پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

بيانيه شوراي هماهنگي در آستانه يوم الله 13 آبان نگاه سياسي

بيانيه شوراي هماهنگي در آستانه يوم الله 13 آبان

  بزرگنمايي:

به گزارش خبرگزاري آريا، در اين بيانيه با گراميداشت ياد و خاطره شهداي يوم‌الله سيزدهم آبان به ويژه سي و يک شهيد دانشجوي پيرو خط امام (ره) و فاتحان لانه جاسوسي آمريکا، آمده است:13آبان روز "اعلام برائت و فرياد کوبنده خشم و نفرت و انزجار" امت هاي آزاده و اسلامي به ويژه ملت مبارز، بيدار و استکبار ستيز ايران اسلامي عليه استکبار آمريکايي است.

متن کامل اين بيانيه به اين شرح است:

با ادامه روند ادبيات زشت، اهانت آميز و زورگويانه و خوي استکباري و استعماري دولتمردان امريکا در مواجهه با ساير کشورهاي مستقل، آزاديخواه، عدالت طلب و مسلمان به ويژه ملت بزرگ و صلح طلب و نوع دوست ايران اسلامي، ملت شهيد پرور و استکبارستيز ايران همچنان آمريکا را شيطان بزرگ و دشمن شماره يک خود و بلکه جامعه بشري و صلح و امنيت جهاني مي داند.

"يوم الله سيزدهم آبان" ؛ بر تاريخ معاصر ايران و حتي تاريخ نهضتهاي آزاديخواه و آزاديبخش جهان ومنطقه به ويژه در مقطع زماني اخير و انتشار امواج خروشان بيداري اسلامي ملت ها و جوامع در مسير استکبار ستيزي و مبارزه با ظلم و طاغوت تأثيراتي عميق و نقشي شگرف و ماندگار داشته است.

آنچه سيزدهم آبان ترسيم مي کند؛ صرفاً يک رويداد تاريخي نيست بلکه واقعه اي تاريخ ساز، ماندگار و تأثيرگذار است که در هر کدام از رخدادهاي آن مصاديقي از " پايداري ، فداکاري و مقاومت اسلامي و بيداري جهادگونه عليه طواغيت و استکبار ونظام سلطه " ملت مجاهد و جوانان رشيد و غيور ايران اسلامي و الگويي عملياتي و جهاني در مبارزه عليه قدرتهاي شيطاني و استکباري است . وقايعي که هر يک به تنهايي مي تواند منشاء تداوم حرکت عظيم نهضت و انقلاب اسلامي و ظلم ستيزي، نفي نظام هاي سلطه و آرمان گرايي نسل هاي متعهد و مؤمن اين سرزمين در بستر تاريخ فرداهاي اين کشور قرار گيرد.

سيزدهم آبان ماه در حافظه تاريخي ملت بزرگ و شجاع ايران اسلامي نقطه عطفي در جهت سرعت بخشيدن به روند شکل گيري، تداوم، استمرار و بالندگي انقلاب اسلامي است و برجسته ترين ويژگي آن در مبارزه مستمر ملت ايران در ادوار مختلف تاريخي با "استبداد و استعمار داخلي"، "استکبار و استثمار خارجي" است.

"يوم الله سيزدهم آبان"؛ روز ملي مبارزه با استکبار جهاني و در برگيرنده سه واقعه سرنوشت ساز و تاريخي در صحيفه خاطرات و افتخارات و نقطه پيوند برگ هاي زريني از تاريخ آزادگي رفيع ملت سربلند ايران است.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز تبعيد رهبر کبير انقلاب اسلامي و بزرگ مرجع جهان تشيع، حضرت امام خميني (ره)، در سال1343به ترکيه به جرم دفاع از شرافت و کرامت انساني و استقلال ايران و مخالفت با لايحه سراسر ننگين و استعماري کاپيتولاسيون و برده داري نوين جهان غرب به سرکردگي امريکاي جنايتکار است.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز بزرگداشت شهادت دانش آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد دستگاه دربار ستم شاهي و استعمار و دخالت هاي امريکا در امور داخلي ايران است که اين قيام توسط گارد دژخيمان رژيم منحوس طاغوت در مقابل درب اصلي دانشگاه تهران در سال 1357، وحشيانه ترين شکل ممکن به خاک و خون کشيده شد.

