پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دیدار عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی نجات غریق با علی رغبتی و ماندانا رسولی ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - عضو هیات رییسه فدراسیون جهانی نجات غریق و ربیس فدراسیون نجات غریق و غواصی صربستان صبح امروز با حضور در ساختمان شماره یک وزارتخانه با مدیر کل امور بین الملل وزارت ورزش و جوانان و مدیر کل دفتر برنامه ریزی ونظارت ورزش و جوانان دیدار و گفت وگو کرد.


به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان در این نشست ماندانا رسولی ضمن خیر مقدم به بواژانا استوجیک اظهار داشت : بسیار خوشحالم در مورد تعامل و همکاری های مشترک فدراسیون ملی و بین المللی نجات غریق و توسعه رشته غواصی چنین اخبار مثبتی را می شنوم.
او با اشاره برنامه های توسعه ای وزارت ورزش و جوانان در رشته های مختلف از جمله غواصی و نجات غریق گفت : اهتمام ما این است که رشته های مختلف ورزشی در سطوح مختلف را گسترش دهیم این تلاش در حوزه ورزش زنان با جدیت بیشتری دنبال می شود و من بسیار امیدوارم در رشته غواصی ونجات غریق در بخش زنان اقدامات آموزشی ویژه با هدف تربیت مدرسین زن در کشورهای منطقه و مسلمان با توجه به اشتراکات و الزامات فرهنگی بیانجامد .
مدیر کل ورزش و جوانان امور بین الملل با تشریح راهکارهای همکاری های مشترک میان فدراسیون ملی نجات غریق و فدراسیون بین المللی این نکته را مورد تاکید قرار داد که با وجود زیر ساختهای ورزشی و جغرافیای طبیعی در ایران می تواند همکاری های مشترک را توسعه داد .
او ضمن ابراز خشنودی از فرصتهای به دست آمده در ایجاد مراودات مسوولان فدراسیون جهانی با مسوولان فدراسیونهای متناظر ملی گفت : در دوره جدید با تغییرات اخیر مدیریتی فدراسیون نجات غریق کشورمان و سکانداری مدیران جوان و تحصیلکرده علاوه براینکه توسعه این رشته ورزشی در داخل کشور سرعت بیشتری یافته ، اعضای فدراسیون می توانند در تصدی جایگاههای فدراسیون جهانی هم مثمر ثمر باشند .
رسولی این مهم را منوط به این نکته دانست که زمینه کسب کرسی های جهانی به افراد صلاحیت دار فدراسیون کشورمان جهت همکاری های بین المللی فراهم شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری سمینارها ، دوره های اموزشی وتخصصی را مورد توجه قرار داد و افزود : با وجود پتانسیلها وظرفیتهای انسانی و جغرافیایی ، ما این ظرفیت را داریم که میزبان رویدادهای آموزشی مرتبط با این رشته تاسطوح منطقه ای باشیم .
در ادامه این نشست رییس فدراسیون غواصی و نجات غریق صربستان نیز از توجه فدراسیون ایران و وزارت ورزش به رشته های ورزشی از جمله غواصی و نجات غریق قدردانی کرد و با بیان اینکه ورزش نقش بسیار مهمی در ارتقا سطح سلامتی دارد اظهارداشت : درست است که مسوولان ورزشی بر توسعه رشته غواصی و نجات غریق تاکید داریم اما محافظت از آب هم می بایست یکی از وظایف ما باشد .
وی در ادامه برگزاری دوره آموزشی اخیر این رشته را در کیش در سطح استانداردهای بین المللی قلمداد کرد و استقبال علاقمندان به رشته غواصی و نجات غریق در ایران را قابل توجه دانست و حضور مردان و بالاخص مشارکت فعال زنان را در این دوره آموزشی نمونه ای از این علاقمندی عنوان کرد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون بین المللی نجات غریق وغواصی اضافه کرد : من فکر می کنم در ایران بتوان برنامه های مختلفی را برای رشد این رشته تدوین و در هر دو بخش زنان و مردان به اجرا در آورد .
در ادامه این نشست علی رغبتی مدیرکل جدید دفتر برنامه‌ریزی وزارت ورزش و جوانان به جغرافیایی طبیعی ایران در رشته های ورزشی آبی اشاره کرد و اظهار داشت : ما سواحلی داریم که برای برگزاری رویدادهای ورزشی و اموزشی مرتبط با رشته غواصی و نجات غریق بسیار مناسب است .
او افزود : مسوولان فدراسیون ملی ما بسیار جوان و باانگیزه هستند و در این مدت عملکرد بسیار درخشانی داشتند و بی تردید اگر با چنین انرژی فعالیتهایشان را ادامه دهند این رشته در کشور و جهان به نتایج بسیار خوبی خواهد رسید .
رغبتی در بخش دیگری از سخنانش به آثار مثبت توسعه رشته نجات غریق در نجات مردم اشاره کرد و اظهارداشت: ما در کنار نگاه ورزشی به این رشته ، حمایت از دریا ها و نجات مردم را نیز این فدراسیون عهده دار است .
وی با بیان اینکه دو کشور ایران و صربستان در بهترین شرایط تعاملات قرار دارند ، توضیح داد که در رشته هایی مثل والیبال ، هندبال و واتر پلو تعامل ورزشی در شرایط مطلوبی قرار دارد .
او گفت: ورزش ایران درالمپیک جهانی جز بیست کشور اول و دراسیا جز 4 کشور اول در این قاره است و این فرصت می تواند زمینه توسعه همکاری های مشترک ورزشی را مهیا کند .
.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر عمان/ صعود به یک چهارم نهایی

