پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

فرامرزیان: حضور بانوان در ورزشگاه ها یک مطالبه جدی عمومی است/ قانون بازنشستگان لازم الاجرا است/ قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال است نه وزارت ورزش ورزش

فرامرزیان: حضور  بانوان  در  ورزشگاه  ها یک مطالبه جدی عمومی است/ قانون بازنشستگان لازم الاجرا است/ قرارداد کی روش با فدراسیون  فوتبال  است نه وزارت  ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز گفت: این موضوع یک مطالبه عمومی است. شرایط کشور، فضای عمومی و بانوان مطالبه جدی دارند تا بتوانند مسابقات ورزشی را از نزدیک تماشا کند. ما مردمی ارزشی داریم و هیچ نگرانی در خصوص وجود ندارد. همانطور که در بازی گذشته تیم ملی فوتبال ، بانوان حضور داشتند و هیچ اتفاقی ناشایستی نیفتاد امیدوارم با اخذ مجوزهای قانونی، روند حضور بانوان علاقه مند در ورزشگاه ها ادامه پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت.
وی در این نشست در خصوص ارز اختصاصی ثانویه به فدراسیون ها گفت: موضوع ارز که از ابتدای امسال با چالشی در کشور رو به رو شد و دولت با مصوباتی سعی در تک نرخی شدن آن داشت، ما در شرایطی بودیم که تیم‌ها باید به رویدادهای مختلف اعزام می‌شدند یا نیاز پرداخت ارز به مربیانشان داشتند. از 15 فروردین امسال تا 16 مردادماه بالغ بر 10 میلیون دلار ارز به فدراسیون‌ها پرداخت کردیم که همگی با مبلغ 4 هزار و 200 تومان بود و حتی یک روز هم در این خصوص تأخیر نداشتیم.
فرامرزیان افزود: اما از آنجایی که ورزش جزو اولویت ها نبود نتوانستیم از این تاریخ به بعد دولتی اختصاص دهیم اما آنچه باید حمایت می‌کردید انجام دادیم و به لحاظ ریالی و دلاری بازی های آسیایی جاکارتا و بعد از آن هم پارا آسیایی و المپیک جوانان هم تمام همکاری ها صورت گرفت و دولت نهایت همکاری را داشت تا ورزش کشور از این لحاظ ضربه نخورد. ما در این خصوص پیگیریهای لازم را انجام دادیم و نزدیک به 16 یا 17 تقاضا را به مسئولان دولتی ارائه کردیم که بالاخره با ارز ثانویه موافقت شد.
در ادامه موضوع را از بانک مرکزی پیگیری کردیم و عنوان شد که فدراسیون‌ها باید حساب ارزی داشته باشند. در خصوص شرکتهای وابسته به دولت مثل استقلال و پرسپولیس نیز با پیگیری های مکرر دکتر سلطانی فر و مکاتبات زیادی که با شخص رئیس جمهور معاون اول رئیس بانک مرکزی و ... داشتند توانستیم از ارز ثانویه برخوردار شویم و قرار است با پیگیری وزیر ورزش و جوانان یک حساب ارزی باز کنیم و ارز ثانویه به این دو شرکت نیز اختصاص پیدا کند. در نظر داریم هرکدام از شرکت های استقلال و پرسپولیس 500 هزار یورو از ارز ثانویه برخوردار شوند.
وی همچنین درخصوص ارز دریافتی فدراسیون کشتی برای اعزام اخیرش گفت: روز چهارشنبه فدراسیون کشتی اعزامی داشت و با مشکل روبرو بود در این خصوص کمک آبان‌ماه کشتی را که یک میلیارد و دویست میلیون تومان بود زودتر پرداخت کردیم تا این فدراسیون مشکلی نداشته باشد به اضافه مابه التفاوت ارز ثانویه تا آزاد که 350 میلیون تومان است. وزارت ورزش هر ما یک دوازدهم کمک به فدراسیون ها را پرداخت می کند که این امر تاکنون انجام شده است.
فرامرزیان تصریح کرد: ما تمام روز چهارشنبه را پیگیر این موضوع بودیم تا مشکلی بوجود نیاید. بنی تمیم نایب رئیس فدراسیون تا ساعت 8:30 بعدازظهر چهارشنبه با من بود. ما ساعت 5 به بانک مرکزی رفتیم و ساعت 6 بعدازظهر شعبه فردوسی مبلغ 100 هزار یورو فدراسیون را واریز کرد.
