پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد:

مجهزترین کلینیک پزشکی ـ ورزشی ایران در ورزشگاه آزادی افتتاح می شود ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی با اعلام این خبر که مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی با هزینه ای معادل 50 میلیارد تومان در مجموعه ورزشی آزادی افتتاح می شود تصریح کرد: با همکاری شرکت توسعه و نگهداری از اماکن ورزشی کلنگ زنی این کلینیک ظرف مدت یک ماه آینده توسط وزیر ورزش و جوانان آغاز می شود.

به‌ گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، دکتر غلامرضا نوروزی همچنین از راه‌اندازی مجهز ترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی در ضلع شرقی آزادی خبر داد و گفت‌: با مساعدت وزیر ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور زمینی در ضلع شرقی ورزشگاه آزادی روبروی آکادمی ووشو برای تاسیس کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی اختصاص پیدا کرده است که در حال‌ حاضر کارهای اداری آن انجام شده است و در حال واگذاری به فدراسیون است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم این کلینیک را که هزینه ای بالغ بر بالای 50 میلیارد تومان بودجه برای تاسیس آن است و وزارت ورزش و جوانان و شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور در این زمینه حمایت های لازم را انجام خواهند داد ظرف دو سال به پایان برسانیم تا بتوانیم مجهزترین کلینیک تخصصی پزشکی ـ ورزشی را در ایران داشته باشیم. پیش‌بینی ما بر این است که این کلینیک مجهز به کلینیک ارتوپد، ستون فقرات، آب درمانی ، توانبخشی وبدنسازی مجهز خواهد شد و بنا داریم در این کلینیک مرکز آموزش و تحقیقات نیز داشته باشیم.
رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در نشست خبری که امروز در محل فدراسیون پزشکی ـ ورزشی گفت: با توجه به هزینه های بسیار بالای تست های خونی دوپینگ به زودی برای انجام این تست ها طی عقد قرار دادی با یکی از کشورهای همسایه آزمایش ها را به آن کشور می سپاریم
او با افزود: با توجه به این که انجام تست خونی از ورزشکاران در ایران امکان پذیر نیست و هزینه بالایی دارد در حال‌ حاضر تنها برای انجام تست دوپینگ تست ادرار گرفته می‌شود و ما سعی داریم برای انجام تست خون نیز به زودی قراردادی را با باشگاه قطر منعقد کنیم تا علاوه بر گرفتن نمونه ادرار، نمونه خون نیز قبل از اعزام به مسابقات مهم گرفته شود. باید این را بگویم تست خون در حال‌ حاضر از طریق فیفا در رقابت‌های بین‌المللی گرفته می‌شود. البته با توجه به این که قوانین وادا بر این مبنا است تا ما در پایان سال میلادی وضعیت ورزشکاران را از نظر دوپینگ اعلام کنیم معمولا در سایت خود بعد از پایان سال میلادی اسامی افراد را بر اساس مواد مصرفی و میزان محرومیت اعلام می‌کنیم. همان طور که در سال 2017 این کار را انجام دادیم و در پایان سال 2018 نیز لیست کسانی که مرتکب دوپینگ شده‌اند از طریق سایت فدراسیون پزشکی ـ ورزشی بعد از انجام مراحل قانونی اعلام خواهد شد .
وی ادامه‌ داد: از زمانی که در راس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی قرار گرفتم، یکی از اولویت‌های اصلی متمرکز شدن بر روی استان‌ها بود تا بتوانیم حق استان‌ها و شهرستان‌ها را به موقع ادا کنیم تا بتوانیم استان‌های توانمندی داشته باشیم به طوری که در سیستان‌وبلوچستان که یکی از دور افتاده ترین استان ها است مرکز پزشکی ـ ورزشی را راه‌اندازی کرده‌ایم. تلاش بر این است که چنین استان‌هایی را توانمند کنیم و از نظر تجهیزات نیز در حد توان به آنها کمک کنیم.
وی همچنین درباره آخرین وضعیت بهزاد کتیرایی، خاطر نشان کرد: به دلیل بیماری صعب العلاجی که دارد متاسفانه وضعیت خوبی ندارد و قرار است امروز از بیمارستان ترخیص شود و در منزل دوره درمان خود را سپری کند. ما آرزوی شفای عاجل برای او داریم و امیدواریم که روند درمان او به خوبی انجام شود.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی درباره وضعیت محمد پارسا، یکی از بازیکنان فوتبال که دچار قطع نخاع شده است، گفت‌: پارسا متاسفانه از ناحیه ستون فقرات دچار آسیب‌دیدگی شدیدی شده و نمونه این گونه افراد که در آسیب‌دیدگیهای ورزشی دچار قطع نخاع می‌شوند زیاد است. تلاش ما بر این است تا بتوانیم سهم خدمات درمانی و غرامت این گونه افراد را که 12 میلیون تومان بود به 40 میلیون تومان افزایش دهیم، زیرا با این میزان مبلغ انجام خدمات درمانی به سختی انجام می‌شود. همچنین طی صحبتی که با سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان داشتم قرار بر این است برای این گونه افراد که در صحنه‌های ورزشی دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند هر ماه حقوقی پرداخت شود که پاسخگوی حداقل های آنها باشد.
نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا نوسانات ارزی تاثیری در خرید تجهیزات و خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ـ ورزشی داشته است یا خیر، افزود: اگر مدیریت هزینه و صرفه جویی در هر قسمت به خوبی صورت بگیرد بدون شک نوسانات ارزی تاثیر کمتری می‌تواند داشته باشد. ما در سه سال گذشته سعی کرده‌ایم تعرفه خود را که مبلغ 15 هزار تومان است ثابت نگه داریم و کار خدمات ورزشکاران را پیش ببریم. همچنین با صرفه جویی که انجام دادیم سعی می‌کنیم کلینیک پزشکی ـ ورزشی را نیز راه‌اندازی کنیم. بنابراین نوسانات ارزی تاثیری در برنامه ما نداشته است. البته باید بگویم در بخش آنتی دوپینگ بی تاثیر نبوده است به دلیل این که هر سال برای عضویت وادا برای انجام آنتی دوپینگ مبلغ 50 هزار یورو هزینه دارد، قطعا نوسانات ارزی در این زمینه تاثیر زیادی خواهد داشت. ما امسال سعی کرده‌ایم تعرفه خود را اگر در گذشته 6.5 میلیون تومان بود به 8.5 میلیون افزایش دهیم.
وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که آیا ارز ثانویه به فدراسیون پزشکی ـ ورزشی تعلق می‌گیرد یا خیر؟ خاطر نشان کرد: فدراسیون پزشکی ـ ورزشی از ارز ثانویه برخوردار است. تلاش ما بر این بود تا ارز اولیه دریافت کنیم اما متاسفانه این کار عملیاتی نشد. به‌ هر حال به ارز ثانویه قانع هستیم.
نوروزی در خصوص غربالگری ویتامین D و این که وضعیت زنان ورزشکار از نظر ویتامین D در شرایط کنونی چگونه است، اظهار کرد: با توجه به این که امروز کمبود ویتامین D در سطح جامعه به ویژه‌ در بین زنان زیاد شده است و اکثر بانوان ما دچار پوکی استخوان هستند سعی کردیم با غربالگری که از نظر ویتامین D در بین زنان ورزشکار قبل از بازی‌های آسیایی انجام دادیم آنها را از نظر ویتامین D غنی سازیم و مشکلات را مرتفع کنیم. البته این غربالگری در سطح آقایان نیز انجام خواهد شد تا بتوانیم از نظر کمبود ویتامین D پیشگیری لازم را به عمل آوریم. ضمن این که من معتقدم ورزش خود مهم‌ترین عامل برای تراکم استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان است.
رییس فدراسیون پزشکی ـ ورزشی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، همچنین درباره آمار دوپینگ در بین رشته های مختلف در سال میلادی، اظهار کرد: تعداد تست‌هایی که در سال 2018 میلادی تا به امروز گرفته‌ایم نزدیک به 900 نفر بوده است. که از این تعداد 31 مورد مثبت در رشته‌های مختلف بوده است. در فوتبال دو نمونه مثبت و در رشته‌های والیبال، بسکتبال، تکواندو، کشتی، دوچرخه‌سواری، دوومیدانی ، قایقرانی ، جودو و همچنین پارالمپیک نمونه های مثبت داشتیم. البته امکان دارد فدراسیون بین‌المللی نیز تست هایی را به ویژه‌ در دوچرخه‌سواری گرفته باشند که نمونه های آنها مثبت اعلام شده باشد اما جزو نمونه های ما نیست. ما در پایان سال 2018 آمار نهایی را از طریق سایت خود اطلاع رسانی خواهیم کرد.
دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همچنین در پاسخ به این پرسش که امسال چه تعداد تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال در جریان رقابت‌های لیگ برتر گرفته شده است؟ تصریح کرد: به دلیل این که مشکل تهیه کیت برای گرفتن تست دوپینگ از بازیکنان فوتبال داشتیم بیشتر از سه تا چهار مسابقه نتوانستیم تست بگیریم. هر تستی در حدود بالای سه میلیون تومان بابت کیت و آزمایشگاه و نیروی انسانی برای کشور هزینه دارد. به دلیل مشکلات ارزی که به وجود آمده بود امکان خرید کیت وجود نداشت. خوشبختانه هفته‌ گذشته کیت‌ها به دست ما رسید و در رقابت‌های آینده فوتبال در تمام رده‌های سنی زنان و مردان، رقابت‌های لیگ برتر، لیگ دسته دو، فوتسال و فوتبال ساحلی تست دوپینگ گرفته خواهد شد.
وی ادامه‌ داد: در جریان بازی‌های آسیایی جاکارتا بیش از 80 مورد تست خون و ادرار از ورزشکاران گرفته شد که خوشبختانه همه تست‌ها منفی بود و این نشان از سالم بودن کاروان ایران در بازی‌های آسیایی داشت. امیدوارم که این روند در مسابقات آینده نیز تداوم داشته باشد.
نوروزی از برگزاری چهاردهمین کنگره بین‌المللی پزشکی ـ ورزشی در بهمن ماه در تهران خبر داد و گفت‌: این کنگره هر دو سال یک بار برگزار می‌شود که امسال بنا داریم این کنگره را با رویکرد عملی و کاربردی برگزار کنیم و دیگر نگاه تئوری به آن نداشته باشیم. در این کنگره به جای پرداختن به سخنرانی و ارائه مقالات کارگاه‌های تخصصی در رشته‌های والیبال، کشتی، وزنه‌برداری ، رزمی ، نجات غریق و ... خواهیم داشت. سعی‌مان بر این است تا این کنگره را به سمت تخصصی و کاربردی پیش ببریم و کنگره خوبی را در تمامی رشته‌های ورزشی داشته باشیم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فراخوان دعوت به همکاری از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ورزش روستایی عشایری