بادامکی :عمان از تیم ملی ایران می‌ترسد/ نباید با دامن زدن به حواشی دشمن شاد شویم

برگزاری مسابقات قرآن کریم در راستای معنویت افزایی و ارتقای سطح اخلاقی ورزش‌

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی : ورزش فرهنگی یکی از بزرگترین دستاوردهای چهل سالگی نظام است

مردم گیلان روحیه مشارکت خوبی دارند / دفاتر مشاوره ازدواج بنیان های خانواده را تحکیم می کنند

علی اکبری : ورزش نقش ارزنده‌ای در پیشرفت و سلامتی جامعه دارد/ در 4دهه گذشته به دستاوردهای خوبی در حوزه ورزش دست یافتیم/ تیم ملی فوتبال ایران می‌تواند مقتدرانه عمان را از پیش‌رو بردارد

انتصاب مشاور فرهنگی و ورزش همگانی در معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان

تندگویان: دولت تدبیر و امید در پرداخت وام ازدواج عملکرد بی نظیری دارد

مدیر کل ورزش و جوانان فارس : افزون بر 45 پروژه ورزشی در ایام دهه فجر در فارس به بهره برداری می رسد

محدث: هزینه های سنگین جوانان را از ازدواج فراری داده است/ پدیده هم باشی به مثابه یک آسیب اجتماعی نیاز به توجه دارد

روزبه ارغوان: همه ایران در زمان بازی های ملی همدل است

آغاز احداث خانه جوان در تربت جام

آغاز احداث 2 خوابگاه ورزشی در مشهد

دین محمدی:تیم ملی متعلق به شخص خاصی نیست/هدف تیم‌ملی قهرمانی در اسیاست

تجهیر 85 خانه ورزش روستایی در استان

سیستم یکپارچه دولت همراه در اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر راه اندازی شد

علایی مقدم:5 پروژه ورزشی در ایام ا...دهه مبارک فجر در استان قزوین به بهره برداری می رسد

برگزاری بیش از 500 برنامه ورزشی در کرمان

زهرا اینچه درگاهی: فدراسیون ورزش زنان مسلمان نقش کلیدی در انگیزه بانوان ورزش کار دارد

