پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی :وظیفه اصلی فدراسیونهای ورزشی توسعه آن رشته در بین اقشار مختلف جامعه و در جهت همگانی کردن آن است ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - سرپرست معاونت فرهنگی وتوسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان بر اهمیت ترویج فرهنگ ورزش عمومی و همگانی در سنین تاکید کرد .


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر سیدعبدالحمید احمدی با اشاره به فرهنگسازی با هدف توسعه ورزش همگانی در سطح جامعه گفت: جامعه سالم در ابعاد مختلف جسمی، روانی، روحی و... جامعه ایست که ورزش در سبک زندگی مردم آن نهادینه شده باشد، لذا تمام تلاش بخش ورزش باید به جهتی برود که سلامتی و ورزش همگانی و عمومی به یک باور و فرهنگ تبدیل شود و مردم در ورزش مشارکت بیشتری داشته باشند.
وی با بیان اینکه برای ارتقاء سطح سلامتی و نشاط اجتماعی باید مشارکت 50 درصدی مردم در ورزش را مورد توجه قرار دهیم اظهار داشت : دستیابی به این امر مهم کاری سنگین اما شدنی است .
معاون وزیر تاکید کرد :ضمن اینکه گسترده تر کردن عرصه حضور و مشارکت مردم در ورزش عزم جدی دولت و همچنین تاکید مقام معظم رهبری است اما لازمه تحقق آن نیازمند یک عزم جمعی و همگانی است که نقش رسانه در این بین بسیار موثر و پررنگ است.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تشکیل ستادهفته تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ ورزش همگانی و بهره گیری از ظرفیت هفته تربیت بدنی و ورزش ، ستاد هفته تربیت بدنی با محوریت معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در وزارت ورزش و جوانان شکل گرفت که با همکاری بخشهای مختلف ورزش کشور از جمله بخشهای ستادی وزارتخانه، فدراسیونهای ورزشی ، بخش رسانه ای ورزش ، نهادها و دستگاه های همکار مانند وزارت آموزش و پرورش، ورزش دانشگاهی، بخش ورزش کارگری، کارمندی و نیروهای مسلح برنامه های این هفته پیش بینی شد. در همین ستاد شعار چهل سال ورزش چهل سال افتخار با این منظر انتخاب شد که ما بتوانیم افتخارات ورزش کشور که در طول چهل سال گذشته به دست آمده را مروری کرده و شرایط مناسب جهت استمرار این افتخارآفرینی را فراهم کنیم.
وی در ادامه گفت: نکته مهم در بحث فرهنگسازی ورزش همگانی ، شروع حرکت از سنین پایه یعنی از خانواده ها، مهد کودک ها و بویژه مدارس است که باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد. ما در حوزه فرهنگی ورزش ، یک ماموریت اصلی و تکلیف اساسی مان ترویج ورزش عمومی و همگانی است و باید بتوانیم از همه ظرفیتهای آموزشی در سنین پایه و دانش آموزی در این مسیر بهره ببریم.
ایشان با تاکید بر موضوع آموزش ادامه داد: بخش آموزش و پرورش از ارکان مهم آموزش کشور است که با ظرافت و حساسیتهای خاص آموزش ویژه سنین پایه می تواند نقش اساسی در این بخش ایفا نماید.
دکتر احمدی بر ترویج ورزش همگانی در مدارس تاکید کرد و بیان داشت: ترویج فرهنگ ورزش همگانی در سطح دانش آموزی باید به عنوان یک اولویت مهم مورد توجه قرار بگیرد. ما اگر نتوانیم ورزش را در سبک زندگی دانش آموزان نهادینه کنیم، در سنین بعد از آن این کار بسیار دشوار تر می شود.
وی در تبیین برنامه هفته تربیت بدنی ویژه دانش آموزان گفت: امسال با همکاری وزارت آموزش و پرورش در حوزه ورزش دانش آموزی در هفته تربیت بدنی، المپیاد ورزشی درون مدرسه ای با حضور حدود 5 میلیون نفر دانش آموز قرار است که برگزار شود. همچنین طبق برنامه های اعلام شده برگزاری ورزش صبحگاهی بصورت همزمان در 55 هزار مدرسه کشور و همچنین طرح حیات پویا در 25 هزار مدرسه از دیگر برنامه های این بخش است.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری بیان داشت: مردم ما به قهرمانی توجه دارند که افتخارش توام با رعایت و ترویج ارزشها باشد. ورزش کارهایمان باید مروج ارزشهای فرهنگی باشند. بنابر این در بخش ورزش قهرمانی باید بتوانیم نقش ارزشهایی مانند منش پهلوانی را پر رنگ کرده و تمام تلاشمان را به این سمت ببریم که فرهنگ پهلوانی در ورزش قهرمانی به یک اصل مبدل بشود.
