پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دخترها بدانند که پسرها قابل اعتماد نيستند دختران

دخترها بدانند که پسرها قابل اعتماد نيستند

  بزرگنمايي:

دکترمهدي بياتي  افزود: امکان دارد روابط با افراد منفعت طلب از مرحله دوستي فراتر نرود و بايد توجه داشت که دخترها معمولا در اين ارتباط‌ها بيشتر آسيب مي‌بينند.

 اين مشاور خانواده تصريح کرد: افرادي که به طرف مقابل خود به طور افراطي ابرازعلاقه مي‌کنند، ممکن است حتي با او نيز ازدواج کنند؛ اما اين گونه ازدواج‌ها به طلاق منتهي مي‌شود، چرا که پس از ازدواج، نياز رواني فرد برآورده و او دوباره دچار احساس خلاء مي‌کند و اين گونه افراد معمولا نمي‌توانند در کنار يک فرد به مدت طولاني زندگي کنند.

 وي با بيان اينکه گرايش به جنس مخالف يک امر ذاتي و فطري است، گفت: در مباحث ديني و علمي نيز به اين موضوع پرداخته شده است، بنابراين قابل انکار نيست. اما نوع ارتباط با جنس مخالف قابل بحث و گفت‌وگو است.

 بياتي درباره علل ابراز علاقه زياد به جنس مخالف، اظهار کرد: يکي از دلايل اين کار نبود همدلي و ارتباط مناسب بين والدين و جوانان است. در اين شرايط جوان براي ابراز وجود به جنس مخالف علاقه نشان مي‌دهند؛ البته اين رفتار را معمولا پسران و دختراني انجام مي‌دهند که در خانواده‌هاي مستبد تربيت شده‌اند و پدر و مادر، آنان را با خشونت کنترل کرده‌اند پس جوانان به ويژه دختران بايد آگاه باشند که برخي اوقات علاقه به جنس مخالف مطرح نيست؛ بلکه نيت فرد، مقابله با خانواده است.

 ارتباط مبهم افراد به علاقه افراطي تبديل مي‌شود

  وي تصريح کرد: اگر ارتباط دو نفر مبهم باشد، به علاقه و هيجان افراطي و شديد تبديل مي‌شود؛ اما اين هيجان پس از ازدواج فروکش مي‌کند. آمار کنوني نسبت طلاق به ازدواج در حال حاضر يک به 3 و حتي در مواردي يک به 5 است. اين آمار نشان‌دهنده ازدواج‌هاي ناهمسان از نظر خانوادگي است. چرا که علاقه افراطي دو طرف به يکديگر پس از ازدواج ممکن است موجب بروز بحران در زندگي مشترک و حتي طلاق شود.

 اين روانشناس تاکيد کرد: دخترها بدانند که بسياري از پسرها قابل اعتماد نيستند و در کل به پسران و دختراني که اقبال زيادي به جنس مخالف نشان مي‌دهند نمي‌توان اعتماد کرد. اين افراد بسيار زيرک، منفعت طلب و سودجو هستند و نبايد گول حرف‌هاي آنان را خورد، چون اين افراد همزمان به چند نفر ابراز علاقه مي‌کنند و با آنها دوست هستند. اين افراد بسيار حرفه‌اي و حراف هستند و از واژه‌هاي اغراق‌آميز و مطلق استفاده مي‌کنند. به عنوان نمونه يک پسر به دختر مي‌گويد تو زيباترين آدمي هستي که من روي کره زمين ديده‌ام. اين در حاليست که بايد به اين دختران و پسران با ديد ترديد نگريست.

 افراد تنوع‌طلب احساس خوشبختي نمي‌کنند

  بياتي با بيان اينکه در هيچ جاي دنيا افراد تنوع طلب پس از ازدواج احساس خوشبختي نمي‌کنند، گفت: دختران و پسراني که پيش از ازدواج دوستان زيادي از جنس مخالف داشته‌اند، همسر خود را با آنان مقايسه مي‌کنند؛ بنابراين دچار خلاءهاي عاطفي و رواني مي‌شوند. آنان نمي‌توانند با يک نفر به عنوان همسر خود ارتباط موثري داشته باشند و به علت عادت به تنوع طلبي، ممکن است زندگيشان دچار بحران شود.

