پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نوکیا 9 PureView با کد نام Olympic و اندروید 9 پای معرفی می‌شود فناوري

نوکیا 9 PureView با کد نام Olympic و اندروید 9 پای معرفی می‌شود

  بزرگنمايي:

آریا جوان - براساس آخرین خبرهای غیررسمی منتشرشده براساس متادیتاهای سرور FIH، نوکیا 9 پیورویو با کد نام Olympic و با نسخه‌ی اندروید 9 پای معرفی خواهد شد.  

نوکیا 9 ، پرچمدار بعدی HMD Global خواهد بود. تاکنون خبرهای غیر رسمی مختلفی در مورد این گوشی هوشمند منتشر شده است. پیشتر گفته شده بود که نوکیا 9 پیورویو احتمالا نام گوشی بعدی HMD Global خواهد بود . آخرین اطلاعات به‌اشتراک گذاشته‌شده به‌صورت آنلاین براساس متادیتای موجود در سرورهای FIH که یکی از زیرمجموعه‌های فاکسکان‌ است؛ ادعا می‌کند که نوکیا 9 PureView قرار است با نسخه‌ی اندروید 9 پای معرفی شود. نوکیا 9 پیورویو پچ امنیتی ماه نوامبر را اجرا می‌کند. درنظر داشته باشید که اطلاعات مربوط به نسخه‌ی چینی نوکیا 9 پیورویو است و نسخه‌ی نهایی گوشی هوشمند نیست. براساس اطلاعات منتشرشده از سوی اسن منبع، کدنام پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال، Olympic نام دارد.
مقاله‌های مرتبط:
HMD علامت تجاری PureDisplay و Face unlock را ثبت کرد نوکیا درصدد عرضه یک گوشی گیمینگ است
در تصویر به‌اشتراک‌گذاشته‌شده، کد نام نوکیا 9 پیورویو قابل مشاهده است. شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چرا چنین کد نامی برای نوکیا 9 انتخاب شده است؟ البته دلایلی برای چنین نامگذاری وجود دارد. هما‌ن‌طور که می‌دانید لوگو بازی‌های المپیک، پنج حلقه دارد. از سوی دیگر نوکیا 9 پیورویو نیز قرار است با ماژول دوربین پنج‌گانه در پنل پشتی معرفی شود. این پنج دوربین با پنج حلقه‌ی نماد الکپیک تداعی معانی دارد. این منبع، تنها همین اطلاعات را در مورد نوکیا 9 پیورویو به‌اشتراک‌گذاشته است، اما در چند روز گذشته، اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی هوشمند منتشر شده است.
چند روز قبل، ویدئوی 360 درجه و تصاویر رندر تازه‌ای از نوکیا 9 فاش شد . در ویدئو و رندرهای CAD، اطلاعاتی در مورد طراحی ظاهری نوکیا 9 به‌اشتراک گذاشته شد. از آنجایی که منبع معتبر است، احتمال آن وجود دارد که محصول نهایی بی‌شباهت به آنچه نمایش داده است، نباشد. در خبر منتشر شده مشخص شد که نوکیا 9 پیورویو در پنل پشتی دارای هفت حلقه است که 5 تای آنها مربوط به ماژول دوربین است. حلقه‌ی ششم مربوط به فلاش LED و حلقه‌ی هفتم نیز مربوط به سنسور مجاورتی دوگانه است. در ویدئوی 360 درجه‌ی به‌اشتراک گذاشته‌شده، مشخص شد که جنس بدنه‌ی پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال، فلزی و شیشه بوده و در پنل پشتی دارای انحنا است. انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند فاقد جک هدفون 3.5 میلی‌متری باشد و تصاویر فاش‌شده تایید می‌کند که نوکیا 9 دارای حاشیه‌‌ای در قسمت بالا و پایین قاب جلویی است. لوگوی نوکیا در پنل پشتی و هم‌چنین در قسمت بالای نمایشگر در پنل جلویی قابل رویت است. علاوه بر ویدئوی 360 درجه، خبر دیگری نیز در مورد Nokia 9 PureView منتشر شد که حاکی از آن بود که این گوشی هوشمند قبل از کنگره‌ی جهانی موبایل 2019 معرفی خواهد شد. اگر این خبر صحت داشته باشد، ممکن است نوکیا 9 اوایل ماه ژانویه معرفی شود. HMD Global قصد داشت پرچمدار بعدی خود را در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا معرفی کند، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به اطلاعات جدید منتشرشده، برنامه‌های شرکت تغییر کرده است. ظاهرا شکت اچ‌ام‌دی قصد دارد پرچمدار بعدی خود را در