پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ؛

سردار مطهری زاده: تماشاگران مهمان ما هستند / همکاری تماشاگران با پلیس بهترین خاطره را رقم می زند ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ معتقد است تماشاگران فوتبال مهمان آنها هستند و یگان ویژه هم با درک آنها تلاش می کند در امنیت کامل و بدون دغدغه، بازی فوتبال برای تماشاگران سپری شود . سردار مطهری زاده بهترین خاطرات خود در ورزشگاه آزادی را همراهی تماشاگران در برگزاری رویدادهای ورزشی دانست و از تماشاگران ایرانی به عنوان بهترین تماشاگران دنیا نام برد.

سردار مطهری زاده در گفت و گو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، از رشته فوتبال به عنوان یک رشته مهیج و پرطرفدار نام برد که در ایران هم بوِیژه وقتی یک سوی میدان حریف آسیایی باشد یا بازی های شهرآورد برگزار شود دارای حساسی زیادی خواهد بود.
فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ با بیان اینکه از جامعه مخاطب خود آگاهی داریم تصریح کرد: از جامعه آماری کسانی که برای تماشای فوتبال وارد استادیوم می شوند اطلاع داریم و از لحاظ روحی – روانی همچنین شرایط سنی و انگیزه درونی آنها برای تماشای فوتبال هم مطلعیم بر همین اساس طوری برنامه ریزی می کنیم و به نیروهای خود آموزش می دهیم که این جوان هایی که بسیاری از آنها هم که به استادیوم می آیند زیر سن بلوغ هستند و شاید به مسایل امنیتی و پلیسی هم چندان آشنا نباشند ،احساس کنند که پلیس در کنار آنها به عنوان یک دوست و همراه قرار دارد و با اطمینان خاطر بازی را در کمال آرامش و با امنیتی که ایجاد شده تماشا کنند.
سردار مطهری زاده امنیت تماشاگران را که برای تماشای بازی ها به استادیوم می آیند مورد توجه قرار داد و و در عین حال تاکید کرد: نگاه یگان ویژه به تماشاگران به عنوان دوست،رفیق،همراه و همیار است و به نیروهای خود آموزش داده ایم که تماشاگران مهمان ما هستند و در این زمینه برای آنها برنامه های فرهنگی داریم بطوریکه در بازی های پرتماشاگر برنامه های نظیر مشاوره،پذیرایی در حد توان و ایستگاه های صلواتی اجرا می شود .
فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ این اقدامات را با هدف رقم زدن خاطره خوب و خوش برای تماشاگران عنوان کرد و اظهار داشت:هدف ما این است که تماشاگران که ما را در کنار خود در سرما و گرما دیده اند و ما زودتر از آنها به استادیوم می آییم و دیرتر هم می رویم بدون هیچ دغدغه ای بازی را به نظاره بنشینند و با خاطره خوب بازگردند.
سردار مطهری زاده در پاسخ به سوالی در ارتباط با لحظات خوب و خاطره انگیز در ورزشگاه آزادی گفت: خاطرات زیادی از حضور در ورزشگاه آزادی داریم اما زمان هایی هست که وقتی به تماشاگران و لیدرها می گوییم با ما همکاری کنند و حتی بخشی از کار پلیس را انجام دهند و آنها نیز مشارکت خوبی دارند بطوریکه روی سکو در برطرف کردن تنش ها کمک می کنند و در کنار ما هستند و حتی اظهار تمایل می کنند که حاضرند یک روز قبل از مسابقه هم همکاری های لازم را داشته باشند که همه این همکاری ها و همدلی ها با پلیس خاطرات خوبی را برای ما رقم می زند.
فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ در مهمترین توصیه به تماشاگران به ویژه در رویدادهای لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: از تماشاگران انتظار داریم به حاشیه نپردازند به ویژه موقعی که با یک تیم عربی بازی داریم چرا که تبعات آن متوجه تیم محبوب و حتی کشور می شود . از طرفی برگزاری یک بازی با امنیت کامل بدون همکاری خود تماشاگران امکانپذیر نیست به همین دلیل وقتی به انها توصیه می کنیم نارنجک و یا اشیا تیز و برنده با خود به همراه نداشته باشند هدف اول به خاطر حفظ سلامتی و امنیت آنهاست.
سردار مطهری زاده ادامه داد: تماشاگران نباید اسیر اتفاقات مستطیل سبز و مسائل داوری شوند و در مواقع مختلف با پلیس همکاری کنند و پلیس را خادم خودشان بدانند و با دوری از هیجانات کاذب و منفی هیجان مثبت داشته باشند و فرهنگ ناب و اصیل ایرانی را به منصه ظهور برسانند.
فرمانده یگان ویژه تهران بزرگ رفتار تماشاگران ایرانی را منطبق با فرهنگ اصیل و ناب ایرانی دانست و اظهار داشت: رفتار تماشاگران در ایران قابل قیاس با دنیا نیست چرا که رفتار تماشاگران ایرانی برگرفته از منش و فرهنگ ایرانی است و قاعده و مقررات همچنین اخلاق را رعایت می کنند . در بازی هایی که در ایام ماه محرم برگزار شده ورزشگاه ازادی را به یک حسینیه تبدیل کرده و به عزاداری پرداخته و کوچکترین اقدامی که منافات با شان این ایام داشته باشد انجام نداده اند که همه اینها نشات گرفته ازفرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی است .
سردار مطهری زاده از همکاری همه جانبه ارگان های مختلف در برگزاری مسابقات ورزشی به نیکی یاد کرد و خاطر نشان ساخت: در برگزاری رویدادهای مختلف ورشی مولفه های مختلفی تاثیرگذار است ،از وزارت ورزش و جوانان ،فدراسیون فوتبال ،سازمان لیگ ،حراست،صدا و سیما،باشگاه ها ،تماشاگران که اگر همه دست به دست هم ندهند کار به خوبی انجام نمی شود به همین دلیل همه ارگان ها اگر نقششان از پلیس در برگزاری مسابقات بیشتر نباشد کمتر نیست به همین دلیل از همه ارگان هایی که در برگزاری نقش دارند تشکر می کنم . واقعیت این است که هدف همه دستگاه های مرتبط همانا نظم و امنیت کامل است اما ممکن است در روش ها تفاوت داشته باشیم .
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسبقیان: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی با رویکرد فرهنگی در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان است

