پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

انديشه

مادرانگی به شیوه جدید اما به تقلید از غرب

آریا جوان - باشگاه خبرنگاران / هزینه‌های سرسام‌آور و لاکچری برای کودکی که هنوز متولد نشده است از دیگر پدیده‌های نوظهور در دنیای ...

چرا استارتاپ‌ها شکست می‌خورند؟

آریا جوان - آمار فعالیت استارتاپ‌ها در سرتاسر جهان، شکست اکثریت آن‌ها را فریاد می‌زند. دراین‌میان، درک دلایل شکست اهمیت زیادی برای دیگر کارآفرینان دارد.

محمد آذری درگذشت

آریا جوان - حمد آذری، شاعر پیشکسوت بوشهری در سن 78سالگی درگذشت. محسن موسوی‌ میرکلایی که شب گذشته از وخامت حال این شاعر خبر داده بود ...

معرفی کتاب هرگز سازش نکنید اثر کریس واس

آریا جوان - برای هر کاری به مذاکره و ایجاد ارتباط کلامی با افراد دیگر نیازمندیم. کتاب هرگز سازش نکنید، به شما می‌آموزد که چطور این‌کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

آشنایی با نحوه تخفیف مجازات در جرایم مختلف

آریا جوان-اگر نگاهی به قانون مجازات اسلامی و دیگر قوانین کیفری بیندازیم متوجه می‌شویم قانون‌گذار مجازات بسیاری از جرائم را در محدوده خاصی تعیین کرده است. مثلا مجازات جرم الف. 3 تا 10 سال حبس یا مجازات جرم به 6 ماه تا 2 سال حبس است.

چطور در خودمان اعتماد به نفس ایجاد کنیم؟

آریا جوان-افرادی که اعتماد به نفس ندارند، به سختی می‌توانند موفق شوند، کسی هم که مدام شکست می‌خورد، بدون شک اعتماد به نفسش کم خواهد شد. قسمت خوب قضیه این است که اعتماد به نفس کاملا یادگرفتنی است.

15 راهکار خلاقانه برای علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه

آریا جوان_مهدی لطفی‌پناه، کارشناس ارشد علوم کتابداری و مسئول کتابخانه پژوهشگاه رویان در یادداشتی به ارائه راه‌کارهایی پرداخته است که سبب می‌شود بدون اینکه ازبچه‌ها بخواهیم درس‌ بخوانند یا به کتابخوانی بپردازند، خود شروع به مطالعه کنند.

سال 88 به همه بهایی‌ها گفتند در انتخابات شرکت کنید/ بهاییت در کدام اصناف رخنه کرده؟

آریا جوان_یک بانوی جدا شده از بهاییت می‌گوید: بر عکس سال‌ها و دوره‌های قبل که هیچکس نمی‌توانست در انتخابات شرکت کند، سال 88 در تمام ضیافات فرقه اعلام شد که به دستور سردمداران «بیت‌العدل» در انتخابات این دوره شرکت کنید.

وحشتناک ترین بازارهای جهانی

در برخی کشورهای آفریقا مانند توگو و بنین بازارهای عجیبی وجود دارند که در آنها اجناس ترسناکی به‌فروش می‌رسد.

نقد فیلم Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

آریا جوان - فیلم Don`t Worry, He Won`t Get Far on Foot با بازی ستارگانی چون جونا هیل، رونی مارا و واکین فینیکس که گاس ون سنت را در مقام کارگردان دارد، یکی از درام‌های مهم، آرام‌سوز و دیدنی 2018 است.

نحوه شهادت امام حسن مجتبی (ع) به روایت تاریخ

آریا جوان - نحوه شهادت امام حسن مجتبی به این گونه است که معاویه بن ابوسفیان با فریفتن جعده همسر امام حسن مجتبی او را وادار به مسمومیت و شهادت ایشان کرد.

غزل شماره 85 حافظ: شربتی از لب لعلش نچشیدیم و برفت

آریا جوان - غزل شماره 85 حافظ به هنگام مسافرت شاه شجاع سروده شده و همانطور که از مفاد ابیات غزل برمی‌آید خواجه حافظ موفق به بدرقه شاه نشده است. حافظ در این غزل تصویری از فغان و ناله ارائه می‌کند و هرچه ناز و عشوه یار را می‌خرد، باز هم بر او گذر نمی‌کند. وضع حافظ به گریه و زاری در همه شب‌ها رسیده است ولی دریغ و پشیمانی سودی ندارد.

غزل شماره 86 حافظ: ساقی بیا که یار ز رخ پرده برگرفت

آریا جوان - غزل شماره 86 حافظ در زمان به قدرت رسیدن مجدد شاه شجاع سروده شده و خوشحالی و خوشدلی شاعر از آن به خوبی استنباط می‌شود. به شکرانه آنکه دوباره کار ممدوحش درگرفته از ساقی می‌خواهد که می را پیش آورد. این اوضاع شادی‌بخش مختص حافظ نیست و همگان را از آن نصیب است. عشق روی کار آمده، مفتی ریاکار از صحنه محو شده و بار غم رفته است.

غزل شماره 87 حافظ: حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت

آریا جوان - غزل شماره 87 حافظ به خاطر یکی از فتوحات دوره حکومت شاه شجاع سروده شده و شاعر از پیروزی شاه شجاع در یکی از جنگ‌های خانگی اظهار شادمانی می‌کند. حافظ از تعابیر ظریف استفاده می‌کند و جهانگیری را به حسن و ملاحت ممدوح نسبت می‌دهد. هیچکس توان گفتن از زیبایی دوست را ندارد. حافظ به شکرانه، راه کوی می‌فروشان را درپیش خواهد گرفت.

