پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

پایان کار پانزدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت/ ابومهدی مهندس چهره مقاومت سال 2018 شد خواندني

پایان کار پانزدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت/ ابومهدی مهندس چهره مقاومت سال 2018 شد

  بزرگنمايي:

آریا جوان_آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت عصر امروز با حضور محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، سردارمحمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس و خانواده‌های معظم شهدای مدافع حرم و جمعی از هنرمندان کشور در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.


این مراسم در ابتدا با اجرای نمایشی از حضور کشورهای جهان اسلام در جشنواره مقاومت کار خود را آغاز کرد و پس از آن محمد رضا شهیدی‌فر به اکران فیلم‌های ایرانی و خارجی در پانزدهمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم مقاومت اشاره کرد و کلیپی از روند برگزاری این دوره از جشنواره برای حضار به نمایش درآمد.

خزاعی : تهدید سفارت اسرائیل نسبت به مهمانان ما عین نقض حقوق بشر است

محمد خزاعی دبیر پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت ضمن قدردانی از مهمانان این دوره از جشنواره گفت: خوشحالم که دراین سالها پر فراز و نشیبی که طی کردیم، الحمدلله امروز با حضور شما عزیزان به سرمنزل مقصود نزدیک‌تر می‌شویم و هرساله با شکوه‌تر در حال حرکت روی به جلو هستیم.خوشبختانه امسال از بیش از 90 کشور جهان تقاضای شرکت در جشنواره فیلم مقاومت را دریافت کردیم و این نشان می دهد بذری که امروز کاشته شده است در آینده ثمر خواهد داد.

وی در ادامه بیان کرد: چه چیزی دربرگزاری این جشنواره نهفته است که بعضی از رسانه‌ها و رژیم صهیونیستی دست به تهدید مهمانان و فیلم‌سازان ما زده‌اند. با اخباری که در چند روز پیش منتشر کردیم، فیلمسازان خارجی مستقیما تحت تهدید قرار گرفتند. مگر چه چیزی دراینجا وجود دارد که تا این حد آنها حساس شدند. باید قبول کنیم تهدیدی که سفارت اسرائیل نسبت به مهمانان انجام داده، عین نقض حقوق بشری است. وقتی هنرمندان ما نتوانند آزادی بیان داشته باشند، شما که مدعی آزادی بیان هستید، دارید ادا می‌کنید.

خزاعی با اشاره به اینکه این رفتار نظام سلطه یعنی خفه کردن آزادی بیان و حقوق بشر که امروز در جهان جاری است، اظهار کرد: یکی از شرکت کنندگان آمریکایی که در این دوره حضور داشت در کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه نگران نیستید پس از بازگشت به کشورتان مورد تهدید قرار بگیرید، پاسخ داد که اگر اینطور باشد من باید محل زندگی و کشور خود را تغییر دهم.

سردار نقدی: کسانی که برای اُسکار فیلم می‌سازند به جایی نخواهند رسید

سردار محمدرضا نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه که در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفت، درباره جشنواره مقاومت و فیلم سازی در عرصه سینما گفت: من شخصا لایق این تعریف و تمجید ها نیستم و خودم را خاک پای همه بسیجیان و ملت ایران می دانم.

وی همچنین بیان کرد: روی سخن من با شما اهالی اصیل سینماست که دل به انقلاب سپرده‌اید.برای انقلاب، ولایت و آزادی فیلم بسازید که ماندگار خواهید شد و بدانید سینماگرانی که برای خوش آمد اسکار و جشنواره‌های خارجی به وطن خود پشت کرده‌اند به جایی نخواهند رسید.

همچنین درادامه مراسم اسامی برگزیدگان پانزدهمین جشنواره بین المللی مقاومت اعلام شد.


در ادامه مراسم محمد خزاعی دبیر جشنواره بین المللی فیلم مقاومت از خانواده شهید مدافع حرم سید مصطفی صادقی تقدیر و تجلیل کرد.

گفتنی است؛  در ادامه برنامه محمد حسین پویانفر مداح اهل بیت(ع) به حماسه‌خوانی پرداخت.

ابومهدی مهندس جایزه خود را به شهدای حشدالشعبی تقدیم کرد

سردار غیب‌پرور، دریادار سیاری و خزاعی دبیر جشنواره از ابو مهدی مهندس به عنوان چهره سال مقاومت تقدیر و تجلیل کردند، اما متاسفانه به دلیل ماموریتی که برای او پیش آمده بود، نماینده خود را به آیین اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت فرستاد.

موسوی نماینده ابو مهدی مهندس ضمن دریافت تندیس و لوح افتخار و تقدیر از حضار گفت: من از دیار حسین آمده، از دیار علی ابن ابیطالب آمده ام. با عطر و بوی شهدا آمدم، شهدایی که جان خود را نثار مردم عراق کردند. امشب دو افتخار همراه من است که دراینجا ایستادم. افتخار اول اینکه نماینده کشورم عراق هستم و افتخار دوم من این است که نماینده حاج مهدی هستم.

