آخرين مطالب

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است ورزش

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نشست با فرماندهی و معاونین نیروی انتظامی تهران بزرگ با تبریک دهه مبارک فجر به همه فجر آفرینان و ملت قهرمان ایران که توانستند با عزت و افتخار و سربلندی از حریم از نظام اسلام و انقلاب بخوبی دفاع کنند گفت : مردم ایران کارنامه ای طلایی و روشن در تاریخ سیاسی معاصر کشور رقم زدند و امیدوارم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدبیر مقام معظم رهبری با همین جوش و خروش و اقتدار و عظمت و سربلندی به مسیر پیش رو که مسیر خدمتگزاری و ایجاد رضایت و رفاه مردم و اسلام عزیزمان است ادامه دهد و مطمئنم با تدابیر مقام معظم رهبری و همدلی و هماهنگی سران قوا مشکلات کشور حل خواهد شد و این همگرایی و تعامل گره های مختلف در زندگی مردم را باز خواهد کرد و مشکلات آنها حل می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به مناسبت دهه فجر مایلم عنوان کنم که خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است. آمار و ارقام کاملا دقیقی داریم که بیانگر اقدامات گسترده و موثر جمهوری اسلامی ایران است .
دکتر سلطانی فر گفت: اگر از چند جهت بخواهیم مروری اطلاعاتی، تحقیقی و مقایسه‌ای انجام دهیم، تفاوت بسیار زیادی میان 39 سال نظام جمهوری اسلامی ایران و 37 سال حکومت محمد رضا شاه و یا به تعبیری در 57 سال حکومت پهلوی وجود دارد.
وی ادامه داد : از جهت مدال‌آوری در المپیک که مهم ترین صحنه ورزشی دنیا محسوب می شود ، با یک مقایسه ساده در می یابیم که ما در طول شانزده دوره حضور در بازیهای المپیک که هشت دوره آن قبل از انقلاب و هشت دوره آن پس از انقلاب بوده است مجموعا 18 مدال طلا و 21 نقره و 29 برنز به دست آورده ایم که از 18 مدال طلا مجموع حضور ما در بازیهای المپیک ، تنها چهار مدال آن قبل از انقلاب و چهارده مدال طلای دیگر، بدست قهرمانان پرتوان ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است.
دکتر سلطانی فر گفت : آخرین المپیکی که در دوره رژیم گذشته در آن شرکت کرده‌ایم المپیک سال 1976 مونترال بود که کاروان ورزشی ما تنها یک مدال نقره و یک مدال برنز بدست آورد در حالی که اکنون ما قانع به کمتر از 10 الی 12 مدال از این بازیهای معتبر نیستیم .
وی ادامه داد: در لندن بالاترین و بهترین کارنامه را در سال‌های حضور در المپیک به دست آوردیم که مجموعاً 12 مدال شامل چهار طلا 5 نقره و سه برنز به دست آوردیم. در المپیک ریو نیز 8 مدال به دست آوردیم 3 طلا یک نقره و 4 برنز و هم اکنون نیز به دنبال آن هستیم که با برنامه ریزی برای المپیک 2020 علاوه بر چهار رشتهی وزنه برداری، کشتی، تکواندو و تک مدال دو و میدانی، بتوانیم در سایر رشته ها نیز افتخارآفرینی کنیم و موجب ارتقای غرور و وحدت ملی و به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس کشورمان شویم. همچنین می خواهیم در بازی‌های آسیایی و سایر بازی‌های جهانی نیز به همین شکل ظاهر شویم.
وزیر ورزش و جوانان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به ساخت و توسعه وسیع زیر ساخت های استاندارد و ارزشمند در سراسر کشور برای ورزش بعد از انقلاب اسلامی گفت : رژیم پهلوی ورزشگاه آزادی را ساخت ولی در هیچ کجای دیگر کشور به ساخت و ساز های ورزشی نپرداخت در حالی که امروز با افتخار اعلام می کنم به برکت جمهوری اسلامی ایران در اصفهان استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان، در تبریز استادیوم هفتاد و پنج هزار نفری یادگار امام (ره)، در شیراز استادیوم پنجاه هزارنفری پارس ، در اهواز استادیوم 50 هزار نفری غدیر، در مشهد مقدس استادیوم ثامن و امام رضا(ع) و در 20 مرکز استان 20 استادیوم 15 هزار نفری و در بسیاری از شهرها و شهرستانها استادیوم 10 هزار نفری و پنج هزار نفری ساخته ایم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت
دکتر سلطانی فر افزود: ما امروز می توانیم میزبانی جام ملت‌های آسیا را برعهده بگیریم زیرا بازی‌های آسیایی در مکانی محدود برگزار می‌شود اما جام ملت‌های آسیا باید در چند شهر برپا شود و نیازمند 5 الی 6 استادیوم بسیار بزرگ در شهرهای مختلف است.
وزیر ورزش و جوانان گفت : ساخت و سازهای اماکن ورزشی بعد از انقلاب فقط شامل استادیوم های فوتبال نبوده است بلکه ما امروز در بسیاری از استان ها سالن های شش هزار نفری سرپوشیده بسیار زیبا و مجهز داریم که پیش از انقلاب در هیچ یک از استان ها وجود نداشت و امروز به مدد انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کشورمان سالنهای سرپوشیده دوومیدانی داریم و در حال ساخت و گسترش آن هستیم .
دکتر سلطانی فر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه قابل قبولی در ایجاد زیر ساخت های ورزشی دارد و قصد داریم در این ایام مبارک حتما این کارنامه را به مردم ارائه کنیم تا از حیثیت نظام دفاع کرده باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از عوامل امنیتی و انتظامی کشور گفت: در این مدتی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان خدمت می کنم کارنامه مجموعه نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت و آرامش در رویدادهای ورزشی بسیار روشن است.
دکتر سلطانی فر با اشاره به سختی کار نیروهای امنیتی و انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم که ان شاءالله به سمت تجهیز امکانات امنیتی ورزشگاه ها و همچنین باز سازی امکانات امنیتی، انتظامی و کنترلی خصوصا در چند استادیوم بزرگ کشور برویم. باید تلاش کنیم تا به هر شکل ممکن اتفاقات خوبی در ورزش بیفتد.
دکتر سلطانی فر افزود: اگر موفقیتی در ورزش وجود دارد مرهون ایجاد امنیت و آرامش است که توسط نیروهای انتظامی و امنیتی برقرار می‌شود. تلاش ما این است هر چقدر که می‌توانیم جلوی حاشیه ها را بگیریم، آرامش برقرار کنیم، وارد کشمکش‌ها نشویم و میزان تعاملات مان با دستگاه های مختلف را افزایش دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع جوانان پرداخت و گفت: ما اکنون در کشور حدود دو هزار سازمان مردم نهاد جوانان داریم که بیش از 200 هزار جوان در امور مختلف در آن ها فعالیت می کنند و قصد داریم آنها را گسترش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در اغتشاشات اخیر حتی یک نفر از این 200 هزار نفر دستگیر نشد، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که نهادهای مدنی تا چه حد می توانند نقش موثری در ایجاد امنیت و کاهش اعتراض ها و در حقیقت نهادینه کردن رفتار های مردم حتی در چارچوب قانون داشته باشد.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: هر هفته با نمایندگان سمن های دو استان دیدار دارم و حرف ها و انتقادات و نظرهای آن ها را می شنوم و با آن ها گفت گو می کنم. باید هر چقدر می‌توانیم تلاش کنیم تا نهادهای مدنی گسترش پیدا کنند و تشکیلاتی ایجاد کنیم که مردم بیایند و از آن طریق در چارچوب قوانین با حفظ منافع ملی و اقتدار، انتقاداتشان را مطرح کنند تا بتوانیم پاسخگو باشیم
وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد:بسیاری از مشکلات جنبه صنفی دارد و دلیلی ندارد تبدیل به اعتراض های اجتماعی شود و اگر شد نباید اجازه دهیم تبدیل به مشکل سیاسی و بعد مشکل امنیتی شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دوران جدیدی از فعالیت هندبال آغاز شده است / از هندبال انتظار ویژه ای داریم

