پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

فرامرزیان: حضور بانوان در ورزشگاه ها یک مطالبه جدی عمومی است/ قانون بازنشستگان لازم الاجرا است/ قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال است نه وزارت ورزش ورزش

فرامرزیان: حضور  بانوان  در  ورزشگاه  ها یک مطالبه جدی عمومی است/ قانون بازنشستگان لازم الاجرا است/ قرارداد کی روش با فدراسیون  فوتبال  است نه وزارت  ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز گفت: این موضوع یک مطالبه عمومی است. شرایط کشور، فضای عمومی و بانوان مطالبه جدی دارند تا بتوانند مسابقات ورزشی را از نزدیک تماشا کند. ما مردمی ارزشی داریم و هیچ نگرانی در خصوص وجود ندارد. همانطور که در بازی گذشته تیم ملی فوتبال ، بانوان حضور داشتند و هیچ اتفاقی ناشایستی نیفتاد امیدوارم با اخذ مجوزهای قانونی، روند حضور بانوان علاقه مند در ورزشگاه ها ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
وی در این نشست در خصوص ارز اختصاصی ثانویه به فدراسیون ها گفت: موضوع ارز که از ابتدای امسال با چالشی در کشور رو به رو شد و دولت با مصوباتی سعی در تک نرخی شدن آن داشت، ما در شرایطی بودیم که تیم‌ها باید به رویدادهای مختلف اعزام می‌شدند یا نیاز پرداخت ارز به مربیانشان داشتند. از 15 فروردین امسال تا 16 مردادماه بالغ بر 10 میلیون دلار ارز به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم که همگی با مبلغ 4 هزار و 200 تومان بود و حتی یک روز هم در این خصوص تأخیر نداشتیم.
فرامرزیان افزود: اما از آنجایی که ورزش جزو اولویت ها نبود نتوانستیم از این تاریخ به بعد دولتی اختصاص دهیم اما آنچه باید حمایت می‌کردید انجام دادیم و به لحاظ ریالی و دلاری بازی های آسیایی جاکارتا و بعد از آن هم پارا آسیایی و المپیک جوانان هم تمام همکاری ها صورت گرفت و دولت نهایت همکاری را داشت تا ورزش کشور از این لحاظ ضربه نخورد. ما در این خصوص پیگیریهای لازم را انجام دادیم و نزدیک به 16 یا 17 تقاضا را به مسئولان دولتی ارائه کردیم که بالاخره با ارز ثانویه موافقت شد.
در ادامه موضوع را از بانک مرکزی پیگیری کردیم و عنوان شد که فدراسیون‌ها باید حساب ارزی داشته باشند. در خصوص شرکتهای وابسته به دولت مثل استقلال و پرسپولیس نیز با پیگیری های مکرر دکتر سلطانی فر و مکاتبات زیادی که با شخص رئیس جمهور معاون اول رئیس بانک مرکزی و ... داشتند توانستیم از ارز ثانویه برخوردار شویم و قرار است با پیگیری وزیر ورزش و جوانان یک حساب ارزی باز کنیم و ارز ثانویه به این دو شرکت نیز اختصاص پیدا کند. در نظر داریم هرکدام از شرکت های استقلال و پرسپولیس 500 هزار یورو از ارز ثانویه برخوردار شوند.
وی همچنین درخصوص ارز دریافتی فدراسیون کشتی برای اعزام اخیرش گفت: روز چهارشنبه فدراسیون کشتی اعزامی داشت و با مشکل روبرو بود در این خصوص کمک آبان‌ماه کشتی را که یک میلیارد و دویست میلیون تومان بود زودتر پرداخت کردیم تا این فدراسیون مشکلی نداشته باشد به اضافه مابه التفاوت ارز ثانویه تا آزاد که 350 میلیون تومان است. وزارت ورزش هر ما یک دوازدهم کمک به فدراسیون ها را پرداخت می کند که این امر تاکنون انجام شده است.
فرامرزیان تصریح کرد: ما تمام روز چهارشنبه را پیگیر این موضوع بودیم تا مشکلی بوجود نیاید. بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون تا ساعت 8:30 بعدازظهر چهارشنبه با من بود. ما ساعت 5 به بانک مرکزی رفتیم و ساعت 6 بعدازظهر شعبه فردوسی مبلغ 100 هزار یورو فدراسیون را واریز کرد.
وی با بیان اینکه بیشتر منابع فدراسیون‌ها از منابع وزارت ورزش و جوانان است گفت: وزارت ورزش تمام تلاش خود را کرده تا فدراسیون‌ها در منابع دچار مشکل نشوند. در حال باز کردن حساب ارزی هستیم تا فدراسیون ها از ارز ثانویه حدود 10 هزار تومان برخوردار شوند. باید بدانیم اگر مشکلات برای کشور و همه بخشها هست برای ورزش هم وجود دارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 100 میلیارد تومان به فدراسیون‌ها پرداخت شده است گفت: با اینکه نیمی از سال گذشته ما دو سوم کمک های خود را به فدراسیون ها انجام دادیم و به حسب اطمینانی که به فدراسیون ها داریم می‌خواهیم این آرامش خاطر در نزد جامعه ورزش و ورزش کاران به وجود آید و از لحاظ موضوعات ارزی و مالی دچار مشکل نشوند.
ژاله فرامرزیان با بیان اینکه اولویتهای فدراسیون ها و رویدادها برای تخصیص ارز ثانویه را معاونت قهرمانی تعیین و اعلام می‌کند گفت: کل ارزی که می توانیم از این حوزه بهره مند شویم سقفی دارد که ما آن را به معاونت قهرمانی اعلام می ‌کنیم و آنها نیز اولویت بندی ها را تعیین و به ما اعلام می کند.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ای که فدراسیون ها به ما اعلام کرده‌اند و در آن چشم انداز و برنامه های توسعه ای خود را اعلام کردند فرایند توزیع کمک را با تک تک فدراسیون توافق و امضا کردیم، گفت: تاکنون گزارش همه فدراسیون ها به ما رسیده است و در حال ارزیابی هستیم و برای سال 98 مبتنی بر این ارزیابی ها اعتبارات را بین فدراسیون ها توزیع خواهیم کرد.