غزل شماره 88 حافظ: شنیده‌ام سخنی خوش که پیر کنعان گفت

آریا جوان - غزل شماره 88 حافظ مربوط به دوره متواری بودن شاه شجاع به منظور تجدید قوا و حمله به شیراز است و در زمان تسلط شاه محمود به شیراز گفته شده است. حافظ اندوه خودش در دوری از ممدوح را همانند دوری یعقوب در فراق یوسف می‌داند. آن هول و ولا که در روز قیامت پیش می‌آید و واعظ مردم را از آن می‌ترساند، همانند سختی روزگار هجران است.

غزل شماره 89 حافظ: یا رب سببی ساز که یارم به سلامت

آریا جوان - غزل شماره 89 حافظ می‌گوید بر اثر دوری از یار بی‌قراری می‌کنم و مردم سرزنشم می‌کنند؛ خدایا سببی بساز که یارم باز گردد و از رنج ملامت خلاصم کند. او خاک راه یار را می‌خواهد تا بر دیدگانش گذارد. حافظ به مدعیان عشق دروغین می‌گوید شما را به خیر و ما را به سلامت، من هیچگونه سخنی با شما ندارم اما از جور یار راستین شکایت ندارد.

غزل شماره 90 حافظ: ای هدهد صبا به سبا می‌فرستمت

آریا جوان - غزل شماره 90 حافظ تقریباً تمام ابیات آن متکی به آیه‌های قرآنی است. با خواندن این غزل می‌توان با حال و هوای اندیشه و فکر حافظ آشنا شد. در ابتدای غزل فرستادن هدهد به سرزمین سبا به داستان سلیمان و بلقیس اشاره دارد. در ادامه می‌گوید دوری و نزدیکی راه در عشق مطرح نیست. در انتها هاتف غیب به او گفته به زودی دوای دردش می‌رسد.

غزل شماره 91 حافظ: ای غایب از نظر به خدا می‌سپارمت

آریا جوان - غزل شماره 91 حافظ در غیاب شاه و به منظور تجدید ارادت و در صورت امکان کسب اجازه و موافقت برای رفتن نزد شاه سروده شده است. حافظ در ابیات ابتدای غزل به دوست داشتن ممدوح و همچنین جور یار اشاره می‌کند و می‌گوید هرگز تا زمان مرگ دست از دامان معشوق بازنخواهد کشید. او سعی خود را می‌کند که مهربانی را در دل محبوب نیز بوجود آورد.

غزل شماره 92 حافظ: میر من خوش می‌روی کاندر سر و پا میرمت

آریا جوان - غزل شماره 92 حافظ از عشقی بزرگ و بی‌محابا سخن می‌گوید. حافظ در برابر راه رفتن یار جان خود را فدا می‌کند و حتی در برابر تقاضای او برای فدا کردن جان، قد بلند و چشم شهلایش جانفشانی می‌کند. حافظ در انتها اشاره می‌کند که خودش می‌داند در خلوت وصال یار جایگاهی ندارد اما با این وجود با کمال میل خود را فدای همه وجود یار می‌کند.

غزل شماره 93 حافظ: چه لطف بود که ناگاه رشحه قلمت

آریا جوان - غزل شماره 93 حافظ پس از آنکه دو سال از تبعید وی گذشت و شاه شجاع به کمک تورانشاه وزیر بر اوضاع مسلط شد سروده شده است. شاعر شادمان است که محبوب لطف نموده و یادش کرده است. از او می‌خواهد به شکرانه عزیز و محترم بودنش نزد مردمان حافظ را ذلیل نگرداند. در انتها می‌گوید یار مثل عیسی توانسته با دم خویش حافظ دلخسته را زنده کند.

غزل شماره 94 حافظ: زان یار دلنوازم شکریست با شکایت

آریا جوان - غزل شماره 94 حافظ دو موضوع به ظاهر از هم جدا و در واقع پیوسته‌ گله‌مندی از شاه شجاع و مطرح ساختن چند نظر عرفانی را مطرح می‌کند. او شکر و شکایت را در هم می‌آمیزد تا به ممدوح از خدمات با عشق و بی مزد و منت خویش سخن بگوید. در انتهای غزل می‌گوید جور دوست را از مراعات مدعی خوش‌تر دارد و تنها دست آویز و فریادرس او عشق است.

غزل شماره 95 حافظ: مدامم مست می‌دارد نسیم جعد گیسویت

آریا جوان - غزل شماره 95 حافظ برای شاه منصور برادرزاده شاه شجاع و برادر شاه یحیی سروده شده که مدت زمان زیادی با حافظ همنشین بوده است. این غزل همچون بسیاری از غزل‌های عاشقانه با توصیف پیچ و تاب گیسو، چشمان زیبا و کمان ابروی دلدار آغاز می‌شود. در انتها خود را صاحب همت می‌داند و می‌گوید در چشمم چیزی جز خاک سر کوی دوست جای نمی‌گیرد.

