پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

در نشست خبری با اصحاب رسانه

محمد مهدی تندگویان: حوزه جوانان در یک سال گذشته دستاوردهای بین المللی بسیار زیادی داشته است ورزش

محمد مهدی تندگویان: حوزه  جوانان  در یک سال گذشته دستاوردهای بین المللی بسیار زیادی داشته است

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست با اصحاب رسانه گقت: از دستگاه های مختلف انتظار داریم همزمان با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، جوانان مستعد را جایگزین آنها کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان صبح امروز نشست خبری محمدمهدی تندگویان - معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان – با حضور امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان ، مازیار ناظمی مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و جمع کثیری از اصحاب رسانه برگزار شد.
محمد مهدی تندگویان، در ابتدای این نشست خبری به دستاوردهای مهم حوزه جوانان در یک سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: رسالت اصلی ما بحث ساماندهی و برنامه ریزی های مدون در این حوزه بوده است. بخصوص در موضوع تشکل ها، شبکه سازی، رتبه بندی که تا به امروز در کشور وجود نداشت و نگاه بین المللی در این خصوص مغفول مانده بود، ورود به کار کردیم . تقریبا می توانیم بگویم در حوزه جوانان بخش فعال نداشته ایم که در این یکسال اسناد مختلفی امضا شد و اتفاقی که در استانبول افتاد گویای این امر بوده است .
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در 7 ماه گذشته در باکو دومین نشست مجمع جوانان کشورهای اسلامی برگزار شد که با پیگیری ما، دستاورد خوبی به دست آمد . اکنون در حال برنامه ریزی برای سند امضا شده در اجلاس مجمع عمومی جوانان هستیم که 7 تا 9 عنوان در خصوص این موضوع به طور مشخص برای یونیسف برنامه ریزی شده است . در یونسکو برای اولین بار امسال به این جمع بندی رسیدیم که کمیته تخصصی را تشکیل دهیم و به عنوان عضو رسیدگی به آسیب های اجتماعی گام رو به جلو را در پیش گرفته ایم . همچنین در یونسکو نیز برای اولین بار یک کمیته تخصصی جوانان تشکیل شده و ریاست آن را ایران بر عهده گرفته است .
وی افزود: در بعضی از اجلاس ها و جشنواره هایی که در کشورهای مختلف تشکیل شده بود، تا چندی پیش حضور نداشتیم مثلا در نشست چین خود جوانان انتخاب و اعزام شدند به دلیل اینکه هزینه های برگزاری این گونه اجلاس از سمت کشور برگزار کننده است، هزینه ای برای دولت ما ندارد و در یک ماه آینده نیز در نشست آذربایجان، 10 نفر از جوانان را برای شرکت درمجمع انتخاب و اعزام خواهیم کرد .
وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل این ضعف دستاوردهای اخیر نیز بر اساس پیگیری‌های مستقیم معاونت جوانان بوده است تصریح کرد: مجمع جوانان اهل اسلام 14 سال است که تشکیل شده اما تقریبا در هیچ مجمعی ایران به صورت اجرایی جایگاهی پیدا نکرده بود و تنها به عنوان یک عضو شرکت می‌کرد. این در حالیست که اقدامات خوبی از سوی ایران مثل انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انجام شده بود. بنابراین با تلاش‌های صورت گرفته در اجلاس استانبول توانستیم تا سه کرسی به دست بیاوریم .
معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه ایران توانست با یک عضو از پنج عضو هیات رئیسه را از بین 54 کشور نصیب خود کند توضیح داد: اولین پیشنهاد مطرح شده از سوی ایران در مورد تشکیل دفتر گردشگران جوان جهان اسلام بود که پیشنهاد دادیم با استناد به بسترهای مناسب شبکه گردشگری در ایران این دفتر در کشور خودمان قرار داشته باشد و ایران تبدیل به پایگاه عملیاتی گردشگری کشورهای اسلامی شود .
تندگویان با اشاره به اعطای وام به تشکل‌های جوانان گفت:‌تا هفته گذشته در مجموع صندوق امید و بانک رسالت بیش از 20 میلیارد تومان وام پرداخت کرده‌اند و تا سقف 90 میلیارد تومان در نوبت وام قرار دارند.طرح‌های جوانان بررسی شده است و به شبکه بانکی معرفی شده‌اند .
