آنرا بهبود بخشد. با اين کار مي توانيد خودتان را از يک انفجار احساسي نجات داده و از ايجاد هر گونه بحث و دعوا خودداري نماييد.

● نقش هورمون ها
اجازه دهيد از همين ابتدا تکليف شما را در مقابل اختلالات هوروني خانم ها روشن کنيم؛ بايد توجه داشته باشيد که در هنگام چرخه ماهانه، خانم ها نسبت به همه مسائل حساس تر مي شوند و ممکن است به هر دليلي گريه کنند. اگر احساس کرديد که در مورد يک مسئله عکس العمل شديد نشان مي دهد نبايد به احساسات خشم آلود او دامن بزنيد بلکه بايد سعي کنيد او را آرام کنيد و با او اظهار همدردي نماييد. اگر در مورد يک مسئله خاص نظرتان با او يکي نيست، نبايد اختلاف نظر خود را صراحتاً بيان کنيد. پس از سپري شدن اين دوران خودش به مرور زمان متوجه خواهد شد که واکنش نابجا از خود نشان داده و از يک مسئله کوچک براي خودش يک غول بسازد؛ اما به هر حال در آن زمان شما هيچ واکنشي نبايد نشان دهيد و فقط وارد بازي شده و در تيم او توپ بزنيد. اشتباه نکنيد: در اين دوران با او مدارا کنيد تا بعدها پاداشش را فراي آن چيزي که انتظار داريد، دريافت نماييد.

● احساسات خالص و واقعي
خانم ها در مورد شرايط و موقعيت هاي مختلف بيش از اندازه احساساتي برخورد کرده و واکنش هاي عاطفي از خود نشان مي دهند، به همين دليل شايد قدري مشکل باشد که بخواهيد تشخيص دهيد دليل اصلي ناراحتي همسرتان از کجا نشات مي گيرد. تنها راهي که مي توانيد او را آرام کنيد اين است که به هر شيوه اي که شده نشان دهيد احساسات او را مي فهميد و پشتيبان و حامي اش هستيد. چه از دست کسي ناراحت باشد (و يا حتي از خود شما) يا در شرايطي قرار گرفته باشد که هيچ کنترلي بر روي آن نداشته و نااميد و درمانده باشد (به عنوان مثال مشکلاتي پيرامون مسائل شغلي) به هر حال براي تخليه احساسي گريه مي کند. در يک چنين موقعيت حساسي او به دنبال يک فرد رويايي نمي گردد که مشکلش را بلافاصله حل کند، فقط نياز به کمک کسي دارد که براي احساساتش ارزش قائل شود، و پشتيباني و حمايتي را که او براي رسيدن به موفقيت و حل مشکلات نياز دارد را از او دريغ نکند.

● عصبانيت
خانم ها در مقايسه با آقايون به هنگام عصبانيت گريه مي کنند. زماني که برنامه ريزي هايشان درست از آب در نيايد، به عنوان مثال کارفرما آنها را اخراج کند و يا در مسائل زناشويي دچار مشکل شوند، عصبانيت خود را با اشک ريختن نشان مي دهند. در زمان مواجهه با يک چنين شرايطي بايد سعي کنيد که بر خلاف غريزه خود عمل کنيد. به اين معنا که به خودتان بقبولانيد که هيچ فضايي براي مقابله با خانم وجود ندارد، اگر چنين کاري را انجام دهيد، مطمئن باشيد که احتمال پيروزيتان در حد صفر است. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که خودتان را به نهايت غم و غصه او برسانيد و بعد هم هر چقدر وقت مي خواهد در اختيارش قرار دهيد تا بهبود پيدا کند. اگر قصد داريد که با دليل و منطق او را قانع کنيد، بايد بگويم که چيزي جز وقت تلف کردن نيست. فقط به او فضاي لازم را بدهيد تا هر طور که دوست دارد از خود واکنش نشان دهد؛ اما آگاه باشيد که: پيش داوري و نصيحت کردن شرايط را دشوار تر کرده و خشم و عصبانيت را طولاني مدت مي کند. بايد توجه داشته باشيد که هميشه بايد ابتدا به او اجازه دهيد که هر چه در دل دارد، بيرون بريزد، زمانيکه به طور کامل از نظر احساسي تخليه شد، آنوقت مي توانيد با حرف هاي آرام و ملايم، به او آرامش دهيد.

● خاطرات
شايد آقايون وقت زيادي را روي فکر کردن به مسائلي که در گذشته در زندگي برايشان اتفاق افتاده، صرف نکنند - البته بجز کارهاي خطرناکي که در دبيرستان انجام داده اند!- اما خانم ها داراي قدرت بسيار بالايي در به ياد آوردن خاطرات گذشته دارند و مي توانند ساعت ها بر روي وقايعي که قبلاً در زندگي برايشان اتفاق افتاده فکر کنند و مانند يک فيلم در ذهن خود آنها را تجسم کرده و مرتباً تکرار نمايند. اين خاطرات چه خوب باشند، چه بد، دليل موجهي براي شروع گريه هاي يک خانم محسوب مي شوند. به هر حال يک چنين امري مي تواند دليل قانع کننده اي دست خانم بدهد که اخلاق و روحياتش تغيير کند، غم زده شده و مقدمات گريه کردن را برايش فراهم آورد.

