پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

داورزنی خبر داد :

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان ورزش

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اعلام خبر معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان گفت : برای رعایت بی طرفی، سرپرستان فدراسیونها نمی توانند در انتخابات آن فدراسیون شرکت کنند

محمد رضا داورزنی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اعلام اینکه روسای چهار فدراسیون ورزش ی برای تحقق کامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از ریاست فدراسیون استعفا دادند تصریح کرد: امروز 4 سرپرست برای این فدراسیون ها معرفی می شوند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه سرپرستان فدراسیون ها فقط فرایند برگزاری مجامع انتخاباتی را انجام می دهند، افزود: آنها مجوز کاندید شدن برای ریاست فدراسیون را ند ارند.
وی انتخابات فدراسیون ها را منوط به رعایت اساسنامه و آیین نامه های مجامع فدراسیون دانست و گفت: همواره انتخابات طی یک مسیر کاملا دموکراتیک انجام خواهد شد و واجدین شرایط می توانند خود را در معرض رای مجامع قرار دهد.
او بالاترین رکن قانونی فدراسیون ها مجامع آنها دانست و گفت: در تلاش هستیم تا مجامع انتخاباتی فدراسیون ها را پس از طی مراحل قانونی در زمان مناسب برگزار کنیم.
داورزنی خاطرنشان ساخت: امروز 4 سرپرست معرفی و هفته آینده 4 سرپرست دیگر معرفی خواهد شد.سایر فدر اسیون های مشمول نیز با توجه به تمکین از قانون مذکور، تحت انجام این فرایند قرار خواهند گرفت.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:با توجه به ابلاغ دولت، استعفای خودشان را تقدیم رییس مجمع فدراسیون کردند ، به این ترتیب برای این فدراسیون ها سرپرست تعیین می شود.
او در خصوص وظایف سرپرستان توضیح داد :سرپرستان موظفند طی فرایند مربوطه در مدت 3 ماهی که در پیش دارند ثبت نام ها را شروع کنند و همه کسانی که می خواهند خودشان را در معرض ارای مجامع قرار دهند ثبت نام کنند.
دکتر داورزنی در ادامه در خصوص فرایند تعیین صلاحیت ها توضیح داد : کاندیداها سوابق شان مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت بین کسانیکه برای رقابت نهایی باقی می مانند برنامه ها را تهیه کرده و در اختیار اعضای مجمع قرار می دهند و در روز انتخابات، فردی که ازسوی مجمع انتخاب می شود، برای ما قابل احترام است.
او افزود : به دلیل تمکین وزارت ورزش و فدراسیون های مربوطه از قانون، امروز 4 سرپرست معرفی شدند و وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از دستگاه ها و نهادهایی که همواره قانون مدار بوده در این بخش نیز سعی کرده با تدبیر کار را پیش ببرد .
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در بخش دیگری از سخنانش از روسای بازنشسته فدراسیونها به عنوان سرمایه های ورزش نام برد و از تلاش هایشان تقدیر کرد و افزود : ما در مجموعه وزارت ورزش و جوانان تلاش خواهیم کرد که در هیات رئیسه فدراسیون ها و در فرایند تصمیم گیری در فدراسیون ها از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم .
او اضافه کرد : همچنین تلاش می کنیم که به جایگاه افرادی که در فدراسیون بین المللی مسئولیتی دارند آسیبی وارد شود و بتوانند با حمایت فدراسیون ها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این فدراسیون ها کار خود را ادامه دهند .
محمد رضا داورزنی با اعلام اینکه امروز تکلیف سرپرستی چهار فدراسیون هاکی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان مشخص شده و سرپرستان آن ها معرفی می شوند تصریح کرد: این سرپرستان طی فرایند پیش بینی شده فدراسیون را برای برگزاری مجمع انتخاباتی آماده خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه سرپرستان انتخاب شده، حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندید را ندارند افزود: افراد علاقمند به احراز پست ریاست این فدراسیون ها ، با هماهنگی با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در یک مدت زمان دو الی سه ماه فرصت دارند برای ثبت نام در مجمع آماده شوند.
معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برخی از این فدراسیون ها برنامه های و رویداد های مهم بین المللی را درپیش رو دارند افزود: وزارتخانه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با حمایت های همه جانبه خود مانع بروز خللی در این اعزام ها شود.
وی از پایش وضعیت همه فدراسیون هاخبر داد و تصریح کرد: به زودی همه افرادی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند، مشخص شده و در روند جایگزینی از طریق انتخابات آزاد و دموکراتیک قرار می گیرند.
او همچنین افزود: برخی از فدراسیون هایی که روئسای آنها بازنشستگان بودند ، دوران ریاست آنها نیز به پایان رسیده است و با توجه به مفاد قانون منع به کارگیری بازنشستگان امکان شرکت مجدد آنها در انتخابات وجود ندارد و به همین دلیل برای این فدراسیون ها نیز باید سرپرستی انتخاب شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با معرفی احمد گواری به عنوان سرپرست فدراسیون قایقرانی،حسن سلگی به عنوان سرپرست فدراسیون ناشنوایان،یاشار بی غم سرپرست فدراسیون چوگان و حسن اباذری به عنوان سرپرست فدراسیون هاکی گفت: ضمن ادای احترام به روح مرحوم بهرام شفیع سعی کردیم تا سرپرستان را از میان افراد شایسته ای انتخاب کنیم تا هدایت فدراسیون را به بهترین نحو انجام دهند.
وی با بیان این نکته که وزارت ورزش و جوانان برای حفظ و توسعه کرسی های بین المللی که در اختیار کشورمان است مجدانه در تلاش و تکاپوست خاطر نشان ساخت: روند جایگزینی کاندیداهای جدید با روسای پیشین صدمه و خللی در پست هایی که در اختیار افراد است وارد نخواهد کرد. برخی از این پست ها در اختیار شخصیت حقوقی افراد است که پس از انتخاب رئیس جدید، این سمت نیز منتقل می شود و برخی در اختیار شخصیت حقیقی افراد است که وزارتخانه و فدراسیون برای حفظ این سمت از این افراد حمایت خواهد کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

