پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

نوکیا 9 PureView با کد نام Olympic و اندروید 9 پای معرفی می‌شود فناوري

نوکیا 9 PureView با کد نام Olympic و اندروید 9 پای معرفی می‌شود

  بزرگنمايي:

آریا جوان - براساس آخرین خبرهای غیررسمی منتشرشده براساس متادیتاهای سرور FIH، نوکیا 9 پیورویو با کد نام Olympic و با نسخه‌ی اندروید 9 پای معرفی خواهد شد.  

نوکیا 9 ، پرچمدار بعدی HMD Global خواهد بود. تاکنون خبرهای غیر رسمی مختلفی در مورد این گوشی هوشمند منتشر شده است. پیشتر گفته شده بود که نوکیا 9 پیورویو احتمالا نام گوشی بعدی HMD Global خواهد بود . آخرین اطلاعات به‌اشتراک گذاشته‌شده به‌صورت آنلاین براساس متادیتای موجود در سرورهای FIH که یکی از زیرمجموعه‌های فاکسکان‌ است؛ ادعا می‌کند که نوکیا 9 PureView قرار است با نسخه‌ی اندروید 9 پای معرفی شود. نوکیا 9 پیورویو پچ امنیتی ماه نوامبر را اجرا می‌کند. درنظر داشته باشید که اطلاعات مربوط به نسخه‌ی چینی نوکیا 9 پیورویو است و نسخه‌ی نهایی گوشی هوشمند نیست. براساس اطلاعات منتشرشده از سوی اسن منبع، کدنام پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال، Olympic نام دارد.
مقاله‌های مرتبط:
HMD علامت تجاری PureDisplay و Face unlock را ثبت کرد نوکیا درصدد عرضه یک گوشی گیمینگ است
در تصویر به‌اشتراک‌گذاشته‌شده، کد نام نوکیا 9 پیورویو قابل مشاهده است. شاید برای شما نیز این سوال پیش بیاید که چرا چنین کد نامی برای نوکیا 9 انتخاب شده است؟ البته دلایلی برای چنین نامگذاری وجود دارد. هما‌ن‌طور که می‌دانید لوگو بازی‌های المپیک، پنج حلقه دارد. از سوی دیگر نوکیا 9 پیورویو نیز قرار است با ماژول دوربین پنج‌گانه در پنل پشتی معرفی شود. این پنج دوربین با پنج حلقه‌ی نماد الکپیک تداعی معانی دارد. این منبع، تنها همین اطلاعات را در مورد نوکیا 9 پیورویو به‌اشتراک‌گذاشته است، اما در چند روز گذشته، اطلاعات بیشتری در مورد این گوشی هوشمند منتشر شده است.
چند روز قبل، ویدئوی 360 درجه و تصاویر رندر تازه‌ای از نوکیا 9 فاش شد . در ویدئو و رندرهای CAD، اطلاعاتی در مورد طراحی ظاهری نوکیا 9 به‌اشتراک گذاشته شد. از آنجایی که منبع معتبر است، احتمال آن وجود دارد که محصول نهایی بی‌شباهت به آنچه نمایش داده است، نباشد. در خبر منتشر شده مشخص شد که نوکیا 9 پیورویو در پنل پشتی دارای هفت حلقه است که 5 تای آنها مربوط به ماژول دوربین است. حلقه‌ی ششم مربوط به فلاش LED و حلقه‌ی هفتم نیز مربوط به سنسور مجاورتی دوگانه است. در ویدئوی 360 درجه‌ی به‌اشتراک گذاشته‌شده، مشخص شد که جنس بدنه‌ی پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال، فلزی و شیشه بوده و در پنل پشتی دارای انحنا است. انتظار می‌رود که این گوشی هوشمند فاقد جک هدفون 3.5 میلی‌متری باشد و تصاویر فاش‌شده تایید می‌کند که نوکیا 9 دارای حاشیه‌‌ای در قسمت بالا و پایین قاب جلویی است. لوگوی نوکیا در پنل پشتی و هم‌چنین در قسمت بالای نمایشگر در پنل جلویی قابل رویت است. علاوه بر ویدئوی 360 درجه، خبر دیگری نیز در مورد Nokia 9 PureView منتشر شد که حاکی از آن بود که این گوشی هوشمند قبل از کنگره‌ی جهانی موبایل 2019 معرفی خواهد شد. اگر این خبر صحت داشته باشد، ممکن است نوکیا 9 اوایل ماه ژانویه معرفی شود. HMD Global قصد داشت پرچمدار بعدی خود را در کنگره‌ی جهانی موبایل بارسلونا معرفی کند، اما به‌نظر می‌رسد با توجه به اطلاعات جدید منتشرشده، برنامه‌های شرکت تغییر کرده است. ظاهرا شکت اچ‌ام‌دی قصد دارد پرچمدار بعدی خود