پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

در نشست خبری با اصحاب رسانه

محمد مهدی تندگویان: حوزه جوانان در یک سال گذشته دستاوردهای بین المللی بسیار زیادی داشته است ورزش

محمد مهدی تندگویان: حوزه  جوانان  در یک سال گذشته دستاوردهای بین المللی بسیار زیادی داشته است

  بزرگنمايي:

آریا جوان - معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در نشست با اصحاب رسانه گقت: از دستگاه های مختلف انتظار داریم همزمان با اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، جوانان مستعد را جایگزین آنها کنند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان صبح امروز نشست خبری محمدمهدی تندگویان - معاونت ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان – با حضور امید محدث مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان ، مازیار ناظمی مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان و جمع کثیری از اصحاب رسانه برگزار شد.
محمد مهدی تندگویان، در ابتدای این نشست خبری به دستاوردهای مهم حوزه جوانان در یک سال اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: رسالت اصلی ما بحث ساماندهی و برنامه ریزی های مدون در این حوزه بوده است. بخصوص در موضوع تشکل ها، شبکه سازی، رتبه بندی که تا به امروز در کشور وجود نداشت و نگاه بین المللی در این خصوص مغفول مانده بود، ورود به کار کردیم . تقریبا می توانیم بگویم در حوزه جوانان بخش فعال نداشته ایم که در این یکسال اسناد مختلفی امضا شد و اتفاقی که در استانبول افتاد گویای این امر بوده است .
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: در 7 ماه گذشته در باکو دومین نشست مجمع جوانان کشورهای اسلامی برگزار شد که با پیگیری ما، دستاورد خوبی به دست آمد . اکنون در حال برنامه ریزی برای سند امضا شده در اجلاس مجمع عمومی جوانان هستیم که 7 تا 9 عنوان در خصوص این موضوع به طور مشخص برای یونیسف برنامه ریزی شده است . در یونسکو برای اولین بار امسال به این جمع بندی رسیدیم که کمیته تخصصی را تشکیل دهیم و به عنوان عضو رسیدگی به آسیب های اجتماعی گام رو به جلو را در پیش گرفته ایم . همچنین در یونسکو نیز برای اولین بار یک کمیته تخصصی جوانان تشکیل شده و ریاست آن را ایران بر عهده گرفته است .
وی افزود: در بعضی از اجلاس ها و جشنواره هایی که در کشورهای مختلف تشکیل شده بود، تا چندی پیش حضور نداشتیم مثلا در نشست چین خود جوانان انتخاب و اعزام شدند به دلیل اینکه هزینه های برگزاری این گونه اجلاس از سمت کشور برگزار کننده است، هزینه ای برای دولت ما ندارد و در یک ماه آینده نیز در نشست آذربایجان، 10 نفر از جوانان را برای شرکت درمجمع انتخاب و اعزام خواهیم کرد .
وی در ادامه با بیان اینکه به دلیل این ضعف دستاوردهای اخیر نیز بر اساس پیگیری‌های مستقیم معاونت جوانان بوده است تصریح کرد: مجمع جوانان اهل اسلام 14 سال است که تشکیل شده اما تقریبا در هیچ مجمعی ایران به صورت اجرایی جایگاهی پیدا نکرده بود و تنها به عنوان یک عضو شرکت می‌کرد. این در حالیست که اقدامات خوبی از سوی ایران مثل انتخاب شیراز به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انجام شده بود. بنابراین با تلاش‌های صورت گرفته در اجلاس استانبول توانستیم تا سه کرسی به دست بیاوریم .
معاون ساماندهی امور جوانان با بیان اینکه ایران توانست با یک عضو از پنج عضو هیات رئیسه را از بین 54 کشور نصیب خود کند توضیح داد: اولین پیشنهاد مطرح شده از سوی ایران در مورد تشکیل دفتر گردشگران جوان جهان اسلام بود که پیشنهاد دادیم با استناد به بسترهای مناسب شبکه گردشگری در ایران این دفتر در کشور خودمان قرار داشته باشد و ایران تبدیل به پایگاه عملیاتی گردشگری کشورهای اسلامی شود .
تندگویان با اشاره به اعطای وام به تشکل‌های جوانان گفت:‌تا هفته گذشته در مجموع صندوق امید و بانک رسالت بیش از 20 میلیارد تومان وام پرداخت کرده‌اند و تا سقف 90 میلیارد تومان در نوبت وام قرار دارند.طرح‌های جوانان بررسی شده است و به شبکه بانکی معرفی شده‌اند .
