پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

بيانيه شوراي هماهنگي در آستانه يوم الله 13 آبان نگاه سياسي

بيانيه شوراي هماهنگي در آستانه يوم الله 13 آبان

  بزرگنمايي:

به گزارش خبرگزاري آريا، در اين بيانيه با گراميداشت ياد و خاطره شهداي يوم‌الله سيزدهم آبان به ويژه سي و يک شهيد دانشجوي پيرو خط امام (ره) و فاتحان لانه جاسوسي آمريکا، آمده است:13آبان روز "اعلام برائت و فرياد کوبنده خشم و نفرت و انزجار" امت هاي آزاده و اسلامي به ويژه ملت مبارز، بيدار و استکبار ستيز ايران اسلامي عليه استکبار آمريکايي است.

متن کامل اين بيانيه به اين شرح است:

با ادامه روند ادبيات زشت، اهانت آميز و زورگويانه و خوي استکباري و استعماري دولتمردان امريکا در مواجهه با ساير کشورهاي مستقل، آزاديخواه، عدالت طلب و مسلمان به ويژه ملت بزرگ و صلح طلب و نوع دوست ايران اسلامي، ملت شهيد پرور و استکبارستيز ايران همچنان آمريکا را شيطان بزرگ و دشمن شماره يک خود و بلکه جامعه بشري و صلح و امنيت جهاني مي داند.

"يوم الله سيزدهم آبان" ؛ بر تاريخ معاصر ايران و حتي تاريخ نهضتهاي آزاديخواه و آزاديبخش جهان ومنطقه به ويژه در مقطع زماني اخير و انتشار امواج خروشان بيداري اسلامي ملت ها و جوامع در مسير استکبار ستيزي و مبارزه با ظلم و طاغوت تأثيراتي عميق و نقشي شگرف و ماندگار داشته است.

آنچه سيزدهم آبان ترسيم مي کند؛ صرفاً يک رويداد تاريخي نيست بلکه واقعه اي تاريخ ساز، ماندگار و تأثيرگذار است که در هر کدام از رخدادهاي آن مصاديقي از " پايداري ، فداکاري و مقاومت اسلامي و بيداري جهادگونه عليه طواغيت و استکبار ونظام سلطه " ملت مجاهد و جوانان رشيد و غيور ايران اسلامي و الگويي عملياتي و جهاني در مبارزه عليه قدرتهاي شيطاني و استکباري است . وقايعي که هر يک به تنهايي مي تواند منشاء تداوم حرکت عظيم نهضت و انقلاب اسلامي و ظلم ستيزي، نفي نظام هاي سلطه و آرمان گرايي نسل هاي متعهد و مؤمن اين سرزمين در بستر تاريخ فرداهاي اين کشور قرار گيرد.

سيزدهم آبان ماه در حافظه تاريخي ملت بزرگ و شجاع ايران اسلامي نقطه عطفي در جهت سرعت بخشيدن به روند شکل گيري، تداوم، استمرار و بالندگي انقلاب اسلامي است و برجسته ترين ويژگي آن در مبارزه مستمر ملت ايران در ادوار مختلف تاريخي با "استبداد و استعمار داخلي"، "استکبار و استثمار خارجي" است.

"يوم الله سيزدهم آبان"؛ روز ملي مبارزه با استکبار جهاني و در برگيرنده سه واقعه سرنوشت ساز و تاريخي در صحيفه خاطرات و افتخارات و نقطه پيوند برگ هاي زريني از تاريخ آزادگي رفيع ملت سربلند ايران است.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز تبعيد رهبر کبير انقلاب اسلامي و بزرگ مرجع جهان تشيع، حضرت امام خميني (ره)، در سال1343به ترکيه به جرم دفاع از شرافت و کرامت انساني و استقلال ايران و مخالفت با لايحه سراسر ننگين و استعماري کاپيتولاسيون و برده داري نوين جهان غرب به سرکردگي امريکاي جنايتکار است.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز بزرگداشت شهادت دانش آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد دستگاه دربار ستم شاهي و استعمار و دخالت هاي امريکا در امور داخلي ايران است که اين قيام توسط گارد دژخيمان رژيم منحوس طاغوت در مقابل درب اصلي دانشگاه تهران در سال 1357، وحشيانه ترين شکل ممکن به خاک و خون کشيده شد.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز تسخير و فتح ظفرمندانه لانه جاسوسي آمريکا به دست دانشجويان مسلمان پيرو خط امام (ره) در سال 1358و يادآور حماسه شهداي دانشجو و فاتحان لانه جاسوسي است.

