پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

در نشست مشترک دفتر امور بین الملل و معاونت توسعه ورزش قهرمانی با دبیر اول سفارت کوبا

رودریگز: علاقه مندیم وزیر ورزش و جوانان ایران به کوبا سفر کند / رسولی: درب مراودات ورزشی به هر شکل از سوی ایران برای کوبا باز است / رغبتی: امیدوارم کوبا به توسعه دو رشته زورخانه ای و توآی کمک کند ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - دبیر اول سفارت کوبا در ایران با مدیرکل امور بین الملل و مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به منظور بررسی راه های همکاری مشترک در حوزه ورزش دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، تانیا رودریگز دبیر اول سفارت کوبا در ایران صبح امروز اول آبان ماه با ماندانا رسولی مدیرکل امور بین الملل و علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان به منظور بررسی راه های همکاری مشترک دو کشور در حوزه ورزش دیدار کرد.
در این دیدار، ماندانا رسولی مدیرکل دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان ضمن خوش آمدگویی به میهمان کوبایی و بیان سابقه همکاری های دو کشور در حوزه ورزش ، از کشور کوبا به عنوان کشوری با ظرفیت و توانمندی های بالای ورزشی یاد کرد و گفت: روابط دو کشور در کلیه ابعاد به رغم فاصله زیاد جغرافیایی، همواره از سطح خوب و مثبتی برخوردار بوده است.
رسولی گفت: امیدواریم پیش نویس تفاهم نامه ای که مفاد آن سال گذشته تهیه شده، در جلسه کمیسیون مشترک ایران و کوبا که نمایندگان ورزش دو کشور در آن حضور خواهند داشت به امضا برسد. از طرف ایران هیچ مشکلی برای امضای این سند وجود ندارد و به محض اعلام طرف کوبایی، آماده امضا هستیم.
رسولی با بیان این که عقد تفاهم نامه مشترک می تواند از هزینه های ورزش برای دو کشور بکاهد، افزود: درب مراودات به هر شکل از سوی ایران برای کوبا باز است و از آن استقبال می کنیم.
وی افزود: در بندهای تفاهم نامه، رشته های کشتی، وزنه برداری، تکواندو، جودو، والیبال، بسکتبال، بوکس و بیسبال و همچنین خدمات متقابل پزشکی ورزشی و ضد دوپینگ که ایران هم بسیار در این حوزه فعال است گنجانده شده بود که اگر برنامه اجرایی این تفاهم نامه نیز متعاقبا به امضا برسد می تواند به کارها سرعت زیادی دهد. همچنین ارتباط فدراسیو ن های دو کشور به رغم استقلال ذاتی که دارند نیز در این قالب تعریف شده است.
تانیا رودریگز دبیر اول سفارت کوبا در ایران نیز در این دیدار گفت: علاقه مندیم که وزیر ورزش و جوانان ایران به کوبا سفر کند و همچنین اگر هیاتی از ورزش و جوانان ایران به کوبا سفر کنند با آغوش باز از آن ها استقبال خواهیم کرد.
او با بیان این که رویدادهای ورزشی مهمی سالیانه در کوبا برگزار می شود افزود: بسیاری از کشورهای منطقه در این رویدادها حضور دارند و کوبا علاقه مند است که ایران هم در آن ها حضور داشته باشد.
رودریگز افزود: کوبا قطبی قوی در ورزش آمریکای لاتین محسوب می شود و قهرمانان المپیک و جهانی زیادی دارد و نسبت به جمعیت کم، وضعیت خوبی در ورزش دنیا دارد.
وی با بیان این که کوبا 60 سال است که مورد تحریم های آمریکا قرار دارد گفت: یکی از هدف های انقلاب کوبا و فیدل کاسترو ورزش بوده است و امیدواریم ایران در این رویداد ورزشی که هر ساله در کوبا برگزار می شود برای کمک به این هدف شرکت کند.
نماینده سفارت کوبا ادامه داد: همچنین پیشنهادهایی برای ایران در زمینه خدمات ورزشی داریم و می توانیم برای حضور تکنسین ها و مربیان بین المللی در ایران و نیز شرکت مربیان ایران ی در دوره های بین المللی مربی گری در کوبا توافقات خوبی داشته باشیم. ضمنا کوبا در زمینه پزشکی ورزشی متخصصین باتجربه ای دارد که هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی می توانند کمک های خوبی به ورزش کاران ارائه دهند و همچنین از آزمایشگاه های استاندارد جهانی ضد دوپینگ برخوردار است.
تانیا رودریگز افزود: علاقه مند هستیم از ایران در ورزش هایی که قطب جهانی است، یاد بگیریم. امیدواریم همکاری تنگاتنگی در ورزش کشتی با ایران داشته باشیم و درب های جدیدی از همکاری های مشترک ورزشی با ایران گشوده شود.
در این نشست علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و نظارت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: در دهه 90 میلادی ما سابقه همکاری با کوبا را داشتیم و الان نیز آماده همکاری مشترک با این کشور هستیم و متقاضی حضور تیم بوکس کوبا در ایران برای برگزاری اردوی مشترک هستیم.
رغبتی افزود: همچنین در رشته تکواندو که یک آکادمی بین المللی مورد تایید نهادهای بین المللی داریم و در رشته های ووشو و کاراته که جزو قدرتهای دنیا هستیم نیز می توانیم به کوبا کمک کنیم.
وی با بیان این که ایران دو رشته ورزشی زورخانه ای و سبک توآی را به عنوان ورزش ملی ثبت کرده است، گفت: نیاز داریم که برای نهایی شدن ثبت این دو رشته، 45 کشور آن را توسط کمیته ملی المپیک خود تایید کنند که تا کنون 40 کشور این کار را انجام داده اند و امیدواریم کوبا نیز با تایید آن ها به توسعه این دو رشته در جهان کمک کند که در آن صورت ایران آمادگی دارد تا بستههای اطلاعاتی لازم را به طرف کوبایی جهت راه اندازی و معرفی این رشته ها مهیا و آموزش های لازم را به علاقه مندان ارائه کند.
در این نشست، کارشناس همکاری های دوجانبه میز آمریکا در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونین دفتر امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان نیز حضور داشتند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر عمان/ صعود به یک چهارم نهایی

