پایگاه خبری تحلیلی آریا جوان

آخرين مطالب

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است ورزش

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نشست با فرماندهی و معاونین نیروی انتظامی تهران بزرگ با تبریک دهه مبارک فجر به همه فجر آفرینان و ملت قهرمان ایران که توانستند با عزت و افتخار و سربلندی از حریم از نظام اسلام و انقلاب بخوبی دفاع کنند گفت : مردم ایران کارنامه ای طلایی و روشن در تاریخ سیاسی معاصر کشور رقم زدند و امیدوارم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدبیر مقام معظم رهبری با همین جوش و خروش و اقتدار و عظمت و سربلندی به مسیر پیش رو که مسیر خدمتگزاری و ایجاد رضایت و رفاه مردم و اسلام عزیزمان است ادامه دهد و مطمئنم با تدابیر مقام معظم رهبری و همدلی و هماهنگی سران قوا مشکلات کشور حل خواهد شد و این همگرایی و تعامل گره های مختلف در زندگی مردم را باز خواهد کرد و مشکلات آنها حل می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به مناسبت دهه فجر مایلم عنوان کنم که خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است. آمار و ارقام کاملا دقیقی داریم که بیانگر اقدامات گسترده و موثر جمهوری اسلامی ایران است .
دکتر سلطانی فر گفت: اگر از چند جهت بخواهیم مروری اطلاعاتی، تحقیقی و مقایسه‌ای انجام دهیم، تفاوت بسیار زیادی میان 39 سال نظام جمهوری اسلامی ایران و 37 سال حکومت محمد رضا شاه و یا به تعبیری در 57 سال حکومت پهلوی وجود دارد.
وی ادامه داد : از جهت مدال‌آوری در المپیک که مهم ترین صحنه ورزشی دنیا محسوب می شود ، با یک مقایسه ساده در می یابیم که ما در طول شانزده دوره حضور در بازیهای المپیک که هشت دوره آن قبل از انقلاب و هشت دوره آن پس از انقلاب بوده است مجموعا 18 مدال طلا و 21 نقره و 29 برنز به دست آورده ایم که از 18 مدال طلا مجموع حضور ما در بازیهای المپیک ، تنها چهار مدال آن قبل از انقلاب و چهارده مدال طلای دیگر، بدست قهرمانان پرتوان ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است.
دکتر سلطانی فر گفت : آخرین المپیکی که در دوره رژیم گذشته در آن شرکت کرده‌ایم المپیک سال 1976 مونترال بود که کاروان ورزشی ما تنها یک مدال نقره و یک مدال برنز بدست آورد در حالی که اکنون ما قانع به کمتر از 10 الی 12 مدال از این بازیهای معتبر نیستیم .
وی ادامه داد: در لندن بالاترین و بهترین کارنامه را در سال‌های حضور در المپیک به دست آوردیم که مجموعاً 12 مدال شامل چهار طلا 5 نقره و سه برنز به دست آوردیم. در المپیک ریو نیز 8 مدال به دست آوردیم 3 طلا یک نقره و 4 برنز و هم اکنون نیز به دنبال آن هستیم که با برنامه ریزی برای المپیک 2020 علاوه بر چهار رشتهی وزنه برداری، کشتی، تکواندو و تک مدال دو و میدانی، بتوانیم در سایر رشته ها نیز افتخارآفرینی کنیم و موجب ارتقای غرور و وحدت ملی و به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس کشورمان شویم. همچنین می خواهیم در بازی‌های آسیایی و سایر بازی‌های جهانی نیز به همین شکل ظاهر شویم.
وزیر ورزش و جوانان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به ساخت و توسعه وسیع زیر ساخت های استاندارد و ارزشمند در سراسر کشور برای ورزش بعد از انقلاب اسلامی گفت : رژیم پهلوی ورزشگاه آزادی را ساخت ولی در هیچ کجای دیگر کشور به ساخت و ساز های ورزشی نپرداخت در حالی که امروز با افتخار اعلام می کنم به برکت جمهوری اسلامی ایران در اصفهان استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان، در تبریز استادیوم هفتاد و پنج هزار نفری یادگار امام (ره)، در شیراز استادیوم پنجاه هزارنفری پارس ، در اهواز استادیوم 50 هزار نفری غدیر، در مشهد مقدس استادیوم ثامن و امام رضا(ع) و در 20 مرکز استان 20 استادیوم 15 هزار نفری و در بسیاری از شهرها و شهرستانها استادیوم 10 هزار نفری و پنج هزار نفری ساخته ایم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت
دکتر سلطانی فر افزود: ما امروز می توانیم میزبانی جام ملت‌های آسیا را برعهده بگیریم زیرا بازی‌های آسیایی در مکانی محدود برگزار می‌شود اما جام ملت‌های آسیا باید در چند شهر برپا شود و نیازمند 5 الی 6 استادیوم بسیار بزرگ در شهرهای مختلف است.
وزیر ورزش و جوانان گفت : ساخت و سازهای اماکن ورزشی بعد از انقلاب فقط شامل استادیوم های فوتبال نبوده است بلکه ما امروز در بسیاری از استان ها سالن های شش هزار نفری سرپوشیده بسیار زیبا و مجهز داریم که پیش از انقلاب در هیچ یک از استان ها وجود نداشت و امروز به مدد انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کشورمان سالنهای سرپوشیده دوومیدانی داریم و در حال ساخت و گسترش آن هستیم .
دکتر سلطانی فر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه قابل قبولی در ایجاد زیر ساخت های ورزشی دارد و قصد داریم در این ایام مبارک حتما این کارنامه را به مردم ارائه کنیم تا از حیثیت نظام دفاع کرده باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از عوامل امنیتی و انتظامی کشور گفت: در این مدتی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان خدمت می کنم کارنامه مجموعه نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت و آرامش در رویدادهای ورزشی بسیار روشن است.
دکتر سلطانی فر با اشاره به سختی کار نیروهای امنیتی و انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم که ان شاءالله به سمت تجهیز امکانات امنیتی ورزشگاه ها و همچنین باز سازی امکانات امنیتی، انتظامی و کنترلی خصوصا در چند استادیوم بزرگ کشور برویم. باید تلاش کنیم تا به هر شکل ممکن اتفاقات خوبی در ورزش بیفتد.
دکتر سلطانی فر افزود: اگر موفقیتی در ورزش وجود دارد مرهون ایجاد امنیت و آرامش است که توسط نیروهای انتظامی و امنیتی برقرار می‌شود. تلاش ما این است هر چقدر که می‌توانیم جلوی حاشیه ها را بگیریم، آرامش برقرار کنیم، وارد کشمکش‌ها نشویم و میزان تعاملات مان با دستگاه های مختلف را افزایش دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع جوانان پرداخت و گفت: ما اکنون در کشور حدود دو هزار سازمان مردم نهاد جوانان داریم که بیش از 200 هزار جوان در امور مختلف در آن ها فعالیت می کنند و قصد داریم آنها را گسترش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در اغتشاشات اخیر حتی یک نفر از این 200 هزار نفر دستگیر نشد، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که نهادهای مدنی تا چه حد می توانند نقش موثری در ایجاد امنیت و کاهش اعتراض ها و در حقیقت نهادینه کردن رفتار های مردم حتی در چارچوب قانون داشته باشد.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: هر هفته با نمایندگان سمن های دو استان دیدار دارم و حرف ها و انتقادات و نظرهای آن ها را می شنوم و با آن ها گفت گو می کنم. باید هر چقدر می‌توانیم تلاش کنیم تا نهادهای مدنی گسترش پیدا کنند و تشکیلاتی ایجاد کنیم که مردم بیایند و از آن طریق در چارچوب قوانین با حفظ منافع ملی و اقتدار، انتقاداتشان را مطرح کنند تا بتوانیم پاسخگو باشیم
وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد:بسیاری از مشکلات جنبه صنفی دارد و دلیلی ندارد تبدیل به اعتراض های اجتماعی شود و اگر شد نباید اجازه دهیم تبدیل به مشکل سیاسی و بعد مشکل امنیتی شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تجهیر 85 خانه ورزش روستایی در استان