غزل شماره 96 حافظ: درد ما را نیست درمان الغیاث

آریا جوان - غزل شماره 96 حافظ می‌گوید درد دل و فریاد‌ها و آه‌های جگر سوز او درمان ندارد، هرچند که تقوا پیشه کرده‌ و دل و دین را یک‌جا پای وصل گذاشته است. خوبان دل و دین از او ربوده‌اند اما به این هم راضی نیستند و مقصود آنها گرفتن جان حافظ است. دلستانان سنگین‌دل به ازای یک بوسه جان حافظ را طلب دارند و او را گریان و سوزان کرده‌اند.

غزل شماره 97 حافظ: تویی که بر سر خوبان کشوری چون تاج

آریا جوان - غزل شماره 97 حافظ می‌گوید در زندگی خود ظاهر بینی را کنار گذار. پس در نظر داشته باش باطن هر کس است که می‌تواند بر تو تأثیر گذار باشد. معشوق حافظ تاجی بر سر همه خوبان است که سزاوار است دیگر دلبران خراج‌گذار او باشند. در تعریف از یار پیش می‌رود و آب حیات را نیز از شهد دهان او می‌داند و در پایان غزل خود را خوار می‌سازد.

غزل شماره 98 حافظ: اگر به مذهب تو خون عاشق است مباح

آریا جوان - غزل شماره 98 حافظ می‌گوید صلاح کار عاشق هرچیزی که باشد به دست معشوق است، حتی اگر معشوق ریختن خون او را حلال بداند. سپس به توصیف یار می‌پردازد که تاریکی‌ها سیاهی خود را از زلف سیاه معشوق دارند و روشنی روی همچون ماه یار باعث روشنی سحرگاهان شده است. در انتها از نصیحت‌گو می‌خواهد از او انتظار توبه و پرهیزکاری نداشته باشد.

غزل شماره 99 حافظ: دل من در هوای روی فرخ

آریا جوان - غزل شماره 99 حافظ درباره یکی از غلامان شاه شجاع به نام فرخ است که حافظ بجای نام بردن از رشادت‌هایش از قد و بالای او مشتاقانه تمجید می‌کند. دل حافظ در هوای دیدار ممدوح آشفته و پریشان است و این آشفتگی شباهت به گیسوی یار دارد. قامت حافظ در غم این عشق همچون کمان ابروی یار خم شده است. میل دل حافظ به سوی فرخ و در بندگی اوست.

غزل شماره 100 حافظ: دی پیر می فروش که ذکرش به خیر باد

آریا جوان - غزل شماره 100 حافظ برای دلداری شاه شیخ ابواسحاق پس از شکست‌های متوالی که از امیرمبارز‌الدین خورده و در بلاد متواری بوده سروده شده است. او از می‌فروش یا پیر مغان یاد می‌کند که برای فراموش کردن غصه مستی را توصیه کرده است و اینکه در راه باده نوشیدن نباید از آبرو ریختن هراسید و گفته هرچه بادا باد؛ چراکه این دنیا گذرا است.

غزل شماره 101 حافظ: شراب و عیش نهان چیست کار بی‌بنیاد

آریا جوان - غزل شماره 101 حافظ به احتمال قوی در اواخر دوره شاه شیخ ابو اسحاق و یا اندکی بعد از او سروده شده که حافظ در حسرت زمان او اظهار دلتنگی می‌کند. حافظ هرگونه عیش و خوشی پنهان را کاری بیهوده می‌داند و عقیده دارد همچون رندان هر عملی باید آشکار باشد. ترکیب قدح سر شاهان درگذشته است و یادآوری می‌کند که جهان زودگذر و بی‌ارزش است.

غزل شماره 102 حافظ: دوش آگهی ز یار سفرکرده داد باد

آریا جوان - غزل شماره 102 حافظ پس از وصول خبری خوشحال کننده از شیخ ابواسحاق متواری سروده شده است. حافظ جمعاً در چهار غزل از یار سفر کرده یاد می‌کند. او با دیدن شکفتن غنچه گل به یاد یار سفر کرده می‌افتاد و از اینکه دور است، دل‌خون می‌شد. در پایان حافظ به یار می‌گوید در فراق تو جانم از دست رفته بود و خبر وصل تو دوباره زنده‌ام کرد.

غزل شماره 103 حافظ: روز وصل دوستداران یاد باد

آریا جوان - غزل شماره 103 حافظ به نامی از باغ‌کاران که باغی درکنار رودخانه زاینده‌رود است اشاره می‌کند و از آن به حسرت یاد می‌کند. آنطور که از دو بیت ابتدای غزل به نظر می‌رسد روزگاری در کنار دوستانی چند سفری به اصفهان داشته و در این باغ تفرج و نوش‌خواری کرده است. او که از یاران دور مانده هیچ‌کس را پیدا نمی‌کند که محرم اسرارش باشد.

غزل شماره 104 حافظ: جمالت آفتاب هر نظر باد

آریا جوان - غزل شماره 104 حافظ از تراوشات ذوقی ایام شباب شاعر است که با زبان ساده و بدون نکات ایهامی و عرفانی سروده شده است. این غزل همچون بسیاری از غزلیات عاشقانه درباره وصف زیبایی معشوق و دعای خیر برای رسیدنش به مراتب عالی است. حافظ همچنین از او بوسه‌ای طلبیده، اشتیاقش را برآمده از جان می‌داند و از یار می‌خواهد در حالش نظر کند.

