پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

انواع هویت سازمانی: شما در کدام گروه قرار می‌گیرید فناوري

انواع هویت سازمانی: شما در کدام گروه قرار می‌گیرید

  بزرگنمايي:

آریا جوان - بسته به شرایط و ویژگی‌های مختلف می‌توان چهار هویت را برای انسان در نظر گرفت که در زندگی کاری و شخصی او تأثیرگذار است.

تلاش برای حفظ یک هویت مشخص، 100 درصد مواقع بی‌فایده است. صرف‌نظر از کاری که انجام می‌دهید، تغییر یک عامل اجتناب‌ناپذیر است؛ بنابراین ممکن است گاهی اوقات مجبور به عقب‌نشینی شوید و در دوره‌های مختلف زندگی هویت‌های مختلفی داشته باشید. هر انسانی چهار هویت دارد که در طول روز، هفته، ماه یا سال و حتی در طول عمر تغییر می‌کنند. در راه افزایش آگاهی و رسیدن به اهداف، می‌توان ویژگی‌هایی مثل نقاط قوت، ویژگی‌های هیجانی، کارکردهای شناختی، ویژگی‌های روان‌شناختی و منابع انرژی را برای انواع هویت درنظر گرفت. با شناخت چهار هویت به درکی از عملکرد خود می‌رسید و به دلایل شکست خود پی خواهید برد. کاتالیزور (Catalyst)
این هویت وضعیت طبیعی هر شخصی است. وقتی از این حالت دور می‌شوید احساس گسست درونی عمیقی بین آنچه هستید و آنچه می‌توانید باشید، حس می‌کنید. در نتیجه مضطرب و بیقرار می‌شوید. هویت کاتالیزور راه را برای رسیدن به موفقیت هموار کرده و انرژی لازم را در طول مسیر فراهم می‌کند. کاتالیزورها انرژی ذهنی، تمرکز، شفافیت و انگیزه‌ی بالایی دارند. آن‌ها محرک کلیدی تغییرات جامعه چه در سطح جهانی و چه در سطح محلی هستند. این افراد در مواجهه با مشکلات قدرت تحمل بالایی دارند و راه را برای بقیه روشن می‌کنند.
بااینکه مسیر آن‌ها همیشه ساده نیست اما از نظر بیوشیمیایی و روانشناختی باور دارند تمام کارها ساده است. کاتالیزورها معمولا کنشگر هستند و با موج همراه می‌شوند. آنها در صورت احساس خطر سعی می‌کنند مسیر را برای خود هموار کنند و به راه خود ادامه دهند. آن‌ها از درخواست کمک واهمه‌ای ندارند و همین رفتار، دلیل جایگاه کنونی آن‌ها است. مقاله‌های مرتبط:
10 نکته مستدل و جالب روانشناختی از خودتان که احتمالا نمی‌دانید تصور از توانایی ورزشی چگونه بر هویت فرد تاثیر می‌گذارد
برای تبدیل شدن به یک کاتالیزور باید از مشکلات جان سالم به در ببرید. باید از جایگاه اولیه‌ی خود آگاه باشید و فراموش نکنید چگونه به جایگاه کنونی رسیدید. کاتالیزور باید دارای سلامت جسمی و بیوشیمیایی باشد تا بتواند این آگاهی را به درستی پردازش کند و در نتیجه اقدام صحیح را انجام دهد. اگر بُعد روانی یا بیوشیمیایی شخص به خطر بیفتد، منجر به فقدان هشیاری و آگاهی او می‌شود. به این ترتیب او به یک شخصیت مدافع تبدیل می‌شود. در نتیجه بدن و مغز فرد وارد یک حالت تدافعی می‌شود. در این شرایط تنها یک مداخله‌ی عمده می‌تواند به کمک فرد بیاید. سینرژیست (Synergist)
اگرچه سینرژیست‌ها در وضعیت خودآگاهی و خلق آگاهانه قرار دارند، اما برای برقراری تعادل بین اراده و انرژی پایداری که آن‌ها را به جلو سوق می‌دهد، هنوز در مرحله‌ی یادگیری هستند. آن‌ها در مورد نحوه‌ی تأثیر بعد روانشناختی و بیوشیمیایی بر انگیزه ، عزت نفس و دیدگاه نسبت به جهان هنوز در حال کسب آگاهی هستند. آن‌ها کاتالیزورهای آینده هستند که برای رسیدن به مرحله‌ی بعدی تنها به تغییرات کوچکی نیاز دارند. آموزش‌های مستمر از جمله نحوه‌ی هماهنگ‌سازی و بهینه‌سازی عملکرد روانشناختی و بیوشیمیایی می‌تواند به سود سینرژیست‌ها باشد. آن‌ها روزهای تعطیل و بیکاری هم دارند؛ اما خود را به خاطر آن سرزنش نمی‌کنند و به این نتیجه رسیده‌اند که استراحت و نوسازی برای موفقیت پایدار و طولانی‌مدت لازم است. نگهبان (guardian)