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تشکل‌های جوانان غیرانتفاعی هستند اگر به سود انباشته برسند باید از زیرمجموعه ما خارج شوند و ثبت شرکت انجام دهند. یا اینکه تعداد نیروهای تشکل‌ها افزایش یابد و تحت حمایت ما قرار بگیرد به‌طوری که تشکلی به‌عنوان کارآفرین برتر در حوزه جوانان داریم که 270ن فر در این تشکل مشغول هستند بنابراین تشکل‌ها یا باید اشتغال‌زا باشند یا به‌عنوان شرکت خصوصی به ثبت برسند .
تندگویان با اشاره به اینکه مشکل اصلی حوزه جوانان در بخش بین‌الملل نبود دیپلماسی مختص جوانان در این حوزه است، گفت: در وزارت امور خارجه دیپلماسی حوزه جوانان در سطح بین‌المللی مغفول مانده و در بسیاری از موارد به جای وجود یک اداره تخصصی در این زمینه برخی ادارات عمومی یا حقوقی پیگیر موضوعات جوانان می‌شوند. وضعیت جوانان در وزارت امور خارجه بلاتکلیف است. با این وجود مکاتباتی را با وزیر انجام دادیم و درخواست کردیم که یک نهاد تخصصی در امور بین‌الملل جوانان ایجاد شود تا از این طریق هم نظرات وزارت خارجه لحاظ شده و هم وزارت ورزش و جوانان به شکل تشکل یافته عمل کنند .
وی در مورد پیشنهاد معاونت جوانان در مورد تغییر سن جوانی اظهار کرد: پیشنهاد این معاونت تعیین سن جوانی بین 18 تا 35 سال بوده است. این پیشنهاد در آخرین جلسه ستاد ملی ساماندهی جوانان با حضور دستگاه‌های دیگر مطرح شد و قرار است با دریافت پیشنهاد این نهادها و دستگاه‌ها به جمع‌بندی برسیم. با این وجود به نظر می‌رسد با توجه به مدل کسب و کار در ایران باید سن جوانی تا 35 سال تعیین شود .
تندگویان در پاسخ به این سوال که برای اعزام سازمان‌های مردم نهاد و فعالان حوزه جوانان به مجامع بین‌المللی چه سازوکار مشخصی در نظر گرفته‌اید، گفت: انتخاباتی که برای تعیین مجمع برگزار می‌شود ساختار مورد نظر را شکل می‌دهد اما هر برنامه بین‌المللی با توجه به حوزه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد به آنها معرفی می‌شوند و روسای مجامع با توجه به تخصص‌های تشکل‌ها از بین آنها تشکل مورد نظر را انتخاب می‌کنند؛ همچنین در نظر داریم برای بهبود شاخص‌های اندازه‌گیری و رسیدگی به وضعیت تشکل‌های مردم نهاد بحث رتبه‌بندی تشکل‌ها را آغاز کنیم و این مساله در دو استان قزوین و سمنان به صورت پایلوت آغاز شده و از دو ماه آینده در سراسر کشور اجرا خواهد شد .
تندگویان در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان و بکارگیری جوانان به عنوان مدیران اجرایی کشور نیز گفت: این قانون صراحتی در بکارگیری جوانان ندارد اما به عنوان نماینده جوانان به این مساله معترض‌ام و می‌گویم اینکه به ازای بازنشسته شدن یک مدیر فردی که در آستانه بازنشستگی سر کار بیاید دیدگاه قانون‌گذار نبوده است و معتقدم جوانان لیاقت و شایستگی مدیریت ا جرایی کشور را دارند .
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: به نظرم می‌ توانستیم برای جایگزینی 4 وزیر همچون وزیر ارتباطات یک وزیر جوان انتخاب کنیم. این مساله حتی در بخش شهرداری‌ها هم صادق است اگر قانون تصویب می‌شود پیش از آنکه به مرحله اجرا رسیده باشد استثناعاتی برای آن قائل شویم دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود .
در این نشست همچنین امید محدث - مدیر کل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه با گذشت یک‌سال از فعالیت دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان در وزارت ورزش و جوانان ، چند مشکل عمده جوانان را شناسایی کرده و حل آنها را در دستور کار قرار دادیم گفت :یکی از این مسائل حل مشکل سربازی و نظام وظیفه جوانان مشمول خدمت سربازی بود. در این زمینه جلساتی را با ستاد مشترک نیروهای مسلح برگزار کردیم تا بتوانیم مشکل سربازی جوانان عضو سمن‌های جوانان را حل کنیم و یا امتیازات تشویقی برای آن‌ها در نظر بگیریم که در نهایت منجر به عقد تفاهم‌نامه‌ای با ستاد کل نیروهای مسلح شد .
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام تقدیر دکتر سلطانی فر از تلاش های محمد خرم در طول همکاری با وزارت ورزش وجوانان