دکتر احمدی در خصوص وظایف فدراسیون های ورزشی پیرامون توسعه ورزش همگانی گفت: وظیفه اصلی فدراسیونهای ورزشی توسعه آن رشته در بین آحاد و اقشار مختلف جامعه و در حقیقت همگانی کردن آن است.
برنامه های فدراسیونهای ورزشی در این بخش باید به گونه ای باشد که پاسخگوی نیازهای مردم نسبت به آن رشته ورزشی در سطح کشور باشد.
وی در این رابطه ادامه داد: هر فدراسیون و نهاد ورزشی باید یک مسئولیت اجتماعی برای خود تعریف بکند تا در آسیبها و مشکلات اجتماعی بتواند ایفای نقش کرده و در مسیر کاهش آسیبها قدم بردارد. ما هم در وزارت ورزش و جوانان و در راستای حمایت از فدراسیون ها با تاکید بر ورزش همگانی و حوزه فرهنگ، کمیته های همگانی و فرهنگی فدراسیونها را فعال کرده ایم و طبق برنامه های مشخص، فعالیتهای این بخش را دنبال می کنیم.
ایشان با نگاه به محدودیت های مالی حوزه ورزش کشور عنوان داشت: نهاد ورزش باید از حمایت عملی لازم در برنامه ها و بودجه بندیها برخوردار شود تا در این بخش بشود فضای پاسخگویی به کل جمعیت کشور را فراهم نماید. و این در حالی است که هزینه ای که در بخش ورزش قهرمانی می شود، به نسبت نتایجی که در آن حوزه کسب می شود و باعث بالا رفتن شور و نشاط اجتماعی و غرور آفرینی می شود رقم قابل توجهی نیست.
دکتر احمدی ادامه داد: البته ازسال 1396 با تخصیص بودجه 27% درصدی سهم ورزش از مالیات بر ارزش افزوده بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و اختصاص آن به ورزش همگانی و تداوم آن در سال 97 باعث شد دست ما در حمایت از این بخش بازتر شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و توسعه ورزش همگانی در بخش دیگری از صحبتهای خود بیان داشت: ما اعتقاد داریم شهرداریها می توانند کلیدی ترین نقش در توسعه ورزش همگانی در شهرهای کشور را ایفا بکنند. در این زمینه خوشبختانه تعامل خوبی بین وزارت ورزش و جوانان ، ادارت کل ما در استانها با شهرداریها به خصوص در کلان شهر ها ایجاد شده که بر اساس این تعامل تمرکز بر این است که مسئولیت اصلی توسعه ورزش همگانی در سطح شهرها با هم افزایی و حضور موثر تر از گذشته شهرداریها به ایشان واگذار شود.
بحث مبلمان شهری از دیگر موضوعاتی است که با شهرداری مطرح شده که بر اساس آن باید به سمتی برویم که طراحی مبلمان در کلان شهرها با نگاه ویژه به مردم و گسترش فعالیت بدنی بیشتر مردم در سطح شهر ها باشد.
وی در بیان فعالیت های حوزه ورزش همگانی و روستایی و عشایری گفت: پویایی ورزش کشور در گرو پویایی و تحرک هیئتهای استان و شهرستانهای ما است. ما در مسیر با حمایت از چیزی حدود 14 هزار هیئت ورزشی در سراسر کشور قدمهای خوب و موثری برداشتیم که آثار کوتاه مدت آن در بخش همگانی قابل لمس است.
معاون وزیر ادامه داد :در بخش ورزش روستایی هم علاوه بر حمایت مالی از هیئتهای شهرستانها، تجهیز خانه های ورزش روستایی در دستور کار ما قرار دارد که در سال 96 بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده حدود 2600 خانه ورزش روستایی تجهیز شد و تا پایان سال 97 نیز این رقم به 3200 خانه خواهد رسید که بخشی از این برنامه ها ویژه هفته تربیت بدنی افتتاح و بهره برداری از 170 پروژه روستایی و 40 پروژه شهری در استانهای مختلف کشور است

