پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی :وظیفه اصلی فدراسیونهای ورزشی توسعه آن رشته در بین اقشار مختلف جامعه و در جهت همگانی کردن آن است ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - سرپرست معاونت فرهنگی وتوسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت ترویج فرهنگ ورزش عمومی و همگانی در سنین تاکید کرد .


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر سیدعبدالحمید احمدی با اشاره به فرهنگسازی با هدف توسعه ورزش همگانی در سطح جامعه گفت: جامعه سالم در ابعاد مختلف جسمی، روانی، روحی و... جامعه ایست که ورزش در سبک زندگی مردم آن نهادینه شده باشد، لذا تمام تلاش بخش ورزش باید به جهتی برود که سلامتی و ورزش همگانی و عمومی به یک باور و فرهنگ تبدیل شود و مردم در ورزش مشارکت بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی باید مشارکت 50 درصدی مردم در ورزش را مورد توجه قرار دهیم اظهار داشت : دستیابی به این امر مهم کاری سنگین اما شدنی است .
معاون وزیر تاکید کرد :ضمن اینکه گسترده تر کردن عرصه حضور و مشارکت مردم در ورزش عزم جدی دولت و همچنین تاکید مقام معظم رهبری است اما لازمه تحقق آن نیازمند یک عزم جمعی و همگانی است که نقش رسانه در این بین بسیار موثر و پررنگ است.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تشکیل ستادهفته تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ ورزش همگانی و بهره گیری از ظرفیت هفته تربیت بدنی و ورزش ، ستاد هفته تربیت بدنی با محوریت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان شکل گرفت که با همکاری بخشهای مختلف ورزش کشور از جمله بخشهای ستادی وزارتخانه، فدراسیونهای ورزشی ، بخش رسانه ای ورزش ، نهادها و دستگاه های همکار مانند وزارت آموزش و پرورش، ورزش دانشگاهی، بخش ورزش کارگری، کارمندی و نیروهای مسلح برنامه های این هفته پیش بینی شد. در همین ستاد شعار چهل سال ورزش چهل سال افتخار با این منظر انتخاب شد که ما بتوانیم افتخارات ورزش کشور که در طول چهل سال گذشته به دست آمده را مروری کرده و شرایط مناسب جهت استمرار این افتخارآفرینی را فراهم کنیم.
وی در ادامه گفت: نکته مهم در بحث فرهنگسازی ورزش همگانی ، شروع حرکت از سنین پایه یعنی از خانواده ها، مهد کودک ها و بویژه مدارس است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. ما در حوزه فرهنگی ورزش ، یک ماموریت اصلی و تکلیف اساسی مان ترویج ورزش عمومی و همگانی است و باید بتوانیم از همه ظرفیتهای آموزشی در سنین پایه و دانش آموزی در این مسیر بهره ببریم.
ایشان با تاکید بر موضوع آموزش ادامه داد: بخش آموزش و پرورش از ارکان مهم آموزش کشور است که با ظرافت و حساسیتهای خاص آموزش ویژه سنین پایه می تواند نقش اساسی در این بخش ایفا نماید.
دکتر احمدی بر ترویج ورزش همگانی در مدارس تاکید کرد و بیان داشت: ترویج فرهنگ ورزش همگانی در سطح دانش آموزی باید به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار بگیرد. ما اگر نتوانیم ورزش را در سبک زندگی دانش آموزان نهادینه کنیم، در سنین بعد از آن این کار بسیار دشوار تر می شود.
وی در تبیین برنامه هفته تربیت بدنی ویژه دانش آموزان گفت: امسال با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حوزه ورزش دانش آموزی در هفته تربیت بدنی، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با حضور حدود 5 میلیون نفر دانش آموز قرار است که برگزار شود. همچنین طبق برنامه های اعلام شده برگزاری ورزش صبحگاهی بصورت همزمان در 55 هزار مدرسه کشور و همچنین طرح حیات پویا در 25 هزار مدرسه از دیگر برنامه های این بخش است.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری بیان داشت: مردم ما به قهرمانی توجه دارند که افتخارش توام با رعایت و ترویج ارزشها باشد. ورزش کارهایمان باید مروج ارزشهای فرهنگی باشند. بنابر این در بخش ورزش قهرمانی باید بتوانیم نقش ارزشهایی مانند منش پهلوانی را پر رنگ کرده و تمام تلاشمان را به این سمت ببریم که فرهنگ پهلوانی در ورزش قهرمانی به یک اصل مبدل بشود.
دکتر احمدی در خصوص وظایف فدراسیون های ورزشی پیرامون توسعه ورزش همگانی گفت: وظیفه اصلی فدراسیونهای ورزشی توسعه آن رشته در بین آحاد و اقشار مختلف جامعه و در حقیقت همگانی کردن آن است.
برنامه های فدراسیونهای ورزشی در این بخش باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای مردم نسبت به آن رشته ورزشی در سطح کشور باشد.
وی در این رابطه ادامه داد: هر فدراسیون و نهاد ورزشی باید یک مسئولیت اجتماعی برای خود تعریف بکند تا در آسیبها و مشکلات اجتماعی بتواند ایفای نقش کرده و در مسیر کاهش آسیبها قدم بردارد. ما هم در وزارت ورزش و جوانان و در راستای حمایت از فدراسیون ها با تاکید بر ورزش همگانی و حوزه فرهنگ، کمیته های همگانی و فرهنگی فدراسیونها را فعال کرده ایم و طبق برنامه های مشخص، فعالیتهای این بخش را دنبال می کنیم.
ایشان با نگاه به محدودیت های مالی حوزه ورزش کشور عنوان داشت: نهاد ورزش باید از حمایت عملی لازم در برنامه ها و بودجه بندیها برخوردار شود تا در این بخش بشود فضای پاسخگویی به کل جمعیت کشور را فراهم نماید. و این در حالی است که هزینه ای که در بخش ورزش قهرمانی می شود، به نسبت نتایجی که در آن حوزه کسب می شود و باعث بالا رفتن شور و نشاط اجتماعی و غرور آفرینی می شود رقم قابل توجهی نیست.
دکتر احمدی ادامه داد: البته ازسال 1396 با تخصیص بودجه 27% درصدی سهم ورزش از مالیات بر ارزش افزوده بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و اختصاص آن به ورزش همگانی و تداوم آن در سال 97 باعث شد دست ما در حمایت از این بخش بازتر شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری از صحبتهای خود بیان داشت: ما اعتقاد داریم شهرداریها می توانند کلیدی ترین نقش در توسعه ورزش همگانی در شهرهای کشور را ایفا بکنند. در این زمینه خوشبختانه تعامل خوبی بین وزارت ورزش و جوانان ، ادارت کل ما در استانها با شهرداریها به خصوص در کلان شهر ها ایجاد شده که بر اساس این تعامل تمرکز بر این است که مسئولیت اصلی توسعه ورزش همگانی در سطح شهرها با هم افزایی و حضور موثر تر از گذشته شهرداریها به ایشان واگذار شود.
بحث مبلمان شهری از دیگر موضوعاتی است که با شهرداری مطرح شده که بر اساس آن باید به سمتی برویم که طراحی مبلمان در کلان شهرها با نگاه ویژه به مردم و گسترش فعالیت بدنی بیشتر مردم در سطح شهر ها باشد.
وی در بیان فعالیت های حوزه ورزش همگانی و روستایی و عشایری گفت: پویایی ورزش کشور در گرو پویایی و تحرک هیئتهای استان و شهرستانهای ما است. ما در مسیر با حمایت از چیزی حدود 14 هزار هیئت ورزشی در سراسر کشور قدمهای خوب و موثری برداشتیم که آثار کوتاه مدت آن در بخش همگانی قابل لمس است.
معاون وزیر ادامه داد :در بخش ورزش روستایی هم علاوه بر حمایت مالی از هیئتهای شهرستانها، تجهیز خانه های ورزش روستایی در دستور کار ما قرار دارد که در سال 96 بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده حدود 2600 خانه ورزش روستایی تجهیز شد و تا پایان سال 97 نیز این رقم به 3200 خانه خواهد رسید که بخشی از این برنامه ها ویژه هفته تربیت بدنی افتتاح و بهره برداری از 170 پروژه روستایی و 40 پروژه شهری در استانهای مختلف کشور است