را در نمایشگاه CES لاس‌وگاس و یا در رویدادی جداگانه در ماه ژانویه معرفی کند. البته این موضوع را فراموش نکنیم که انتظار می‌رفت نوکیا 9 ماهها پیش رونمایی شود، اما به‌دلایلی موضوع به‌تأخیر افتاد. براساس گزارش‌های منشترشده، جو سارویکاس ، مدیر ارشد محصولات اچ‌ام‌دی، فرد تصمیم‌گیرنده‌ی اصلی در پس این موضوع بوده است. وی فکر نمی‌کرد که گوشی هوشمند نوکیا 9 آماده‌ی عرضه باشد. برخی گزارش‌ها حاکی از این بود که این تصمیم، باعث نارضایتی برخی از کارکنان HMD Global شد. آنها معتقد بودند که اچ‌ام‌دی گلوبال، علامت تجاری پیورویو را با معرفی Nokia 9 از دست می‌دهد و موقعیت خود را نیز دستخوش تغییر قرار می‌دهد. از سوی دیگر عدم عرضه‌ی به‌موقع محصول، باعث از دست دادن بازار رقابتی خواهد شد.
در واقع، HMD Global چند ماه قبل از مایکروسافت حق استفاده از علامت تجاری PureView را کسب کرده است و همین مساله می‌تواند یکی از دلایل به‌تعویق افتادن زمان معرفی پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی باشد. شهریورماه، نوکیا مجددا صاحب برند PureView شد . زمان معرفی نوکیا 9 قبل از طرح موضوع علامت تجاری پیورویو به‌تعویق افتاد. در نتیجه ممکن است شرکت تصمیم گرفته باشد تا روشن شدن وضعیت علامت تجاری خود صبر کند و نوکیا 9 را با علامت تجاری پیورویو به بازار معرفی کند. در حال حاضر وضعیت فناوری PureView در هاله‌ای از رمز و راز قرار دارد. سال‌ها بود خبری در مورد آن منتشر نشده بود. سال‌ها قبل نوکیا 808 با علامت تجاری پیورویو معرفی شد که گوشی هوشمندی با ماژول دووربین قانع‌کننده‌ و خوبی بود که روز به‌روز بهتر هم شد. اما باید ببینیم آیا فناوری پیورویو شاهد پیشرفت‌هایی هم بوده است یا خیر. انتظار می‌رود که نوکیا 9 پیورویو با ویژگی‌های پرچمدار و با حداقل ظرفیت حافظه‌ی رم 6 گیگابایتی، نمایشگر بزرگ و باتری بزرگ معرفی شود. باید ببینیم HMD Global قصد دارد از ه تراشه‌ای برای گوشی پرچمدار خود استفاده کند. انتخاب تراشه به این موضوع بستگی دارد که چه زمانی قرار است پرچمدار بعدی اچ‌ام‌دی گلوبال معرفی شود. اگر نوکیا 9 در ماه ژانویه یا فوریه سال آینده‌ی میلادی معرفی شود، انتظار می‌رود که با تراشه‌ی کوالکام یعنی اسنپدراگون 8150 یا 855 (‌با توجه به نام انتخاب‌شده توسط کوالکام)‌ رونمایی شود. احتمالا تراشه‌ی مذکور قبل از پایان سال جاری میلادی معرفی خواهد شد و احتمالا در ماه فوریه نیز در برخی گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اگر اچ‌ام‌دی گلوبال، نوکیا 9 پیورویو را در ماه ژانویه با تراشه‌ی اسنپدراگون 845 کوالکام معرفی کند؛ از آنجایی که تراشه‌ی بعدی کوالکام در بقیه‌ی گوشی‌های هوشمند پرچمدار مورد استفاده قرار خواهد گرفت؛ قطعا کاربران تمایل کمتری نسبت به این گوشی هوشمند از خود نشان خواهند داد. HMD Global در سال جاری میلادی همین روش را در پیش گرفت و در حالیکه سایر رقبای بازار گوشی‌های هوشمند خود را با تراشه‌ی اسنپدراگون 845 به بازار معرفی می‌کردند؛ این شرکت نوکیا 8 سیروکو را با تراشه‌ی اسنپدراگون 835 کوالکام معرفی کرد. از آنجایی که اچ‌ام‌دی یک‌بار همین اشتباه را مرتکب شده است، انتظار نمی‌رود مجددا همان رویکرد را در پیش بگیرد و احتمالا منتظر می‌ماند تا تراشه‌ی جدید کوالکام به بازار معرفی شود و پرچمدار خود را با تراشه‌ی جدیدتر به بازار عرضه کند. البته باید منتظر باشیم ببینیم درنهایت اچ‌ام‌دی گلوبال چه تصمیمی می‌گیرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آموزش طراحی تجربه‌ی کاربری؛ قسمت هشتم: طراحی تعامل

