پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دخترها بدانند که پسرها قابل اعتماد نيستند دختران

دخترها بدانند که پسرها قابل اعتماد نيستند

  بزرگنمايي:

دکترمهدي بياتي  افزود: امکان دارد روابط با افراد منفعت طلب از مرحله دوستي فراتر نرود و بايد توجه داشت که دخترها معمولا در اين ارتباط‌ها بيشتر آسيب مي‌بينند.

 اين مشاور خانواده تصريح کرد: افرادي که به طرف مقابل خود به طور افراطي ابرازعلاقه مي‌کنند، ممکن است حتي با او نيز ازدواج کنند؛ اما اين گونه ازدواج‌ها به طلاق منتهي مي‌شود، چرا که پس از ازدواج، نياز رواني فرد برآورده و او دوباره دچار احساس خلاء مي‌کند و اين گونه افراد معمولا نمي‌توانند در کنار يک فرد به مدت طولاني زندگي کنند.

 وي با بيان اينکه گرايش به جنس مخالف يک امر ذاتي و فطري است، گفت: در مباحث ديني و علمي نيز به اين موضوع پرداخته شده است، بنابراين قابل انکار نيست. اما نوع ارتباط با جنس مخالف قابل بحث و گفت‌وگو است.

 بياتي درباره علل ابراز علاقه زياد به جنس مخالف، اظهار کرد: يکي از دلايل اين کار نبود همدلي و ارتباط مناسب بين والدين و جوانان است. در اين شرايط جوان براي ابراز وجود به جنس مخالف علاقه نشان مي‌دهند؛ البته اين رفتار را معمولا پسران و دختراني انجام مي‌دهند که در خانواده‌هاي مستبد تربيت شده‌اند و پدر و مادر، آنان را با خشونت کنترل کرده‌اند پس جوانان به ويژه دختران بايد آگاه باشند که برخي اوقات علاقه به جنس مخالف مطرح نيست؛ بلکه نيت فرد، مقابله با خانواده است.

 ارتباط مبهم افراد به علاقه افراطي تبديل مي‌شود

  وي تصريح کرد: اگر ارتباط دو نفر مبهم باشد، به علاقه و هيجان افراطي و شديد تبديل مي‌شود؛ اما اين هيجان پس از ازدواج فروکش مي‌کند. آمار کنوني نسبت طلاق به ازدواج در حال حاضر يک به 3 و حتي در مواردي يک به 5 است. اين آمار نشان‌دهنده ازدواج‌هاي ناهمسان از نظر خانوادگي است. چرا که علاقه افراطي دو طرف به يکديگر پس از ازدواج ممکن است موجب بروز بحران در زندگي مشترک و حتي طلاق شود.

 اين روانشناس تاکيد کرد: دخترها بدانند که بسياري از پسرها قابل اعتماد نيستند و در کل به پسران و دختراني که اقبال زيادي به جنس مخالف نشان مي‌دهند نمي‌توان اعتماد کرد. اين افراد بسيار زيرک، منفعت طلب و سودجو هستند و نبايد گول حرف‌هاي آنان را خورد، چون اين افراد همزمان به چند نفر ابراز علاقه مي‌کنند و با آنها دوست هستند. اين افراد بسيار حرفه‌اي و حراف هستند و از واژه‌هاي اغراق‌آميز و مطلق استفاده مي‌کنند. به عنوان نمونه يک پسر به دختر مي‌گويد تو زيباترين آدمي هستي که من روي کره زمين ديده‌ام. اين در حاليست که بايد به اين دختران و پسران با ديد ترديد نگريست.

 افراد تنوع‌طلب احساس خوشبختي نمي‌کنند

  بياتي با بيان اينکه در هيچ جاي دنيا افراد تنوع طلب پس از ازدواج احساس خوشبختي نمي‌کنند، گفت: دختران و پسراني که پيش از ازدواج دوستان زيادي از جنس مخالف داشته‌اند، همسر خود را با آنان مقايسه مي‌کنند؛ بنابراين دچار خلاءهاي عاطفي و رواني مي‌شوند. آنان نمي‌توانند با يک نفر به عنوان همسر خود ارتباط موثري داشته باشند و به علت عادت به تنوع طلبي، ممکن است زندگيشان دچار بحران شود.

 اين روانشناس تصريح کرد: متاسفانه جامعه روشنفکري دچار تنوع طلبي در ارتباطات خود شده است. اين در حالي است که چنين رويکردي، آسيب‌هاي فراواني را در پي دارد.