نباید حریفان را دست کم بگیریم اما ایران پتانسیل قهرمانی دارد/ امیدوارم دل مردم شاد شود

علی‌اصغر مدیرروستا: بازی با عراق بیشتر احساسی بود/ می‌توانیم به فینال برویم

افزایش سرانه ورزشی کرمان از 15 درصد به 73 درصد

آقاخانی: 40 همایش پیاده روی در لحظه ورود امام به میهن برگزار خواهد شد

رامین طباطبایی :توسعه وورزش قهرمانی یکی از اهداف مهم فدراسیون بسکتبال است/ در جذب اسپانسر موفق عمل کردیم

نتایج هفته چهارم مسابقات هندبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور

صالحی امیری:کی روش حق دخالت در امور داخلی کشور را ندارد/سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قراداد فقط به هدایت فنی تیم ملی بپردازد

داورزنی : انتظار بهترین نتیجه ممکن را داریم

فراخوان دعوت به همکاری از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ورزش روستایی عشایری

مجلس به دنبال افزایش وام ازواج است / دولت و مجلس بر اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید دارند / مسکن موقت جوانان نیازمند اعتبار دولت است

کیوان خسروی: در دوران مدیریت دکتر سلطانی فر اتفاقات ورزش کشور جدی تر پیش می رود

دکتر احمدی: بیش از 520 طرح ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره برداری خواهد رسید

فجر چهلم عرصه دفاع مقدس در برابر نظام سلطه است / دکتر سلطانی فر از وزرای پیشگام در تشکیل ستاد فجر چهلم است

تندگویان: محیط آزمایشی برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جوانان فراهم است / می خواهیم جوانان را برای مدیریت کار گروهی پرورش دهیم

فریده هادوی: زیربنای پیشرفت امروز ورزش بانوان ، تاسیس فدراسیون ورزش زنان مسلمان بود

برگزاری 215 برنامه ورزش همگانی در هفته سوم دی ماه

حکم رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی صادر شد

بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود

چهار ورزش کار پارالمپیک یادبودهای‌شان را به موزه ملی ورزش اهدا کردند

ثبت نام کارت پوشش خبری وزارت ورزش و جوانان تمدید شد

دکتر صالحی امیری در چهل و ششمین نشست مجمع عمومی کمیته ملی المپیک : با باور راسخ تر برای کارنامه درخشان تر تلاش می کنیم /در ورزش ایران منیت ها را به ما تبدیل کردیم

فریده شجاعی:تشکیل فدراسیون اسلامی ورزش زنان اقدام تاریخی بود/ از این فرصت می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بانوان را در سطح جهانی افزایش دهیم

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اتفاق ویژه و منحصر به فرد بود/ هرگز اجازه نمی دهیم حاشیه به ورزش ایران ضربه بزند

طاهریان از حمایت های وزیر ورزش و جوانان برای احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان تشکر کرد.

تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ درباره کی روش فدراسیون فوتبال تصمیم گیری می کند

دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد

١٣٣ میلیارد تومان در قالب سفر هیات دولت به ورزش استان گیلان اختصاص پیدا می کند / راه حل برون رفت از شرایط کنونی افزایش تولید داخلی و حمایت از بخش خصوصی است

پیام تسلیت داورزنی در پی شهادت پدر فرنوش شیخی عضو اسبق تیم ملی والیبال

فرامرزیان عضو ستاد برنامه ریزی تحول اداری کشور شد

وزیر ورزش وجوانان :١٠٠ زمین چمن مصنوعی فوتبال در خراسان رضوی احداث می شود

دکتر سلطانی فر : تیم ملی کاملا مورد حمایت کشور و مردم است / مرتباً با رییس فدراسیون در مورد تیم ملی در ارتباط هستیم / بازیهای تیم ملی را مانند همیشه با علاقمندی زیاد دنبال می کنم