توزیع اعتبارات در هر دو بخش ورزش و جوانان عادلانه انجام می شود

المپیاد استعدادهای برتر محل کشف پرورش نخبگان ورزش است

اعتراض ایران به فدراسیون جهانی تکواندو

12 بسکتبالیست تیم ملی حاضر در پنجره پنجم رقابتهای انتخابی جام جهانی چین مشخص شدند

سعادتمند: المپیاد استعدادهای ورزشی موجب همبستگی ارکان ورزش کشور شده است / سال آینده الپیاد را با حضور چند کشور خارجی برگزار می کنیم

تاکید فرامرزیان بر انجام تمامی امور مطابق قانون

داورزنی: استعدادها، خون تازه ورزش هستند/ نو جوانان امروز فاتح میدان های بزرگ آینده هستند

ارتباطات بین المللی در ورزش باعث پیشرفت می شود/ ایران و بلغارستان در سال 2019 بازی تدارکاتی فوتبال و والیبال انجام می دهند

هیجان و شکوه در افتتاحیه طرح ماندگار ورزش ایران در مجموعه پیر شهر تهران

علیپور برترین سنگنورد سال 2018

تقدیر وزیر ورزش بلغارستان از امیری خراسانی

تخصیص 14 هزار میلیارد اعتباراز محل 27 صدم مالیات بر ارزش افزوده به وزارت ورزش و جوانان

تشکیل کمیته جوانان در نمایندگی یونیسف ایران به ریاست معاونت امور جوانان / بهترین راه حل ایجاد صلح در جهان گسترش گردشگری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد :در برنامه ششم توسعه ظرفیت های قانونی خوبی برای ورزش فراهم شده است/ ظرفیت های قانونی برنامه ششم توسعه کمک شایانی به ورزش استان یزد کرده است

وزارت ورزش و جوانان در کنفرانس بین المللی کودکان دارای معلولیت مشارکت فعال و موثری دارد

معرفی پنل های تخصصی وزارت ورزش و جوانان در نخستین کنفرانس ملی کودکان دارای معلولیت

ملی پوش فوتبال ساحلی ایران و نماینده سیستان و بلوچستان: کسب عنوان قهرمانی برای ایران افتخار بزرگی است