وی با بیان اینکه بیشتر منابع فدراسیون‌ها از منابع وزارت ورزش و جوانان است گفت: وزارت ورزش تمام تلاش خود را کرده تا فدراسیون‌ها در منابع دچار مشکل نشوند. در حال باز کردن حساب ارزی هستیم تا فدراسیون ها از ارز ثانویه حدود 10 هزار تومان برخوردار شوند. باید بدانیم اگر مشکلات برای کشور و همه بخشها هست برای ورزش هم وجود دارد.
معاون وزیر ورزش و جوانان بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 100 میلیارد تومان به فدراسیون‌ها پرداخت شده است گفت: با اینکه نیمی از سال گذشته ما دو سوم کمک های خود را به فدراسیون ها انجام دادیم و به حسب اطمینانی که به فدراسیون ها داریم می‌خواهیم این آرامش خاطر در نزد جامعه ورزش و ورزش کاران به وجود آید و از لحاظ موضوعات ارزی و مالی دچار مشکل نشوند.
ژاله فرامرزیان با بیان اینکه اولویتهای فدراسیون ها و رویدادها برای تخصیص ارز ثانویه را معاونت قهرمانی تعیین و اعلام می‌کند گفت: کل ارزی که می توانیم از این حوزه بهره مند شویم سقفی دارد که ما آن را به معاونت قهرمانی اعلام می ‌کنیم و آنها نیز اولویت بندی ها را تعیین و به ما اعلام می کند.
معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ای که فدراسیون ها به ما اعلام کرده‌اند و در آن چشم انداز و برنامه های توسعه ای خود را اعلام کردند فرایند توزیع کمک را با تک تک فدراسیون توافق و امضا کردیم، گفت: تاکنون گزارش همه فدراسیون ها به ما رسیده است و در حال ارزیابی هستیم و برای سال 98 مبتنی بر این ارزیابی ها اعتبارات را بین فدراسیون ها توزیع خواهیم کرد.
فرامرزیان در خصوص چگونگی پرداخت پاداش قهرمانان بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی جاکارتا نیز گفت: اعتبارات هر دستگاهی بر مبنای ریال است و در آیین نامه پاداش قهرمانان هم امتیاز لحاظ شده و این مابه التفاوت سکه و ریال را نمی توان در برخی مواقع و شرایط کشور جبران کرد اما بنابر قولی که قبلا داده شده و مسئولان ورزش کشور قول سکه به قهرمانان دادند متعهد هستیم در این دوره پاداش قهرمانان را بر اساس سکه پرداخت کنیم اما امیدوارم برای آینده با توجه به شرایط کشور اصلاحات آیین نامه صورت گیرد. البته باید بگویم که پاداش همه ورزش کاران تا پایان سال 96 پرداخت شده است و هیچ بدهی به قهرمانان نداریم مگر آنچه اطلاع رسانی نادرست فدراسیون‌ها باشد.
وی در خصوص اجرایی شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان در وزارت ورزش اظهار داشت: اولین اقدام ما در این زمینه بررسی پرونده بازنشستگانی که به عنوان مقامات و ایثارگر خدمت می کردند بود. این را ما به همه واحدها اعلام کردیم که پرونده همه افراد را بررسی کنند و پرونده هر کسی که مصداق این موضوع بود ارائه کنند تا تغییرات صورت بگیرد. این بررسی در حال انجام است و ما یک زمانی را مشخص کرده‌ایم که باید اسامی افراد مشمول این قانون تا آن زمان اعلام شود.
فرامرزیان در خصوص وضعیت پروژه های ورزشی وزارت ورزش و جوانان گفت: تعداد کل پروژه ها در سال 1392، 5355 پروژه بود که 3885 پروژه دارای اعتبار و 1470 پروژه بلاتکلیف بود.
وی ادامه داد: تعداد پروژه های افتتاح شده در «سال 92، 133 »،« سال 93، 205 »«سال 94 ،361 »«سال 95 ،171 »و «سال 96، 390 »پروژه بود و برآورد سال 97 نیز 490 پروژه است .