دکتر سلطانی فرواقعا از ورزش حمایت می کند/برای قهرمانی باید برای ورزش کاران سرمایه گذاری کرد

علی مرادی: با 70 درصد توانمندی به مسابقات جهانی رفتیم/ به جوانان اعتماد کردیم و دنیا عملکرد آنها را تحسین کرد

مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:رکورد خانه های ورزش روستایی کشور دراستان شکسته می شود

علی داوودی: ارتقاء رکورد جوانان جهان در مسابقات قهرمانی جهان از کسب 3 مدال ارزشمندتر بود

سفر استانی وزیر ورزش وجوانان به استان خوزستان

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت قهرمانی پرورش اندام ایران در جهان

فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

تبریک وزارت ورزش و جوانان در پی قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین قاره ای

وزارت ورزش و جوانان نایب قهرمانی تیم ملی کارته در مسابقات جهانی را تبریک گفت

تیم‌ملی وزنه برداری وارد تهران شد

نشست ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی برگزار شد

گل محمدی: خانه جوان در شهرستان قدس احداث می شود

دکتر سلطانی فر:سیاست ما حضور تاثیر گذار در عرصه های بین المللی است

محمد مهدی تندگویان: دستاوردهای بسیار بزرگی در اجلاس جوانان اسلام داشتیم

ایران قهرمان جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی شد

مرادی به عنوان پدیده فوتبال ساحلی جهان معرفی شد

بهزادپور برترین دروازه بان جام بین قاره ای 2018 شد

درخشان: ارزش نایب قهرمانی پرسپولیس کمتر از قهرمانی نیست

فریبا محمدیان: مشارکت حضور بانوان برای تماشای بازی پرسپولیس و کاشیما لذت‌بخش بود

نماینده ایران در عضویت فدراسیون کاراته کشورهای حوزه دریای سیاه و خزر

امادگی برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی ژاپن را داریم / سه میلیون متقاضی خرید بازی پرسپولیس و کاشیما بودند