 اين روانشناس تصريح کرد: متاسفانه جامعه روشنفکري دچار تنوع طلبي در ارتباطات خود شده است. اين در حالي است که چنين رويکردي، آسيب‌هاي فراواني را در پي دارد.

 شناخت از جنس مخالف به معناي ارتباط گسترده با او نيست

  وي در ادامه گفت: متاسفانه اين تفکر غلط در حال رواج يافتن است که شناخت از جنس مخالف به معناي ارتباط گسترده با اوست. اين در حالي است که شناخت در قالب يک چارچوب و در حوزه توجه به رفتار مانند حرف زدن، نوع پوشش و نوع ارتباط با خانواده به دست مي‌آيد. اگر فردي با خانواده خود ارتباط صحيحي نداشته باشد، قابل اعتماد نيست چون وقتي کسي به نظر خانواده خود براي ازدواجش اهميت ندهد پس ازمدتي همسرش نيز به موجودي بي‌اهميت براي او تبديل مي‌شود.

 بياتي درباره چگونگي برخورد با افرادي که به قصد کلاهبرداري عاطفي به ما نزديک مي‌شوند، اظهار کرد: ما نبايد با آينده خود بازي کنيم. اين در حالي است که در خيلي از موارد، شخص(به‌ويژه دختر)مي‌داند که فرد مقابل او براي سوء استفاده، اقدام به برقراري ارتباط کرده است؛ اما چنين رابطه‌اي را به علت گرفتاري عاطفي ادامه مي‌دهد و پايان چنين روابطي، شکست‌هاي بسيار شديد است و حتي ممکن است فرد به خودکشي رو بياورد يا دچار افسردگي‌ طولاني مدت شود.

 اين روانشناس افزود: لازم است افراد به نوع ارتباط خود با جنس مخالف دقت کنند و به سرعت با دوست خود در فضاهاي خلوت يا مکان‌هايي که دوربين در آنهاست، وارد نشوند. به طور حتم بايد محافظه‌کارانه برخورد کرد و خود را سريع در اختيار فرد مقابل قرار نداد، علاوه بر آن بايد براي يک ارتباط، برنامه‌اي در ذهن خود داشته باشيم و با آينده نگري، انتخاب درستي انجام دهيم و به اين فکر کنيم که آيا فرد مقابل مي‌تواند همسري براي من يا پدر يا مادر خوبي براي فرزندم باشد يا نه؟

 وي درباره واکنش‌هاي افرادي که در روابط عاطفي به اهداف خود دست پيدا نمي‌کنند، اظهار کرد: اين افراد به نوعي دچار مشکل رواني و ديگر آزاري هستند و به بازي کردن با احساسات طرف مقابل علاقه دارند. آنان داشتن ارتباطات متعدد را يک پز مي‌دانند و تحمل شکست را ندارند. اگر فرد تن به خواسته آنان ندهد، در صدد انتقام‌جويي برمي‌آيند و اگر فيلم و عکسي داشته باشند، سعي مي‌کنند شخص مقابل را با آنها تهديد کنند و الا شروع به فحاشي مي‌کنند.

 درباره نوع و شيوه ارتباط با جنس مخالف هيچ آموزشي از طريق رسانه‌هاي جمعي داده نمي‌شود

 اين مشاورخانواده درزمينه عملکرد نهادهاي آموزشي و تربيتي براي اطلاع‌رساني به جوانان درباره نوع ارتباط صحيح با جنس مخالف، گفت: نهادها در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي به اين موضوع کم توجهي کرده‌اند. اين در حالي است که مقام معظم رهبري همواره بر جدي گرفتن حوزه فرهنگي و انجام فرهنگ‌سازي تاکيد کرده‌اند. بنابراين اميدواريم نهادهاي مسئول از خواب زمستاني بيدار شوند.