غزل شماره 105 حافظ: صوفی ار باده به اندازه خورد نوشش باد

آریا جوان - غزل شماره 105 حافظ در زمان شاه شجاع و هنگامی سروده شده است که جنگ لفظی بین حافظ و شیخ زین‌الدین کلاه و عبدالله بنجیری به دربار شاه رسیده بود. در این غزل از ریاکاران به کنایه می‌خواهد که در باده خوردن اسراف نکنند و خطای دیگران را نادیده بگیرند. در انتها به اینکه غلام ممدوح بوده و حلقه زلف او به گوش است، افتخار می‌کند.

غزل شماره 106 حافظ: تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

آریا جوان - غزل شماره 106 حافظ در زمان بیماری شاه شجاع سروده شده و از لحاظ انتخاب وزن و ردیف و تنوع مضامین متداول در احوالپرسی بیمار، بسیار چشمگیر است. حافظ دعا می‌کند که دوست از طبیب بی‌نیاز باشد و گزندی به او نرسد. در ادامه می‌گوید که اگر او سالم باشد همه جهان نیز سلامت خواهد بود. در انتهای غزل شفای او را شعر شکرین حافظ می‌داند.

غزل شماره 107 حافظ: حسن تو همیشه در فزون باد

آریا جوان - غزل شماره 107 حافظ یادگاری از ایام شباب و اوایل دوره شعر و شاعری اوست و در آن به صورت دعایی با معشوق سخن می‌گوید. می‌خواهد که زیبایی یار رو به زیاد شدن و چهره او همیشه شاداب باشد، همه سروقامتان در خدمتش خم شده و هرکه در جهان وجود دارد، گرفتار عشق او و بی‌قرار و بی آرام باشد. در انتها به کنایه می‌گوید فقط حافظ را ببوسد.

غزل شماره 108 حافظ: خسروا گوی فلک در خم چوگان تو باد

آریا جوان - غزل شماره 108 حافظ حاصل کار ایام جوانی شاعر است که هنوز در کار شعر و شاعری به سرحد کمال نرسیده و برای سلطان ابواسحاق سروده شده است. از او به نام خسرو یاد می‌کند و دعا می‌کند آسمان‌ها و همه کائنات همچون گوی چوگان در اختیار او باشد و هرجای دنیا که می‌گردد و در همه میدان‌ها و به هر گوشه که جولان می‌دهد فاتح و پیروز باشد.

اختلال وسواس فکری؛ انواع، علل و علائم

آریا جوان - اختلال وسواس فکری یا OCD می‌تواند یکی از آزاردهنده‌ترین اختلال‌ها برای خود شخص و اطرافیانش باشد که بسیار افراد را منزوی می‌کند و باعث می‌شود آن‌ها نتوانند یک زندگی عادی و خوب را تجربه کنند. در این مقاله به معرفی این اختلال و انواع آن می‌پردازیم.

نکاتی در مورد شبکه سازی موثر

آریا جوان - شبکه سازی به این معنا نیست که تنها در صورت نیاز با افراد ارتباط برقرار کنیم بلکه به معنای ارتباط مداوم با استفاده از تکنیک‌های موثر است.

بلاک چین؛ سه مشکل اساسی

آریا جوان - فناوری بلاک‌چین در حال تصرف دنیا است، بطوریکه پای آن به حوزه‌های مختلف باز شده است. اما این فناوری نیز مشکلاتی دارد که در ادامه به سه چالش اصلی آن خواهیم پرداخت.

بزرگ‌ ترین رسوایی‌ ها در تاریخ صنعت خودروسازی

آریا جوان - صنعت خودروسازی در طول چند دهه‌ی گذشته، میدان رسوایی‌های بزرگ و جریمه‌های هنگفت بوده است. در این مطلب با 10 رسوایی بزرگ خودروسازان آشنا خواهید شد.

کنترل استرس در کارآفرینان

جوانان نیوز - کارآفرینان افراد پر مشغله‌ای هستند که استرس و اضطراب زیادی را در طول روز تجربه می‌کنند و باید با راه حل‌های مناسب آن را کاهش دهند.

درباره اسيد پاشي چه کسي مسئول است

جوانان نيوز-اتفاق تلخي که امروزه در جامعه ما گسترش پيدا کرده است پديده اسيدپاشي است که دلايل مختلفي دارد از اختلافات عاشقانه و اختلافات عقيدتي تا دعواهاي خانوادگي و غيره در مکتوب زير به بررسي مسئله اسيدپاشي پرداخته ايم

تست عشق و عاشقي

جوانان نيوز- اين آزمون را مي توانيد براساس رابطه اي که هم اکنون داريد يا روابط گذشته خود يا روابط تان با مردها به طور عموم پاسخ دهيد اما همه اين سوال ها را با صداقت پاسخ دهيد گر چه ممکن است از اين که پيش خودتان اعتراف مي کنيد، براي تان خوشايند نباشد اما روبه رو شدن با حقيقت نخستين قدم براي تغيير است

آيا نوشيدني هاي رژيمي واقعاً به کم شدن وزن کمک مي کنند؟

جوانان نيوز- اين روزها که همه به دنبال لاغري و کاهش وزن هستند بساط نوشيدني هاي رژيمي و غذاهاي کم کالري حسابي داغ داغ شده است. سؤال اصلي اينجاست که آيا چنين خوراکي هايي واقعاً به کم شدن وزن کمک مي کنند؟

شاد نبودن و شاد نزيستن ايرانيان

جوانان نيوز- چند ماه پيش دانشمندان اعلام کردند ژن شادي را کشف کرده اند. آنها البته همان وقت گفتند ژن MAOA که ميزان مواد شيميايي احساس خوب را در مغز تحت تأثير قرار مي‌دهد، فقط در زنان اثربخش است.اين يافته‌ها بسياري از طرفداران اين نظر که مي‌شود شادي را با استفاده از امکانات پزشکي و دارويي افزايش داد مأيوس کرد. از طرف ديگر، به صورت تلويحي اين واقعيت تأييد شد که شادي بيش از آنکه بيولوژيکي باشد به موقعيت رواني و اجتماعي افراد بستگي دارد.