هواوی چگونه به رازهای تجاری اپل دست پیدا می‌کند؟

ویوو وی 15 پرو با دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی، نمایشگر سوپر AMOLED و اندروید پای رونمایی شد

آینده تلسکوپ‌های فضایی؛ 4 ایده شگفت‌انگیز ناسا برای دهه 2030

گلکسی فولد، گوشی تاشدنی سامسونگ معرفی شد

گلکسی فولد با قیمت 1980 دلار از 6 اردیبهشت عرضه می‌شود

گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس معرفی شدند؛ جشن 10 سالگی کهکشانی‌ها با پرچم‌داری تمام‌عیار

گلکسی اس 10 ای رونمایی شد؛ کوچک‌ترین عضو خانواده گلکسی S10 با سخت‌افزار قدرتمند

نسخه 5G گلکسی اس 10 معرفی شد؛ نمایشگری 6.7 اینچی با باتری حجیم

بیانیه مطبوعاتی: رونمایی گلکسی فولد؛ گوشی تاشو سامسونگ

سامسونگ طی 10 سال دو میلیارد دستگاه گوشی از سری گلکسی به فروش رسانده است

بیانیه مطبوعاتی: رونمایی از گلکسی اس 10 سامسونگ

گلکسی اس 10 در برابر نسل قبل

گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس سامسونگ، 17 اسفند با قیمت پایه 900 دلار عرضه می‌شوند

سامسونگ از ایرباد بی سیم Gear Buds با همکاری AKG رونمایی کرد

گلکسی S10 پلاس سامسونگ در برابر رقبا

سامسونگ ساعت هوشمند گلکسی اکتیو و دستبند سلامتی گلکسی فیت را معرفی کرد

مدل مقرون به صرفه گلکسی اس 10 ای، 750 دلار قیمت دارد

شیائومی می 9 در برابر شیائومی می 8؛ تفاوت در چیست؟

شیائومی می 9 در برابر رقبا

شیائومی می 9 اس ای در برابر نسل قبل

امکان ساخت نسل بعدی تلسکوپ‌های فضایی غول‌پیکر در خارج از زمین

سفر قطبی برای کاوش در منطقه‌ای که 100 هزار سال نور خورشید به آن نرسیده است

تشخیص نوع آلودگی آب با استفاده از DNA ممکن شد

فیلمبرداری در حالت لاگ چیست و چه تاثیری در کیفیت نهایی دارد

آیا خوردن آجیل باعث افزایش وزن می‌شود؟

استفاده از ایموجی در پلاک خودرو

حشرات به کمک تولید آنتی‌بیوتیک‌های جدید می‌آیند

زوم‌اپ: WaterMinder؛ سلامتی بیشتر با مصرف آب کافی

مرسدس بنز SL Grand Edition رونمایی خواهد شد

شیائومی می 9 اس ای دربرابر رقبا

 اخذ ویزای تضمینی کانادا با آژانس ستاره ونک

تخت‌خواب هوشمند فورد با الهام از فناوری رانندگی بین خطوط

هواوی P30 پرو به دوربین چهارگانه مجهز می‌شود

کاپادوکیا، مقصدی رویایی برای سفر نوروزی

بنیان‌گذار هواوی: دستگیری منگ وانژو با انگیزه سیاسی صورت گرفته است

Vandal One؛ خودروی مسابقه‌ای آمریکایی با پیشرانه هوندا سیویک

افشای نتایج عملکرد کارت GTX 1660 Ti در بنچمارک‌ها؛ تا 25 درصد بهتر از GTX 1060

خرید آپارتمان در تهران و جستجوی ملک در املاک تهران با املاک دلتا

گلکسی فولد احتمالا نام نهایی گوشی تاشدنی سامسونگ خواهد بود

سرویس استریم بازی گوگل احتمالا به‌زودی معرفی می‌شود

شیائومی می 9 معرفی شد؛ اسنپدراگون 855، دوربین 48 مگاپیکسلی و قیمت 515 دلار

کوالکام مودم 5G جدید X55 را رونمایی کرد

دنیای وب 30 ساله شد؛ درباره‌ گذشته و اکنون این فناوری چه می‌دانیم؟

ال جی Q60، ال جی K50 و ال جی K40 رونمایی شدند

پاناسونیک در سال 2019 تلویزیون‌های اولد بیشتری به بازار عرضه می‌‌کند

بررسی ویدیویی کارت گرافیک جیفورس Aorus RTX 2080 Ti Xtreme گیگابایت

چگونه کارمندان مسن‌تر و باتجربه‌تر را مدیریت کنیم

پژوهشی جدید، یوتیوب را مقصر افزایش زمین‌تخت‌گرایان می‌داند

دوربین‌های جدید لومیکس ZS80 کامپکت و سوپر زوم FZ1000 II پاناسونیک معرفی شدند