پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دیدار عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی نجات غریق با علی رغبتی و ماندانا رسولی ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی نجات غریق و ربیس فدراسیون نجات غریق و غواصی صربستان صبح امروز با حضور در ساختمان شماره یک وزارتخانه با مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و مدیر کل دفتر برنامه ریزی ونظارت ورزش و جوانان دیدار و گفت وگو کرد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در این نشست ماندانا رسولی ضمن خیر مقدم به بواژانا استوجیک اظهار داشت : بسیار خوشحالم در مورد تعامل و همکاری های مشترک فدراسیون ملی و بین المللی نجات غریق و توسعه رشته غواصی چنین اخبار مثبتی را می شنوم.
او با اشاره برنامه های توسعه ای وزارت ورزش و جوانان در رشته های مختلف از جمله غواصی و نجات غریق گفت : اهتمام ما این است که رشته های مختلف ورزشی در سطوح مختلف را گسترش دهیم این تلاش در حوزه ورزش زنان با جدیت بیشتری دنبال می شود و من بسیار امیدوارم در رشته غواصی ونجات غریق در بخش زنان اقدامات آموزشی ویژه با هدف تربیت مدرسین زن در کشورهای منطقه و مسلمان با توجه به اشتراکات و الزامات فرهنگی بیانجامد .
مدیر کل ورزش و جوانان امور بین الملل با تشریح راهکارهای همکاری های مشترک میان فدراسیون ملی نجات غریق و فدراسیون بین المللی این نکته را مورد تاکید قرار داد که با وجود زیر ساختهای ورزشی و جغرافیای طبیعی در ایران می تواند همکاری های مشترک را توسعه داد .
او ضمن ابراز خشنودی از فرصتهای به دست آمده در ایجاد مراودات مسوولان فدراسیون جهانی با مسوولان فدراسیونهای متناظر ملی گفت : در دوره جدید با تغییرات اخیر مدیریتی فدراسیون نجات غریق کشورمان و سکانداری مدیران جوان و تحصیلکرده علاوه براینکه توسعه این رشته ورزشی در داخل کشور سرعت بیشتری یافته ، اعضای فدراسیون می توانند در تصدی جایگاههای فدراسیون جهانی هم مثمر ثمر باشند .
رسولی این مهم را منوط به این نکته دانست که زمینه کسب کرسی های جهانی به افراد صلاحیت دار فدراسیون کشورمان جهت همکاری های بین المللی فراهم شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری سمینارها ، دوره های اموزشی وتخصصی را مورد توجه قرار داد و افزود : با وجود پتانسیلها وظرفیتهای انسانی و جغرافیایی ، ما این ظرفیت را داریم که میزبان رویدادهای آموزشی مرتبط با این رشته تاسطوح منطقه ای باشیم .
در ادامه این نشست رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق صربستان نیز از توجه فدراسیون ایران و وزارت ورزش به رشته های ورزشی از جمله غواصی و نجات غریق قدردانی کرد و با بیان اینکه ورزش نقش بسیار مهمی در ارتقا سطح سلامتی دارد اظهارداشت : درست است که مسوولان ورزشی بر توسعه رشته غواصی و نجات غریق تاکید داریم اما محافظت از آب هم می بایست یکی از وظایف ما باشد .
وی در ادامه برگزاری دوره آموزشی اخیر این رشته را در کیش در سطح استانداردهای بین المللی قلمداد کرد و استقبال علاقمندان به رشته غواصی و نجات غریق در ایران را قابل توجه دانست و حضور مردان و بالاخص مشارکت فعال زنان را در این دوره آموزشی نمونه ای از این علاقمندی عنوان کرد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون بین المللی نجات غریق وغواصی اضافه کرد : من فکر می کنم در ایران بتوان برنامه های مختلفی را برای رشد این رشته تدوین و در هر دو بخش زنان و مردان به اجرا در آورد .
در ادامه این نشست علی رغبتی مدیرکل جدید دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان به جغرافیایی طبیعی ایران در رشته های ورزشی آبی اشاره کرد و اظهار داشت : ما سواحلی داریم که برای برگزاری رویدادهای ورزشی و اموزشی مرتبط با رشته غواصی و نجات غریق بسیار مناسب است .
او افزود : مسوولان فدراسیون ملی ما بسیار جوان و باانگیزه هستند و در این مدت عملکرد بسیار درخشانی داشتند و بی تردید اگر با چنین انرژی فعالیتهایشان را ادامه دهند این رشته در کشور و جهان به نتایج بسیار خوبی خواهد رسید .
رغبتی در بخش دیگری از سخنانش به آثار مثبت توسعه رشته نجات غریق در نجات مردم اشاره کرد و اظهارداشت: ما در کنار نگاه ورزشی به این رشته ، حمایت از دریا ها و نجات مردم را نیز این فدراسیون عهده دار است .
وی با بیان اینکه دو کشور ایران و صربستان در بهترین شرایط تعاملات قرار دارند ، توضیح داد که در رشته هایی مثل والیبال ، هندبال و واتر پلو تعامل ورزشی در شرایط مطلوبی قرار دارد .
او گفت: ورزش ایران درالمپیک جهانی جز بیست کشور اول و دراسیا جز 4 کشور اول در این قاره است و این فرصت می تواند زمینه توسعه همکاری های مشترک ورزشی را مهیا کند .
.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازدید وزیر ورزش و جوانان از ورزشگاه غدیر اهواز و اماکن ورزشی در اختیار سیل‌زدگان