هشدارهايي درباره انتخاب رشته دانشگاه

جوانان نيوز- اين روزها، روزهاي مهمي براي دانش‌آموزاني است که خود را براي ورود به دانشگاه و ادامه تحصيل آماده مي‌کنند. نتايج کنکور اعلام شده و زمان انتخاب رشته دانشگاهي فرارسيده است.

شخصيت شناسي از روي اهداي گل

جوانان نيوز- وقتي او به تو گل مي‌دهد، درونش چه حسي را نسبت به تو تجربه مي‌کند؟ اين مطلب پاسخ اين سئوال را به شما مي‌دهد. شاخه گل علاوه بر مظهر زيباي، يکي از هدايايي است که نشان‌دهنده احساسات و عواطف انسان در شرايط مختلف است

تنهايي را فيتيله پيچ کنيد

جوانان نيوز- تنهايي احساس بسيار دردناکي است. ممکن است تصور کنيد که آدم‌هاي تنها کساني هستند که در هيچ رابطه‌اي نيستند اما به همان تعداد کساني هستند که در رابطه هستند ولي احساس تنهايي مي‌کنند. وارد شدن به رابطه هميشه تنهايي شما را از بين نمي‌برد، حتي گاهي اوقات ممکن است ايجادکننده تنهايي باشد!

اگر فاصله افتاده.....

جوانان نيوز- حرف يکديگر را نمي فهمند، درد و مشکلات يکديگر را درک نمي کنند.کنار هم نشسته اند و شام مي خورند اما گويي احساس مي کنند خيلي از يکديگر دور هستند. پدر به ان فکر مي کند که چرا راه ورود به دنياي فرزند خويش را نمي يابد و احساس مي کند به محض ورود به دنياي فرزندش با يکسري عقايدي روبرو مي شود که براي او مبهم است.

فوايد شگفت انگيز چند دقيقه مطالعه در روز

جوانان نيوز- مطالعه بخش هاي عصب شناختي در مغز را تحريک مي کند زيرا در تجربه اي جديد زندگي مي کنيد و خود را در محيطي جديد احساس مي کنيد.

موفقيت يعني...

جوانان نيوز- موفقيت يعني از مخروبه هاي شكست، كاخ پيروزي ساختن.

شکلات باعث جوش زدن مي‌شود؟

جوانان نيوز- بسياري از ما باورها و شايعات غذايي اغلب نادرستي شنيده يا خوانده‌ايم که باعث شده به دليل ترس از بيماري‌ها در برابر مصرف برخي موادغذايي مقاومت کنيم.اما حقايق علمي، بسياري از اين باورها را رد مي‌کند.

شخصيت شناسي برون گراي خجالتي کيست؟

جوانان نيوز- شخصيت شناسي اضطراب هاي اجتماعي , اين آزمون به شما کمک مي کند تا بفهميد آيا گرفتار اضطراب اجتماعي مي شويد يا خير و اگر پاسخ مثبت بود، بتوانيد ميزان آن را ارزيابي کنيد.

چراندانستن همه جواب ها ،چيز خوبيست؟

جوانان نيوز- آيامي خواهيد زندگي را راحت تربپذيريد؟يادبگيريد که بطورغيرقابل پيش بيني زندگي کنيد و آماده تجربيات تازه باشيد.

شخصيت شناسي از روي شيوه راه رفتن

جوانان نيوز- شخصيت شناسي از روي شيوه راه رفتن , آيا مي‌توانيد سبک راه رفتنتان را طوري تعديل کنيد تا تأثيراتي که مي‌گذاريد را تغيير دهيد؟

شخصيت شناسي از روي کفش مورد علاقه شما

جوانان نيوز- شخصيت شناسي از روي کفش مورد علاقه , اگر شما هم دوست داريد که از روي کفش ديگران به شخصيت پنهان شان پي ببريد، با ما همراه باشيد.

چگونه خاطره بد را از ذهن پاک کنيم؟

جوانان نيوز- بعد از اينکه گريه مفصلي کرد، در حالي که باقي‌مانده اشک‌هايش را از روي صورت‌اش پاک مي‌کرد، با چهره‌اي غمگين و صدايي که حسرت در آن موج مي‌زد، گفت: «آقاي دکتر! مي‌شه يه قرصي به من بدين که ديگه اين چيزا يادم نياد...