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان همچنین افزود: جمع کل پروژه های ورزشی در پایان سال 97 ، 4095 پروژه است که 1323 پروژه آن موافقتنامه ملی 1682 پروژه موافقتنامه استانی و 169 پروژه توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی تکمیل می‌شود و تعداد 921 پروژه بلاتکلیف داریم.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه ها نیز گفت: این موضوع یک مطالبه عمومی است. شرایط کشور، فضای عمومی و بانوان مطالبه جدی دارند تا بتوانند مسابقات ورزشی را از نزدیک تماشا کند. ما مردمی ارزشی داریم و هیچ نگرانی در خصوص وجود ندارد. همانطور که در بازی گذشته تیم ملی فوتبال ، بانوان حضور داشتند و هیچ اتفاقی ناشایستی نیافتاد امیدوارم با اخذ مجوزهای قانونی، روند حضور بانوان علاقه مند در ورزشگاه ها ادامه پیدا کند.
فرامرزیان در خصوص اعتبارات فدراسیون فوتبال و قرارداد کارلوس کی‌روش گفت: فدراسیون فوتبال مثل بقیه فدراسیون‌ها برنامه های خود را اعلام کرد و ما طی توافقی به امضای سندی رسیدیم. اما با توجه به شرایط کشور و تیم ملی فوتبال ، همواره وزارت ورزش و جوانان سعی کرده که به فدراسیون فوتبال کمک کند. همه تلاشمان این است که ورزش کاران ما آرامش خاطر داشته باشند. از طرف دولت هم همراهی های زیادی شده اما ظرف ما مشخص است و اگر بخواهیم بیشتر از ظرفمان به یک فدراسیون بدهیم به بخش‌های دیگری فشار وارد می شود. وزارت ورزش همواره سعی بر کمک داشته است که نتیجه آن نیز در جام جهانی مشخص شد.
وی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود وزارت ورزش قرار است پول قرارداد کارلوس کی روش را پرداخت کند اظهار داشت: قرارداد کی‌روش با فدراسیون فوتبال است نه با وزارت ورزش و ما صرفا کمک کننده هستیم و این مراقبت را داریم که اتفاقی برای فدراسیون فوتبال نیفتد.البته فدراسیون باید منابعش را مدیریت کند. بخشی از بودجه وزارت کمک به فدراسیون‌هاست و ما نمی‌توانیم همه بودجه آنها را پرداخت کنیم.
وی در پاسخ به این سوال که چگونه قانون بازنشستگان را اجرا خواهید کرد تا فدراسیون های جهانی آن را به معنای دخالت دولت در ورزش تلقی نکنند گفت: همه نهادهای مدنی شعاری دارند به نام «جهانی فکر کنید و منطقه ای عمل کنید» در همه آیین نامه های نهادهای مدنی این موضوع وجود دارد که بر اساس قوانین کشورها عمل شود.
فرامرزیان افزود: وقتی راجع به پول و منابع صحبت می‌شود طوری صحبت می‌کنیم که فدراسیون‌ها نهاد حاکمیتی هستند و باید کمک ‌کنیم ولی وقتی راجع به قوانین صحبت می‌کنیم می‌گوییم این فدراسیون ها غیر دولتی و خصوصی هستند و شامل این قوانین نمی شوند. باید عرض کنم که قانون بازنشستگان لازم الاجراست و در زمان مقرر باید اجرا شود.
معاون وزیر ورزش و جوانان در خصوص رفع اشکالات ورزشگاه آزادی برای دیدار نهایی جام قهرمانان آسیا نیز گفت: استادیوم آزادی در حال تعمیرات است. هم شرکت توسعه و هم وزارت ورزش و جوانان از طریق قانون بیست و هفت صدم درصد ارزش افزوده اجازه دارد تعمیرات انجام دهد، انجام داده و خواهیم داد.
فرامرزیان همچنین درخصوص تعداد تقریبی سکه های پاداش قهرمانان آسیایی و پاراآسیایی گفت: بر اساس استعلامی که از معاونت قهرمانی گرفتیم، حدود 27 هزار سکه باید به این قهرمانان پرداخت کنیم که هر آن چه مصوبه ستاد عالی بازیهای آسیایی و پاراآسیایی باشد، آن را در لایحه بودجه 98 می‌بینیم و ان شاءالله پرداخت خواهیم کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسبقیان: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی با رویکرد فرهنگی در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان است

