پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد:

مجهزترین کلینیک پزشکی ـ ورزشی ایران در ورزشگاه آزادی افتتاح می شود ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی با اعلام این خبر که مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی با هزینه ای معادل 50 میلیارد تومان در مجموعه ورزشی آزادی افتتاح می شود تصریح کرد: با همکاری شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کلنگ زنی این کلینیک ظرف مدت یک ماه آینده توسط وزیر ورزش و جوانان آغاز می شود.

به‌ گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر غلامرضا نوروزی همچنین از راه‌اندازی مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی در ضلع شرقی آزادی خبر داد و گفت‌: با مساعدت وزیر ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور زمینی در ضلع شرقی ورزشگاه آزادی روبروی آکادمی ووشو برای تاسیس کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی اختصاص پیدا کرده است که در حال‌ حاضر کارهای اداری آن انجام شده است و در حال واگذاری به فدراسیون است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم این کلینیک را که هزینه ای بالغ بر بالای 50 میلیارد تومان بودجه برای تاسیس آن است و وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در این زمینه حمایت های لازم را انجام خواهند داد ظرف دو سال به پایان برسانیم تا بتوانیم مجهزترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی را در ایران داشته باشیم. پیش‌بینی ما بر این است که این کلینیک مجهز به کلینیک ارتوپد، ستون فقرات، آب درمانی ، توانبخشی وبدنسازی مجهز خواهد شد و بنا داریم در این کلینیک مرکز آموزش و تحقیقات نیز داشته باشیم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در نشست خبری که امروز در محل فدراسیون پزشکی ـ ورزشی گفت: با توجه به هزینه های بسیار بالای تست های خونی دوپینگ به زودی برای انجام این تست ها طی عقد قرار دادی با یکی از کشورهای همسایه آزمایش ها را به آن کشور می سپاریم
او با افزود: با توجه به این که انجام تست خونی از ورزشکاران در ایران امکان پذیر نیست و هزینه بالایی دارد در حال‌ حاضر تنها برای انجام تست دوپینگ تست ادرار گرفته می‌شود و ما سعی داریم برای انجام تست خون نیز به زودی قراردادی را با باشگاه قطر منعقد کنیم تا علاوه بر گرفتن نمونه ادرار، نمونه خون نیز قبل از اعزام به مسابقات مهم گرفته شود. باید این را بگویم تست خون در حال‌ حاضر از طریق فیفا در رقابت‌های بین‌المللی گرفته می‌شود. البته با توجه به این که قوانین وادا بر این مبنا است تا ما در پایان سال میلادی وضعیت ورزشکاران را از نظر دوپینگ اعلام کنیم معمولا در سایت خود بعد از پایان سال میلادی اسامی افراد را بر اساس مواد مصرفی و میزان محرومیت اعلام می‌کنیم. همان طور که در سال 2017 این کار را انجام دادیم و در پایان سال 2018 نیز لیست کسانی که مرتکب دوپینگ شده‌اند از طریق سایت فدراسیون پزشکی ـ ورزشی بعد از انجام مراحل قانونی اعلام خواهد شد .
وی ادامه‌ داد: از زمانی که در راس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی قرار گرفتم، یکی از اولویت‌های اصلی متمرکز شدن بر روی استان‌ها بود تا بتوانیم حق استان‌ها و شهرستان‌ها را به موقع ادا کنیم تا بتوانیم استان‌های توانمندی داشته باشیم به طوری که در سیستان‌وبلوچستان که یکی از دور افتاده ترین استان ها است مرکز پزشکی ـ ورزشی را راه‌اندازی کرده‌ایم. تلاش بر این است که چنین استان‌هایی را توانمند کنیم و از نظر تجهیزات نیز در حد توان به آنها کمک کنیم.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت بهزاد کتیرایی، خاطر نشان کرد: به دلیل بیماری صعب العلاجی که دارد متاسفانه وضعیت خوبی ندارد و قرار است امروز از بیمارستان ترخیص شود و در منزل دوره درمان خود را سپری کند. ما آرزوی شفای عاجل برای او داریم و امیدواریم که روند درمان او به خوبی انجام شود.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی درباره وضعیت محمد پارسا، یکی از بازیکنان فوتبال که دچار قطع نخاع شده است، گفت‌: پارسا متاسفانه از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب‌دیدگی شدیدی شده و نمونه این گونه افراد که در آسیب‌دیدگیهای ورزشی دچار قطع نخاع می‌شوند زیاد است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم سهم خدمات درمانی و غرامت این گونه افراد را که 12 میلیون تومان بود به 40 میلیون تومان افزایش دهیم، زیرا با این میزان مبلغ انجام خدمات درمانی به سختی انجام می‌شود. همچنین طی صحبتی که با سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان داشتم قرار بر این است برای این گونه افراد که در صحنه‌های ورزشی دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند هر ماه حقوقی پرداخت شود که پاسخگوی حداقل های آنها باشد.
نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات ارزی تاثیری در خرید تجهیزات و خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ـ ورزشی داشته است یا خیر، افزود: اگر مدیریت هزینه و صرفه جویی در هر قسمت به خوبی صورت بگیرد بدون شک نوسانات ارزی تاثیر کمتری می‌تواند داشته باشد. ما در سه سال گذشته سعی کرده‌ایم تعرفه خود را که مبلغ 15 هزار تومان است ثابت نگه داریم و کار خدمات ورزشکاران را پیش ببریم. همچنین با صرفه جویی که انجام دادیم سعی می‌کنیم کلینیک پزشکی ـ ورزشی را نیز راه‌اندازی کنیم. بنابراین نوسانات ارزی تاثیری در برنامه ما نداشته است. البته باید بگویم در بخش آنتی دوپینگ بی تاثیر نبوده است به دلیل این که هر سال برای عضویت وادا برای انجام آنتی دوپینگ مبلغ 50 هزار یورو هزینه دارد، قطعا نوسانات ارزی در این زمینه تاثیر زیادی خواهد داشت. ما امسال سعی کرده‌ایم تعرفه خود را اگر در گذشته 6.5 میلیون تومان بود به 8.5 میلیون افزایش دهیم.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا ارز ثانویه به فدراسیون پزشکی ـ ورزشی تعلق می‌گیرد یا خیر؟ خاطر نشان کرد: فدراسیون پزشکی ـ ورزشی از ارز ثانویه برخوردار است. تلاش ما بر این بود تا ارز اولیه دریافت کنیم اما متاسفانه این کار عملیاتی نشد. به‌ هر حال به ارز ثانویه قانع هستیم.
نوروزی در خصوص غربالگری ویتامین D و این که وضعیت زنان ورزشکار از نظر ویتامین D در شرایط کنونی چگونه است، اظهار کرد: با توجه به این که امروز کمبود ویتامین D در سطح جامعه به ویژه‌ در بین زنان زیاد شده است و اکثر بانوان ما دچار پوکی استخوان هستند سعی کردیم با غربالگری که از نظر ویتامین D در بین زنان ورزشکار قبل از بازی‌های آسیایی انجام دادیم آنها را از نظر ویتامین D غنی سازیم و مشکلات را مرتفع کنیم. البته این غربالگری در سطح آقایان نیز انجام خواهد شد تا بتوانیم از نظر کمبود ویتامین D پیشگیری لازم را به عمل آوریم. ضمن این که من معتقدم ورزش خود مهم‌ترین عامل برای تراکم استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان است.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، همچنین درباره آمار دوپینگ در بین رشته های مختلف در سال میلادی، اظهار کرد: تعداد تست‌هایی که در سال 2018 میلادی تا به امروز گرفته‌ایم نزدیک به 900 نفر بوده است. که از این تعداد 31 مورد مثبت در رشته‌های مختلف بوده است. در فوتبال دو نمونه مثبت و در رشته‌های والیبال، بسکتبال، تکواندو، کشتی، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی ، قایقرانی ، جودو و همچنین پارالمپیک نمونه های مثبت داشتیم. البته امکان دارد فدراسیون بین‌المللی نیز تست هایی را به ویژه‌ در دوچرخه‌سواری گرفته باشند که نمونه های آنها مثبت اعلام شده باشد اما جزو نمونه های ما نیست. ما در پایان سال 2018 آمار نهایی را از طریق سایت خود اطلاع رسانی خواهیم کرد.
دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همچنین در پاسخ به این پرسش که امسال چه تعداد تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال در جریان رقابت‌های لیگ برتر گرفته شده است؟ تصریح کرد: به دلیل این که مشکل تهیه کیت برای گرفتن تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال داشتیم بیشتر از سه تا چهار مسابقه نتوانستیم تست بگیریم. هر تستی در حدود بالای سه میلیون تومان بابت کیت و آزمایشگاه و نیروی انسانی برای کشور هزینه دارد. به دلیل مشکلات ارزی که به وجود آمده بود امکان خرید کیت وجود نداشت. خوشبختانه هفته‌ گذشته کیت‌ها به دست ما رسید و در رقابت‌های آینده فوتبال در تمام رده‌های سنی زنان و مردان، رقابت‌های لیگ برتر، لیگ دسته دو، فوتسال و فوتبال ساحلی تست دوپینگ گرفته خواهد شد.
وی ادامه‌ داد: در جریان بازی‌های آسیایی جاکارتا بیش از 80 مورد تست خون و ادرار از ورزشکاران گرفته شد که خوشبختانه همه تست‌ها منفی بود و این نشان از سالم بودن کاروان ایران در بازی‌های آسیایی داشت. امیدوارم که این روند در مسابقات آینده نیز تداوم داشته باشد.
نوروزی از برگزاری چهاردهمین کنگره بین‌المللی پزشکی ـ ورزشی در بهمن ماه در تهران خبر داد و گفت‌: این کنگره هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که امسال بنا داریم این کنگره را با رویکرد عملی و کاربردی برگزار کنیم و دیگر نگاه تئوری به آن نداشته باشیم. در این کنگره به جای پرداختن به سخنرانی و ارائه مقالات کارگاه‌های تخصصی در رشته‌های والیبال، کشتی، وزنه‌برداری ، رزمی ، نجات غریق و ... خواهیم داشت. سعی‌مان بر این است تا این کنگره را به سمت تخصصی و کاربردی پیش ببریم و کنگره خوبی را در تمامی رشته‌های ورزشی داشته باشیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تمام اماکن ورزشی گلستان و مازندران در اختیار سیل زلزدگان قرار گرفت