بادامکی :عمان از تیم ملی ایران می‌ترسد/ نباید با دامن زدن به حواشی دشمن شاد شویم

برگزاری مسابقات قرآن کریم در راستای معنویت افزایی و ارتقای سطح اخلاقی ورزش‌

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی : ورزش فرهنگی یکی از بزرگترین دستاوردهای چهل سالگی نظام است

مردم گیلان روحیه مشارکت خوبی دارند / دفاتر مشاوره ازدواج بنیان های خانواده را تحکیم می کنند

علی اکبری : ورزش نقش ارزنده‌ای در پیشرفت و سلامتی جامعه دارد/ در 4دهه گذشته به دستاوردهای خوبی در حوزه ورزش دست یافتیم/ تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند مقتدرانه عمان را از پیش‌رو بردارد

انتصاب مشاور فرهنگی و ورزش همگانی در معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان

تندگویان: دولت تدبیر و امید در پرداخت وام ازدواج عملکرد بی نظیری دارد

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : افزون بر 45 پروژه ورزشی در ایام دهه فجر در فارس به بهره برداری می رسد

محدث: هزینه های سنگین جوانان را از ازدواج فراری داده است/ پدیده هم باشی به مثابه یک آسیب اجتماعی نیاز به توجه دارد

روزبه ارغوان: همه ایران در زمان بازی های ملی همدل است

آغاز احداث خانه جوان در تربت جام

آغاز احداث 2 خوابگاه ورزشی در مشهد

دین محمدی:تیم ملی متعلق به شخص خاصی نیست/هدف تیم‌ملی قهرمانی در اسیاست

تجهیر 85 خانه ورزش روستایی در استان

سیستم یکپارچه دولت همراه در اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر راه اندازی شد

علایی مقدم:5 پروژه ورزشی در ایام ا...دهه مبارک فجر در استان قزوین به بهره برداری می رسد