وی ادامه داد: شما می‌دانید که مسیر مقاومت متوقف نخواهد شد و ابو مهدی به خاطر مشکلی از آمدن باز ماندند؛ بنابراین ایشان توصیه کردند که این جایزه را شهدای مقاومت به ویژه شهدای حشد الشعبی عراق تقدیم کنیم.
دریادار سیاری: ارتش آماده حمایت همه جانبه از سینماگران مقاومت است

دریادار حبیب الله سیاری ضمن قدردانی از برگزیدگان جشنواره فیلم مقاومت بیان کرد: در جهت تقویت ابعاد فرهنگی و مقاومت ما آمادگی و حمایت خود را اعلام می کنیم. ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا در این تمام زمینه‌ها همراه سینماگران برگزیده باشد.
مغنیه: تولیدات این جشنواره باید به همه مردم جهان منتقل شود

فاطمه مغنیه یکی از داوران بخش عماد مغنیه این جشنواره پس از اهدای جوایز این بخش گفت: حقی دارم که امشب میخواهم بگیرم. این جشنواره زادگاهش تهران است. پایتخت تصمیمات مقاومت، اما اهالی مقاومت و وفاداران در همه جای جهان وجود دارند.

وی بیان کرد: همانگونه که پیروزی‌های مقاومین به همه جا رسید، باید تولیدات این جشنواره به همه مردم جهان نیز منتقل شود.

این داور جشنواره مقاومت تاکید کرد: من به عنوان یک تونسی از برگزارکنندگان این جشنواره تقاضا می‌کنم که این گردهمایی را در تونس، دمشق و بیروت نیز برگزار کنند تا همه از تولیدات این نوع جشنواره بهره مند شوند.

سردار غیب‌پرور: ابزار ترویج فرهنگ مقاومت هنر است

سردار غلامحسین غیب‌پرور فرمانده سازمان بسیج مستضعفین در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت گفت: پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت در دقایق پایانی خود با یک افتخار و یک موفقیت بیشتر برخوردار است که هنرمندانی همچون علی نصیریان در کنار این جشنواره حضور دارد.

وی اظهار کرد: یقینا پیام اصلی جشنواره مقاومت پیام ایستادگی و مقاومت در مقابل کسانی است که می‌خواهند ما آزاده نباشیم، آنها حقارت ما را می‌خواهند و به خوبی می دانند در پس هر مقاومتی پیروزی است.

سردار غیب پرور با بیان اینکه هر پیروزی که بدست آمده، محصول ایستادگی است، تصریح کرد: خدا را شاکرم که ایران اسلامی به واسطه ولایت، مردم و شهیدان تبدیل به الگو برای همه عالم شده است.

وی ادامه داد : من با احترامی که برای تمام اصحاب هنر قائل هستم، اما درخواست می‌کنم تا درس مقاومت را توأمان با سبک ایرانی-اسلامی قرار بدهند، زیرا ما کشوری سربلند و مردمانی مسلمان داریم. حتی کسانی که در زمره اسلام نیستند با ما در این چهل سال همراه بودند.

فرمانده بسیج مستضعفین در ادامه مراسم عنوان کرد: من از برگزارکنندگان این جشنواره و برادر خزاعی تقاضا دارم تا برگزاری این جشنواره را از هر دوسالانه به هرسال تبدیل کنند، حتی اگر در بخش داخلی هم تولید نداشته باشیم، بخش بین الملل را سالانه برپا کنیم، چراکه ترویج مقاومت ابزاری دارد که آن هم هنر است.

غیب‌پرور در پایان بیان کرد: انشالله ما دو سال آینده نه، بلکه سال آینده نیز جشنواره شانزدهم را داشته باشیم. ما هم در اینجا قول می‌دهیم آنچه که در حطیه وظیفه ماست، انجام دهیم.
شاهین: احترام مردم ایران نشانگر تمدن این کشور است

مراد شاهین به نیابت از الخطیب پس از دریافت تندیس و دیپلم افتخار بهترین فیلمنامه جایزه بخش بین الملل عنوان کرد: من این جایزه را به شهدای سوریه تقدیم می کنم. این اولین باری است که من از تهران دیدن می کنم. نکته‌ای که نظر من را جلب کرد این بود که عکس‌های شهدا در همه جا دیده می‌شود و این موضوع نظر من را جلب کرد. تقریبا تمام خیابان های تهران به نام شهداست و علاوه بر احترامی که از شما برای خانواده شهدا دیدم این نشانگر تمدن ایران است و از این جایگاه و عظمت و قدرت ایران در منطقه پیداست.


