پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد:

مجهزترین کلینیک پزشکی ـ ورزشی ایران در ورزشگاه آزادی افتتاح می شود ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی با اعلام این خبر که مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی با هزینه ای معادل 50 میلیارد تومان در مجموعه ورزشی آزادی افتتاح می شود تصریح کرد: با همکاری شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کلنگ زنی این کلینیک ظرف مدت یک ماه آینده توسط وزیر ورزش و جوانان آغاز می شود.

به‌ گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر غلامرضا نوروزی همچنین از راه‌اندازی مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی در ضلع شرقی آزادی خبر داد و گفت‌: با مساعدت وزیر ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور زمینی در ضلع شرقی ورزشگاه آزادی روبروی آکادمی ووشو برای تاسیس کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی اختصاص پیدا کرده است که در حال‌ حاضر کارهای اداری آن انجام شده است و در حال واگذاری به فدراسیون است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم این کلینیک را که هزینه ای بالغ بر بالای 50 میلیارد تومان بودجه برای تاسیس آن است و وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در این زمینه حمایت های لازم را انجام خواهند داد ظرف دو سال به پایان برسانیم تا بتوانیم مجهزترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی را در ایران داشته باشیم. پیش‌بینی ما بر این است که این کلینیک مجهز به کلینیک ارتوپد، ستون فقرات، آب درمانی ، توانبخشی وبدنسازی مجهز خواهد شد و بنا داریم در این کلینیک مرکز آموزش و تحقیقات نیز داشته باشیم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در نشست خبری که امروز در محل فدراسیون پزشکی ـ ورزشی گفت: با توجه به هزینه های بسیار بالای تست های خونی دوپینگ به زودی برای انجام این تست ها طی عقد قرار دادی با یکی از کشورهای همسایه آزمایش ها را به آن کشور می سپاریم
او با افزود: با توجه به این که انجام تست خونی از ورزشکاران در ایران امکان پذیر نیست و هزینه بالایی دارد در حال‌ حاضر تنها برای انجام تست دوپینگ تست ادرار گرفته می‌شود و ما سعی داریم برای انجام تست خون نیز به زودی قراردادی را با باشگاه قطر منعقد کنیم تا علاوه بر گرفتن نمونه ادرار، نمونه خون نیز قبل از اعزام به مسابقات مهم گرفته شود. باید این را بگویم تست خون در حال‌ حاضر از طریق فیفا در رقابت‌های بین‌المللی گرفته می‌شود. البته با توجه به این که قوانین وادا بر این مبنا است تا ما در پایان سال میلادی وضعیت ورزشکاران را از نظر دوپینگ اعلام کنیم معمولا در سایت خود بعد از پایان سال میلادی اسامی افراد را بر اساس مواد مصرفی و میزان محرومیت اعلام می‌کنیم. همان طور که در سال 2017 این کار را انجام دادیم و در پایان سال 2018 نیز لیست کسانی که مرتکب دوپینگ شده‌اند از طریق سایت فدراسیون پزشکی ـ ورزشی بعد از انجام مراحل قانونی اعلام خواهد شد .
وی ادامه‌ داد: از زمانی که در راس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی قرار گرفتم، یکی از اولویت‌های اصلی متمرکز شدن بر روی استان‌ها بود تا بتوانیم حق استان‌ها و شهرستان‌ها را به موقع ادا کنیم تا بتوانیم استان‌های توانمندی داشته باشیم به طوری که در سیستان‌وبلوچستان که یکی از دور افتاده ترین استان ها است مرکز پزشکی ـ ورزشی را راه‌اندازی کرده‌ایم. تلاش بر این است که چنین استان‌هایی را توانمند کنیم و از نظر تجهیزات نیز در حد توان به آنها کمک کنیم.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت بهزاد کتیرایی، خاطر نشان کرد: به دلیل بیماری صعب العلاجی که دارد متاسفانه وضعیت خوبی ندارد و قرار است امروز از بیمارستان ترخیص شود و در منزل دوره درمان خود را سپری کند. ما آرزوی شفای عاجل برای او داریم و امیدواریم که روند درمان او به خوبی انجام شود.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی درباره وضعیت محمد پارسا، یکی از بازیکنان فوتبال که دچار قطع نخاع شده است، گفت‌: پارسا متاسفانه از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب‌دیدگی شدیدی شده و نمونه این گونه افراد که در آسیب‌دیدگیهای ورزشی دچار قطع نخاع می‌شوند زیاد است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم سهم خدمات درمانی و غرامت این گونه افراد را که 12 میلیون تومان بود به 40 میلیون تومان افزایش دهیم، زیرا با این میزان مبلغ انجام خدمات درمانی به سختی انجام می‌شود. همچنین طی صحبتی که با سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان داشتم قرار بر این است برای این گونه افراد که در صحنه‌های ورزشی دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند هر ماه حقوقی پرداخت شود که پاسخگوی حداقل های آنها باشد.
نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات ارزی تاثیری در خرید تجهیزات و خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ـ ورزشی داشته است یا خیر، افزود: اگر مدیریت هزینه و صرفه جویی در هر قسمت به خوبی صورت بگیرد بدون شک نوسانات ارزی تاثیر کمتری می‌تواند داشته باشد. ما در سه سال گذشته سعی کرده‌ایم تعرفه خود را که مبلغ 15 هزار تومان است ثابت نگه داریم و کار خدمات ورزشکاران را پیش ببریم. همچنین با صرفه جویی که انجام دادیم سعی می‌کنیم کلینیک پزشکی ـ ورزشی را نیز راه‌اندازی کنیم. بنابراین نوسانات ارزی تاثیری در برنامه ما نداشته است. البته باید بگویم در بخش آنتی دوپینگ بی تاثیر نبوده است به دلیل این که هر سال برای عضویت وادا برای انجام آنتی دوپینگ مبلغ 50 هزار یورو هزینه دارد، قطعا نوسانات ارزی در این زمینه تاثیر زیادی خواهد داشت. ما امسال سعی کرده‌ایم تعرفه خود را اگر در گذشته 6.5 میلیون تومان بود به 8.5 میلیون افزایش دهیم.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا ارز ثانویه به فدراسیون پزشکی ـ ورزشی تعلق می‌گیرد یا خیر؟ خاطر نشان کرد: فدراسیون پزشکی ـ ورزشی از ارز ثانویه برخوردار است. تلاش ما بر این بود تا ارز اولیه دریافت کنیم اما متاسفانه این کار عملیاتی نشد. به‌ هر حال به ارز ثانویه قانع هستیم.
نوروزی در خصوص غربالگری ویتامین D و این که وضعیت زنان ورزشکار از نظر ویتامین D در شرایط کنونی چگونه است، اظهار کرد: با توجه به این که امروز کمبود ویتامین D در سطح جامعه به ویژه‌ در بین زنان زیاد شده است و اکثر بانوان ما دچار پوکی استخوان هستند سعی کردیم با غربالگری که از نظر ویتامین D در بین زنان ورزشکار قبل از بازی‌های آسیایی انجام دادیم آنها را از نظر ویتامین D غنی سازیم و مشکلات را مرتفع کنیم. البته این غربالگری در سطح آقایان نیز انجام خواهد شد تا بتوانیم از نظر کمبود ویتامین D پیشگیری لازم را به عمل آوریم. ضمن این که من معتقدم ورزش خود مهم‌ترین عامل برای تراکم استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان است.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، همچنین درباره آمار دوپینگ در بین رشته های مختلف در سال میلادی، اظهار کرد: تعداد تست‌هایی که در سال 2018 میلادی تا به امروز گرفته‌ایم نزدیک به 900 نفر بوده است. که از این تعداد 31 مورد مثبت در رشته‌های مختلف بوده است. در فوتبال دو نمونه مثبت و در رشته‌های والیبال، بسکتبال، تکواندو، کشتی، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی ، قایقرانی ، جودو و همچنین پارالمپیک نمونه های مثبت داشتیم. البته امکان دارد فدراسیون بین‌المللی نیز تست هایی را به ویژه‌ در دوچرخه‌سواری گرفته باشند که نمونه های آنها مثبت اعلام شده باشد اما جزو نمونه های ما نیست. ما در پایان سال 2018 آمار نهایی را از طریق سایت خود اطلاع رسانی خواهیم کرد.
دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همچنین در پاسخ به این پرسش که امسال چه تعداد تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال در جریان رقابت‌های لیگ برتر گرفته شده است؟ تصریح کرد: به دلیل این که مشکل تهیه کیت برای گرفتن تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال داشتیم بیشتر از سه تا چهار مسابقه نتوانستیم تست بگیریم. هر تستی در حدود بالای سه میلیون تومان بابت کیت و آزمایشگاه و نیروی انسانی برای کشور هزینه دارد. به دلیل مشکلات ارزی که به وجود آمده بود امکان خرید کیت وجود نداشت. خوشبختانه هفته‌ گذشته کیت‌ها به دست ما رسید و در رقابت‌های آینده فوتبال در تمام رده‌های سنی زنان و مردان، رقابت‌های لیگ برتر، لیگ دسته دو، فوتسال و فوتبال ساحلی تست دوپینگ گرفته خواهد شد.
وی ادامه‌ داد: در جریان بازی‌های آسیایی جاکارتا بیش از 80 مورد تست خون و ادرار از ورزشکاران گرفته شد که خوشبختانه همه تست‌ها منفی بود و این نشان از سالم بودن کاروان ایران در بازی‌های آسیایی داشت. امیدوارم که این روند در مسابقات آینده نیز تداوم داشته باشد.
نوروزی از برگزاری چهاردهمین کنگره بین‌المللی پزشکی ـ ورزشی در بهمن ماه در تهران خبر داد و گفت‌: این کنگره هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که امسال بنا داریم این کنگره را با رویکرد عملی و کاربردی برگزار کنیم و دیگر نگاه تئوری به آن نداشته باشیم. در این کنگره به جای پرداختن به سخنرانی و ارائه مقالات کارگاه‌های تخصصی در رشته‌های والیبال، کشتی، وزنه‌برداری ، رزمی ، نجات غریق و ... خواهیم داشت. سعی‌مان بر این است تا این کنگره را به سمت تخصصی و کاربردی پیش ببریم و کنگره خوبی را در تمامی رشته‌های ورزشی داشته باشیم.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسبقیان: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی با رویکرد فرهنگی در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان است