بوشهر در احداث خانه های جوان در کشور سرآمد است/آزادی های شرعی و قانونی جوانان نباید سلب شود / /با حضور دکتر سلطانی فر اقدامات بزرگی در حوزه جوانان کشور صورت گرفته است

متمرکز شدن دبیرخانه گردشگری جوانان کشورهای اسلامی در تهران

وزیر ورزش‌وجوانان: همه اعتبارات مورد نیاز سیل‌زدگان پرداخت می‌شود/ خسارت‌های ناشی از سیل جبران خواهد شد

آزادی های شرعی و قانونی جوانان نباید سلب شود / با حضور دکتر سلطانی فر اقداماتی بزرگی در حوزه جوانان کشور صورت گرفته است /در عرض ٧ ماه ٢ هزار شغل ایجاد کردیم

سمن‌ها دیده بانان جامعه مدنی هستند / جوانان در توسعه کشور نقش کلیدی دارند

اعتبار نامه اولین سمن شهرستان سرعین اهدا شد

در راستای توسعه استان باید به جوانان اعتماد کنیم

برگزاری جشنواره جوان برتر خلیج فارس با حضور تندگویان

هدف اداره کل ورزش و جوانان در سال 98 اشتغال‌زایی برای جوانان است

32 درصد جمعیت خراسان رضوی جوان هستند

استاندار خراسان رضوی : جوانان باید در تصمیم گیری ها مشارکت داشته باشند

بازدید دکتر سلطانی فر از مناطق اسیب دیده از سیل خوزستان

ششمین دوره مسابقات سنگ‌نوردی معلولین قهرمانی کشور برگزار شد + نتایج

بازدید وزیر ورزش و جوانان از استادیوم آب گرفته غدیر اهواز

فیروزجا حاضر به رقابت با نماینده رژیم اشغالگر قدس نشد

نورافشانی مجموعه های ورزشی پایتخت

تصویب طرح استفساریه برخورداری رزمندگان از امتیازات مالی و استخدامی یک مقطع تحصیلی بالاتر تویط شورای نگهبان

تلاش برای افزایش مدال های ووشو در بازی های آسیایی 2022

دولت از تفکیک سازمان ملی جوانان حمایت می کند / دکتر سلطانی فر واقعا برای جوانان وقت گذاشته است / جوانان در جنگ اقتصادی دولت را کمک کنند