مجلس به دنبال افزایش وام ازواج است / دولت و مجلس بر اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید دارند / مسکن موقت جوانان نیازمند اعتبار دولت است

کیوان خسروی: در دوران مدیریت دکتر سلطانی فر اتفاقات ورزش کشور جدی تر پیش می رود

دکتر احمدی: بیش از 520 طرح ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره برداری خواهد رسید

فجر چهلم عرصه دفاع مقدس در برابر نظام سلطه است / دکتر سلطانی فر از وزرای پیشگام در تشکیل ستاد فجر چهلم است

تندگویان: محیط آزمایشی برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جوانان فراهم است / می خواهیم جوانان را برای مدیریت کار گروهی پرورش دهیم

فریده هادوی: زیربنای پیشرفت امروز ورزش بانوان ، تاسیس فدراسیون ورزش زنان مسلمان بود

برگزاری 215 برنامه ورزش همگانی در هفته سوم دی ماه

حکم رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی صادر شد

بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود

چهار ورزش کار پارالمپیک یادبودهای‌شان را به موزه ملی ورزش اهدا کردند

ثبت نام کارت پوشش خبری وزارت ورزش و جوانان تمدید شد

دکتر صالحی امیری در چهل و ششمین نشست مجمع عمومی کمیته ملی المپیک : با باور راسخ تر برای کارنامه درخشان تر تلاش می کنیم /در ورزش ایران منیت ها را به ما تبدیل کردیم

فریده شجاعی:تشکیل فدراسیون اسلامی ورزش زنان اقدام تاریخی بود/ از این فرصت می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بانوان را در سطح جهانی افزایش دهیم

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اتفاق ویژه و منحصر به فرد بود/ هرگز اجازه نمی دهیم حاشیه به ورزش ایران ضربه بزند

طاهریان از حمایت های وزیر ورزش و جوانان برای احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان تشکر کرد.

تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ درباره کی روش فدراسیون فوتبال تصمیم گیری می کند

دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد

١٣٣ میلیارد تومان در قالب سفر هیات دولت به ورزش استان گیلان اختصاص پیدا می کند / راه حل برون رفت از شرایط کنونی افزایش تولید داخلی و حمایت از بخش خصوصی است

پیام تسلیت داورزنی در پی شهادت پدر فرنوش شیخی عضو اسبق تیم ملی والیبال

فرامرزیان عضو ستاد برنامه ریزی تحول اداری کشور شد

وزیر ورزش وجوانان :١٠٠ زمین چمن مصنوعی فوتبال در خراسان رضوی احداث می شود

دکتر سلطانی فر : تیم ملی کاملا مورد حمایت کشور و مردم است / مرتباً با رییس فدراسیون در مورد تیم ملی در ارتباط هستیم / بازیهای تیم ملی را مانند همیشه با علاقمندی زیاد دنبال می کنم

فرامرزیان :استقلال ، آزادی و سربلندی ایران اسلامی مدیون ایثارگران است

مهندس کریمی :نگهداری از مجموعه های ورزشی مهمتر از احداث اماکن ورزشی جدید است

نماینده مردم زاوه ،تربت حیدریه و‌مه ولات:توسعه زیر ساختهای ورزشی در دولت تدبیر و امید پیشرفت بسیار خوبی داشته است

مهین فرهادی زاد: فدراسیون اسلامی ورزش زنان، میتواند انگیزه زنان مسلمان فعال در حوزه قهرمانی را بیشتر کند

وزیر ورزش وجوانان: پایان امسال ،فجر چهلم را با افتتاح ده استادیوم ورزشی جشن‌خواهیم‌گرفت

وزیر ورزش و جوانان وارد گلستان شد

دکتر سلطانی فر مجموعه ورزشی تختی تربت حیدریه را افتتاح کرد

حضور وزیر ورزش و‌جوانان در گلستان شهدای استان گلستان

الهه عرب عامری سرپرست فدراسیون اسلامی ورزش زنان شد

پس از عنایت مقام معظم رهبری و پیگیری دکتر سلطانی فر ، 29 نفر از مدال آوران بازی های آسیایی از خدمت سربازی معاف می شوند

احمدی به عنوان معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی منصوب شد

خطر نتایج عجیب جام ملت‌ها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می‌بازد؟

گزارش زنده / ایران: 2 - ویتنام: صفر / صعود ایران به مرحله حذفی با دبل سردار و خط و نشان زوج حمله برای آسیا / جهانبخش برای بازی عراق در آب نمک ماند

ماجرای دعوت پادشاه از رفتگر برای تماشای بازی تیم‌ملی در کاخ!/ تصاویر هتل سوپرلاکچری تیم ایران در دوبی/ چین و کره صعود کردند، استرالیا به جام برگشت/ دستیار مجانی و معروف کی‌روش در دوبی را بشناسید/ اعتراف عجیب گلزن اردن به تبانی با تیم فلسطین!+جدول گروه ها

البرز آماده ی میزبانی از بی سابقه ترین جام بدمینتون بین المللی فجر باحضور بزرگان جهان / حضور 32 کشور از سراسر جهان، رویدادی بی نظیر در تاریخ بیست و هشت ساله ی مسابقات بدمینتون بین المللی فجر است

دکتر سلطانی فرورزشگاه فوتبال تربت حیدریه و سالن ژیمناستیک خراسان رضوی را افتتاح می کند

دکتر سلطانی فر: پروژه عمرانی سالن سه هزار نفری کاشان بعد از ده سال توقف از سر گرفته خواهد شد

بازدید دکتر سلطانی فر ازمجموعه های ورزشی آران و بیدگل

سلطانی فر: برای ارتقا سطح سلامتی و نشاط جامعه باید فضاهای ورزشی را توسعه دهیم/ 500 پروژه ورزشی در سراسر کشور تا پایان سال افتتاح خواهیم کرد

غلامعلی محمدعلیپور" رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی " منصوب شد

دکتر خادم: جایگاه بخش خصوصی در ورزش نیازمند تقویت است

معاون استاندار :سرانه ورزش در سبد خانوارهای سمنان ی تقویت شود

تعادل و توازن دو سیاست ورزش و جوانان استان سمنان خواهد بود

برنامه های تخصصی و فرهنگی جوانان در سال جدید تقویت می شوند

سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به قم وکاشان

وزیر ورزش و جوانان وارد استان قم شد

دکتر سلطانی فر: همه باید تیم ملی را برای قهرمانی درجام ملتهای اسیا حمایت کنند/ قانون منع به کارگیری بازنشسته ها در وزارت ورزش و جوانان اجرایی شده است