دکتر سلطانی فرواقعا از ورزش حمایت می کند/برای قهرمانی باید برای ورزش کاران سرمایه گذاری کرد

علی مرادی: با 70 درصد توانمندی به مسابقات جهانی رفتیم/ به جوانان اعتماد کردیم و دنیا عملکرد آنها را تحسین کرد

مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:رکورد خانه های ورزش روستایی کشور دراستان شکسته می شود

علی داوودی: ارتقاء رکورد جوانان جهان در مسابقات قهرمانی جهان از کسب 3 مدال ارزشمندتر بود

سفر استانی وزیر ورزش وجوانان به استان خوزستان

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت قهرمانی پرورش اندام ایران در جهان

فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

تبریک وزارت ورزش و جوانان در پی قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین قاره ای

وزارت ورزش و جوانان نایب قهرمانی تیم ملی کارته در مسابقات جهانی را تبریک گفت

تیم‌ملی وزنه برداری وارد تهران شد

نشست ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی برگزار شد

گل محمدی: خانه جوان در شهرستان قدس احداث می شود

دکتر سلطانی فر:سیاست ما حضور تاثیر گذار در عرصه های بین المللی است

محمد مهدی تندگویان: دستاوردهای بسیار بزرگی در اجلاس جوانان اسلام داشتیم

ایران قهرمان جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی شد

مرادی به عنوان پدیده فوتبال ساحلی جهان معرفی شد

بهزادپور برترین دروازه بان جام بین قاره ای 2018 شد

درخشان: ارزش نایب قهرمانی پرسپولیس کمتر از قهرمانی نیست

فریبا محمدیان: مشارکت حضور بانوان برای تماشای بازی پرسپولیس و کاشیما لذت‌بخش بود

نماینده ایران در عضویت فدراسیون کاراته کشورهای حوزه دریای سیاه و خزر

امادگی برگزاری بازی دوستانه با تیم ملی ژاپن را داریم / سه میلیون متقاضی خرید بازی پرسپولیس و کاشیما بودند