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فراخوان دعوت به همکاری از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ورزش روستایی عشایری

مجلس به دنبال افزایش وام ازواج است / دولت و مجلس بر اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید دارند / مسکن موقت جوانان نیازمند اعتبار دولت است

کیوان خسروی: در دوران مدیریت دکتر سلطانی فر اتفاقات ورزش کشور جدی تر پیش می رود

دکتر احمدی: بیش از 520 طرح ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره برداری خواهد رسید

فجر چهلم عرصه دفاع مقدس در برابر نظام سلطه است / دکتر سلطانی فر از وزرای پیشگام در تشکیل ستاد فجر چهلم است

تندگویان: محیط آزمایشی برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جوانان فراهم است / می خواهیم جوانان را برای مدیریت کار گروهی پرورش دهیم

فریده هادوی: زیربنای پیشرفت امروز ورزش بانوان ، تاسیس فدراسیون ورزش زنان مسلمان بود

برگزاری 215 برنامه ورزش همگانی در هفته سوم دی ماه

حکم رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی صادر شد

بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود

چهار ورزش کار پارالمپیک یادبودهای‌شان را به موزه ملی ورزش اهدا کردند

ثبت نام کارت پوشش خبری وزارت ورزش و جوانان تمدید شد

دکتر صالحی امیری در چهل و ششمین نشست مجمع عمومی کمیته ملی المپیک : با باور راسخ تر برای کارنامه درخشان تر تلاش می کنیم /در ورزش ایران منیت ها را به ما تبدیل کردیم

فریده شجاعی:تشکیل فدراسیون اسلامی ورزش زنان اقدام تاریخی بود/ از این فرصت می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بانوان را در سطح جهانی افزایش دهیم

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اتفاق ویژه و منحصر به فرد بود/ هرگز اجازه نمی دهیم حاشیه به ورزش ایران ضربه بزند

طاهریان از حمایت های وزیر ورزش و جوانان برای احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان تشکر کرد.

تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ درباره کی روش فدراسیون فوتبال تصمیم گیری می کند

دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد

١٣٣ میلیارد تومان در قالب سفر هیات دولت به ورزش استان گیلان اختصاص پیدا می کند / راه حل برون رفت از شرایط کنونی افزایش تولید داخلی و حمایت از بخش خصوصی است

پیام تسلیت داورزنی در پی شهادت پدر فرنوش شیخی عضو اسبق تیم ملی والیبال

فرامرزیان عضو ستاد برنامه ریزی تحول اداری کشور شد

وزیر ورزش وجوانان :١٠٠ زمین چمن مصنوعی فوتبال در خراسان رضوی احداث می شود

دکتر سلطانی فر : تیم ملی کاملا مورد حمایت کشور و مردم است / مرتباً با رییس فدراسیون در مورد تیم ملی در ارتباط هستیم / بازیهای تیم ملی را مانند همیشه با علاقمندی زیاد دنبال می کنم

فرامرزیان :استقلال ، آزادی و سربلندی ایران اسلامی مدیون ایثارگران است

مهندس کریمی :نگهداری از مجموعه های ورزشی مهمتر از احداث اماکن ورزشی جدید است

نماینده مردم زاوه ،تربت حیدریه و‌مه ولات:توسعه زیر ساختهای ورزشی در دولت تدبیر و امید پیشرفت بسیار خوبی داشته است

مهین فرهادی زاد: فدراسیون اسلامی ورزش زنان، میتواند انگیزه زنان مسلمان فعال در حوزه قهرمانی را بیشتر کند

وزیر ورزش وجوانان: پایان امسال ،فجر چهلم را با افتتاح ده استادیوم ورزشی جشن‌خواهیم‌گرفت

وزیر ورزش و جوانان وارد گلستان شد

دکتر سلطانی فر مجموعه ورزشی تختی تربت حیدریه را افتتاح کرد

حضور وزیر ورزش و‌جوانان در گلستان شهدای استان گلستان

الهه عرب عامری سرپرست فدراسیون اسلامی ورزش زنان شد

پس از عنایت مقام معظم رهبری و پیگیری دکتر سلطانی فر ، 29 نفر از مدال آوران بازی های آسیایی از خدمت سربازی معاف می شوند

احمدی به عنوان معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی منصوب شد

خطر نتایج عجیب جام ملت‌ها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می‌بازد؟

گزارش زنده / ایران: 2 - ویتنام: صفر / صعود ایران به مرحله حذفی با دبل سردار و خط و نشان زوج حمله برای آسیا / جهانبخش برای بازی عراق در آب نمک ماند

ماجرای دعوت پادشاه از رفتگر برای تماشای بازی تیم‌ملی در کاخ!/ تصاویر هتل سوپرلاکچری تیم ایران در دوبی/ چین و کره صعود کردند، استرالیا به جام برگشت/ دستیار مجانی و معروف کی‌روش در دوبی را بشناسید/ اعتراف عجیب گلزن اردن به تبانی با تیم فلسطین!+جدول گروه ها

البرز آماده ی میزبانی از بی سابقه ترین جام بدمینتون بین المللی فجر باحضور بزرگان جهان / حضور 32 کشور از سراسر جهان، رویدادی بی نظیر در تاریخ بیست و هشت ساله ی مسابقات بدمینتون بین المللی فجر است

دکتر سلطانی فرورزشگاه فوتبال تربت حیدریه و سالن ژیمناستیک خراسان رضوی را افتتاح می کند

دکتر سلطانی فر: پروژه عمرانی سالن سه هزار نفری کاشان بعد از ده سال توقف از سر گرفته خواهد شد

بازدید دکتر سلطانی فر ازمجموعه های ورزشی آران و بیدگل

سلطانی فر: برای ارتقا سطح سلامتی و نشاط جامعه باید فضاهای ورزشی را توسعه دهیم/ 500 پروژه ورزشی در سراسر کشور تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد

غلامعلی محمدعلیپور" رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی " منصوب شد

دکتر خادم: جایگاه بخش خصوصی در ورزش نیازمند تقویت است

معاون استاندار :سرانه ورزش در سبد خانوارهای سمنان ی تقویت شود

تعادل و توازن دو سیاست ورزش و جوانان استان سمنان خواهد بود

برنامه های تخصصی و فرهنگی جوانان در سال جدید تقویت می شوند

سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به قم وکاشان

وزیر ورزش و جوانان وارد استان قم شد

دکتر سلطانی فر: همه باید تیم ملی را برای قهرمانی درجام ملتهای اسیا حمایت کنند/ قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در وزارت ورزش و جوانان اجرایی شده است