 بياتي درپايان با انتقاد از فرهنگ‌سازي نکردن در زمينه ارتباط درست با جنس مخالف از سوي رسانه‌هاي جمعي، اظهار کرد: متاسفانه درباره نوع و شيوه ارتباط با جنس مخالف هيچ آموزشي از طريق رسانه‌هاي جمعي داده نمي‌شود. اين در حالي است که هم دانشگاهيان و هم مسئولان از روابط حاکم در شرايط کنوني نگران هستند. اگر فضاي اجتماعي و نوع ارتباطات جهت درستي پيدا نکند، ممکن است با بحراني در اين زمينه مواجه شويم.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هر روز صبح دوست داشتنت تازه می‌شود

فواید بدنسازی برای خانم ها

20 مدل مانتو مجلسی و پوشیده

دکوراسیون خانه 70 متری

تمیز کننده همه کاره!

آیا با طب سوزنی می‌توانیم لاغر شویم؟

22 ساعت کار در 70 سالگی!

بازی برای افزایش تمرکز کودک

قبل از حمام آفتاب بخوانید

قیافه خودم را دوست ندارم

کفش های کهنه را دکوری کنید

ایجاد عزت نفس در کودکان با 9 راهکار ساده و موثر

بهترین فصل برای بچه دار شدن از نظر پزشکی و طب سنتی

هزینه های عجیب جشن عروسی فرمالیته!

دوستم که هر ماه با خواهرانش پیش فالگیر می‌‌رود، طلسم شده!

کیف آرایشی تان را پاک سازی کنید

چرا نباید فرزندتان را بیشتر از همسرتان دوست بدارید؟

از بین بردن جوش صورت فوری با مواد طبیعی و خانگی

بایدها و نبایدهای حریم خصوصی نوجوان‌ها

بایدها و نبایدهای بدن سازی زنان

تبدیل دستمال توالت به آویز با چاشنی خلاقیت

با کودک هیجان زده ام چه کنم؟

فایده مسابقات اطلاعات عمومی برای خانواده ها چیست؟

همه چیز درباره رابطه کرم پودر و رنگ پوست

با این روش ساده کرکره پنجره‌های خود را بدون مشکل تمیز کنید

44 کاربرد جالب و خلاقانه از فویل آلومینیومی در خانه!

چرا از «چالش پیری» در شبکه‌های اجتماعی استقبال شد؟

سالمند آزاری رتبه سوم خشونت‌های خانگی در ایران

آزمایش 10 ثانیه ای برای سلامت مو

درمان گلودرد در دوران بارداری

ترفندهایی ساده برای تمیز کردن کاغذ دیواری

چگونه مادری شاد باشیم؟

آموزش بستن روسری نخی برای تابستان

پزشکی که آقایان را به کلاس آشپزی می فرستد!

استفاده شیک و باکلاس از رنگ طلایی در دکوراسیون

راه اندازی مجدد خوشبوکننده های خانگی

مدل های دیدنی و زیبای ست دستشویی برای جهیزیه

زیباترین مدل های جعبه طلا و جواهرات

کیف های زنانه ای که در تابستان مد است

کاردستی های زیبای دکوری با طرح پیکان

نیاز نوزادان نارس به مراقبت‌های کانگورویی!

ماسک کلاژن ساز انگور قرمز

رابطه‌ام با دختر 2 و نیم ساله‌ام بسیار تیره و تار است!

مانتوهای بلند و مجلسی تابستانی

دوخت بالش فانتزی برای کودک

جدیدترین مدل های جوراب های ساق بلند بچگانه

انگشترهایی با طراحی عجیب و غریب

دخترخانمی 2 سال دنبال شماره‌ موبایلم بوده است!

خونریزی های زنانه ای که باید جدی گرفته شود!

نکته هایی برای انتخاب کفش براساس فرم پا