دکتر سلطانی فرواقعا از ورزش حمایت می کند/برای قهرمانی باید برای ورزش کاران سرمایه گذاری کرد

علی مرادی: با 70 درصد توانمندی به مسابقات جهانی رفتیم/ به جوانان اعتماد کردیم و دنیا عملکرد آنها را تحسین کرد

مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:رکورد خانه های ورزش روستایی کشور دراستان شکسته می شود

علی داوودی: ارتقاء رکورد جوانان جهان در مسابقات قهرمانی جهان از کسب 3 مدال ارزشمندتر بود

سفر استانی وزیر ورزش وجوانان به استان خوزستان

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت قهرمانی پرورش اندام ایران در جهان

فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

تبریک وزارت ورزش و جوانان در پی قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین قاره ای

وزارت ورزش و جوانان نایب قهرمانی تیم ملی کارته در مسابقات جهانی را تبریک گفت

تیم‌ملی وزنه برداری وارد تهران شد

نشست ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی برگزار شد

گل محمدی: خانه جوان در شهرستان قدس احداث می شود

دکتر سلطانی فر:سیاست ما حضور تاثیر گذار در عرصه های بین المللی است

محمد مهدی تندگویان: دستاوردهای بسیار بزرگی در اجلاس جوانان اسلام داشتیم

ایران قهرمان جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی شد

مرادی به عنوان پدیده فوتبال ساحلی جهان معرفی شد

بهزادپور برترین دروازه بان جام بین قاره ای 2018 شد

درخشان: ارزش نایب قهرمانی پرسپولیس کمتر از قهرمانی نیست

فریبا محمدیان: مشارکت حضور بانوان برای تماشای بازی پرسپولیس و کاشیما لذت‌بخش بود

نماینده ایران در عضویت فدراسیون کاراته کشورهای حوزه دریای سیاه و خزر

امادگی برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی ژاپن را داریم / سه میلیون متقاضی خرید بازی پرسپولیس و کاشیما بودند

مردم ایران با فوتبال نفس می کشند / برای حضور بانوان در استادیوم های فوتبال از مسعود (سلطانی فر تشکر می کنم

پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شد

آغاز بهره برداری از سامانه الکترونیکی برگزاری رویداد

وزیر ورزش و جوانان به رییس فیفا خوش آمد گفت

رییس فیفا وارد ایران شد

حضور پرشور بانوان سرخ‌پوش در استادیوم آزادی

ترکیب پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد/برانکو: همه بازیکنان با 200 درصد توان خود تلاش می‌کنند

جایگاه روسای فیفا و ای اف سی در آزادی بازرسی شد

شیخ سلمان: دکتر سلطانی فر را برادر خود می دانم / حمایت هزار درصدی ما را در کنار خود ببنید / ایران از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و هر بار به ایران می ایم خوشحال می شوم / از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران یکی از کشورهای برتر فوتبال آسیاست

کارگاه آموزشی روند اخذ شناسه ملی برای سمن ها در اردبیل

سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به چهارمحال و بختیاری

شما تا همین جا هم رسیده اید از نظر مردم قهرمان آسیا هستید پرسپولیس با وجود دو فصل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات ، راه دشواری را پیمود تا به

دکتر سلطانی فر : ارتباط ما با کنفدراسیون آسیا و شیخ سلمان برادرانه است / نبض فوتبال آسیا در ایران می تپد ، از شما انتظار دارم مسایل سیاسی را از ورزش جدا کنید و حق تیم های ایران ی که میزبان تیم های عربستانی باشند

‎لوزانو:تغییراتی که در استادیوم آزادی اتفاق افتاده فراتر از انتظار بوده است

بازدید مسوولان وزارت ورزش و جوانان از استادیوم آزادی

مهدی تاج: تمام تعهدات به AFC را در خصوص ورزشگاه آزادی انجام دادیم / هیچ نگرانی برای بازی فردا نداریم / شیخ سلمان امروز کلنگ ساختمان فدراسیون فوتبال را بر زمین می زند

دکتر مسعود سلطانی فر : آقای جهانگیری تماشاگر ویژه فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود / در کاری جهادگونه توانستیم تایید مقامات برگزاری را برای فینال بدست بیاوریم / امیدوارم فردا اینجا جشن قهرمانی را برگزار کنیم

حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی شد

اولویت برنامه ها ، آمادگی برای حضور پرقدرت در بازی های المپیک 2020 است/ با مساعدت وزارت ورزش و جوانان مشکلی در کشتی وجود ندارد

کرمانی مقدم: هیچ چیز تمام نشده، پرسپولیس باهوش بازی کند پیروز می شود

فرصت های اشتغال فارغ التحصیلان تربیت بدنی و علوم ورزشی بررسی شد

جمشید شاه محمدی: در آزادی همه چیز فرق می کند/ کاشیما را 3 هیچ می بریم

فراخوان کمیته ملی المپیک در خصوص تاریخ شفاهی ورزش ایران

حضور و سخنرانی داورزنی در مراسم سالگرد منصور پورحیدری

حضور مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در راهپیمایی 13 آبان

حضور پرشور جامعه ورزش اردبیل در راهپیمایی 13 آبان ماه

فریاد استکبار ستیزی جوانان و ورزش کاران در یوم الله سیزده آبان