پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

داورزنی خبر داد :

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان ورزش

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه ورزش قهرمانی وحرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اعلام خبر معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان گفت : برای رعایت بی طرفی، سرپرستان فدراسیونها نمی توانند در انتخابات آن فدراسیون شرکت کنند

محمد رضا داورزنی در گفت وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان با اعلام اینکه روسای چهار فدراسیون ورزش ی برای تحقق کامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان، از ریاست فدراسیون استعفا دادند تصریح کرد: امروز 4 سرپرست برای این فدراسیون ها معرفی می شوند.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه سرپرستان فدراسیون ها فقط فرایند برگزاری مجامع انتخاباتی را انجام می دهند، افزود: آنها مجوز کاندید شدن برای ریاست فدراسیون را ند ارند.
وی انتخابات فدراسیون ها را منوط به رعایت اساسنامه و آیین نامه های مجامع فدراسیون دانست و گفت: همواره انتخابات طی یک مسیر کاملا دموکراتیک انجام خواهد شد و واجدین شرایط می توانند خود را در معرض رای مجامع قرار دهد.
او بالاترین رکن قانونی فدراسیون ها مجامع آنها دانست و گفت: در تلاش هستیم تا مجامع انتخاباتی فدراسیون ها را پس از طی مراحل قانونی در زمان مناسب برگزار کنیم.
داورزنی خاطرنشان ساخت: امروز 4 سرپرست معرفی و هفته آینده 4 سرپرست دیگر معرفی خواهد شد.سایر فدر اسیون های مشمول نیز با توجه به تمکین از قانون مذکور، تحت انجام این فرایند قرار خواهند گرفت.
معاون وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:با توجه به ابلاغ دولت، استعفای خودشان را تقدیم رییس مجمع فدراسیون کردند ، به این ترتیب برای این فدراسیون ها سرپرست تعیین می شود.
او در خصوص وظایف سرپرستان توضیح داد :سرپرستان موظفند طی فرایند مربوطه در مدت 3 ماهی که در پیش دارند ثبت نام ها را شروع کنند و همه کسانی که می خواهند خودشان را در معرض ارای مجامع قرار دهند ثبت نام کنند.
دکتر داورزنی در ادامه در خصوص فرایند تعیین صلاحیت ها توضیح داد : کاندیداها سوابق شان مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت بین کسانیکه برای رقابت نهایی باقی می مانند برنامه ها را تهیه کرده و در اختیار اعضای مجمع قرار می دهند و در روز انتخابات، فردی که ازسوی مجمع انتخاب می شود، برای ما قابل احترام است.
او افزود : به دلیل تمکین وزارت ورزش و فدراسیون های مربوطه از قانون، امروز 4 سرپرست معرفی شدند و وزارت ورزش و جوانان به عنوان یکی از دستگاه ها و نهادهایی که همواره قانون مدار بوده در این بخش نیز سعی کرده با تدبیر کار را پیش ببرد .
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای در بخش دیگری از سخنانش از روسای بازنشسته فدراسیونها به عنوان سرمایه های ورزش نام برد و از تلاش هایشان تقدیر کرد و افزود : ما در مجموعه وزارت ورزش و جوانان تلاش خواهیم کرد که در هیات رئیسه فدراسیون ها و در فرایند تصمیم گیری در فدراسیون ها از ظرفیت این عزیزان استفاده کنیم .
او اضافه کرد : همچنین تلاش می کنیم که به جایگاه افرادی که در فدراسیون بین المللی مسئولیتی دارند آسیبی وارد شود و بتوانند با حمایت فدراسیون ها به عنوان نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این فدراسیون ها کار خود را ادامه دهند .
محمد رضا داورزنی با اعلام اینکه امروز تکلیف سرپرستی چهار فدراسیون هاکی، ناشنوایان، قایقرانی و چوگان مشخص شده و سرپرستان آن ها معرفی می شوند تصریح کرد: این سرپرستان طی فرایند پیش بینی شده فدراسیون را برای برگزاری مجمع انتخاباتی آماده خواهند کرد.
وی با تاکید بر اینکه سرپرستان انتخاب شده، حق شرکت در انتخابات به عنوان کاندید را ندارند افزود: افراد علاقمند به احراز پست ریاست این فدراسیون ها ، با هماهنگی با معاونت ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در یک مدت زمان دو الی سه ماه فرصت دارند برای ثبت نام در مجمع آماده شوند.
معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برخی از این فدراسیون ها برنامه های و رویداد های مهم بین المللی را درپیش رو دارند افزود: وزارتخانه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با حمایت های همه جانبه خود مانع بروز خللی در این اعزام ها شود.
وی از پایش وضعیت همه فدراسیون هاخبر داد و تصریح کرد: به زودی همه افرادی که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می شوند، مشخص شده و در روند جایگزینی از طریق انتخابات آزاد و دموکراتیک قرار می گیرند.
او همچنین افزود: برخی از فدراسیون هایی که روئسای آنها بازنشستگان بودند ، دوران ریاست آنها نیز به پایان رسیده است و با توجه به مفاد قانون منع به کارگیری بازنشستگان امکان شرکت مجدد آنها در انتخابات وجود ندارد و به همین دلیل برای این فدراسیون ها نیز باید سرپرستی انتخاب شود.
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان با معرفی احمد گواری به عنوان سرپرست فدراسیون قایقرانی،حسن سلگی به عنوان سرپرست فدراسیون ناشنوایان،یاشار بی غم سرپرست فدراسیون چوگان و حسن اباذری به عنوان سرپرست فدراسیون هاکی گفت: ضمن ادای احترام به روح مرحوم بهرام شفیع سعی کردیم تا سرپرستان را از میان افراد شایسته ای انتخاب کنیم تا هدایت فدراسیون را به بهترین نحو انجام دهند.
وی با بیان این نکته که وزارت ورزش و جوانان برای حفظ و توسعه کرسی های بین المللی که در اختیار کشورمان است مجدانه در تلاش و تکاپوست خاطر نشان ساخت: روند جایگزینی کاندیداهای جدید با روسای پیشین صدمه و خللی در پست هایی که در اختیار افراد است وارد نخواهد کرد. برخی از این پست ها در اختیار شخصیت حقوقی افراد است که پس از انتخاب رئیس جدید، این سمت نیز منتقل می شود و برخی در اختیار شخصیت حقیقی افراد است که وزارتخانه و فدراسیون برای حفظ این سمت از این افراد حمایت خواهد کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وزیر ورزش و جوانان وارد آمل شد