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تمام اماکن ورزشی گلستان و مازندران در اختیار سیل زلزدگان قرار گرفت

همکاری و دوستی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بی سابقه است/المپیاد نخبگان در اینده منجر به توقف بازیکن سالاری می شود

5هزار و 200 متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان اضافه شد/ ارتقا جایگاه ورزش همگانی و قهرمانی در سال جاری

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان شد

زنان 35 درصد اعضای سمن های جوانان را تشکیل می دهند/57 درصد سمن های جوانان در حوزه اجتماعی فعالیت می کنند

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : حوزه ورزش وجوانان در حمایت از تولید ملی پیش رو هستند

سال ٩٧ سال پرتنش به لحاظ مالی بود اما با موفقیت سپری شد / حضور خانواده ها در استادیوم آزادی اتفاقی جذاب و مهم بود

پیام تبریک دکتر سلطانی فر به مناسبت آغاز سال 1398 خورشیدی

کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است

سال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ اصل را فرع و فرع را اصل کردن، اشتباه راهبردی است/ مردم را از لحاظ خدمات دولتی، در رفاه بیشتری قرار خواهیم داد/ اساس نابسامانی‌ها و مشکلات، از سوی بدخواهان و از بیرون مرزها است/ همه باید در برابر مشک

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره پرسپولیس منصوب شدند

وزیر ورزش و جوانان : سال آینده فرایند واگذاری استقلال و پرسپولیس توسط سازمان خصوصی سازی قطعی است / از هیات مدیره جدید پرسپولیس انتظار ادامه شفافیت مالی و مالیاتی ، شکل گیری ارکان و ساختار یک باشگاه ، توسعه منابع درآمدی و توجه بیشتر و بهتر به هواداران و

فعالیت وزارت ورزش و جوانان در نوروز 98 برای سلامت ایرانیان سراسر کشور

مهران تیشه گران چهار سال سکان دار هدایت فدراسیون ناشنوایان شد

درخشان:اعضای جدید هیات مدیره میتوانند منشا خدمات خیر باشند

حسین کلانی پیشکسوت پرسپولیس :انتخاب اعضای هیات مدیره پرسپولیس را مثبت ارزیابی می کنم /وزارت ورزش و جوانان قدم های مثبتی برای دو باشگاه پرطرفدار برداشت

از اعتماد وزیر ورزش و جوانانتشکر می کنم ، دو تیم استقلال و پرسپولیس باید باشگاه شوند /کمیته فنی باشگاه باید حرف اول را بزند

سردار قاسم‌قاسمی: شهرستان ورامین از پتانسیل بالای ورزشی برخورداراست/ حمایت از ورزش کاران باید ادامه یابد

ورزش کاری که به مصاف حریف رژیم صهیونیستی نمی رود ، کار برای خدا انجام داده است / ورزشکاران علوی تربیت کنید