سیستم یکپارچه دولت همراه در اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر راه اندازی شد

علایی مقدم:5 پروژه ورزشی در ایام ا...دهه مبارک فجر در استان قزوین به بهره برداری می رسد

برگزاری بیش از 500 برنامه ورزشی در کرمان

زهرا اینچه درگاهی: فدراسیون ورزش زنان مسلمان نقش کلیدی در انگیزه بانوان ورزش کار دارد

نباید حریفان را دست کم بگیریم اما ایران پتانسیل قهرمانی دارد/ امیدوارم دل مردم شاد شود

علی‌اصغر مدیرروستا: بازی با عراق بیشتر احساسی بود/ می‌توانیم به فینال برویم

افزایش سرانه ورزشی کرمان از 15 درصد به 73 درصد

آقاخانی: 40 همایش پیاده روی در لحظه ورود امام به میهن برگزار خواهد شد

رامین طباطبایی :توسعه وورزش قهرمانی یکی از اهداف مهم فدراسیون بسکتبال است/ در جذب اسپانسر موفق عمل کردیم

نتایج هفته چهارم مسابقات هندبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور

صالحی امیری:کی روش حق دخالت در امور داخلی کشور را ندارد/سرمربی تیم ملی فوتبال موظف است در چارچوب قراداد فقط به هدایت فنی تیم ملی بپردازد

داورزنی : انتظار بهترین نتیجه ممکن را داریم

فراخوان دعوت به همکاری از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ورزش روستایی عشایری

مجلس به دنبال افزایش وام ازواج است / دولت و مجلس بر اجرای قانون تسهیل ازدواج تاکید دارند / مسکن موقت جوانان نیازمند اعتبار دولت است

کیوان خسروی: در دوران مدیریت دکتر سلطانی فر اتفاقات ورزش کشور جدی تر پیش می رود

دکتر احمدی: بیش از 520 طرح ورزشی در چهلمین سال پیروزی انقلاب به بهره برداری خواهد رسید