اگر متوجه شديد که خانم در حال نگاه کردن آلبوم هاي عکس قديمي است و يک جعبه دستمال کاغذي هم در کنار خود گذاشته است، اصلاً نگران نشويد و تصور نکنيد که در حال مقايسه کردن شما با خواستگارهاي قبلي اش است، سعي کنيد به او ملحق شده و سوال کنيد که چه چيزي در سرش مي گذرد. دست يافتن به عمق افکار او، آن هم زمانيکه در حال مرور خاطرات گذشته است، شايد کمي دشوار باشد، اما بهترين زماني است که شما مي توانيد اطلاعات بيشتري در مورد او و گذشته اش بدست بياوريد. با اين تکنيک مي توانيد او را طوري هدايت کنيد که اعتراف کند از زندگي فعليش کاملاً راضي است. بهترين کاري که براي جلوگيري از ايجاد ناراحتي و غم زدگي مي توانيد انجام دهيد، اين است که با او صحبت کرده و اجازه دهيد تا احساساتش را با شما در ميان بگذارد. شايد در زمان انجام يک چنين کاري احساس کنيد که در حال شکنجه شدن هستيد، اما پس از اينکه او تخليه روحي شود آنقدر به شما احساس نزديکي مي کند که بدون شک تبديل به بهترين همسر دنيا خواهد شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جزییات مراسم ترحیم بهنام صفوی در تهران

«عرق سرد» به جشنواره سیاتل می‌رود

آخرین فیلم لوون هفتوان آماده اکران

خانه‌نشینی مجریان با حضور سلبریتی‌ها

زندگی چند همسری را در این خانواده عجیب ببینید

قدرت لمس کردن در تقویت رابطه

علائمی که پیش بینی کننده طلاق هستند

نشانه هایی که می گویند همسرتان به شما خیانت کرده است

5 قانون تربیت فرزند که باید از ژاپنی ها بیاموزیم

تفاوت سنی ایده آل برای یک رابطه موفق چیست؟

مرگ مشکوک خانم دکتر در مطب خصوصی‌اش/ حوله‌های تریاکی هم به بازار آمد/ مشت معلم، دانش آموز 18 ساله را کور کرد

5 شغل پردرآمد در ایران را بشناسید

چرا بلیت کنسرت نمایش‌ها همپای دلار بالا رفت؟/ وقتی دستمزد سلبریتی‌ها را مردم می‌پردازند

عوامل و تبعات معضل افزایش سن ازدواج در ایران

کتک کاری نمایندگان مجلس در برنامه زنده تلویزیونی + فیلم

نظر آمریکایی‌ها درباره شبکه‌‌های اجتماعی؛ حامی اصلی ترامپ از چه روشی در رسانه بهره می‌گیرد؟

افشای رازهای سوپراستار 350 میلیون دلاری

قرآن به افق اینستاگرام/ ماجرای دزدی که پس از شنیدن قرائت لایو «موسی زاده» کیف را به صاحبش برگرداند

بازگشت برنامه 90 به تلویزیون از هفته آینده

محمدرضا شریفی‌نیا و حمید گودرزی، دو روحانی جدید سینما/ عکس

گرندپری فرمول یک آمریکا 2018؛ قهرمانی رایکونن پس از 113 مسابقه

کلاچ چیست و چگونه عمل می‌کند

امشب همیلتون می‌تواند به قهرمانی فرمول یک 2018 برسد

علی انصاریان ممنوع‌التصویر شد؟!

امکان تازه برای مشمولان قبل از اعزام به سربازی

رقابت پُرحاشیه محمدرضا گلزار و حمید گودرزی

توصیه‌های "علی پروین" به "عادل فردوسی‌پور"

پست عجیب "آرش میر احمدی" از عکس گرفتن با "سیمین غانم"

دابسمش "محسن افشانی و همسرش" با آهنگ "از خودت بگو" (فیلم)

تقاضای عاجزانه مهراب قاسم خانی از "دزد گوشی‌اش"

پست خداحافظی علیرضا جهانبخش از هلند

بیوگرافی ماهور الوند و پدرش سیروس الوند

صحبت‌های فرهاد مجیدی با هواداران استقلال

درگیریِ مربی با بازیکنان بالا گرفت؛ بحران بزرگ در استقلال

3 گزینه جانشینی بیرانوند در پرسپولیس

زیباترین انواع مدل کیف پول چرم مردانه + راهنمای خرید

تقدیر دیوید بکام از حرکات پسر مستعد ایرانی

دود سیگار بر سلامت فرد سیگاری و اطرافیانش چه اثری دارد؟

نشانه های عدم علاقه زن به مرد

بیوگرافی امیر آقایی، بازیگر و نویسنده ایرانی

بیوگرافی ریچارد فاینمن، نابغه فیزیک ذرات و مکانیک کوانتوم

«خانواده دکتر ماهان» به جنگل های لفور رفتند

اکران «راه رفتن روی سیم» و یک فیلم دیگر از این هفته

پیگیری پیشنهاد کنسرت خیابانی و بدون هزینه «همایون شجریان» توسط شهرداری و شورا

فریدون آسرایی: می‌خواستم مدیرکل شوم اما خواننده شدم

واکنش رضا صادقی به اوضاع اقتصادی و خبر مهاجرتش

حسین علیزاده: در جشنواره‌ای که بخش زنان را از مردان تفکیک کند، حضور نخواهم داشت

نامزدهای بخش تلویزیون جشن «حافظ» اعلام شدند

حمید هیراد یک مدافع سرشناس پیدا کرد/ شاید دشمنانش برای او پاپوش درست کرده باشند

پست اینستاگرامی حمید فرخ‌نژاد درباره اعتراضات اخیر (عکس)