"سيزدهم آبان"؛ سالروز تسخير و فتح ظفرمندانه لانه جاسوسي آمريکا به دست دانشجويان مسلمان پيرو خط امام (ره) در سال 1358و يادآور حماسه شهداي دانشجو و فاتحان لانه جاسوسي است.

سه رخداد بزرگي که وجه مشترک همه آنها؛ ويژگي "استکبارستيزي، استقلال طلبي و آزاديخواهي" ملت مبارز، مقاوم و ولايتمدار ايران اسلامي است.

سيزدهم آبان ماه در تقويم تاريخ معاصر انقلاب اسلامي عنوان "ضداستکباري و عدالتخواهي" مردم ايران را به خود اختصاص داده است که شکسته شدن ابهت و هيمنه پوشالي شيطان بزرگ و افشاي توطئه هاي شوم و نقشه هاي پليد استکبار آمريکايي ـ صهيونيستي عليه کشورهاي آزاده، مستقل، عدالتخواه و آشکار شدن چهره کريه المنظر و نمايش درماندگي و استيصال امپرياليسم سرمايه داري غرب و نظام سلطه در اداره جهان و ملت ها از پيامدهاي مهم و اساسي آن است.

شکست هاي تلخ و پي در پي شيطان بزرگ، آمريکاي ام الفساد قرن، در بيش از سه دهه دشمني آشکار با انقلاب اسلامي و اعتراف دولتمردان و سردمداران محافل سياسي ـ امنيتي غرب نسبت به ناکارآمدي و استيصال و درماندگي نقشه ها، ترفندهاي شوم و فتنه ها و آشوب هاي شيطاني نظام سلطه نشان از اقتدار، رشد و پيشرفت و تعالي ايران اسلامي در افق چشم انداز پيشروي خود در سايه تدابير و هوشمندي ولايت فقيه و رهبري انقلاب اسلامي و هوشياري و بصيرت مثال زدني مردم انقلابي و رشيد داشته است.

اين اقتدار که ناشي از سلاح ايمان و توکل و ايستادگي و مقاومت اسلامي و جهاد در راه خداست، نه تنها نظام، انقلاب و ميهن اسلامي را در برابر طوفان هجمه ها و گرداب حوادث روزگار و توطئه هاي سهمگين استکبار جهاني حفظ کرده بلکه آن را به موتور محرکه و الگوي بي بديل، نافذ و جامعي براي شکل گيري نهضت بيداري اسلامي و فراگير شدن امواج ظلم ستيزي و عدالتخواهي در جاي جاي دنياي غرب و در ميان ملت هاي تحت سلطه و ستم امروز بدل ساخته است؛ دستاوردي سترگ و حقيقتي انکارناپذير که به گونه اي برجسته و ملموس فراروي وجدان هاي بيدار و تشنه عدالت و آزادي جهان و ملت هاي مسلمان قرار گرفته است.

برگزاري با شکوه و حماسي مراسم تظاهرات سراسري ضد استکباري يوم الله13آبان در حفظ و ارتقاي قدرت نرم نظام در مواجهه مناسب تر با جهان و بالا بردن قدرت چانه زني قوي تر دستگاه ديپلماسي کشور و تيم مذاکره کننده ايراني در گفتگو با ساير کشورها و گروه 5+1 و ارتقاي سطح امنيت ملي بسيار موثر بوده و در همين راستا بايستي همه دستگاه ها و مسئولين در کنار ملت بزرگ ايران اسلامي تمام تلاش خود را معطوف برگزاري هر چه با شکوه تر مراسم ضد استکباري يوم الله 13آبان کنند؛ که شکوه اين مراسم نشان از اقتدار، وحدت ملي و عظمت ايران اسلامي خواهد داشت.