فجر چهلم عرصه دفاع مقدس در برابر نظام سلطه است / دکتر سلطانی فر از وزرای پیشگام در تشکیل ستاد فجر چهلم است

تندگویان: محیط آزمایشی برای فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی جوانان فراهم است / می خواهیم جوانان را برای مدیریت کار گروهی پرورش دهیم

فریده هادوی: زیربنای پیشرفت امروز ورزش بانوان ، تاسیس فدراسیون ورزش زنان مسلمان بود

برگزاری 215 برنامه ورزش همگانی در هفته سوم دی ماه

حکم رئیس فدراسیون انجمن های ورزشی صادر شد

بیمه ازدواج دانشجو با بیمه ازدواج جوانان تلفیق می شود

چهار ورزش کار پارالمپیک یادبودهای‌شان را به موزه ملی ورزش اهدا کردند

ثبت نام کارت پوشش خبری وزارت ورزش و جوانان تمدید شد

دکتر صالحی امیری در چهل و ششمین نشست مجمع عمومی کمیته ملی المپیک : با باور راسخ تر برای کارنامه درخشان تر تلاش می کنیم /در ورزش ایران منیت ها را به ما تبدیل کردیم

فریده شجاعی:تشکیل فدراسیون اسلامی ورزش زنان اقدام تاریخی بود/ از این فرصت می‌توانیم کرسی‌های بین‌المللی بانوان را در سطح جهانی افزایش دهیم

برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور اتفاق ویژه و منحصر به فرد بود/ هرگز اجازه نمی دهیم حاشیه به ورزش ایران ضربه بزند

طاهریان از حمایت های وزیر ورزش و جوانان برای احیای دوباره فدراسیون بین المللی ورزش زنان تشکر کرد.

تیم ملی فوتبال شایسته قهرمانی در آسیاست/ درباره کی روش فدراسیون فوتبال تصمیم گیری می کند

دومین نشست تخصصی بررسی راه کارهای اجرای قانون تسهیل ازدواج جوانان برگزار شد

١٣٣ میلیارد تومان در قالب سفر هیات دولت به ورزش استان گیلان اختصاص پیدا می کند / راه حل برون رفت از شرایط کنونی افزایش تولید داخلی و حمایت از بخش خصوصی است

پیام تسلیت داورزنی در پی شهادت پدر فرنوش شیخی عضو اسبق تیم ملی والیبال

فرامرزیان عضو ستاد برنامه ریزی تحول اداری کشور شد

وزیر ورزش وجوانان :١٠٠ زمین چمن مصنوعی فوتبال در خراسان رضوی احداث می شود

دکتر سلطانی فر : تیم ملی کاملا مورد حمایت کشور و مردم است / مرتباً با رییس فدراسیون در مورد تیم ملی در ارتباط هستیم / بازیهای تیم ملی را مانند همیشه با علاقمندی زیاد دنبال می کنم

فرامرزیان :استقلال ، آزادی و سربلندی ایران اسلامی مدیون ایثارگران است

مهندس کریمی :نگهداری از مجموعه های ورزشی مهمتر از احداث اماکن ورزشی جدید است

نماینده مردم زاوه ،تربت حیدریه و‌مه ولات:توسعه زیر ساختهای ورزشی در دولت تدبیر و امید پیشرفت بسیار خوبی داشته است

مهین فرهادی زاد: فدراسیون اسلامی ورزش زنان، میتواند انگیزه زنان مسلمان فعال در حوزه قهرمانی را بیشتر کند

وزیر ورزش وجوانان: پایان امسال ،فجر چهلم را با افتتاح ده استادیوم ورزشی جشن‌خواهیم‌گرفت

وزیر ورزش و جوانان وارد گلستان شد

دکتر سلطانی فر مجموعه ورزشی تختی تربت حیدریه را افتتاح کرد

حضور وزیر ورزش و‌جوانان در گلستان شهدای استان گلستان

الهه عرب عامری سرپرست فدراسیون اسلامی ورزش زنان شد

پس از عنایت مقام معظم رهبری و پیگیری دکتر سلطانی فر ، 29 نفر از مدال آوران بازی های آسیایی از خدمت سربازی معاف می شوند

احمدی به عنوان معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی منصوب شد

خطر نتایج عجیب جام ملت‌ها برای تیم ملی ایران/آیا تیم کی‌روش عمدا و مصلحتی به عراق می‌بازد؟

گزارش زنده / ایران: 2 - ویتنام: صفر / صعود ایران به مرحله حذفی با دبل سردار و خط و نشان زوج حمله برای آسیا / جهانبخش برای بازی عراق در آب نمک ماند

ماجرای دعوت پادشاه از رفتگر برای تماشای بازی تیم‌ملی در کاخ!/ تصاویر هتل سوپرلاکچری تیم ایران در دوبی/ چین و کره صعود کردند، استرالیا به جام برگشت/ دستیار مجانی و معروف کی‌روش در دوبی را بشناسید/ اعتراف عجیب گلزن اردن به تبانی با تیم فلسطین!+جدول گروه ها