مردم ایران با فوتبال نفس می کشند / برای حضور بانوان در استادیوم های فوتبال از مسعود (سلطانی فر تشکر می کنم

پرسپولیس نایب قهرمان آسیا شد

آغاز بهره برداری از سامانه الکترونیکی برگزاری رویداد

وزیر ورزش و جوانان به رییس فیفا خوش آمد گفت

رییس فیفا وارد ایران شد

حضور پرشور بانوان سرخ‌پوش در استادیوم آزادی

ترکیب پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد/برانکو: همه بازیکنان با 200 درصد توان خود تلاش می‌کنند

جایگاه روسای فیفا و ای اف سی در آزادی بازرسی شد

شیخ سلمان: دکتر سلطانی فر را برادر خود می دانم / حمایت هزار درصدی ما را در کنار خود ببنید / ایران از لحاظ تاریخی و فرهنگی بسیار غنی است و هر بار به ایران می ایم خوشحال می شوم / از نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ایران یکی از کشورهای برتر فوتبال آسیاست

کارگاه آموزشی روند اخذ شناسه ملی برای سمن ها در اردبیل

سفر معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان به چهارمحال و بختیاری

شما تا همین جا هم رسیده اید از نظر مردم قهرمان آسیا هستید پرسپولیس با وجود دو فصل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات ، راه دشواری را پیمود تا به

دکتر سلطانی فر : ارتباط ما با کنفدراسیون آسیا و شیخ سلمان برادرانه است / نبض فوتبال آسیا در ایران می تپد ، از شما انتظار دارم مسایل سیاسی را از ورزش جدا کنید و حق تیم های ایران ی که میزبان تیم های عربستانی باشند

‎لوزانو:تغییراتی که در استادیوم آزادی اتفاق افتاده فراتر از انتظار بوده است

بازدید مسوولان وزارت ورزش و جوانان از استادیوم آزادی

مهدی تاج: تمام تعهدات به AFC را در خصوص ورزشگاه آزادی انجام دادیم / هیچ نگرانی برای بازی فردا نداریم / شیخ سلمان امروز کلنگ ساختمان فدراسیون فوتبال را بر زمین می زند

دکتر مسعود سلطانی فر : آقای جهانگیری تماشاگر ویژه فینال لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود / در کاری جهادگونه توانستیم تایید مقامات برگزاری را برای فینال بدست بیاوریم / امیدوارم فردا اینجا جشن قهرمانی را برگزار کنیم

حمید بنی تمیم سرپرست فدراسیون کشتی شد

اولویت برنامه ها ، آمادگی برای حضور پرقدرت در بازی های المپیک 2020 است/ با مساعدت وزارت ورزش و جوانان مشکلی در کشتی وجود ندارد

کرمانی مقدم: هیچ چیز تمام نشده، پرسپولیس باهوش بازی کند پیروز می شود

فرصت های اشتغال فارغ التحصیلان تربیت بدنی و علوم ورزشی بررسی شد

جمشید شاه محمدی: در آزادی همه چیز فرق می کند/ کاشیما را 3 هیچ می بریم

فراخوان کمیته ملی المپیک در خصوص تاریخ شفاهی ورزش ایران

حضور و سخنرانی داورزنی در مراسم سالگرد منصور پورحیدری

حضور مدیرکل و جمعی از کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد در راهپیمایی 13 آبان

حضور پرشور جامعه ورزش اردبیل در راهپیمایی 13 آبان ماه

فریاد استکبار ستیزی جوانان و ورزش کاران در یوم الله سیزده آبان