پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی نگاه سياسي

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

  بزرگنمايي:

آریا جوان_نایب رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با توصیه به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی، گفت: فضای مجازی یک فرصت برای همه ارزشگراهاست. آنها می‌توانند از طریق شبکه مجازی حرف خود را منتشر کنند و ابتذال غرب و دروغ سازی‌ها را آشکار نمایند. فضای مجازی، فرصت بسیار خوبی است برای پاسخگویی به شایعات، ابهامات و روشنگری در گسترش اطلاعات ملت.

اسدالله بادامچیان از جمله شخصیت‌های سیاسی اصولگرایی است که اخیرا فعالیت خود را در توییتر آغاز کرده و تاکنون شش پیام توییتری داشته است، البته او نخستین موتلفه‌ای نیست که از توییتر استفاده می‌کند. پیش از این سیدمصطفی میرسلیم نیز در توییتر فعال شده بود.

بادامچیان در آخرین پیام توییتری خود نوشته است که « مردم با اراده و انتخاب خود بر ناکارآمدی‌ها غلبه خواهند کرد.» بادامچیان معمولا در پیام‌های خود از هشتک الف-با، دولت- حزبی یا دولت مسئولیت‌پذیر استفاده می کند.

این فعال سیاسی باسابقه اصولگرا با اشاره به فعالیت فرهنگی خود پیش از انقلاب از جمله تهیه نوار کاست از سخنرانی‌های امام خمینی(ره) یا تهیه فیلم در موسسه «فیلم در خدمت دین» بیان کرد: من همواره از ابزار روز برای تبیین ارزش‌های دینی بهره برده‌ام و استفاده من از توییتر نیز در همین راستاست.

متن گفت و گوی ایسنا با اسدالله بادامچیان درباره آغاز فعالیتش در توییتر به شرح زیر است:

اصولگرایان نسل شما پیش از این رابطه خوبی با فضای مجازی نداشتند اما اخیرا این نسل نیز به استفاده از فضای مجازی ترغیب شده‌اند. اخیرا نیز شما در فصای توییتر فعالیت خود را آغاز کرده‌اید. چه عاملی موجب شد که اسدالله بادامچیان یکی از نسل اولی‌های انقلاب وارد توییتر شود؟

ملت ما مثل همه ملت‌ها ترکیبی از جوان تا پیر هستند. تفکیک و جداسازی‌ها در یک چرخه نسلی و جدا افکنی بین نسل دیروز امروز در فلسفه ما که هر روز را عاشورا می‌داند، صحیح نیست؛ زیرا در عاشورا، حبیب بن مظاهر پیر را در کنار جوانان و نوجوانان، یکی می‌دانند.

فضای مجازی یک ابزار پیام رسانی است. نسل قبل و بعد ندارد، ما همه یک هستیم. استفاده یا عدم استفاده از ابزارها، بستگی به شرایط و انجام وظیفه به روز دارد. امثال من در آغاز انقلاب اسلامی از همه ابزار نوین از جمله ضبط صوت و نوار کاست استفاده کردیم مثلا سخنان امام خمینی (ره) را نوار کرده و در جلسات مردمی و خصوصی پخش می‌کردیم. فیلم و نمایش و استفاده از هنر برای ارزش‌های متعالی را شروع کرده و «موسسه فیلم در خدمت دین» را با کمک مردم راه اندازی کردیم. دکلمه را رواج دادیم، به‌طور مثال نوار کاست شعر زیبا و انقلابی مرحوم بهجتی اردکانی را که آقای شریفی نیا دکلمه کرده بود تا حدود یک میلیون نوار پخش کردیم.

استفاده من از سایت و اخیرا توئیتر مربوط به سابقه طولانی در استفاده از ابزار روز است. معتقدم فضای مجازی یک فرصت برای همه ارزشگراهاست. آنها می‌توانند از طریق شبکه مجازی حرف خود را منتشر کنند و ابتذال غرب و دروغ سازی‌ها را آشکار نمایند. فضای مجازی، فرصت بسیار خوبی است برای پاسخگویی به شایعات و ابهامات و روشنگری در گسترش اطلاعات ملت.