گفتنی است؛ در پایان این مراسم فیلم سینمایی «تنگه ابوقریب» به عنوان بهترین فیلم در پانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت معرفی شد و علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران از خانواده مرتضی کریمی شهید مدافع حرم با اهدای لوحی قدردانی کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درآمد پوتین چقدر است؟

عوامل رشد چشمگیر گرایش به شبکه‌های اجتماعی

آشنایی با گران‌ترین خانه جهان در تهران/ اشیاء این خانه قیمت ندارند

تست‌های عجیبی که سبب طلاق زن و شوهر‌های خوشبخت می‌شود

مقایسه و معرفی شغل های پردرآمد ایران و جهان در سال 2018

توقیف فیلم «رحمان 1400» بعد از تصاحب فروش میلیاردی!

ما و مشکل بزرگ اصطلاحات حقوقی

یک میلیارد تومان دستمزد مهران مدیری برای نقش کوتاه؟!

یک میلیارد تومان دستمزد مهران مدیری برای نقش کوتاه؟!

به افتخار نرگس آبیار، کلاه از سر بردارید/ یادداشتی بر فیلم «شبی که ماه کامل شد»

آخرین قیمت تلفن همراه در بازار (بروزرسانی 13 بهمن) +جدول

نخستین روز جشنواره فیلم فجر/ از گلایه‌های پولاد کیمیایی تا حواشی مراسم افتتاحیه

دانشگاه باقرالعلوم(ع) در رشته فلسفه دین دانشجو می پذیرد

چه عواملی باعث شد محمدرضا گلزار، جای عادل فردوسی‌پور را بگیرد؟

پنجمین جشن سالانه «موسیقی ما» آغاز شد

وقت درو کردن محصول سیاست‌های سینمایی: سطح پایین فیلم‌ها در جشنواره فیلم فجر

گروهی از کارگردان‌ها از جو سالن برج میلاد می‌ترسند!

تداوم تولید اسنک با ذرت دامی و مماشات با متخلفان بهداشتی و ارزی!

موجود مرموز و مرگباری که جان یمنی‌ها را نشانه گرفته است! +عکس

پیرزن نابینای بلغاری چه اتفاقاتی را برای پوتین و ترامپ در سال 2019 پیشگویی کرده است؟!

اندیشه و درد با هم در آمیخته‌اند

نحوه برخورد با همسر عصبی

چهره‌های هنری عصر پهلوی و دامچاله‌ای به نام «هروئین» + عکس

یک استاد ایرانی، عضو فرهنگستان علوم جهان شد

انسان چطور پیر می‌شود؟ توصیه‌هایی برای افرادی که از پیر شدن می‌ترسند!

مکانی پر رمز و راز در آذربایجان غربی که به زندان دیو معروف است + فیلم

اسکلت 3.67 میلیون ساله متعلق به انسانی متفاوت از ما است؟ / عکس

12 عادت ظاهرا بی‌ضرر اما خطرناک که برای حفظ سلامتی باید سریعاً ترک‌شان کنید!

از 400 یوز فقط 47 قلاده باقی مانده‌است/ حفاظت از یوزپلنگ در ایران؛ پروژه‌ای که نباید متوقف شود (فیلم)

داریوش بزرگ چگونه شاه شد؟ / پادشاه بر حق هخامنشی یا غاصب تخت و تاج؟ (فیلم)

روحانی: به وزیر علوم بارها گفتم مقابل بازداشت دانشجویان به بهانه‌های سیاسی بایستد/ FATF خوب یا بد لازمه ارتباط مالی با جهان است

راز پنهان یک نقاشی کشف شد

دسته«گل»هایی كه بر باد می‌رود

جشنواره فجر به فیلم‌های "مقاومت" اهمیت نمی‌دهد

تاثیرگذارترین فیلم تاریخ سینما کدام است؟

خشم شیلا خداداد از انتشار خبر به دنیا آمدن فرزندانش در آمریکا / عکس

چند فیلم به جشنواره فیلم فجر رسیده است؟

پایان کار پانزدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت/ ابومهدی مهندس چهره مقاومت سال 2018 شد

چگونه کودک نابینای ایلیاتی تبدیل به نویسنده ای هنرمند شد؟

دارویی برای درمان افسردگی/ نظر نویسندگان درباره مطالعه کتاب

سفر تار به سن‌پترزبورگ و 12 اثری که کیوان ساکت اجرایشان می‌کند

کولبری که فوق لیسانس مدیریت دارد

پیامبر ما اینچنین بود

پیش‌ تولید سریال «سلمان فارسی» آغاز شد

یک مسافر زمان دیگر ادعا کرد که از آینده آمده است/ آیا ربات‌ها در سال 2045 دنیا را تسخیر خواهندکرد؟

استفاده از شبکه‌های اجتماعی "قطعا" بر سلامت روان تاثیر می‌گذارد

داوری اشتباه به نفع پرسپولیس مقابل سایپا

خریداران هیجانی خودرو، مثل خریداران ارز، ضرر می کنند!

عدم مشکل تامین انسولین کشور تا 6 ماه آینده

تست کنترل هیجانات؛ چقدر به احساسات منفی خود بها می‌دهید؟