از نارضايتي شغلي تا تغيير شغل

جوانان نيوز- خيلي مواقع افراد در تصميم گيري هاي شان در مورد مسائل مهم زندگي دچار ترديد مي شوند و نمي دانند انجام کدام کار بهتر است و نگران پيامدهاي بد احتمالي انتخاب هاي شان هستند

رابطه بين پيشرفت تحصيلي و IQ

جوانان نيوز- اغلب خانواده ها هوش بچه ها را از نمرات درسي مي سنجند يا به عبارتي اين گونه معتقدند بچه هايي که نمرات بهتري مي آورند باهوش ترند. آيا اين مي تواند ملاک خوبي براي سنجش هوش باشد؟

آيا سونا براي سلامتي مفيد است؟

جوانان نيوز- درحالي که حمام يا حمام ترک (حمام بخار مرطوب) از جنوب اروپا آمده است، سونا يا حمام گرم و خشک از اروپاي شمالي مي آيد

تمرينات حافظه‌اي که يادگيري را ساده‌تر مي‌کنند

جوانان نيوز- آيا تا به حال پيش آمده که به سادگي قرارها را فراموش کنيد و يا وظايفتان يادتان برود؟ آيا پيش خودتان نگرانيد که عقلتان را از دست بدهيد؟ اصلا نترسيد شما و خيلي هاي ديگر هر روز با يک مشکل مشابه درگير هستيد.

چرا خميازه سرايت ميکند؟

کساني که در پاسخ به خميازه ديگران، بيشتر واکنش نشان مي­دهند، آنهايي هستند که از حس همدلي بيشتري بهره­ مندند.

8 عادت ساده‌ي صبحگاهي که زندگي شما را متحول مي‌کند

احتمالا عبارت «سحرخيز باش تا کامروا شوي» را بارها و بارها شنيده ايد و تا اندازه اي نيز آن را باور داريد. در مطالعه سال 2009 ميلادي (1388 شمسي) دانشگاه «لايپزيگ» نشان داده شد که افرادي که صبح زود از خواب بلند مي شوند، در مقايسه با ديگران افراد فعال تري به شمار مي آيند.

روحيه بهتر ارزان بدست نمي آيد!

همه ما حالت هاي روحي مختلفي داريم که روي رفتارهاي جسمي و نوع رفتار ما با ديگران تاثير مسقيم دارند. مسلما هيچ کدام از ما دوست نداريم ميکروب ها و ويروس هاي بيماري خود را به ديگران انتقال دهيم پس چرا سعي مي کنيم روحيات بد خود را به آنها منتقل کنيم؟

10 تا از ترسناک‌ترين وبسايت‌هاي اينترنتي!

- اينترنت واقعا جاي بزرگيست و هرکس که به اين شبکه جهاني دسترسي داشته باشد مي‌تواند به آساني با ساير افرادي که در دنيا با او علاقه‌هاي مشترکي دارند ارتباط برقرار کند. البته برخي از اين افراد علايق حقيقتا عجيبي دارند!

شيوه اي جديد براي درمان افسردگي فصلي

هرچند در ماه هاي مانده به بهار روزها به تدريج طولاني تر مي شوند، اما براي کساني که از تاريکي زمستان دچار افسردگي مي شوند روشي جديد که از ارسال پيامک هاي تلفن همراه استفاده مي کند، ممکن است در رفع افسردگي موثر بيفتد.

آبنبات لايک هم محبوب شد!

آبنبات با نماد لايک در شبکه هاي اجتماعي نيز به بازار آمد.

سدهاي شادي را کنار بزنيد!

اين روزها شادي و نشاط نوعي خرق اجتماع شده است. هرچقدر بيشتر به دنبال يافتن آن حرکت کني، بيشتر دست نيافتني به نظر مي‌رسد. اما به راستي چرا اينگونه است؟

ذهن سرگردان، موجب غمگيني مي‌شود

افراد در هنگام عشق ورزيدن، ورزش كردن و گفت وگو شاد هستند و برعكس هنگام استفاده از رايانه‌ و استراحت غمگين‌ترين حالت را دارند. اگر به ذهن اجازه پرسه زدن بدهيد، باعث نگراني شما مي‌شود و شادي را از شما سلب مي‌كند.

عادت هايي که خيلي هم بد نيستند

اعتدال در هر کاري خوب است. عادت هاي بد نيز مي توانند گاهي نقش مثبت در تئاتر زندگي داشته باشند. پس به همه چيز بد نگاه نکنيد.

تاچه حد اهل خطر کردن هستيد ؟

فكرمى كنيد موفقيت در زندگى به چه چيزهايى بستگى دارد؟ هوش؟ تحصيلات؟ وابستگان؟ زرنگى؟ يا چيزهاى ديگر؟

در اين شرايط آب تني نکنيد

از آن جا که هوا بسيار گرم است، شايد به سرتان بزند که در يک حوضچه ي آب، استخر شنا، درياچه و يا دريا آب تني کنيد. اما همه ي مناطق براي شنا مناسب نيستند. برخي از آن ها نه تنها به کارتان نمي آيند، بلکه مي توانند تهديدکننده سلامتي تان نيز باشند.

7 روش به اوج رساندن خلاقيت در ابتداي روز

جرقه گريزان خلاقيت. اغلب هر وقت که به آن بيشتر نياز داريد، دشوارتر مي‌يابيداش. بدون خبر (اغلب ساعت 3 صبح) حاضر مي‌شود يا بدون اجازه (اغلب بعد از آن که مدير از شما مي‌پرسد آيا ايده‌اي داريد) مي‌رود. و آشکار شدن آن اول سر صبح مي‌تواند سخت‌تر از همه باشد.

عادت هاي بد را چگونه ترک کنيم؟

عادات و رفتارهاي منفي ممکن است به‌کار و فعاليت حرفه‌اي‌تان آسيب جدي وارد کند. براي مثال ممکن است از آن دسته افرادي باشيد که هنگام جلسات، ايميل‌هاي خود را چک مي‌کنيد.