ایران در تمدن فرهنگ والای خود قبل از اسلام و در تمدن و فرهنگ ایران و اسلام در قرون پس از اسلام آنقدر زیبایی و خوبی دارد که ابتذال و فریبکاری در شبکه‌های مجازی بیگانه در برابر آن زیبایی‌ها، چیزی به شمار نمی‌آید. مثلا شعار زیبای چند هزار ساله ایران در راستای فرهنگ اهورایی و اهریمن ستیزی که پندار نیک، گفتار نیک، رفتار نیک است، چرا برای همگان و جهان اسیر تاریکی‌ها از طریق شبکه‌ مجازی ترویج نشود؟

پیشنهاد من این است وقت خود را صرف دعواهای بیهوده جناحی نکنیم، بلکه فرهنگ خود را تبلیغ کرده و از ابزار روز، بهره ببریم.

شما به ارزش‌گراها توصیه می‌کنید که از فضای مجازی استفاده کنند در حالیکه توییتر در ایران فیلتر است. آیا تناقضی در درخواست شما و فیلتر بودن توییتر وجود ندارد؟

مشاهده می‌کنید که مسئولان به ویژه مسئولان اجرایی که مجری قوانین هستند از این ابزار استفاده می‌کنند. مقررات و قوانین باید قابلیت اجرای همگانی داشته باشند. منع‌ها برای زشتی‌ها و بدی‌ها و زیان آورهاست. والا تبیین شعار پندار و گفتار و کردار نیک، یا شعار المسلمون کلهم اخوه که برادری و برابری را فریاد می‌کند، هدایایی است برای مردم خسته از بی فرهنگی‌ها و تبعیض‌ها و ستمگری‌ها، که ای کاش همه فضاهای مجازی از این زیبایی‌ها پر شود.

شما از هشتک الف-با در توییتر استفاده می کند. این هشتک مخفف «اسدالله بادامچیان» است یا مفهوم دیگری دارد؟

الف – باء شروع خواندن، نوشتن، و آموختن و سازندگی‌هاست. مقدمه تفکر و بینش مردم سالاری است که با ذوق و ادبیات ایران و اسلام همراه است.

نام نشریه هفتگی موتلفه «شما» است که مخفف شهدای موتلفه اسلامی است اما می‌توان با ذوق‌های دیگر از آن استفاده کرد مثل اینکه بگویم این نشریه شماست. در ضمن مخفف اسم و فامیل بنده هم هست.

شما در یکی از پیام‌های توییتری خود نوشته‌اید که مردم با اراده و انتخاب خود بر ناکارآمدی‌ها غلبه خواهند کرد. این پیام مفهوم انتخاباتی دارد؟

این مفهومی فراتر از انتخابات دارد. محدود به انتخابات نیست اما انتخاب را هم در بر دارد. بستگی به مخاطب دارد آیا شما، از آن، انتخابات را می‌یابید؟

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزارش| امام مهدی (عج) در نگاه مذاهب چهارگانه اهل سنت/ بررسی عقیده‌ای که اختصاص به مذهب شیعه ندارد

مقدم:به فرهنگ که می‌رسند همه فرافکنی می‌کنند

شما مجری برنامه «10:10 دقیقه» شوید/ چه سئوالی از معاون ساماندهی امور جوانان وزارت وزرش و جوانان دارید؟

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

مهار آتش‌سوزی در کلیسای نوتردام پاریس / گنبد و سقف کلیسا از بین رفت

اضافه شدن قابلیت عجیب و جنجالی به تلگرام / آیا این پیام‌رسان در حال ورود به دارک وب است؟

دختر کشیش و طلاق بریتانیا

رونق تولید با فرمول جهادی و انقلابی/ حرکت به‌سوی اقتصاد منهای نفت از طریق تحقق شعار سال

عدالتخواهی امیدآفرین!