نمایشگاه CES لاس‌وگاس و یا در رویدادی جداگانه در ماه ژانویه معرفی کند. البته این موضوع را فراموش نکنیم که انتظار می‌رفت نوکیا 9 ماهها پیش رونمایی شود، اما به‌دلایلی موضوع به‌تأخیر افتاد. براساس گزارش‌های منشترشده، جو سارویکاس ، مدیر ارشد محصولات اچ‌ام‌دی، فرد تصمیم‌گیرنده‌ی اصلی در پس این موضوع بوده است. وی فکر نمی‌کرد که گوشی هوشمند نوکیا 9 آماده‌ی عرضه باشد. برخی گزارش‌ها حاکی از این بود که این تصمیم، باعث نارضایتی برخی از کارکنان HMD Global شد. آنها معتقد بودند که اچ‌ام‌دی گلوبال، علامت تجاری پیورویو را با معرفی Nokia 9 از دست می‌دهد و موقعیت خود را نیز دستخوش تغییر قرار می‌دهد. از سوی دیگر عدم عرضه‌ی به‌موقع محصول، باعث از دست دادن بازار رقابتی خواهد شد.
در واقع، HMD Global چند ماه قبل از مایکروسافت حق استفاده از علامت تجاری PureView را کسب کرده است و همین مساله می‌تواند یکی از دلایل به‌تعویق افتادن زمان معرفی پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی باشد. شهریورماه، نوکیا مجددا صاحب برند PureView شد . زمان معرفی نوکیا 9 قبل از طرح موضوع علامت تجاری پیورویو به‌تعویق افتاد. در نتیجه ممکن است شرکت تصمیم گرفته باشد تا روشن شدن وضعیت علامت تجاری خود صبر کند و نوکیا 9 را با علامت تجاری پیورویو به بازار معرفی کند. در حال حاضر وضعیت فناوری PureView در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد. سال‌ها بود خبری در مورد آن منتشر نشده بود. سال‌ها قبل نوکیا 808 با علامت تجاری پیورویو معرفی شد که گوشی هوشمندی با ماژول دووربین قانع‌کننده‌ و خوبی بود که روز به‌روز بهتر هم شد. اما باید ببینیم آیا فناوری پیورویو شاهد پیشرفت‌هایی هم بوده است یا خیر. انتظار می‌رود که نوکیا 9 پیورویو با ویژگی‌های پرچمدار و با حداقل ظرفیت حافظه‌ی رم 6 گیگابایتی، نمایشگر بزرگ و باتری بزرگ معرفی شود. باید ببینیم HMD Global قصد دارد از ه تراشه‌ای برای گوشی پرچمدار خود استفاده کند. انتخاب تراشه به این موضوع بستگی دارد که چه زمانی قرار است پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال معرفی شود. اگر نوکیا 9 در ماه ژانویه یا فوریه سال آینده‌ی میلادی معرفی شود، انتظار می‌رود که با تراشه‌ی کوالکام یعنی اسنپدراگون 8150 یا 855 (‌با توجه به نام انتخاب‌شده توسط کوالکام)‌ رونمایی شود. احتمالا تراشه‌ی مذکور قبل از پایان سال جاری میلادی معرفی خواهد شد و احتمالا در ماه فوریه نیز در برخی گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر اچ‌ام‌دی گلوبال، نوکیا 9 پیورویو را در ماه ژانویه با تراشه‌ی اسنپدراگون 845 کوالکام معرفی کند؛ از آنجایی که تراشه‌ی بعدی کوالکام در بقیه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ قطعا کاربران تمایل کمتری نسبت به این گوشی هوشمند از خود نشان خواهند داد. HMD Global در سال جاری میلادی همین روش را در پیش گرفت و در حالیکه سایر رقبای بازار گوشی‌های هوشمند خود را با تراشه‌ی اسنپدراگون 845 به بازار معرفی می‌کردند؛ این شرکت نوکیا 8 سیروکو را با تراشه‌ی اسنپدراگون 835 کوالکام معرفی کرد. از آنجایی که اچ‌ام‌دی یک‌بار همین اشتباه را مرتکب شده است، انتظار نمی‌رود مجددا همان رویکرد را در پیش بگیرد و احتمالا منتظر می‌ماند تا تراشه‌ی جدید کوالکام به بازار معرفی شود و پرچمدار خود را با تراشه‌ی جدیدتر به بازار عرضه کند. البته باید منتظر باشیم ببینیم درنهایت اچ‌ام‌دی گلوبال چه تصمیمی می‌گیرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لندرور دیسکاوری اسپرت مدل 2020 معرفی شد

روز پیتزای بیت‌ کوینی: چگونه مرد گرسنه فلوریدایی در دنیای ارزهای دیجیتال تاریخ ساز شد