 شناخت از جنس مخالف به معناي ارتباط گسترده با او نيست

  وي در ادامه گفت: متاسفانه اين تفکر غلط در حال رواج يافتن است که شناخت از جنس مخالف به معناي ارتباط گسترده با اوست. اين در حالي است که شناخت در قالب يک چارچوب و در حوزه توجه به رفتار مانند حرف زدن، نوع پوشش و نوع ارتباط با خانواده به دست مي‌آيد. اگر فردي با خانواده خود ارتباط صحيحي نداشته باشد، قابل اعتماد نيست چون وقتي کسي به نظر خانواده خود براي ازدواجش اهميت ندهد پس ازمدتي همسرش نيز به موجودي بي‌اهميت براي او تبديل مي‌شود.

 بياتي درباره چگونگي برخورد با افرادي که به قصد کلاهبرداري عاطفي به ما نزديک مي‌شوند، اظهار کرد: ما نبايد با آينده خود بازي کنيم. اين در حالي است که در خيلي از موارد، شخص(به‌ويژه دختر)مي‌داند که فرد مقابل او براي سوء استفاده، اقدام به برقراري ارتباط کرده است؛ اما چنين رابطه‌اي را به علت گرفتاري عاطفي ادامه مي‌دهد و پايان چنين روابطي، شکست‌هاي بسيار شديد است و حتي ممکن است فرد به خودکشي رو بياورد يا دچار افسردگي‌ طولاني مدت شود.

 اين روانشناس افزود: لازم است افراد به نوع ارتباط خود با جنس مخالف دقت کنند و به سرعت با دوست خود در فضاهاي خلوت يا مکان‌هايي که دوربين در آنهاست، وارد نشوند. به طور حتم بايد محافظه‌کارانه برخورد کرد و خود را سريع در اختيار فرد مقابل قرار نداد، علاوه بر آن بايد براي يک ارتباط، برنامه‌اي در ذهن خود داشته باشيم و با آينده نگري، انتخاب درستي انجام دهيم و به اين فکر کنيم که آيا فرد مقابل مي‌تواند همسري براي من يا پدر يا مادر خوبي براي فرزندم باشد يا نه؟

 وي درباره واکنش‌هاي افرادي که در روابط عاطفي به اهداف خود دست پيدا نمي‌کنند، اظهار کرد: اين افراد به نوعي دچار مشکل رواني و ديگر آزاري هستند و به بازي کردن با احساسات طرف مقابل علاقه دارند. آنان داشتن ارتباطات متعدد را يک پز مي‌دانند و تحمل شکست را ندارند. اگر فرد تن به خواسته آنان ندهد، در صدد انتقام‌جويي برمي‌آيند و اگر فيلم و عکسي داشته باشند، سعي مي‌کنند شخص مقابل را با آنها تهديد کنند و الا شروع به فحاشي مي‌کنند.

 درباره نوع و شيوه ارتباط با جنس مخالف هيچ آموزشي از طريق رسانه‌هاي جمعي داده نمي‌شود

 اين مشاورخانواده درزمينه عملکرد نهادهاي آموزشي و تربيتي براي اطلاع‌رساني به جوانان درباره نوع ارتباط صحيح با جنس مخالف، گفت: نهادها در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي به اين موضوع کم توجهي کرده‌اند. اين در حالي است که مقام معظم رهبري همواره بر جدي گرفتن حوزه فرهنگي و انجام فرهنگ‌سازي تاکيد کرده‌اند. بنابراين اميدواريم نهادهاي مسئول از خواب زمستاني بيدار شوند.

 بياتي درپايان با انتقاد از فرهنگ‌سازي نکردن در زمينه ارتباط درست با جنس مخالف از سوي رسانه‌هاي جمعي، اظهار کرد: متاسفانه درباره نوع و شيوه ارتباط با جنس مخالف هيچ آموزشي از طريق رسانه‌هاي جمعي داده نمي‌شود. اين در حالي است که هم دانشگاهيان و هم مسئولان از روابط حاکم در شرايط کنوني نگران هستند. اگر فضاي اجتماعي و نوع ارتباطات جهت درستي پيدا نکند، ممکن است با بحراني در اين زمينه مواجه شويم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بیوه‌های داعش؛ پشیمان یا تشنه انتقام/ آیا لشکر زنان خون‌آشام تجدید قوا خواهد کرد؟ +تصاویر

خانم افشار مگه ایرانی نیستی؟ بیل بگیر دستت برو کمک!