افتتاح سالن ورزشی شهدای منطقه پایین بازار آمل با یک دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان

داورزنی: رویارویی با رژیم صهیونیستی خط قرمز کشور ماست/به والیبال برنمی‌گردم

دکتر سلطانی فر: تیم ملی با همت این بازیکنان جوان نتایج خوبی خواهد گرفت/درخشش در جام جهانی می تواند نگاه ها را به بسکتبال ایران جلب کند

پولادگر: شهدا اسطور‌ه‌های تاریخ معاصر و سند هویت ملی هستند

برگزاری همایش پیاده روی کارکنان وزارت ورزش و جوانان در جاده تندرستی

دکتر سلطانی فر : تحریم های ناعادلانه و کمر شکنی بر ما اعمال می شود که باید با قدرت آنها را پشت سر بگذاریم/پرهیز از حواشی زمینه موفقیت در ورزش را ایجاد کرد

دکتر سلطانی‌فر :اعضای هیات مدیره پرسپولیس به زودی پس از تایید مجمع معرفی میشوند/انتخاب مدیر عامل بر عهده هیات مدیره است و هیچ نامی اعلام نشده است

پیراهن امضا شده ملی پوشان بسکتبال با نام وزیر ورزش به وی اهدا شد

صابر رحیمی: سفر دکتر سلطانی فر و روسای فدراسیون ها شروع یک تحول بزرگ در ورزش کرمانشاه است

ابلاغ دستور العمل ایمنی پیست های اسکی و مسابقات سراسر کشور / اعلام شرایط رعایت حریم 500 متری بین دو باشگاه

احساس خوبی بعد از بیانیه رهبری در جوانان ایجاد شده است / وقت آن رسیده که مسئولان کشور به جوانان اعتماد کنند / باید در وزارت ورزش و جوانان تمام و کمال و با افتخار، پایه گذار جوانگرایی باشیم

آغاز بیست و هفتمین کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی با حضور معاون وزیر ورزش وجوانان

دکتر عبدالحمید احمدی: کلیه نهادها و مردم در فجر چهلم به طرز معناداری در میدان حضور داشتند

معاون توسعه مدیریت منابع وزیر ورزش و جوانان :برای کسب بودجه بیشتر باید روند عملیاتی را امن‌ کنیم

کنگره علمی مسائل اجتماعی جوانان در تاریخ هفتم اسفند سال جاری به میزبانی اداره کل ورزش و جوانان استان یزد برگزار می‌شود.