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تشکل‌های جوانان غیرانتفاعی هستند اگر به سود انباشته برسند باید از زیرمجموعه ما خارج شوند و ثبت شرکت انجام دهند. یا اینکه تعداد نیروهای تشکل‌ها افزایش یابد و تحت حمایت ما قرار بگیرد به‌طوری که تشکلی به‌عنوان کارآفرین برتر در حوزه جوانان داریم که 270ن فر در این تشکل مشغول هستند بنابراین تشکل‌ها یا باید اشتغال‌زا باشند یا به‌عنوان شرکت خصوصی به ثبت برسند .
تندگویان با اشاره به اینکه مشکل اصلی حوزه جوانان در بخش بین‌الملل نبود دیپلماسی مختص جوانان در این حوزه است، گفت: در وزارت امور خارجه دیپلماسی حوزه جوانان در سطح بین‌المللی مغفول مانده و در بسیاری از موارد به جای وجود یک اداره تخصصی در این زمینه برخی ادارات عمومی یا حقوقی پیگیر موضوعات جوانان می‌شوند. وضعیت جوانان در وزارت امور خارجه بلاتکلیف است. با این وجود مکاتباتی را با وزیر انجام دادیم و درخواست کردیم که یک نهاد تخصصی در امور بین‌الملل جوانان ایجاد شود تا از این طریق هم نظرات وزارت خارجه لحاظ شده و هم وزارت ورزش و جوانان به شکل تشکل یافته عمل کنند .
وی در مورد پیشنهاد معاونت جوانان در مورد تغییر سن جوانی اظهار کرد: پیشنهاد این معاونت تعیین سن جوانی بین 18 تا 35 سال بوده است. این پیشنهاد در آخرین جلسه ستاد ملی ساماندهی جوانان با حضور دستگاه‌های دیگر مطرح شد و قرار است با دریافت پیشنهاد این نهادها و دستگاه‌ها به جمع‌بندی برسیم. با این وجود به نظر می‌رسد با توجه به مدل کسب و کار در ایران باید سن جوانی تا 35 سال تعیین شود .
تندگویان در پاسخ به این سوال که برای اعزام سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه جوانان به مجامع بین‌المللی چه سازوکار مشخصی در نظر گرفته‌اید، گفت: انتخاباتی که برای تعیین مجمع برگزار می‌شود ساختار مورد نظر را شکل می‌دهد اما هر برنامه بین‌المللی با توجه به حوزه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد به آنها معرفی می‌شوند و روسای مجامع با توجه به تخصص‌های تشکل‌ها از بین آنها تشکل مورد نظر را انتخاب می‌کنند؛ همچنین در نظر داریم برای بهبود شاخص‌های اندازه‌گیری و رسیدگی به وضعیت تشکل‌های مردم نهاد بحث رتبه‌بندی تشکل‌ها را آغاز کنیم و این مساله در دو استان قزوین و سمنان به صورت پایلوت آغاز شده و از دو ماه آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد .
تندگویان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان و بکارگیری جوانان به عنوان مدیران اجرایی کشور نیز گفت: این قانون صراحتی در بکارگیری جوانان ندارد اما به عنوان نماینده جوانان به این مساله معترض‌ام و می‌گویم اینکه به ازای بازنشسته شدن یک مدیر فردی که در آستانه بازنشستگی سر کار بیاید دیدگاه قانون‌گذار نبوده است و معتقدم جوانان لیاقت و شایستگی مدیریت ا جرایی کشور را دارند .
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: به نظرم می‌ توانستیم برای جایگزینی 4 وزیر همچون وزیر ارتباطات یک وزیر جوان انتخاب کنیم. این مساله حتی در بخش شهرداری‌ها هم صادق است اگر قانون تصویب می‌شود پیش از آنکه به مرحله اجرا رسیده باشد استثناعاتی برای آن قائل شویم دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود .
در این نشست همچنین امید محدث - مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه با گذشت یک‌سال از فعالیت دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان ، چند مشکل عمده جوانان را شناسایی کرده و حل آنها را در دستور کار قرار دادیم گفت :یکی از این مسائل حل مشکل سربازی و نظام وظیفه جوانان مشمول خدمت سربازی بود. در این زمینه جلساتی را با ستاد مشترک نیروهای مسلح برگزار کردیم تا بتوانیم مشکل سربازی جوانان عضو سمن‌های جوانان را حل کنیم و یا امتیازات تشویقی برای آن‌ها در نظر بگیریم که در نهایت منجر به عقد تفاهم‌نامه‌ای با ستاد کل نیروهای مسلح شد .