آل اسحاق: ظرفیت بالاقوه جوانان مستعد و درایت مدیران استان کلید حل مشکلات جوانان خراسان جنوبی

حضور تندگویان در خانه جوان عسلویه و نشست صمیمانه با جوانان این منطقه

تقویت منش پهلوانی در جوانان/جوانان بستر تعالی جامعه هستند

اخلاق علی اکبری باید درجوانان تجلی پیدا کند

مدیرکل ورزش وجوانان لرستان: هفته جوان امسال متفاوت تر از سال های گذشته برگزار می شود/ جوانان وهیئت های ورزشی به صورت میدانی درحال کمک رسانی به سیل زدگان هستند

مراسم تجلیل از خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران اداره کل ورزش و جوانان البرز

آغاز سفر استانی دو‌روزه معاون ساماندهی جوانان به بوشهر

انتظارمان از جوانان این است که دولت یار باشند

بیانیه گام دوم بسترساز حضور جوانان در عرصه های مختلف است

تندگویان: باید به جوانان اعتماد کرد

دیدار معاون امور جوانان با امام جمعه اصفهان

نشست مهندس تندگویان با دبیران سازمان های مردم نهاد استان اصفهان

آل اسحاق : خراسان جنوبی به عنوان مرکز ثقل برنامه ریزی شرق کشور معرفی می شود

غاز سفر استانی دو‌روزه معاون ساماندهی جوانان به بوشهر

تختی بهانه ای برای کمک به سیل زدگان

دکتر سلطانی فر:هیچ‌چیزی بالاتر از اراده ملت نیست/حمایتهای جامعه ورزش از مردم سیل زده باید تداوم یابد

دو طلا و یک نقره حاصل تلاش روز دوم دانشجویان ایرانی/نایب قهرمانی تیم کاراته دانشگاه آزاد با کسب 7 مدال طلا ،نقره و برنز

صفوی: حامل سلام مقام معظم رهبری به تک تک شما هستم/ امیدوارم باعث افتخار و سربلندی جمهوری اسلامی ایران باشید

دکتر صالحی امیری: سال 97 را با کمک مجموعه ی ورزش باعزت پشت سر گذاشتیم/موزه ورزش متعلق به تمام جامعه ورزش است /جامعه ورزش در موضوع سیل به از عهده مسوولیت اجتماعی شان به خوبی برآمدند

مدیرکل ورزش و جوانان استان سمنان هدیه خودر را به سیل‌زدگان کشور تقدیم کرد

سالک: سمنها جوشیده از دل مردم است

حجت الااسلام آل هاشم: جوانان حال حاضر کشور دنباله رو جوانان اوایل انقلاب هستند

حیدری: رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

معاون امور جوانان با آیت الله نمازی زاده امام جمعه کاشان دیدار کرد

بریده شدن کیک افتتاح خانه جوان کاشان

دیدارمهندس تندگویان و دکتر سلطان حسینی با امام جمعه کاشان

دکتر احمدی: خانواده بزرگ‌ورزش در امر امداد رسانی به سیل زدگان ،حضور موثر و‌پررنگ داشتند/فدراسیونها برنامه های همگانی خود در سال 98 را باهدف رونق بخشی به این حوزه اعلام کنند

تندگویان: صدای جوانان بودن رسالت سمن هاست / در موضوع سیل یک سوم کارها را سمنهای جوانان مدیریت می کنند

دکتر داورزنی در اولین نشست روسای فدراسیون ها با حضور دکتر سلطانی فر ؛در سال 98 باید با تدبیر و همفکری محدودیت منابع مالی در ورزش را مدیریت کنیم / جامعه ورزش می تواند این بحران مالی را هم پشت سر بگذارد

تندگویان: اشتغال ایمن و مسکن ارزان قیمت مهمتر از وام ازدواج است