بهرام آقاخانی:همایش دوی همگانی با عنوان استقبال از بهار در استان اردبیل برگزار می شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان : اهالی کشتی با حضور در این عرصه زمینه‌ساز پیشرفت‌های آینده ورزش استان و کشور باشند

ژاله فرامرزیان: ورزشکاران خراسان رضوی سرآمد کشور هستند

همیشه سعی کردم مدیر توسعه باشم نه مدیر حفظ وضع موجود/جوانان محور توسعه کشور در بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب هستند

میلاد روان: مقام معظم رهبری خط و راه جوانان را مشخص کردند / تصویب اساسنامه کمیسیون های ملی و استانی سمن ها

آغاز یست و هفتمین کمیسیون فرهنگی تربیت بدنی با حضور معاون وزیر ورزش وجوانان

اژدر شهابی اقدم عضو هیات رئیسه فدراسیون انجمن های ورزشی شد

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزش با همکاری بین دو وزارت ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در سال آینده

انشاءالله تلاش مستمر و همه جانبه برای حفظ و تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حقوق شهروندی در عرصه ورزش و امور جوانان صورت می گیرد

رامین طباطبایی: استان کرمانشاه ظرفیت حضور در لیگ برتر بسکتبال را دارد/پنج شنبه در انتظار حضور جامعه ورزش برای یک جشن ملی در ورزش گاه آزادی هستیم

نخستین دوره مسابقات ملی روستایی ان و عشایر کشور برگزار می شود

مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و‌جوانان :ورزشکاران می توانند مبلغان قرآن در میادین ورزشی باشند

همه نهادها قوانین مربوط به اشتغال‌زایی جوانان را تسهیل کنند

دکتر امیر رضا خادم فردا به استان مرکزی سفر می کند

افتتاح سالن ورزش‌های رزمی شهدای ابرده شاندیز با حضور فرامرزیان

محمدرضا پوریا: مسابقات بدمینتون آزاد کرمانشاه با سطح بسیار بالایی برگزار شد

رئیس فدراسیون تیرو کمان: برگزاری جلسات از مرکز به سایر شهر ها زمینه پویایی ورزشی در سایر شهر ها فراهم می کند

رادیو ورزش یکی از رسانه های موثر و پر مخاطب برای فرهنگ سازی ورزش در جامعه/ آگاه سازی چهره های ورزش ی نسبت به مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی در قبال جامعه یک ضرورت است

مسیر توسعه کشور باید به دست جوانان ساخته شود

تندگویان: ساختار مباره با فساد با حضور جوانان در مدیریت کشور شکل می گیرد

رقیب استقلال در جذب پدیده فوتبال آسیا ناکام ماند

آیا نتایج استقلال و پرسپولیس در خارج از زمین تعیین می‌شود؟/ «پارانوئید» مزمن یا واقع گرایی!

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: مهمترین رسالت دستگاه ورزش ایجاد نشاظ و افزایش سطح سلامت جامعه است

فوتبال علیه جنایت

وزارت ورزش و جوانان ؛ دستگاه پیشرو در ترویج سلامت

تندگویان به عنوان عضو کمیته ملی جوانان یونسکو منصوب شد

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 شد

رییس فدراسیون دوومیدانی :ایجاد ارتباط نزدیک با نقاط مختلف کشور اقدام ارزشمند دکتر سلطانی فر است/برگزاری نشست فدراسیون ها در نقطه صفر مرزی نشان امنیت ایران اسلامی است

رضا زارعی: دو دیواره سنگ نوردی در قصر شیرین و کرمانشاه اقتتاح خواهد شد

مرکز جامع پزشکی ورزشی کرمانشاه سال 98 به بهره برداری می رسد/ اقدام وزارت ورزش و جوانان باعث پیشرفت ورزش کشور می شود

​تاکید دکتر سلطانی فر برای تبلیغ و ترویج بیشتر ورزش همگانی

تأمین نیازهای مربوط به زلزله کرمانشاه در اولویت دولت بوده است / رویکرد وزارت ورزش توزیع امکانات ، منابع و برنامه ها به مناطق محروم و زلزله زده و مستعد است

بازوند:جامعه ورزش حضور چشمگیری برای کمک رسانی به مردم داشتند

تاکید دکتر دکتر داورزنی بر برگزاری رویدادها و اردوهای ورزش ی در شهرهای کرمانشاه