نگهبان‌ها حافظ منابع فعلی خود هستند اما در مقابل حمله از خود دفاع نمی‌کنند. بدن نگهبان حالت تدافعی دارد، این حالت تدافعی باعث می‌شود شخص از انرژی خود برای شرایط بحرانی محافظت کند. نگهبان‌ها اهدافی دارند، اما نمی‌توانند به دلیل شکست و عدم موفقیت خود در دستیابی به اهداف پی ببرند.
به این صورت شک وارد وجود آن‌ها شده و بهانه‌هایشان افزایش پیدا می‌کنند. آن‌ها در جایگاه دلخواه خود قرار ندارند اما دلیل آن را نمی‌دانند. این افراد گاهی اوقات با پیروزی روبه‌رو می‌شوند، اما انرژی لازم را برای حفظ این پیروزی ندارند. معیارهای متعددی در شکل‌گیری شخصیت نگهبان دخیل هستند که می‌توان به استرس مزمن و نقص تغذیه اشاره کرد. در این وضعیت آن‌ها برای یافتن راه‌حل به مداخله‌ی خارجی یا تکیه بر قدرت اراده نیاز دارند. اگر سریعا یک راه حل پیدا نکنند، قدرت اراده‌ی آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. در نهایت، بدن آن‌ها به دفاع از منابع محدودی می‌پردازد که برای آن‌ها باقی مانده است به این ترتیب به یک مدافع تبدیل می‌شوند. مدافع (Defender)
مدافع‌ها بیشتر بر محافظت از انرژی باقی‌مانده‌ی خود و دفاع از خود در مقابل حملات بیشتر متمرکز هستند. مدافع را می‌توان با تغییراتی مثل تغییر در میکروبیوم شکمی، یک دوره‌ی آنتی‌بیوتیک، استرس مزمن، اتفاق منجر به زخم یا جراحت یا سوء تغذیه‌ی شدید شناسایی کرد؛ چرا که این موارد خیلی آرام شخص را به دام خود می‌اندازند. مدافع بر محافظت از انرژی باقی‌مانده‌ی خود تمرکز می‌کند
در این وضعیت محیط داخلی بدن فرد مسموم می‌شود و بدن برای محافظت از خود هر کاری را انجام می‌دهد، در نتیجه انرژی کاهش پیدا می‌کند و منجر به انزوای فرد می‌شود. البته این تمایل به ضعف نیست بلکه یک استراتژی داخلی است که هنگام افزایش نیازها از انسان محافظت می‌کند. در این مرحله نباید زیاد به خود سخت بگیرید. خود را به خاطر بی‌انگیزگی یا بی‌هدفی سرزنش نکنید. بلکه قدم به قدم به دنبال راه‌حل بروید و هر کاری را بر اساس توانایی خود انجام دهید.خبر خوب این است که همه‌ی اتفاقات در مغز رخ نمی‌دهند. اگر جنبه‌ی بیوشیمی انسان تعادل شود، مغز هم به تعادل و شفافیت می‌رسد. در این نقطه، می‌توانید بر خواسته‌ی خود تمرکز کنید زیرا در آینده انرژی مورد نیاز خود را به دست می‌آورید. آیا می‌خواهید خستگی ناپذیر شوید؟
برای شناخت هویت خود به سایت areyouunstoppable.com مراجعه کنید و تست رایگان پنج دقیقه‌ای آن را انجام دهید. با پاسخگویی به یک مجموعه از سؤال‌های ساده، یک نرم افزار به تحلیل نتایج پرداخت و گزارشی جامع را ارائه می‌کند که نوع هویت شما را نشان می‌دهد. به این صورت متوجه می‌شوید به چه ابزار و نکاتی برای بستن شکاف بین خود و آنچه می‌خواهید باشید، نیاز دارید.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گاوصندوق کاوه؛ بهترین مکان قراردادن اشیا باارزش کجا است؟