دکترمسعود سلطانی‌فر:بازی با ترینیدادوتوباگو برای ایران مفید بود

دکتر سلطانی فر در پیامی درگذشت خادمان مردم در دولت تدبیر وامید را تسلیت گفت

دکتر صالحی امیری : آقای تاج بر اساس ماده 60 قانون خدمات کشوری می تواند در فدراسیون فوتبال فعالیتش را ادامه دهد/وزیر ورزش و جوانان نسبت به عملکرد فدراسیون فوتبال ارزیابی مثبتی دارد

آقای قاسمی از چهره های ارزشی و محبوب و خادم رزمندگان هستند / مسیولیت امور ایثارگران سنگین است

سید قاسم قاسمی به عنوان مشاور وزیر ر امور ایثارگران منصوب شد

‍ نامه رییس کمیته_ملی_المپیک ایران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا

با حکم وزیر ورزش و جوانان ،سید قاسم قاسمی به عنوان مشاور وزیر ر امور ایثارگران منصوب شد

طعم دلنشین دیدار با رهبر معظم انقلاب تا ابد در یاد و خاطرمان خواهد ماند

اسبقیان:کشتی در بازی های آسیایی جاکارتا باعث شادی مردم و مایه افتخار تمام ما بود

نوروز علی موذن به عنوان" عضو هیات رئیسه فدراسیون بدمینتون " منصوب شد

از حمایت وزارت ورزش و جوانان در اعزام تیم ملی به اسپانیا تشکر می کنم /عنوان مدیر برتر از سوی فدراسیون جهانی برای ایران است

ندا پنجه باشی : مهم‌ترین دستاورد دیدن رهبری ایجاد انگیزه مضاعف در ورزشکاران است

شاهین ایزدیار: پیگیری مسابقات ورزشکاران توسط مقام معظم رهبری امری خوشایند است

ورزش کار خراسانی تیم ملی بسکتبال با ویلچر: دیدار با رهبری اهداف ورزش ی‌ام را قوت بخشید

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی : هیچ منعی ، برای فعالیت قانونی بانوان کوهنورد خراسان رضوی وجود ندارد

فتاحی: به هیئت کوهنوردی تذکر داده شد/ رضایت ولی لازم نیست

انجمن ورزشی کوتاه قامتان بلند همت در استان اردبیل تشکیل می شود

ورزش جانبازان و معلولین به کار انداختن ظرفیت‌های پنهان است

میزبانی ایران در جام جهانی رد شد!

نشست مشترک سمن های مردم نهاد خوزستان با معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

دکترسلطانی فر وزیر ورزش و جوانان:عزم و اراده نظام بر انتقال قدرت از نسل فعلی به نسل جوان است

مدیر کل ورزش وجوانان فارس خبرداد : وزیر ورزش وجوانان به فارس می آید/ افزایش اعتبار پروژه های در دست ساخت

پیگیری های آقاخانی در خصوص برنامه های 4 رشته ورزشی در استان اردبیل

موافق واگذاری استقلال و پرسپولیس هستیم / درخواست میزبانی جام ملتهای ٢٠٢٣ را داده ایم

آقاخانی: 19 طرح اشتغال زا را به صندوق کارآفرینی امید معرفی کرده ایم

دکتر جهانگیری: خوزستان می‌تواند هر روز جشنواره‌ای از افتتاح طرح‌های مختلف باشد

افتتاح ورزشگاه فولاد خوزستان با حضور معاون اول رییس جمهور و دکتر سلطانی فر

دکتر سلطانی فر : امیدواریم تا قبل از پایان سال مجوز واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را بگیریم

وزیر ورزش و جوانان وارد اهواز شد

اسبقیان: توسعه ورزش قهرمانی و همگانی با رویکرد فرهنگی در اولویت برنامه های وزارت ورزش و جوانان است

دکتر سلطانی فرواقعا از ورزش حمایت می کند/برای قهرمانی باید برای ورزش کاران سرمایه گذاری کرد

علی مرادی: با 70 درصد توانمندی به مسابقات جهانی رفتیم/ به جوانان اعتماد کردیم و دنیا عملکرد آنها را تحسین کرد

مدیر کل ورزش و جوانان چهارمحال و بختیاری:رکورد خانه های ورزش روستایی کشور دراستان شکسته می شود

علی داوودی: ارتقاء رکورد جوانان جهان در مسابقات قهرمانی جهان از کسب 3 مدال ارزشمندتر بود

سفر استانی وزیر ورزش وجوانان به استان خوزستان

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت قهرمانی پرورش اندام ایران در جهان

فولاد آرنا فردا با حضور ورزش وزیر ورزش و جوانان افتتاح می شود

رغبتی :المپیاد استعدادهای برتر ورزش کشور ، چشم انداز و آینده ورزش کشور را تبیین می کند

تبریک وزارت ورزش و جوانان در پی قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جام بین قاره ای

وزارت ورزش و جوانان نایب قهرمانی تیم ملی کارته در مسابقات جهانی را تبریک گفت

تیم‌ملی وزنه برداری وارد تهران شد

نشست ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی برگزار شد

گل محمدی: خانه جوان در شهرستان قدس احداث می شود

دکتر سلطانی فر:سیاست ما حضور تاثیر گذار در عرصه های بین المللی است

محمد مهدی تندگویان: دستاوردهای بسیار بزرگی در اجلاس جوانان اسلام داشتیم

ایران قهرمان جام بین قاره‌ای فوتبال ساحلی شد

مرادی به عنوان پدیده فوتبال ساحلی جهان معرفی شد

بهزادپور برترین دروازه بان جام بین قاره ای 2018 شد

درخشان: ارزش نایب قهرمانی پرسپولیس کمتر از قهرمانی نیست