فرامرزیان در خصوص چگونگی پرداخت پاداش قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا نیز گفت: اعتبارات هر دستگاهی بر مبنای ریال است و در آیین نامه پاداش قهرمانان هم امتیاز لحاظ شده و این مابه التفاوت سکه و ریال را نمی توان در برخی مواقع و شرایط کشور جبران کرد اما بنابر قولی که قبلا داده شده و مسئولان ورزش کشور قول سکه به قهرمانان دادند متعهد هستیم در این دوره پاداش قهرمانان را بر اساس سکه پرداخت کنیم اما امیدوارم برای آینده با توجه به شرایط کشور اصلاحات آیین نامه صورت گیرد. البته باید بگویم که پاداش همه ورزش کاران تا پایان سال 96 پرداخت شده است و هیچ بدهی به قهرمانان نداریم مگر آنچه اطلاع رسانی نادرست فدراسیون‌ها باشد.
وی در خصوص اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در وزارت ورزش اظهار داشت: اولین اقدام ما در این زمینه بررسی پرونده بازنشستگانی که به عنوان مقامات و ایثارگر خدمت می کردند بود. این را ما به همه واحدها اعلام کردیم که پرونده همه افراد را بررسی کنند و پرونده هر کسی که مصداق این موضوع بود ارائه کنند تا تغییرات صورت بگیرد. این بررسی در حال انجام است و ما یک زمانی را مشخص کرده‌ایم که باید اسامی افراد مشمول این قانون تا آن زمان اعلام شود.
فرامرزیان در خصوص وضعیت پروژه های ورزشی وزارت ورزش و جوانان گفت: تعداد کل پروژه ها در سال 1392، 5355 پروژه بود که 3885 پروژه دارای اعتبار و 1470 پروژه بلاتکلیف بود.
وی ادامه داد: تعداد پروژه های افتتاح شده در «سال 92، 133 »،« سال 93، 205 »«سال 94 ،361 »«سال 95 ،171 »و «سال 96، 390 »پروژه بود و برآورد سال 97 نیز 490 پروژه است .
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان همچنین افزود: جمع کل پروژه های ورزشی در پایان سال 97 ، 4095 پروژه است که 1323 پروژه آن موافقتنامه ملی 1682 پروژه موافقتنامه استانی و 169 پروژه توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تکمیل می‌شود و تعداد 921 پروژه بلاتکلیف داریم.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز گفت: این موضوع یک مطالبه عمومی است. شرایط کشور، فضای عمومی و بانوان مطالبه جدی دارند تا بتوانند مسابقات ورزشی را از نزدیک تماشا کند. ما مردمی ارزشی داریم و هیچ نگرانی در خصوص وجود ندارد. همانطور که در بازی گذشته تیم ملی فوتبال ، بانوان حضور داشتند و هیچ اتفاقی ناشایستی نیافتاد امیدوارم با اخذ مجوزهای قانونی، روند حضور بانوان علاقه مند در ورزشگاه ها ادامه پیدا کند.
فرامرزیان در خصوص اعتبارات فدراسیون فوتبال و قرارداد کارلوس کی‌روش گفت: فدراسیون فوتبال مثل بقیه فدراسیون‌ها برنامه های خود را اعلام کرد و ما طی توافقی به امضای سندی رسیدیم. اما با توجه به شرایط کشور و تیم ملی فوتبال ، همواره وزارت ورزش و جوانان سعی کرده که به فدراسیون فوتبال کمک کند. همه تلاشمان این است که ورزش کاران ما آرامش خاطر داشته باشند. از طرف دولت هم همراهی های زیادی شده اما ظرف ما مشخص است و اگر بخواهیم بیشتر از ظرفمان به یک فدراسیون بدهیم به بخش‌های دیگری فشار وارد می شود. وزارت ورزش همواره سعی بر کمک داشته است که نتیجه آن نیز در جام جهانی مشخص شد.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود وزارت ورزش قرار است پول قرارداد کارلوس کی روش را پرداخت کند اظهار داشت: قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال است نه با وزارت ورزش و ما صرفا کمک کننده هستیم و این مراقبت را داریم که اتفاقی برای فدراسیون فوتبال نیفتد.البته فدراسیون باید منابعش را مدیریت کند. بخشی از بودجه وزارت کمک به فدراسیون‌هاست و ما نمی‌توانیم همه بودجه آنها را پرداخت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که چگونه قانون بازنشستگان را اجرا خواهید کرد تا فدراسیون های جهانی آن را به معنای دخالت دولت در ورزش تلقی نکنند گفت: همه نهادهای مدنی شعاری دارند به نام «جهانی فکر کنید و منطقه ای عمل کنید» در همه آیین نامه های نهادهای مدنی این موضوع وجود دارد که بر اساس قوانین کشورها عمل شود.
فرامرزیان افزود: وقتی راجع به پول و منابع صحبت می‌شود طوری صحبت می‌کنیم که فدراسیون‌ها نهاد حاکمیتی هستند و باید کمک ‌کنیم ولی وقتی راجع به قوانین صحبت می‌کنیم می‌گوییم این فدراسیون ها غیر دولتی و خصوصی هستند و شامل این قوانین نمی شوند. باید عرض کنم که قانون بازنشستگان لازم الاجراست و در زمان مقرر باید اجرا شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص رفع اشکالات ورزشگاه آزادی برای دیدار نهایی جام قهرمانان آسیا نیز گفت: استادیوم آزادی در حال تعمیرات است. هم شرکت توسعه و هم وزارت ورزش و جوانان از طریق قانون بیست و هفت صدم درصد ارزش افزوده اجازه دارد تعمیرات انجام دهد، انجام داده و خواهیم داد.
فرامرزیان همچنین درخصوص تعداد تقریبی سکه های پاداش قهرمانان آسیایی و پاراآسیایی گفت: بر اساس استعلامی که از معاونت قهرمانی گرفتیم، حدود 27 هزار سکه باید به این قهرمانان پرداخت کنیم که هر آن چه مصوبه ستاد عالی بازیهای آسیایی و پاراآسیایی باشد، آن را در لایحه بودجه 98 می‌بینیم و ان شاءالله پرداخت خواهیم کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آمادگی فدراسیون های ورزشی کشور برای ارسال کمک های خود به هموطنان آسیب دیده از سیل اخیر / کمک ها را به حساب سازمان هلال احمر واریز می کنیم