برگزاری بیش از 500 برنامه ورزشی در کرمان

زهرا اینچه درگاهی: فدراسیون ورزش زنان مسلمان نقش کلیدی در انگیزه بانوان ورزش کار دارد

نباید حریفان را دست کم بگیریم اما ایران پتانسیل قهرمانی دارد/ امیدوارم دل مردم شاد شود

علی‌اصغر مدیرروستا: بازی با عراق بیشتر احساسی بود/ می‌توانیم به فینال برویم

افزایش سرانه ورزشی کرمان از 15 درصد به 73 درصد

آقاخانی: 40 همایش پیاده روی در لحظه ورود امام به میهن برگزار خواهد شد

رامین طباطبایی :توسعه وورزش قهرمانی یکی از اهداف مهم فدراسیون بسکتبال است/ در جذب اسپانسر موفق عمل کردیم

نتایج هفته چهارم مسابقات هندبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور

صالحی امیری:کی روش حق دخالت در امور داخلی کشور را ندارد/سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قراداد فقط به هدایت فنی تیم ملی بپردازد

داورزنی : انتظار بهترین نتیجه ممکن را داریم

فراخوان دعوت به همکاری از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ورزش روستایی عشایری

مجلس به دنبال افزایش وام ازواج است / دولت و مجلس بر اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید دارند / مسکن موقت جوانان نیازمند اعتبار دولت است

کیوان خسروی: در دوران مدیریت دکتر سلطانی فر اتفاقات ورزش کشور جدی تر پیش می رود

دکتر احمدی: بیش از 520 طرح ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره برداری خواهد رسید

فجر چهلم عرصه دفاع مقدس در برابر نظام سلطه است / دکتر سلطانی فر از وزرای پیشگام در تشکیل ستاد فجر چهلم است

تندگویان: محیط آزمایشی برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جوانان فراهم است / می خواهیم جوانان را برای مدیریت کار گروهی پرورش دهیم

فریده هادوی: زیربنای پیشرفت امروز ورزش بانوان ، تاسیس فدراسیون ورزش زنان مسلمان بود

برگزاری 215 برنامه ورزش همگانی در هفته سوم دی ماه

حکم رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی صادر شد

بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود

چهار ورزش کار پارالمپیک یادبودهای‌شان را به موزه ملی ورزش اهدا کردند

ثبت نام کارت پوشش خبری وزارت ورزش و جوانان تمدید شد

دکتر صالحی امیری در چهل و ششمین نشست مجمع عمومی کمیته ملی المپیک : با باور راسخ تر برای کارنامه درخشان تر تلاش می کنیم /در ورزش ایران منیت ها را به ما تبدیل کردیم

فریده شجاعی:تشکیل فدراسیون اسلامی ورزش زنان اقدام تاریخی بود/ از این فرصت می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بانوان را در سطح جهانی افزایش دهیم

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اتفاق ویژه و منحصر به فرد بود/ هرگز اجازه نمی دهیم حاشیه به ورزش ایران ضربه بزند

طاهریان از حمایت های وزیر ورزش و جوانان برای احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان تشکر کرد.

تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ درباره کی روش فدراسیون فوتبال تصمیم گیری می کند

دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد

١٣٣ میلیارد تومان در قالب سفر هیات دولت به ورزش استان گیلان اختصاص پیدا می کند / راه حل برون رفت از شرایط کنونی افزایش تولید داخلی و حمایت از بخش خصوصی است

پیام تسلیت داورزنی در پی شهادت پدر فرنوش شیخی عضو اسبق تیم ملی والیبال

فرامرزیان عضو ستاد برنامه ریزی تحول اداری کشور شد

وزیر ورزش وجوانان :١٠٠ زمین چمن مصنوعی فوتبال در خراسان رضوی احداث می شود

دکتر سلطانی فر : تیم ملی کاملا مورد حمایت کشور و مردم است / مرتباً با رییس فدراسیون در مورد تیم ملی در ارتباط هستیم / بازیهای تیم ملی را مانند همیشه با علاقمندی زیاد دنبال می کنم