7 مانع جدي موفقيت چيست؟

وقتي که در جاده سفر مي کنيد، خوب است که موانع راه را بشناسيد! نمي خواهيد تصادف کنيد و بسوزيد، مگر نه؟ همين امر در مورد سفر ما به سوي موفقيت هم صدق مي کند. بايد از چيزهايي که ما را از هدف مان دور مي کند آگاه باشيم.

ساير مطالب

تصاوير جالبي که شما را به اشتباه مي اندازند

احساس شادي بهترين محرک براي تشويق افراد به ورزش بيشتر

ساخت بستني يخي با منابع آبي آلوده

قبل از ورزش قهوه بنوشيد

يک روز عالي با هوش هيجاني

افراد مشهور، روز خود را چگونه آغاز مي‌کنند؟

فردا آخرين مهلت ثبت‌نام دوره‌هاي کارداني به کارشناسي

هنرمند جواني که با عکس‌هاي خود تصاوير سورئال خلق مي‌کند

چطور از بروز بودن ويندوزهاي 7، 8 يا 10 آگاه شويم؟

6 کار ضروري براي راه اندازي يک تجارت موفق در شبکه هاي اجتماعي

افزايش فالوور؛ شگرد جديد کلاهبرداران سايبري

در ابتداي رابطه، لطفا اين کارها را نکنيد!

وقتي کافئين مرگ آفرين مي‌شود!

25 نکته براي توقف احساس پوچي

يادداشت هاي عجيب بيماران رواني روي درخت

اشتباهات احمقانه انسان هاي باهوش

داستان جالب | خود را چگونه معرفي مي کنيد

اين قسمت از کله‌پاچه را حتما بخوريد

ميخواهيد زندگيتان را تغيير دهيد؟

آغاز نام نويسي آزمون دوره‌هاي کارداني نظام جديد

با کتاب خواندن اين ويژگي ها در شما تقويت مي شوند

فوايد و مضرات مجردي و متاهلي

ديوار آدامسي؛ چسبناکترين جاذبه هاي آمريکا

10 دليل براي حذف هميشگي نوشابه‌هاي گازدار!

ارسال ايميل‌هاي آلوده با سوءاستفاده از عنوان وزارت دادگستري

بيشترين آمار طلاق‌ها مربوط به سه سال نخست زندگي زوجين است

فرياد زدن انسان را قوي‌تر مي‌کند

طرز گرفتن فرمان بيانگر شخصيت شما است

چرا احساس تنهايي مي‌کنيم؟

سايت‌هاي همسريابي، از سراب تا واقعيت

انرژي مثبت را با اين روش هاي ساده جذب کنيد

دخانيات و الکل مهم‌ترين عوامل ابتلا به بيماري‌هاي دهان

دروغ هايي که شما را ضايع تر مي کند

دانشجويان در فصل امتحانات ورزش را رها نکنند

نشانه‌هاي مصرف مواد مخدر در نوجوانان چيست؟

بهبود متابوليسم ديابتي ها با ورزش سنگين

نکته هايي براي خواندن صورت اطرافيان تان

بهترين مشاغل براي متولدين ماه هاي مختلف

يک دهم دانش آموزان ايراني هر روز سوسيس و کالباس مي خورند

جوان شدن مغز با نوشيدن آب چغندر قبل از ورزش

چگونه با افراد خودشيفته برخورد کنيم؟

افسانۀ مردان ثروتمند و زنان زيبا

اگر قوه تخيل و ابتکار نداريد، بخوانيد

خود خودت باش!

ازدواج هاي فاميلي و پرشماري بيماران نقص ايمني در ايران

کنترل زخم با بانداژهاي مجهز به اينترنت 5G

چگونه انسانها با هجوم خون به مغزشان باهوش تر شدند؟

همسر ايده‌آل، از خيال تا واقعيت

روان شناسي رقابت

با چه تيپ شخصيتي ازدواج کنم بهتر هست؟

فرار از زندگي

نکاتي مهم براي افرادي که به تازگي نامزد کرده اند

گوشي را به رختخواب نبريد!

چگونه مثبت فکر کنيم؟

حقايقي که بايد قبل از ازدواج بدانيد

هشدار محققان درباره سواستفاده از هوش مصنوعي رايانه ها

موتورسواران در فصول گرم بيشتر تصادف مي‌کنند

گزارش بلومبرگ از اکران انيميشن ايراني نبرد با نيروهاي آمريکايي؛ «نبرد خليج فارس 2»

عوامل استرس زا در محل کار و اثر آن روي جسم و روان

محققان: مصرف قهوه به همراه شکلات تلخ مي تواند تمرکز را تقويت کند

انتشار سئوالات و کليدآزمون EPT اسفند ماه دانشگاه آزاد

چگونه از افسردگي در تعطيلات نوروز جلوگيري کنيم؟

تاثير پياده روي در افزايش طول عمر انسان

20 ايده فناورانه برتر در حوزه دريايي به مرحله نهايي رسيدند

روزهاي تعطيل افسرده مي شويد؟

تسکين دردهاي مزمن با مطالعه گروهي

خداحافظ موهاي چرب!

هـرگـز بـراي ايـن مـوارد عـذرخـواهـي نکنيـد

آيا اختيار وجود دارد؟

مغز قند موردنياز خود را توليد مي‌کند

تاثير کم خوابي بر بدن

مسئولان از اعتماد به جوانان و نخبگان ضرر نخواهند کرد

«عادل فردوسي پور»؛ يک عشق فوتبالي خاص!