سه رخداد بزرگي که وجه مشترک همه آنها؛ ويژگي "استکبارستيزي، استقلال طلبي و آزاديخواهي" ملت مبارز، مقاوم و ولايتمدار ايران اسلامي است.

سيزدهم آبان ماه در تقويم تاريخ معاصر انقلاب اسلامي عنوان "ضداستکباري و عدالتخواهي" مردم ايران را به خود اختصاص داده است که شکسته شدن ابهت و هيمنه پوشالي شيطان بزرگ و افشاي توطئه هاي شوم و نقشه هاي پليد استکبار آمريکايي ـ صهيونيستي عليه کشورهاي آزاده، مستقل، عدالتخواه و آشکار شدن چهره کريه المنظر و نمايش درماندگي و استيصال امپرياليسم سرمايه داري غرب و نظام سلطه در اداره جهان و ملت ها از پيامدهاي مهم و اساسي آن است.

شکست هاي تلخ و پي در پي شيطان بزرگ، آمريکاي ام الفساد قرن، در بيش از سه دهه دشمني آشکار با انقلاب اسلامي و اعتراف دولتمردان و سردمداران محافل سياسي ـ امنيتي غرب نسبت به ناکارآمدي و استيصال و درماندگي نقشه ها، ترفندهاي شوم و فتنه ها و آشوب هاي شيطاني نظام سلطه نشان از اقتدار، رشد و پيشرفت و تعالي ايران اسلامي در افق چشم انداز پيشروي خود در سايه تدابير و هوشمندي ولايت فقيه و رهبري انقلاب اسلامي و هوشياري و بصيرت مثال زدني مردم انقلابي و رشيد داشته است.

اين اقتدار که ناشي از سلاح ايمان و توکل و ايستادگي و مقاومت اسلامي و جهاد در راه خداست، نه تنها نظام، انقلاب و ميهن اسلامي را در برابر طوفان هجمه ها و گرداب حوادث روزگار و توطئه هاي سهمگين استکبار جهاني حفظ کرده بلکه آن را به موتور محرکه و الگوي بي بديل، نافذ و جامعي براي شکل گيري نهضت بيداري اسلامي و فراگير شدن امواج ظلم ستيزي و عدالتخواهي در جاي جاي دنياي غرب و در ميان ملت هاي تحت سلطه و ستم امروز بدل ساخته است؛ دستاوردي سترگ و حقيقتي انکارناپذير که به گونه اي برجسته و ملموس فراروي وجدان هاي بيدار و تشنه عدالت و آزادي جهان و ملت هاي مسلمان قرار گرفته است.

برگزاري با شکوه و حماسي مراسم تظاهرات سراسري ضد استکباري يوم الله13آبان در حفظ و ارتقاي قدرت نرم نظام در مواجهه مناسب تر با جهان و بالا بردن قدرت چانه زني قوي تر دستگاه ديپلماسي کشور و تيم مذاکره کننده ايراني در گفتگو با ساير کشورها و گروه 5+1 و ارتقاي سطح امنيت ملي بسيار موثر بوده و در همين راستا بايستي همه دستگاه ها و مسئولين در کنار ملت بزرگ ايران اسلامي تمام تلاش خود را معطوف برگزاري هر چه با شکوه تر مراسم ضد استکباري يوم الله 13آبان کنند؛ که شکوه اين مراسم نشان از اقتدار، وحدت ملي و عظمت ايران اسلامي خواهد داشت.

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، در پايان اين بيانيه بار ديگر ملت فهيم و قدرشناس ايران اسلامي را به حضور پرشور و گسترده، فعال وآگاهي بخش در تظاهرات ضداستکباري يوم الله سيزدهم آبان دعوت مي کند و از عموم مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي مي خواهد تا با بصيرت، آگاهي و تعميق بينش هاي سياسي و ديني خود ترفندها و توطئه هاي شوم دشمنان در ضربه زدن به ارکان نظام اسلامي و کيان ولايت فقيه و وحدت امت واحده را خنثي سازند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!

مشاور کاخ‌سفید: هشدار ترامپ به مجازات عربستان جدی است