راز اقیانوس مدفون پلوتو چیست؟

کشف خمره‌های اسرارآمیز هزارساله در لائوس

تفریحاتی جذاب و ماجراجویانه در سفر به گرجستان

میکروب‌هایی که آلودگی پلاستیکی اقیانوس‌ها را پاک می‌کنند

آموزش اسکرام؛ قسمت نهم: برآورد چابک

مدیاتک تراشه 5G خود را آخر ماه میلادی جاری معرفی می‌کند

مهندسی بی‌نهایت: انرگیا-بوران؛ پاسخ شرق به شاتل فضایی ناسا

نگاه نزدیک ویدئویی به سامسونگ گلکسی M30 و گلکسی M20

آهن آنلاین در تلاش برای بهبود پیوند تکنولوژی و بازار فولاد

حراج یاماها OX99-11 با قیمت 1.3 میلیون دلار

کانالیس: چین بیشترین آمار عرضه اسپیکر هوشمند را در فصل اول 2019 ازآن خود کرد

نگاهی کوتاه به مرسدس AMG G63 با تیونینگ منصوری

لرزش‌گیر الکترونیکی در ثبت فیلم عملکرد بهتری از لرزش‌گیر اپتیکال دارد

نقصی در قابلیت سیستم ری‌استور ویندوز 10 که از بوت‌شدن رایانه جلوگیری می‌کند

پیشرفت اینتل در توسعه‌ تراشه‌های نوری کاربردی در هوش مصنوعی

واردات و ثبت گوشی مسافری تا اطلاع ثانوی بدون مانع است

عرضه مک بوک پرو جدید اپل با پردازنده قوی‌تر و صفحه کلید اصلاح‌شده

ARM روابط تجاری با هواوی را برای تولید تراشه‌ تعلیق کرد

گوگل رمزعبور برخی از کاربرانش را 14 سال در فایل متنی ذخیره کرده است

شرایط ویژه جهت اخذ نمایندگی و عاملیت فروش شرکت مدیریت پروژه نیروگاه­‌ های سولار

کارمندان شرکت‌های بزرگ فناوری چه میزان حقوق دریافت می‌کنند؟

تبدیل متان به دی‌اکسید کربن، راهکاری برای مبارزه با تغییرات اقلیمی

مدل کوچک‌تر اسپیکر هوشمند گلکسی هوم در FCC رویت شد

تغییر عملکرد سلول‌های تولیدکننده انسولین در دیابت

چرا عرضه‌های عمومی سهام اخیر شرکت‌ها با شکست همراه بودند؟

مایکروسافت میت‌ بوک ایکس پرو را از ویندوز استور حذف کرد

جابجایی قطب شمال مغناطیسی زمین و تاثیر آن بر نور شمالگان

برترین اپلیکیشن‌های مدیریت دارایی و قیمت ارز دیجیتال

استون مارتین DBS سوپرلجرا نسخه ویژه جیمز باند رونمایی شد

آخر هفته چه فیلمی ببینیم: از Notorious تا A Touch of Sin

گلکسی نوت 10 سامسونگ چیدمان دوربین عمودی خواهد داشت

هوش مصنوعی گوگل موفق به شناسایی سرطان ریه شد

هواوی سیستم‌عامل جایگزینش را تا پاییز عرضه می‌کند

مقایسه هواوی P30 لایت و سامسونگ گلکسی A50

آلمان تردد اسکوتر برقی در جاده‌های عمومی را قانونی می‌کند

در صورت مرگ یکی از مسافران در هواپیما چه اتفاقی می‌افتد؟

آپدیت مه 2019‌ ویندوز 10‌منتشر شد؛ چگونه این آپدیت را دریافت کنیم؟

احتمال ساخت ابرخودروی هیوندای، بر اساس جنسیس اسنشیا وجود دارد

زایمان طبیعی چه تاثیری روی بدن نوزادان دارد؟

هواوی پیش از تحریم شدن درحال توسعه‌ پلتفرمی برای جایگزینی پلی استور بود

اختلاف هواوی با دولت آمریکا از کجا آغاز شد و به‌کجا خواهد انجامید

آنر 20 پرو و آنر 20 چه تفاوت‌هایی دارند

هواوی آنر 20 در برابر نسل قبل

آیا جف بزوس درمورد سکونتگاه‌‌های فضایی ایده تازه‌‌ای دارد؟

آنر 20 و آنر 20 پرو در برابر رقبا

سیستم فرمان برقی در آینده خودروسازی نقش خواهد داشت

وزارت امنیت آمریکا نسبت‌به سرقت اطلاعات پهپادهای چینی هشدار داد

شگفت‌انگیزترین سواحل باکو برای تفریحات تابستانی