فرهاد نیکوخصال: زمین چمن مجموعه ورزشی آزادی موقعیت خوبی دارد /مسابقات حداقل با فاصله یک هفته ای برگزار شوند که هم فرصت بهسازی و ترمیم زمین فراهم شود

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان : 18 هزار مربی ورزشی دراین استان فعال هستند

محمد اسماعیل سعیدی :ورزش می تواند شور و نشاط را در جامعه گسترش دهد/ مدیران ورزشی خود را مکلف به اجرای قانون بدانند

ژاله فرامرزیان به عنوان نماینده وزیر ورزش و جوانان به مهاباد سفر کرد

تشکیل کمیته جوانان در نمایندگی یونسکو ایران به ریاست معاونت امور جوانان / بهترین راه حل ایجاد صلح در جهان گسترش گردشگری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:برگزاری المپیاد استعدادهای برتر کشور، اقدامی بزرگ و ارزشمند در جهت تضمین آینده ورزش کشور است

بانوی یزدی سرپرست کمیته استعدادیابی انجمن فوتوالی کشور شد

سعادتمند: در المپیاد استعداد های برتر ورزشی تفاوتی میان بانوان و آقایان قائل نیستیم

مراسم افتتاحیه المپیاد استعدادهای برتر ورزشی فردا برگزار می شود

موسوی: استعدادیابی پیش زمینه توسعه ورزش بانوان به شمار می‌رود

افتتاحیه المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور، فردا در تهران

مدیرکل ورزش و جوانان همدان:موضوع «جوانان» فرابخشی است

محمد مهدی تندگویان: وزارت ارشاد می تواند برای اجراهای خیابانی فضای قانونی ایجاد کند

طرح امید جوانان در چهارمحال و بختیاری اجرا می شود

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی:تسهیل حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی بیان‌گر آینده‌نگری است

دیدار با رهبری نشان از اهمیت ورزشکاران نزد ایشان است/ بزرگترین آرزویم حضور در پاراالمپیک است

پیام نبریک فریبا محمدیان در پی موفقیتهای تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی جهان پومسه

بعد از برگزاری المپیاد بسته های حمایتی برای 2500 استعداد ورزشی کشور اختصاص پیدا می کند/ المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور از سال 98 دارای ردیف بودجه می شود

11 بازیکن شهید چمران لارستان به تیم ملی هندبال بانوان دعوت شدند

گزارش جامع از خانه جوان شهر تهران و فعالیت های آن

روایت شنیدنی "عشرت کردستانی" از دیدار مدا‌ل‌آوران پاراآسیایی با مقام معظم رهبری

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی :تسهیل حضور جوانان در عرصه‌های مدیریتی بیان‌گر آینده‌نگری است

مدیر عامل شرکت توسعه و نگهداری : بازسازی مجموعه ورزشی آزادی تهران با برنامه و منظم ادامه دارد / در فرصتی کم توانستیم فینالی درشان نام ایران برگزار کنیم

پیام تقدیر دکتر سلطانی فر از تلاش های محمد خرم در طول همکاری با وزارت ورزش وجوانان

دکترمسعود سلطانی‌فر:بازی با ترینیدادوتوباگو برای ایران مفید بود

دکتر سلطانی فر در پیامی درگذشت خادمان مردم در دولت تدبیر وامید را تسلیت گفت

دکتر صالحی امیری : آقای تاج بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوری می تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه دهد/وزیر ورزش و جوانان نسبت به عملکرد فدراسیون فوتبال ارزیابی مثبتی دارد

آقای قاسمی از چهره های ارزشی و محبوب و خادم رزمندگان هستند / مسیولیت امور ایثارگران سنگین است

سید قاسم قاسمی به عنوان مشاور وزیر ر امور ایثارگران منصوب شد

‍ نامه رییس کمیته_ملی_المپیک ایران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا

با حکم وزیر ورزش و جوانان ،سید قاسم قاسمی به عنوان مشاور وزیر ر امور ایثارگران منصوب شد

طعم دلنشین دیدار با رهبر معظم انقلاب تا ابد در یاد و خاطرمان خواهد ماند

اسبقیان:کشتی در بازی های آسیایی جاکارتا باعث شادی مردم و مایه افتخار تمام ما بود