کمک‌های فدراسیون سوارکاری به مردم سیل‌زده گلستان

در غم هموطنان آسیب دیده سیل اخیر شریک هستیم / تیم ایران امروز با بازوبند های مشکی مقابل یمن قرار می گیرد

سالن ورزشی روستای محمد آباد گرگان میزبان 1500نفر ازسیل زدگان شد

تمام اماکن ورزشی گلستان و مازندران در اختیار سیل زلزدگان قرار گرفت

همکاری و دوستی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بی سابقه است/المپیاد نخبگان در اینده منجر به توقف بازیکن سالاری می شود

5هزار و 200 متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان اضافه شد/ ارتقا جایگاه ورزش همگانی و قهرمانی در سال جاری

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان شد

زنان 35 درصد اعضای سمن های جوانان را تشکیل می دهند/57 درصد سمن های جوانان در حوزه اجتماعی فعالیت می کنند

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : حوزه ورزش وجوانان در حمایت از تولید ملی پیش رو هستند

سال ٩٧ سال پرتنش به لحاظ مالی بود اما با موفقیت سپری شد / حضور خانواده ها در استادیوم آزادی اتفاقی جذاب و مهم بود

پیام تبریک دکتر سلطانی فر به مناسبت آغاز سال 1398 خورشیدی

کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است

سال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ اصل را فرع و فرع را اصل کردن، اشتباه راهبردی است/ مردم را از لحاظ خدمات دولتی، در رفاه بیشتری قرار خواهیم داد/ اساس نابسامانی‌ها و مشکلات، از سوی بدخواهان و از بیرون مرزها است/ همه باید در برابر مشک