در يک ليوان آبي که مي نوشيد چه چيزهايي هست

11 ترفند روانشناسي براي فريب ديگران!

درمان سرطان با خواب زمستاني!

چرا از موفقيت ديگران غمگين و ناراحت ميشويم؟

انجام مراقبه و پرهيز از مواد مخدر دو شاهراه تقويت عملکرد مغز

ازدواج و خانواده درصدر موضوعات مورد بررسي در ستاد ساماندهي جوانان

اين غذا ها فقط گرسنه ترتان مي کند!

9 عاملي که شما را به آرزوهايتان مي رساند

فشارهاي روحي و رواني را چگونه تخليه کنيم + راه حل هاي ساده و عملي

ورزش براي کنترل وزن کافي نيست

با 7 روش ذهن اطرافيان تان را بخوانيد!

تمام کاربران در معرض تبديل شدن به يک "زامبي اينترنتي" هستند!

10 راهکار امنيتي براي جلوگيري از هک تلفن همراه

شما واقعا زشتيد يا خود زشت پندار؟

دستگاهي براي هوشمند سازي عينک هاي معمولي

در مصرف اين مواد غذايي افراط نکنيد!

روان شناسي افرادي که نمي‌توانند با واقعيت روبرو شوند

رازهايي که مولتي ميلياردرها هرگز به شما نمي‌گويند

چگونه بهترين بهره وري را از روز داشته باشيم؟

از کجا بفهميد رابطه‌تان به ازدواج ختم مي‌شود يا نه؟

چند ورزش براي کاهش عصبانيت

کليد يک تصميم‌گيري موفق

با اين تست همسر بهتري انتخاب مي کنيد

دوست خوب چه خصوصياتي دارد ؟

جملاتي که افراد موفق هرگز نمي گويند

زيادي خوب نباشيد حتي در ازدواج!

12 عادتي که حتما بايد ترک کنيد

با تغيير افکار، زندگي‌تان را بسازيد!

غلبه بر شکست؛ چگونه شکست را شکست دهيم؟

ورزش در تعطيلات پايان هفته در حفظ سلامتي موثر است

افراد باهوش از چه عباراتي استفاده نمي کنند؟

غواصي به دندان ها آسيب مي رساند

آيا دويدن به زانوها آسيب مي‌زند؟

رمز پيروزي در زندگي

جزييات برنامه‌هاي شيراز به عنوان دومين پايتخت جوانان جهان اسلام

9 دروغ زيرکانه اي که همه ما به خودمان مي‌گوييم!

علت انقراض دايناسورها کشف شد

خطرناک ترين نوع ازدواج اين مدل است، مراقب باشيد!!

فراخوان براي حضور شرکت هاي فناوري اطلاعات ايراني در سبيت 2017

برخورد صحيح با انواع همکارهاي بد در محيط هاي کاري

آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد از ساعت 21 امشب

نام نويسي آزمون کارشناسي ارشد 96

مانکن شدن به هر قيمت

سوءاستفاده از عکس‌هاي سلفي در سايت‌هاي همسريابي و صيغه‌

تاثير تنفس صحيح بر قدرت حافظه

شرايط نقل و انتقال و مهماني دانشجويان دانشگاه آزاد اعلام شد

فن بيان پايين

چگونه سرما نخوريم؟

فلات در تمرينات ورزشي چيست؟

با انگيزه شويد و با انگيزه بمانيد

عشق مرداني با اين خصوصيات واقعي است!!

مجردها چه ديدگاهي نسبت به خواستگاري دخترها از پسرها دارند؟

هفت چيزي که حس خوبي به زندگي شما مي‌دهد

هدفت را گم نکن!

چرا بايد راز دار باشيم؟

لزوم ريشه‌يابي فروش پايان‌نامه/متوليان انضباط شهري و بخش قضايي پاسخگو باشند

آيا افراد باهوش‌ احمق‌اند؟

جلوگيري از اثرات منفي استرس کار زياد با آمادگي جسماني

چطور مهرطلب ها را بشناسيم؟

سريع ترين راه براي خلاص شدن از بوي سير!

منبع فيزيکي افسردگي کشف شد

چگونه سحرخيز شدم؟

«توريسم ورزش»استراتژي مهم براي تعامل با ديگر کشورهاست/ ورزش کشور درآمد زا نيست

خداحافظي سريع ترين مرد جهان از دو و ميداني

تاثير مصرف اسفناج در بهبود عملکرد ورزشي

روايت حماسه بزرگ عاشورا؛ امام حسين (ع) در صحراي کربلا

قليان از قهوه‌خانه‌ها حذف مي‌شود

استيون هاوکينگ از بيگانگان فضايي مي‌ترسد

برندگان "نوبل مضحک" 2016 معرفي شدند

در هنگام ورزش شديد براي کاهش وزن چگونه اشتها را کنترل کنيم؟

اضافه شدن 4 درس جديد به دبيرستان

مواظب حرف زدن خود باشيد!

ساخت دستگاهي که وضعيت احساسي افراد را تشخيص مي دهد

جوانان بايد الگوهاي ملموس جامعه معاصر را بشناسند

جامع‌ترين نقشه مغز انسان تهيه شد

خويشتنداري جنسي

هجدهمين جشنواره جوان خوارزمي آغاز به کار کرد