همه مصمم هستیم تیم ملی امید ایران المپیکی شود

تاکید محمد نبی بر تلاش برای موفقیت تیم پرسپولیس

داورزنی : سال 98 ، سال آغاز فرایند واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس است / در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس محور همه تصمیمات باید هیات مدیره باشد / حال این دو تیم خوب باشد حال فوتبال ملی خوب است

هیات مدیره جدید پرسپولیس از بهترین و کارآمدترین افراد هستند / از محل پاداش لیگ قهرمانان ، پاداش بازیکنان را دادیم / تمام موارد مالی در پرسپولیس شفاف روشن است / هر بازیکنی که مد نظر برانکو بود جذب کردیم / کارت هواداری پرسپولیس را بزودی ارایه می کنیم / در د

پنج پروژه ورزشی استان بوشهر به بهره برداری رسید

وزیر ورزش و جوانان:طرح های افتتاحی حوزه ورزش کشور تا پایان امسال به 800 پروژه می رسد

انتصاب دکتر سلطانی فر به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان

دکتر احمدی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان شد

وزیر ورزش و جوانان وارد عسلویه شد

در انتخابات فدراسیون ها هیچ گزینه ای نداریم / فرایند انتخابات کاملا قانونی ، آزاد و مستقل است

اسبقیان:در راستای تحقق فرامین مقام‌معظم رهبری هیاتهای اندیشه ورز در تمامی سطوح و لایه های بسیج تشکیل می شود

با دستور رییس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس

اعضای هییت مدیره پرسپولیس معرفی شدند

رغبت بخش خصوصی برای حضور در ورزش استان بوشهر قابل توجه است

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر :12 خانه جوان در استان بوشهر راه اندازی شده است/سرانه ورزشی استان در سال 97 به یک متر و 14 صدم متر مربع افزایش پیدا کرد

جامعه ورزش هم همچون مردم فشار اقتصادی را تحمل خواهند کرد / با درک بالای قهرمانان و صبر آنها ، تعهداتمان را نسبت به اهدا پاداش ها عملی خواهیم کرد

پرسپولیس و‌استقلال قطعا واگذار می شوند/قانون بازنشستگان بدون مشکل در ورزش اجرا شد /قانون بازنشستگان به هیات های استانی تسری پیدا نمی کند / عهد بستیم با دکتر صالحی امیری دوره طلایی برای ورزش کشور رقم بزنیم

مدیرکل ورزش وجوانان فارس: بدون حضورجوانان رشد توسعه جامعه امکان پذیرنخواهد بود

فشار بیرونی و تحریم های ناعادلانه وحدت مردم را بیشتر کرده است/نقشه راه حرکت کشور با تکیه بر جوانان را مورد تاکید قرار می دهیم

کتاب مدال‌آوران بهشت در خمین رونمایی شد

دکتر سلطانی فر : ورزش کشور سال خوبی را سپری کرد / استان مرکزی دارای شاخص های ورزشی خوبی است

دکتر داورزنی معاون وزیر ورزش : خانه کاراته باید احداث شود

سالن ورزشی هزار نفره خمین افتتاح شد

پروژه ورزشی زمین چمن داودآباد اراک با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته شد

2 طرح ورزش ی با حضور وزیر ورزش و جوانان در اراک بهره برداری شد

توافق با وزارت کشور برای رصد آسیب‌های اجتماعی توسط سمن‌های جوانان

سردار سید قاسم قاسمی: فرزندان شاهد همان راهی را می روند که پدرانشان با شجاعت رفتند

دکتر سلطانی‌فر: ملایی می‌تواند علاوه بر کسب سهمیه المپیک روی سکو برود

برخی جناح های سیاسی شکست خورده در انتخابات 92 و 96 به مردم آدرس غلط می دهند/ از سرمایه عظیم فرزندان شاهد استفاده می کنیم

رضا صالحی امیری: سال 98 با شعار انسجام و وفاق درونی به سمت قله های موفقت می رویم