کراس اور برقی فولکس واگن 23 هزار دلار قیمت خواهد داشت

معرفی استارتاپ Motive، حلقه‌ای برای تایید ورود به حساب‌های کاربری

9 فناوری که صنعت فیلمسازی را دگرگون کرده است

استفاده از صندلی کودک در خودرو و کلاه ایمنی برای موتورسواران اجباری شد

نگاهی به 23 مورد از فاجعه‌بارترین سوانح کشتی‌های هوایی

گزارش زومیت از بیست‌ویکمین استارتاپ گرایند اصفهان در حاشیه نمایشگاه اتوکام 2018

تکامل انسان سریع‌تر از همیشه ادامه دارد

پژوهشی درمورد تجربه جالب از دست دادن اولین دندان شیری

فروشگاه‌ های بزرگ ایران در بلک فرایدی

نخستین دور از قرعه‌کشی مشترکان خوش‌حساب ایرانسل انجام شد

بررسی علاقه به قهوه از دید روانشناسی

غیر از سروش و گپ سایر پیامرسان‌ها از گردونه حمایت حذف می‌شوند

گزارش ناسا از یک انفجار ذره‌ای در مگنتوسفر زمین

آموزش عکاسی در شب و نکات مهم آن

نتیجه نظرسنجی: بیشتر کاربران زومیت راهکار گوشی تاشدنی را انقلابی می‌دانند

چرا مهارت دوچرخه سواری را حتی با گذشت زمان طولانی فراموش نمی‌کنیم

نقاشی ساختمان با کم‌ترین هزینه

کاوشگر وویجر 2 به لبه منظومه شمسی نزدیک‌تر شد

لامبورگینی اوروس ST-X معرفی شد

35 میلیمتری، مدیوم فرمت یا لارج فرمت؛ کدام دوربین آنالوگ را انتخاب کنیم؟

کاهش 23 میلیارد دلاری ارزش بازار انویدیا در پی فروکش کردن تب استخراج ارز دیجیتال

معرفی تمام کاراکترهای جدید فیلم Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

گلکسی نوت 10 سامسونگ با نمایشگر 6.66 اینچی 4K معرفی می‌شود

روابط اجتماعی خوب در سازمان و نقش شگفت انگیز آن در شادابی و بهره وری

دنیل هاستینگ، بزرگترین میزبان دارک وب هک شد

تکلیف سهمیه بندی بنزین فردا در مجلس مشخص می‌شود

تماشای فیلم‌‌های ترسناک چه مزایایی دارد

سهم هر کشور از رشد جهانی تولید ناخالص چقدر است

اضافه شدن فیلم‌های سینمایی رایگان به یوتیوب با چاشنی تبلیغات

چرا برنامه‌های هدایت ترافیک، ازدحام را بدتر می‌کنند؟

اچ تی سی پرچمدار 2019 خود را با نامی غیر از HTC U13 عرضه می‌کند

شیائومی پروژکتور 2 هزار دلاری می لیزر را در آمریکا عرضه می‌کند

دلیل کاهش 15 درصدی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال چه بود

سافت بانک ژاپن سهام کسب‌وکار موبایل خود را به‌صورت عمومی عرضه می‌کند

باسلام، سرویسی برای فروش محصولات خانگی، محلی و روستایی

اسپیس ایکس یک گام دیگر به راه‌اندازی شبکه جهانی اینترنت نزدیک شد

دیتابیس محصولات زومیت با طراحی جدید به‌روز شد

سرفیس مایکروسافت بیشتر از آیپد پرو می‌فروشد

تبلیغات به برنامه ایمیل ویندوز راه پیدا می‌کنند

تلفات ناشی از مقاومت آنتی بیوتیکی بیش از حد تصور است

زوم اپ: Dawn Chorus؛ با آوای دلنشین طبیعت از خواب بیدار شوید

هوش مصنوعی جدید، با توانایی فریب حسگرهای بیومتریک به یاری اثر انگشت جعلی

سیستم فرمان صوتی هوشمند مرسدس بنز

تاثیر فیلتر هوا بر عملکرد خودرو؛ آیا فیلتر اسپرت قدرت پیشرانه را افزایش می‌دهد؟

به اعضای تیم کمک کنید مهارت‌های جدید را از یکدیگر یاد بگیرند

مدل پلاگین هیبرید بی ام و 330e رونمایی شد

آیا اپل سرانجام کنسول بازی تولید خواهد کرد؟

اولین اتوبوس الکتریکی مرسدس بنز سیتارو در آلمان عملیاتی شد

سرطان پوست: علایم، پیشگیری و درمان