همکاری و دوستی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بی سابقه است/المپیاد نخبگان در اینده منجر به توقف بازیکن سالاری می شود

5هزار و 200 متر مربع به سرانه فضای ورزشی استان اضافه شد/ ارتقا جایگاه ورزش همگانی و قهرمانی در سال جاری

تیم ایران با کسب 4 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز قهرمان شد

زنان 35 درصد اعضای سمن های جوانان را تشکیل می دهند/57 درصد سمن های جوانان در حوزه اجتماعی فعالیت می کنند

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : حوزه ورزش وجوانان در حمایت از تولید ملی پیش رو هستند

سال ٩٧ سال پرتنش به لحاظ مالی بود اما با موفقیت سپری شد / حضور خانواده ها در استادیوم آزادی اتفاقی جذاب و مهم بود

پیام تبریک دکتر سلطانی فر به مناسبت آغاز سال 1398 خورشیدی

کلید حل مشکلات اقتصادی توسعه تولید ملی است

سال جدید، سال تولید، تلاش و اشتغال برای جوانان عزیز است/ اصل را فرع و فرع را اصل کردن، اشتباه راهبردی است/ مردم را از لحاظ خدمات دولتی، در رفاه بیشتری قرار خواهیم داد/ اساس نابسامانی‌ها و مشکلات، از سوی بدخواهان و از بیرون مرزها است/ همه باید در برابر مشک

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره پرسپولیس منصوب شدند

وزیر ورزش و جوانان : سال آینده فرایند واگذاری استقلال و پرسپولیس توسط سازمان خصوصی سازی قطعی است / از هیات مدیره جدید پرسپولیس انتظار ادامه شفافیت مالی و مالیاتی ، شکل گیری ارکان و ساختار یک باشگاه ، توسعه منابع درآمدی و توجه بیشتر و بهتر به هواداران و

فعالیت وزارت ورزش و جوانان در نوروز 98 برای سلامت ایرانیان سراسر کشور

مهران تیشه گران چهار سال سکان دار هدایت فدراسیون ناشنوایان شد

درخشان:اعضای جدید هیات مدیره میتوانند منشا خدمات خیر باشند

حسین کلانی پیشکسوت پرسپولیس :انتخاب اعضای هیات مدیره پرسپولیس را مثبت ارزیابی می کنم /وزارت ورزش و جوانان قدم های مثبتی برای دو باشگاه پرطرفدار برداشت

از اعتماد وزیر ورزش و جوانانتشکر می کنم ، دو تیم استقلال و پرسپولیس باید باشگاه شوند /کمیته فنی باشگاه باید حرف اول را بزند