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انشاءالله تلاش مستمر و همه جانبه برای حفظ و تحقق آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حقوق شهروندی در عرصه ورزش و امور جوانان صورت می گیرد

رامین طباطبایی: استان کرمانشاه ظرفیت حضور در لیگ برتر بسکتبال را دارد/پنج شنبه در انتظار حضور جامعه ورزش برای یک جشن ملی در ورزش گاه آزادی هستیم

نخستین دوره مسابقات ملی روستایی ان و عشایر کشور برگزار می شود

مدیر کل دفتر فرهنگی وزارت ورزش و‌جوانان :ورزشکاران می توانند مبلغان قرآن در میادین ورزشی باشند

همه نهادها قوانین مربوط به اشتغال‌زایی جوانان را تسهیل کنند

دکتر امیر رضا خادم فردا به استان مرکزی سفر می کند

افتتاح سالن ورزش‌های رزمی شهدای ابرده شاندیز با حضور فرامرزیان

محمدرضا پوریا: مسابقات بدمینتون آزاد کرمانشاه با سطح بسیار بالایی برگزار شد

رئیس فدراسیون تیرو کمان: برگزاری جلسات از مرکز به سایر شهر ها زمینه پویایی ورزشی در سایر شهر ها فراهم می کند

رادیو ورزش یکی از رسانه های موثر و پر مخاطب برای فرهنگ سازی ورزش در جامعه/ آگاه سازی چهره های ورزش ی نسبت به مسئولیت های فرهنگی و اجتماعی در قبال جامعه یک ضرورت است

مسیر توسعه کشور باید به دست جوانان ساخته شود

تندگویان: ساختار مباره با فساد با حضور جوانان در مدیریت کشور شکل می گیرد

رقیب استقلال در جذب پدیده فوتبال آسیا ناکام ماند

آیا نتایج استقلال و پرسپولیس در خارج از زمین تعیین می‌شود؟/ «پارانوئید» مزمن یا واقع گرایی!

مدیرکل ورزش و جوانان فارس: مهمترین رسالت دستگاه ورزش ایجاد نشاظ و افزایش سطح سلامت جامعه است

فوتبال علیه جنایت

وزارت ورزش و جوانان ؛ دستگاه پیشرو در ترویج سلامت

تندگویان به عنوان عضو کمیته ملی جوانان یونسکو منصوب شد

نصرالله سجادی سرپرست کاروان ایران در المپیک 2020 شد

رییس فدراسیون دوومیدانی :ایجاد ارتباط نزدیک با نقاط مختلف کشور اقدام ارزشمند دکتر سلطانی فر است/برگزاری نشست فدراسیون ها در نقطه صفر مرزی نشان امنیت ایران اسلامی است

رضا زارعی: دو دیواره سنگ نوردی در قصر شیرین و کرمانشاه اقتتاح خواهد شد

مرکز جامع پزشکی ورزشی کرمانشاه سال 98 به بهره برداری می رسد/ اقدام وزارت ورزش و جوانان باعث پیشرفت ورزش کشور می شود