سرطان پستان، بیماری که زندگی را به کام خانم‌ها تلخ می‌کند/ مبتلایان می‌توانند مجدد بارداری و شیردهی داشته باشند؟

اقدام جوانمردانه بانوی اسکی ایران تحسین دنیا را برانگیخت

گفت‌وگو| جهان اسلام سیره حضرت زهرا (س) را سرمشق خود قرار دهد/ فاطمه‌زهرا (س) پاره تن پیامبر است

دکان سه نبشی به نام «کنگره فوتبال کلینیک»/ ماجرای خانم دکتر ایرانی و کارلوس کی روش!

دختر ایرانی، قهرمان شطرنج سریع و برق آسای 2018 جهان شد

اظهارات آنجلینا جولی درباره ورود به عرصه سیاست

متهمه فراریِ 800 میلیارد تومانی به کشور بازگردانده شد

مهناز افشار به دادسرا رفت/ اظهار پشیمانی خانم بازیگر از تبلیغ یک آمپول در فضای مجازی

مهمترین آسیب‌های پیش روی خانواده ایرانی؛ از اختلافات فرهنگی و طبقاتی تا مصرف‌گرایی

10 عادت اشتباه روزانه که قاتل سلامت پوستتان هستند

موضع دولت درباره ورود بانوان به ورزشگاه و تقابل با ورزشکاران اسرائیلی

اگر به این 7دلیل ازدواج می کنید،شاید شکست بخورید

جوسازی یک دختر علیه ستاره‌های فوتبال

وجود 4 هزار ماده سمی در سیگار/ تومور مغزی در جنین نتیجه استعمال سیگار در زنان باردار

عواقب پاک نکردن لوازم آرایشی قبل از خواب/ آرایش مداوم، خانم‌ها را به دام سرطان می‌اندازد

خانم بازیگر منتقد جدی کارلوس کی‌روش شد؛ دلار می‌گیرند و غر می‌زنند

گوش الاغی، چشم گربه‌ای، لب شتری و دماغ خوکی!

طرز تهیه قلیه ماهی با تن ماهی

خواص و عوارض صابون زردچوبه چیست؟

بهترین روش لیفتینگ صورت چیست؟

طریقه پرورش گل سنبل در گلدان

برای ریزش مو چه باید کرد؟

زنان موفق دنیا؛ مختصری از زندگی روث بیدرگینزبرگ، قاضی دیوان عالی آمریکا

زیباترین نمونه‌ های تونیک اسپرت + روش ست کردن آن

طرز تهیه مرغ شکم پر مجلسی

34 فعالیت و بازی با کودک سه ساله

طرز تهیه چیز کیک کدو حلوایی

گریم هانیه توسلی در «گرگ‌بازی»/ عکس

طرز تهیه استانبولی با رب به 2 روش اصیل خانگی

قیمت و شرایط فروش محصولات خودروسازان راین

قانون جذب مردان؛ استفاده از قانون جذب برای جذب مردان

راهنمای جامع مقدار شیر خشک لازم برای نوزاد

گزارش نگران‌کننده‌ اخیر و برنامه برای جهان بدون دی اکسید کربن

زیباترین انواع مدل پلیور دخترانه برای پاییز و زمستان

تست دوستی؛ چطور دوستی هستید؟

آموزش لاک زدن ساده در خانه

صابون هویج؛ خواص و طرز تهیه این صابون

طرز تهیه قورمه سبزی با گوشت چرخ کرده

پوشش سارا بهرامی در جشنواره فیلم ونیز/عکس

طرز تهیه کیک خیس نارگیلی برای میان وعده و دسر

نیوشا ضیغمی مرد شد!

زیباترین انواع مدل کیف پول چرم زنانه

پریناز ایزدیار به «بینوایان» پیوست

کودک 16 ماهه؛ مراحل رشد و بازی‌ های مناسب

ماسک جعفری؛ طرز تهیه،‌ خواص و روش استفاده از آن

واکنش "بهاره رهنما" به ادعاهای "همسر سابق شوهرش"

آشنایی با بهترین باز کننده سریع قاعدگی

کلافگی ملیکا شریفی‌نیا از حجم سانسور در "دلدادگان"