سردار قاسم‌قاسمی: شهرستان ورامین از پتانسیل بالای ورزشی برخورداراست/ حمایت از ورزش کاران باید ادامه یابد

ورزش کاری که به مصاف حریف رژیم صهیونیستی نمی رود ، کار برای خدا انجام داده است / ورزشکاران علوی تربیت کنید

همه مصمم هستیم تیم ملی امید ایران المپیکی شود

تاکید محمد نبی بر تلاش برای موفقیت تیم پرسپولیس

داورزنی : سال 98 ، سال آغاز فرایند واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس است / در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس محور همه تصمیمات باید هیات مدیره باشد / حال این دو تیم خوب باشد حال فوتبال ملی خوب است

هیات مدیره جدید پرسپولیس از بهترین و کارآمدترین افراد هستند / از محل پاداش لیگ قهرمانان ، پاداش بازیکنان را دادیم / تمام موارد مالی در پرسپولیس شفاف روشن است / هر بازیکنی که مد نظر برانکو بود جذب کردیم / کارت هواداری پرسپولیس را بزودی ارایه می کنیم / در د

پنج پروژه ورزشی استان بوشهر به بهره برداری رسید

وزیر ورزش و جوانان:طرح های افتتاحی حوزه ورزش کشور تا پایان امسال به 800 پروژه می رسد

انتصاب دکتر سلطانی فر به عنوان ریاست نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان

دکتر احمدی دبیر اجرایی بنیاد بین المللی غدیر در وزارت ورزش وجوانان شد

وزیر ورزش و جوانان وارد عسلویه شد

در انتخابات فدراسیون ها هیچ گزینه ای نداریم / فرایند انتخابات کاملا قانونی ، آزاد و مستقل است

اسبقیان:در راستای تحقق فرامین مقام‌معظم رهبری هیاتهای اندیشه ورز در تمامی سطوح و لایه های بسیج تشکیل می شود

با دستور رییس جمهور از طریق ویدیو کنفرانس

اعضای هییت مدیره پرسپولیس معرفی شدند

رغبت بخش خصوصی برای حضور در ورزش استان بوشهر قابل توجه است

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر :12 خانه جوان در استان بوشهر راه اندازی شده است/سرانه ورزشی استان در سال 97 به یک متر و 14 صدم متر مربع افزایش پیدا کرد

جامعه ورزش هم همچون مردم فشار اقتصادی را تحمل خواهند کرد / با درک بالای قهرمانان و صبر آنها ، تعهداتمان را نسبت به اهدا پاداش ها عملی خواهیم کرد

پرسپولیس و‌استقلال قطعا واگذار می شوند/قانون بازنشستگان بدون مشکل در ورزش اجرا شد /قانون بازنشستگان به هیات های استانی تسری پیدا نمی کند / عهد بستیم با دکتر صالحی امیری دوره طلایی برای ورزش کشور رقم بزنیم

مدیرکل ورزش وجوانان فارس: بدون حضورجوانان رشد توسعه جامعه امکان پذیرنخواهد بود

فشار بیرونی و تحریم های ناعادلانه وحدت مردم را بیشتر کرده است/نقشه راه حرکت کشور با تکیه بر جوانان را مورد تاکید قرار می دهیم

کتاب مدال‌آوران بهشت در خمین رونمایی شد

دکتر سلطانی فر : ورزش کشور سال خوبی را سپری کرد / استان مرکزی دارای شاخص های ورزشی خوبی است

دکتر داورزنی معاون وزیر ورزش : خانه کاراته باید احداث شود

سالن ورزشی هزار نفره خمین افتتاح شد

پروژه ورزشی زمین چمن داودآباد اراک با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته شد

2 طرح ورزش ی با حضور وزیر ورزش و جوانان در اراک بهره برداری شد

توافق با وزارت کشور برای رصد آسیب‌های اجتماعی توسط سمن‌های جوانان

سردار سید قاسم قاسمی: فرزندان شاهد همان راهی را می روند که پدرانشان با شجاعت رفتند

دکتر سلطانی‌فر: ملایی می‌تواند علاوه بر کسب سهمیه المپیک روی سکو برود

برخی جناح های سیاسی شکست خورده در انتخابات 92 و 96 به مردم آدرس غلط می دهند/ از سرمایه عظیم فرزندان شاهد استفاده می کنیم

رضا صالحی امیری: سال 98 با شعار انسجام و وفاق درونی به سمت قله های موفقت می رویم