از کاراته انتظار مدال طلای المپیک ٢٠٢٠ داریم/ جوایز کاراته کاها مطابق با آیین نامه اهدا می شود

بازدید وزیر ورزش و جوانان از اردوی تیم های ملی کاراته و هندبال

برپایی غرفه وزارت ورزش وجوانان در بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن

گزارش وضعیت نهایی کاروان ورزشی ایران در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا با اولویت کسب مدال طلا و سکوی سوم

هدف ایران کسب مقام سوم در پاراآسایی جاکارتا است / بررسی نهایی در خصوص افزایش سهمیه های بازی های آسیایی جاکارتا صورت می گیرد

قدردانی معاون توسعه ورزش بانوان از رئیس کمیته ملی پارالمپیک

باقرزاده: در جاکارتا برای مدال طلا رقابت سختی با کره جنوبی خواهیم داشت

دکتر روحانی: "بازی خوب" شما غرور ملی را ارتقا داده و نام ایران را پرافتخارتر می کند/ در عید فطر و اولین بازی، عیدی مضاعفی به ملت ایران بدهید

تاج: نمایش آبرومندی در روسیه خواهیم داشت/ قهرمان هستیم و در برابر رقبایمان حریف دست و پابسته ای نخواهیم بود

دایی: تیم ملی فوتبال ایران می تواند شادی را به مردم هدیه بدهد

کی روش: قلب 80 میلیون ایرانی همراه تیم ملی خواهد بود

مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان برگزار شد

داورزنی: هر ٢٣ عضو تیم ملی فوتبال سرداران وطن هستند / امروز در تالار وحدت شاهد وحدت واقعی بودیم

رونمایی از قالیچه جام‌جهانی و سرودهای تیم ملی فوتبال

دکتر سلطانی فر: از توجه رئیس جمهور به ورزش ممنونیم/ می‌توانیم با برد مقابل مراکش در روز عید فطر بهترین هدیه را به مردم بدهیم

دکتر روحانی: باید به گونه‌ای بازی کنیم که از مسابقات سربلند بیرون بیاییم/ دعای مردم پشت سرتان خواهد بود

پیراهن شماره 12 تیم ملی فوتبال به دکتر روحانی اهدا شد

ساره جوانمردی و سمیرا ارم پرچمداران ایران در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا

درپی ارتقاء جایگاه تمامی رده های سنی والیبال در آسیا هستیم/ برنامه های توسعه ای را در دوبخش همگانی و قهرمانی اجرایی می کنیم

سلیمانی: ملی پوشان اسکواش به هفتاد درصد آمادگی رسیده اند

اهدای پیراهن شماره 12 تیم ملی فوتبال ایران به رییس جمهور

صدیقه کعبی زاده :درپی این هستیم که جایگاه تمامی رده های سنی را در والیبال آسیا ارتقاء دهیم/ برنامه های توسعه ای رادر دوبخش همگانی وقهرمانی اجرایی می کنیم

صدیقه کعبی زاده :درپی این هستیم که جایگاه تمامی رده های سنی را در والیبال آسیا ارتقاء دهیم

سلیمانی : اسکواش بازان مان به هفتاد درصد آمادگی رسیده اند

علی قارداشی: تلاش می کنیم در جاکارتا جزو هشت تیم برتر باشیم

تندگویان: جوانان آسیب پذیری بالایی دارند

پولادگر: تولیدکنندگان ایرانی نباید بازار ورزش را از دست بدهند/ تکواندو ایران پشتوانه های خوبی دارد

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی: تکلیف مسافران بازی های آسیایی را رکوردها مشخص می کنند

دکتر احمدی : توسعه ورزش همگانی یکی از اولویت های ما در وزارتخانه است

دهخدا: نقطه قوت ما بخش فنی فدراسیون است/ کلیه تعهداتمان را پرداخت کردیم

تقسیم استانهای ورزش و جوانان به 8 منطقه به منظور تسریع در حل مشکلات

رئیس سازمان امور دانشجویان کشور: سرانه فضاهای ورزش دانشجویی به 2 متر رسید

امیری خراسانی: حمایت از کالای داخلی ادامه راه اقتصاد مقاومتی است / تامین نیاز های مادی و معنوی ورزش کاران مورد توجه قرار گرفته است

احمدی: همه مردم باید زیر چتر ورزش قرار گیرند

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی

آمریکا تصور می کرد با خروجش بساط برجام برچیده می شود ولی چنین نشد / شفاف سازی مالی و نظارت عالیه بر فعالیت های مالی زیرمجموعه ها خواهیم داشت

انتصاب نائب رییس ، دبیر، سه عضو هیات رییسه و خبره ورزشی فدراسیون کشتی

دبیر فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس منصوب شد

محمد رضا داورزنی : اعزام های برون مرزی باید منطبق بر اقتصاد مقاومتی و رعایت منابع و صرفه جویی باشد

بودجه تخصیصی به فدراسیونها در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور تصویب شد

ژاله فرامرزیان: اتصال به شبکه امن ارتباطی یک الزام برای فدراسیونها است

محمدیان: امیدوارم در بازیهای آسیایی جاکارتا یک بانو پرچمدار ایران باشد

حسن تفتیان دونده سرعتی ایران:کار سختی در جاکارتا دارم ولی چیزی کم نخواهم گذاشت

صبوریان: هیات های ورزشی باید ارتباط دوسویه با تولیدکنندگان داخلی برای رفع نواقص داشته باشند/ ورزش کاران شانس مدال بازیهای آسیایی تحت نظارت بهترین متخصصین هستند

5 پاراتکواندوکار ایران در میان برترین ها

سکوت شنیدنی سلطانی فر

مجتبی عابدینی: هدف اصلی خانواده شمشیر بازی مدال طلای بازی های آسیایی است

ایران با وجود همه فشار ها و تحریم ها همواره در زمره بهترین هاست

کفاشیان: تیم فوتسال بانوان همه ویژگی های یک تیم قهرمان را داشت