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره پرسپولیس منصوب شدند

وزیر ورزش و جوانان : سال آینده فرایند واگذاری استقلال و پرسپولیس توسط سازمان خصوصی سازی قطعی است / از هیات مدیره جدید پرسپولیس انتظار ادامه شفافیت مالی و مالیاتی ، شکل گیری ارکان و ساختار یک باشگاه ، توسعه منابع درآمدی و توجه بیشتر و بهتر به هواداران و

فعالیت وزارت ورزش و جوانان در نوروز 98 برای سلامت ایرانیان سراسر کشور

مهران تیشه گران چهار سال سکان دار هدایت فدراسیون ناشنوایان شد

درخشان:اعضای جدید هیات مدیره میتوانند منشا خدمات خیر باشند

حسین کلانی پیشکسوت پرسپولیس :انتخاب اعضای هیات مدیره پرسپولیس را مثبت ارزیابی می کنم /وزارت ورزش و جوانان قدم های مثبتی برای دو باشگاه پرطرفدار برداشت

از اعتماد وزیر ورزش و جوانانتشکر می کنم ، دو تیم استقلال و پرسپولیس باید باشگاه شوند /کمیته فنی باشگاه باید حرف اول را بزند

سردار قاسم‌قاسمی: شهرستان ورامین از پتانسیل بالای ورزشی برخورداراست/ حمایت از ورزش کاران باید ادامه یابد

ورزش کاری که به مصاف حریف رژیم صهیونیستی نمی رود ، کار برای خدا انجام داده است / ورزشکاران علوی تربیت کنید

همه مصمم هستیم تیم ملی امید ایران المپیکی شود

تاکید محمد نبی بر تلاش برای موفقیت تیم پرسپولیس

داورزنی : سال 98 ، سال آغاز فرایند واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس است / در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس محور همه تصمیمات باید هیات مدیره باشد / حال این دو تیم خوب باشد حال فوتبال ملی خوب است

هیات مدیره جدید پرسپولیس از بهترین و کارآمدترین افراد هستند / از محل پاداش لیگ قهرمانان ، پاداش بازیکنان را دادیم / تمام موارد مالی در پرسپولیس شفاف روشن است / هر بازیکنی که مد نظر برانکو بود جذب کردیم / کارت هواداری پرسپولیس را بزودی ارایه می کنیم / در د

پنج پروژه ورزشی استان بوشهر به بهره برداری رسید

وزیر ورزش و جوانان:طرح های افتتاحی حوزه ورزش کشور تا پایان امسال به 800 پروژه می رسد

انتصاب دکتر سلطانی فر به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان

دکتر احمدی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان شد

وزیر ورزش و جوانان وارد عسلویه شد

در انتخابات فدراسیون ها هیچ گزینه ای نداریم / فرایند انتخابات کاملا قانونی ، آزاد و مستقل است

اسبقیان:در راستای تحقق فرامین مقام‌معظم رهبری هیاتهای اندیشه ورز در تمامی سطوح و لایه های بسیج تشکیل می شود

با دستور رییس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس

اعضای هییت مدیره پرسپولیس معرفی شدند

رغبت بخش خصوصی برای حضور در ورزش استان بوشهر قابل توجه است

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر :12 خانه جوان در استان بوشهر راه اندازی شده است/سرانه ورزشی استان در سال 97 به یک متر و 14 صدم متر مربع افزایش پیدا کرد

جامعه ورزش هم همچون مردم فشار اقتصادی را تحمل خواهند کرد / با درک بالای قهرمانان و صبر آنها ، تعهداتمان را نسبت به اهدا پاداش ها عملی خواهیم کرد

پرسپولیس و‌استقلال قطعا واگذار می شوند/قانون بازنشستگان بدون مشکل در ورزش اجرا شد /قانون بازنشستگان به هیات های استانی تسری پیدا نمی کند / عهد بستیم با دکتر صالحی امیری دوره طلایی برای ورزش کشور رقم بزنیم

مدیرکل ورزش وجوانان فارس: بدون حضورجوانان رشد توسعه جامعه امکان پذیرنخواهد بود

فشار بیرونی و تحریم های ناعادلانه وحدت مردم را بیشتر کرده است/نقشه راه حرکت کشور با تکیه بر جوانان را مورد تاکید قرار می دهیم

کتاب مدال‌آوران بهشت در خمین رونمایی شد

دکتر سلطانی فر : ورزش کشور سال خوبی را سپری کرد / استان مرکزی دارای شاخص های ورزشی خوبی است

دکتر داورزنی معاون وزیر ورزش : خانه کاراته باید احداث شود

سالن ورزشی هزار نفره خمین افتتاح شد

پروژه ورزشی زمین چمن داودآباد اراک با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته شد

2 طرح ورزش ی با حضور وزیر ورزش و جوانان در اراک بهره برداری شد

توافق با وزارت کشور برای رصد آسیب‌های اجتماعی توسط سمن‌های جوانان