مردم ایران با فوتبال نفس می کشند / برای حضور بانوان در استادیوم های فوتبال از مسعود (سلطانی فر تشکر می کنم

پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شد

آغاز بهره برداری از سامانه الکترونیکی برگزاری رویداد

وزیر ورزش و جوانان به رییس فیفا خوش آمد گفت

رییس فیفا وارد ایران شد

حضور پرشور بانوان سرخ‌پوش در استادیوم آزادی

ترکیب پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد/برانکو: همه بازیکنان با 200 درصد توان خود تلاش می‌کنند

جایگاه روسای فیفا و ای اف سی در آزادی بازرسی شد

شیخ سلمان: دکتر سلطانی فر را برادر خود می دانم / حمایت هزار درصدی ما را در کنار خود ببنید / ایران از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و هر بار به ایران می ایم خوشحال می شوم / از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران یکی از کشورهای برتر فوتبال آسیاست

کارگاه آموزشی روند اخذ شناسه ملی برای سمن ها در اردبیل

سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به چهارمحال و بختیاری

شما تا همین جا هم رسیده اید از نظر مردم قهرمان آسیا هستید پرسپولیس با وجود دو فصل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات ، راه دشواری را پیمود تا به

دکتر سلطانی فر : ارتباط ما با کنفدراسیون آسیا و شیخ سلمان برادرانه است / نبض فوتبال آسیا در ایران می تپد ، از شما انتظار دارم مسایل سیاسی را از ورزش جدا کنید و حق تیم های ایران ی که میزبان تیم های عربستانی باشند

‎لوزانو:تغییراتی که در استادیوم آزادی اتفاق افتاده فراتر از انتظار بوده است

بازدید مسوولان وزارت ورزش و جوانان از استادیوم آزادی

مهدی تاج: تمام تعهدات به AFC را در خصوص ورزشگاه آزادی انجام دادیم / هیچ نگرانی برای بازی فردا نداریم / شیخ سلمان امروز کلنگ ساختمان فدراسیون فوتبال را بر زمین می زند

دکتر مسعود سلطانی فر : آقای جهانگیری تماشاگر ویژه فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود / در کاری جهادگونه توانستیم تایید مقامات برگزاری را برای فینال بدست بیاوریم / امیدوارم فردا اینجا جشن قهرمانی را برگزار کنیم

حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی شد

اولویت برنامه ها ، آمادگی برای حضور پرقدرت در بازی های المپیک 2020 است/ با مساعدت وزارت ورزش و جوانان مشکلی در کشتی وجود ندارد

کرمانی مقدم: هیچ چیز تمام نشده، پرسپولیس باهوش بازی کند پیروز می شود

فرصت های اشتغال فارغ التحصیلان تربیت بدنی و علوم ورزشی بررسی شد

جمشید شاه محمدی: در آزادی همه چیز فرق می کند/ کاشیما را 3 هیچ می بریم

فراخوان کمیته ملی المپیک در خصوص تاریخ شفاهی ورزش ایران

حضور و سخنرانی داورزنی در مراسم سالگرد منصور پورحیدری

حضور مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در راهپیمایی 13 آبان

حضور پرشور جامعه ورزش اردبیل در راهپیمایی 13 آبان ماه

فریاد استکبار ستیزی جوانان و ورزش کاران در یوم الله سیزده آبان