​تاکید دکتر سلطانی فر برای تبلیغ و ترویج بیشتر ورزش همگانی

تأمین نیازهای مربوط به زلزله کرمانشاه در اولویت دولت بوده است / رویکرد وزارت ورزش توزیع امکانات ، منابع و برنامه ها به مناطق محروم و زلزله زده و مستعد است

بازوند:جامعه ورزش حضور چشمگیری برای کمک رسانی به مردم داشتند

تاکید دکتر دکتر داورزنی بر برگزاری رویدادها و اردوهای ورزش ی در شهرهای کرمانشاه

پیام تسلیت دکتر مسعود سلطانی فر در پی شهادت جمعی از جوانان و مدافعان حریم ایران اسلامی

بازدید وزیر ورزش و جوانان از نقطه صفر مرزی واقع در مرز خسروی

غفرانی: قرآن سراسر نور و هدایت است / ورزشکاران و جوانان فعال در زمینه های قرآنی، الگوهای شایسته ای برای تمامی جامعه هستند / هر چه در عرصه ترویج قرآن تلاش کنیم باز هم کم است

از برجام حمایت می کنم/ خروج آمریکا از برجام دلیل حقانیت برجام است

72 سازمان مردم نهاد در اردبیل فعال هستند

ژاله فرامرزیان:آماده همکاری برای توسعه اماکن ورزشی کرمانشاه هستیم / بیش از 90 درصد فدراسیون های ورزشی به اتوماسیون اداری مجهز شده اند

عبدالحمید احمدی: 20 میلیون جمعیت در روستاها ساکن هستند/ فدراسیون ها اهتمام ویژه ای به توسعه ورزش همگانی در روستاها داشته باشند

مردم ثابت کردند پای نظام در سخت ترین شرایط ایستاده اند /برای اجرای مفاد بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری میثاق بسته ایم

تندگویان : بیانیه مقام معظم رهبری باید آغاز جوانگرایی در ساختار کشور باشد / دولت بستری ایجاد کند که هر وزیر یک معاون جوان داشته باشد

اجلاس سالیانه روسای فدراسیون‌های ورزشی در قصرشیرین برگزار می‌شود

تندگویان : تبعیت از فرامین رهبری در به کارگیری جوانان امری واجب است

مدیران، اندیشمندان و فعّالان جوان در همه‌ی میدانها باید شانه‌های خود را به زیر بار مسئولیّت دهند

عباسعلی اکبری به عنوان مشاور فرهنگی و ورزش همگانی منصوب شد

افتتاح آکادمی و باشگاه پرورش اندام گیلانغرب با حضور دکتر داورزنی

بیانیه گام دوم تاکید روشنی بر ادامه نگاه بزرگ منشانه و توام با تدبیر و آینده نگری با محوریت جوانان است/ لبیک سازمان های مردم نهاد جوانان به سیاست های بیانیه گام دوم

معاون وزیر ورزش و جوانان : 51 درصد از جمعیت شهری ایران فعالیت ورزش ی دارند

هندبال کردستان قدمت 50 ساله دارد/تغییر هشت رئیس فدراسیون ضربه بزرگی به هندبال ایران وارد کرد

ورزش استان بوشهر در کشور روند رو به رشدی داشته است

دیدار دکتر احمدی با خانواده شهید ورزشکار چهارمحال و بختیاری

برگزاری 3همایش علمی و پژوهشی در مشهد

محدث: حوزه جوانان نیازمند سازمانی ویژه و اختصاصی است

دکتر احمدی؛ حضور مردم در راهپیمایی22بهمن، توطئه های 40ساله دشمنان را خنثی کرد

4 طرح ورزشی در چهارمحال و بختیاری افتتاح و کلنگ زنی شد

معاون فرهنگی و ورزش همگانی در شهرکرد؛دکتر احمدی؛ حضور مردم در راهپیمایی22بهمن، توطئه های 40ساله دشمنان را خنثی کرد