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

شفافیت و جوانگرایی رمز بازسازی امید

رییس‌جمهور به «فیلم فجر» پیام داد/ نقش سینما در مصافی سرنوشت‌ساز

دشمن چگونه از طریق فضای مجازی با شایعه‌سازی و تهمت‌پراکنی میان مردم اختلاف ایجاد می‌کند؟

نیم نگاهی به صف طولانی ماهواره‌های ایرانی آماده پرتاب +جزئیات

وزیر دفاع: نقش مهم دانشگاه‌ها در جایگاه ممتاز ایران /ظرفیت دانشگاه‌ها، توان پاسخگویی به همه نیازهای بخش دفاع را دارد

سیاووشی: اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس درباره فیلتر اینستاگرام اجماع نظر ندارند/ تنها 10 درصد از مردم از تلگرام خداحافظی کردند

گپ و گفت با فاطمه و یاسر درباره خلوتِ سیاسی و بدون روتوش آیت الله هاشمی/چه کسی گفته روحانی اشبه الناس به پدرم است؟ /تفکر اعتدالی تاریخ انقضا ندارد/افتخار می کنیم که آقازاده هستیم

سخنی با معلم اخلاق!

پاسخ عباس عبدی و بیژن مقدم به یک پرسش / آیا حریم خصوصی آقازاده‌ها را باید حفظ کرد؟

آمریکایی ها برای مهاجرت دائم از کشور رکورد زدند

40درصد بیکاران کشور فارغ التحصیل دانشگاه هستند

با سیاست مخرب ترامپ مبارزه می کنم

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

محمدجواد لاریجانی: امروز جهان اسلام به جمهوری اسلامی به عنوان تجربه‌ای موفق می‌نگرد/معصومه ابتکار: اگر 13 سال برای «ازدواج» خوب است، پس برای رأی دادن هم خوب است

دستور رئیس قوه قضاییه در رابطه با حادثه دانشگاه آزاد

رهبر انقلاب درگذشت دانشجویان واحد علوم و تحقیقات را تسلیت گفتند

نقش جمعیت در توسعه اقتصادی/ نیم‌نگاهی به تاثیرگذاری قشر جوان جامعه بر اقتصاد کشور

رشد 71 درصدی جرائم در فضای مجازی

توصیه بادامچیان به ارزش‌گراها برای استفاده از فضای مجازی

لزوم تشکیل نهادهای مدنی و شبکه‌های رسانه‌ای برای پیروزی در جنگ نرم

واکنش تند روزنامه نزدیک به سعودی به احتمال مشارکت ایران در میزبانی جام جهانی 2022 قطر: این کار موجب تنش در منطقه می‌شود / نه به مذاق آمریکا خوش می‌آید نه همسایگان دو کشور / معلوم نیست نیرو‌های مسلح ایران چقدر بر جام جهانی نظارت خواهند داشت!

اجازه ندادیم نیروهای جوان و انقلابی در مدیریت ها حضور پیدا کنند/ برخی مدیران به میزها چسبیده اند

تصور همراهی اروپایی‌ها با ایران اشتباه است

واقعا در کره‌ شمالی چه می‌گذرد؟

75 درصد تریاک کل جهان در ایران کشف می شود

ظریف: ایران از گفتگو با آمریکا استقبال می‌کند اگر ترامپ تغییر رویه دهد

تجهیز آمریکا برای جنگ!

روحانی: باید آمریکا را به زانو در آوریم

انتقاد شدید اوباما از ترامپ و جمهوری‌خواهان

نزدیک‌شدن قایق‌های تندرو ایران به ناو آمریکایی در خلیج فارس

خبر رییس بانک مرکزی در آستانه ١٣ آبان: بازگشایی کانال ارزی میان ایران و اروپا

یک زائر ایرانی در عراق به ضرب گلوله پلیس کشته شد

فیلترینگ پیامرسان‌های خارجی نتیجه‌ای ندارد

ماجرای نفوذ چینی‌ها به مراکز داده شرکت‌های بزرگ آمریکایی با استفاده از میکروچیپ چیست

افت فروش محصولات رباتیکی چین در پی منازعات تجاری با آمریکا

یک پیش‌بینی مهم؛ ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند

روحانی: این دوران دشوار سپری خواهد شد

وحشت بازارهای نفت از یک تحریم متفاوت

عربستان در مخمصه؛ آیا سلاح شگفت‌انگیز عربستان نجات‌بخش خواهد بود؟

بیش از 150 پیام تهدید به قتل برای یک نماینده!