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، در پايان اين بيانيه بار ديگر ملت فهيم و قدرشناس ايران اسلامي را به حضور پرشور و گسترده، فعال وآگاهي بخش در تظاهرات ضداستکباري يوم الله سيزدهم آبان دعوت مي کند و از عموم مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي مي خواهد تا با بصيرت، آگاهي و تعميق بينش هاي سياسي و ديني خود ترفندها و توطئه هاي شوم دشمنان در ضربه زدن به ارکان نظام اسلامي و کيان ولايت فقيه و وحدت امت واحده را خنثي سازند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تبریک «لاریجانی» به تیم ملی والیبال ایران

انتظار دهقانی از کشورهای امضاکننده «برجام»

تقاضای اصلاح‌طلبان درباره دادگاه خاتمی

پیشنهاد آیت‌الله ممدوحی به رئیسی

هیات‌رئیسه کمیسیون‌های مجلس چه تغییراتی داشت؟

مناظره زاکانی و تاجزاده با موضوع اتفاقات سال 88

مقام شورای امنیت روسیه: برجام جایگزینی ندارد

پیش‌بینی استاد دانشگاه هاروارد درباره آینده سیاسی ایالات متحده

انتقاد روزنامه شرق از موضع اخیر حجاریان

نظر عطریانفر درباره ماجرای نجفی

مژده ربیعی برای کاهش فساد اداری

گزارش کاهش تعهدات برجامی در مجتمع آب سنگین خنداب

شهدا رفتند تا ما این روزها را نبینیم

آذری‌جهرمی به فراکسیون ولایی می‌رود

روزی که ژاپنی‌ها به ایرانی‌ها حسرت زیادی خوردند!

جلسه مهم اتحادیه اروپا درباره اولتیماتوم 60 روزه ایران

ذوالنور اروپا را تهدید کرد

اعترافات همسر نازنین زاغری از زبان بعیدی‌نژاد

رفیقدوست: چند متخلف بخش خصوصی را اعدام کنند

اظهارات طائب درباره کاغذ جنجالی همراه با "آبه"

هجمه فرهنگی بی‌بی‌سی فارسی علیه کودکان ایرانی

درخواست از وزارت خارجه درباره جشن تولد ملکه انگلیس

لندمن: ترامپ از بازگشت جنازه آمریکایی‌ها در صورت جنگ با ایران بیم دارد

خواسته ترکیه از ایران و روسیه درباره سوریه

جزئیات سفر مهم شمخانی به روسیه

نظر شاعر لبنانی درباره خاطرات رهبر انقلاب

روحانی خطاب به والیبالیست‌های ایران: «بچه‌ها مچکریم!»

نظر ژاپن درباره شوی جدید آمریکا علیه ایران

نماینده مجلس: کارایی موشک‌های ما از اس400 بالاتر است

سوال از وزیر ارتباطات در دستور کار مجلس

هشدار سخنگوی وزارت خارجه به آمریکا و اروپا

واکنش ربیعی به شایعات درباره احتمال جدا شدن زنگنه از دولت

هدیه تولیت آستان قدس رضوی به روحانی خبرساز شد

تحلیل نقوی‌حسینی یاغی‌گری آمریکا در مقابل ایران

ژاپن با آمریکا هماهنگ شد

تاکید روحانی بر ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال و افزایش نشاط اجتماعی

اظهارات سخنگوی دولت در مورد حمله به نفت کش‌ها

پاسخ ربیعی درباره احتمال جدا شدن زنگنه

پلوسی: نه با ایران جنگ داریم و نه می‌خواهیم آنها را تحریک کنیم

بسته ویدئویی آخرین خبر؛ ممنوع‌التصویری‌های جدید صداوسیما/ دور لاریجانی را خط بکشید

موضع دولت و پیش بینی آقای سخنگوی درباره fatf

وعده اشمید درباره اینستکس از زبان ربیعی

توضیحات ربیعی در خصوص سفر نخست وزیر ژاپن به ایران

واکنش ترامپ به سفر آبه: هنوز برای توافق زود است

محاکمه زن آمریکایی به اتهام دور زدن تحریم‌ها علیه ایران

استانی شدن انتخابات مجلس از دستور کار پارلمان خارج شد

آب پاکی آقای سخنگو روی دست مخالفان زنگنه

درخواست نماینده مجلس از رئیسی

بازتاب‌های یک دیدار

انتقاد تند رحیم‌پور ازغدی از مدیران تسبیح به دست