آخرين مطالب

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است ورزش

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نشست با فرماندهی و معاونین نیروی انتظامی تهران بزرگ با تبریک دهه مبارک فجر به همه فجر آفرینان و ملت قهرمان ایران که توانستند با عزت و افتخار و سربلندی از حریم از نظام اسلام و انقلاب بخوبی دفاع کنند گفت : مردم ایران کارنامه ای طلایی و روشن در تاریخ سیاسی معاصر کشور رقم زدند و امیدوارم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدبیر مقام معظم رهبری با همین جوش و خروش و اقتدار و عظمت و سربلندی به مسیر پیش رو که مسیر خدمتگزاری و ایجاد رضایت و رفاه مردم و اسلام عزیزمان است ادامه دهد و مطمئنم با تدابیر مقام معظم رهبری و همدلی و هماهنگی سران قوا مشکلات کشور حل خواهد شد و این همگرایی و تعامل گره های مختلف در زندگی مردم را باز خواهد کرد و مشکلات آنها حل می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به مناسبت دهه فجر مایلم عنوان کنم که خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است. آمار و ارقام کاملا دقیقی داریم که بیانگر اقدامات گسترده و موثر جمهوری اسلامی ایران است .
دکتر سلطانی فر گفت: اگر از چند جهت بخواهیم مروری اطلاعاتی، تحقیقی و مقایسه‌ای انجام دهیم، تفاوت بسیار زیادی میان 39 سال نظام جمهوری اسلامی ایران و 37 سال حکومت محمد رضا شاه و یا به تعبیری در 57 سال حکومت پهلوی وجود دارد.
وی ادامه داد : از جهت مدال‌آوری در المپیک که مهم ترین صحنه ورزشی دنیا محسوب می شود ، با یک مقایسه ساده در می یابیم که ما در طول شانزده دوره حضور در بازیهای المپیک که هشت دوره آن قبل از انقلاب و هشت دوره آن پس از انقلاب بوده است مجموعا 18 مدال طلا و 21 نقره و 29 برنز به دست آورده ایم که از 18 مدال طلا مجموع حضور ما در بازیهای المپیک ، تنها چهار مدال آن قبل از انقلاب و چهارده مدال طلای دیگر، بدست قهرمانان پرتوان ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است.
دکتر سلطانی فر گفت : آخرین المپیکی که در دوره رژیم گذشته در آن شرکت کرده‌ایم المپیک سال 1976 مونترال بود که کاروان ورزشی ما تنها یک مدال نقره و یک مدال برنز بدست آورد در حالی که اکنون ما قانع به کمتر از 10 الی 12 مدال از این بازیهای معتبر نیستیم .
وی ادامه داد: در لندن بالاترین و بهترین کارنامه را در سال‌های حضور در المپیک به دست آوردیم که مجموعاً 12 مدال شامل چهار طلا 5 نقره و سه برنز به دست آوردیم. در المپیک ریو نیز 8 مدال به دست آوردیم 3 طلا یک نقره و 4 برنز و هم اکنون نیز به دنبال آن هستیم که با برنامه ریزی برای المپیک 2020 علاوه بر چهار رشتهی وزنه برداری، کشتی، تکواندو و تک مدال دو و میدانی، بتوانیم در سایر رشته ها نیز افتخارآفرینی کنیم و موجب ارتقای غرور و وحدت ملی و به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس کشورمان شویم. همچنین می خواهیم در بازی‌های آسیایی و سایر بازی‌های جهانی نیز به همین شکل ظاهر شویم.
وزیر ورزش و جوانان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به ساخت و توسعه وسیع زیر ساخت های استاندارد و ارزشمند در سراسر کشور برای ورزش بعد از انقلاب اسلامی گفت : رژیم پهلوی ورزشگاه آزادی را ساخت ولی در هیچ کجای دیگر کشور به ساخت و ساز های ورزشی نپرداخت در حالی که امروز با افتخار اعلام می کنم به برکت جمهوری اسلامی ایران در اصفهان استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان، در تبریز استادیوم هفتاد و پنج هزار نفری یادگار امام (ره)، در شیراز استادیوم پنجاه هزارنفری پارس ، در اهواز استادیوم 50 هزار نفری غدیر، در مشهد مقدس استادیوم ثامن و امام رضا(ع) و در 20 مرکز استان 20 استادیوم 15 هزار نفری و در بسیاری از شهرها و شهرستانها استادیوم 10 هزار نفری و پنج هزار نفری ساخته ایم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت
دکتر سلطانی فر افزود: ما امروز می توانیم میزبانی جام ملت‌های آسیا را برعهده بگیریم زیرا بازی‌های آسیایی در مکانی محدود برگزار می‌شود اما جام ملت‌های آسیا باید در چند شهر برپا شود و نیازمند 5 الی 6 استادیوم بسیار بزرگ در شهرهای مختلف است.
وزیر ورزش و جوانان گفت : ساخت و سازهای اماکن ورزشی بعد از انقلاب فقط شامل استادیوم های فوتبال نبوده است بلکه ما امروز در بسیاری از استان ها سالن های شش هزار نفری سرپوشیده بسیار زیبا و مجهز داریم که پیش از انقلاب در هیچ یک از استان ها وجود نداشت و امروز به مدد انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کشورمان سالنهای سرپوشیده دوومیدانی داریم و در حال ساخت و گسترش آن هستیم .
دکتر سلطانی فر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه قابل قبولی در ایجاد زیر ساخت های ورزشی دارد و قصد داریم در این ایام مبارک حتما این کارنامه را به مردم ارائه کنیم تا از حیثیت نظام دفاع کرده باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از عوامل امنیتی و انتظامی کشور گفت: در این مدتی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان خدمت می کنم کارنامه مجموعه نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت و آرامش در رویدادهای ورزشی بسیار روشن است.
دکتر سلطانی فر با اشاره به سختی کار نیروهای امنیتی و انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم که ان شاءالله به سمت تجهیز امکانات امنیتی ورزشگاه ها و همچنین باز سازی امکانات امنیتی، انتظامی و کنترلی خصوصا در چند استادیوم بزرگ کشور برویم. باید تلاش کنیم تا به هر شکل ممکن اتفاقات خوبی در ورزش بیفتد.
دکتر سلطانی فر افزود: اگر موفقیتی در ورزش وجود دارد مرهون ایجاد امنیت و آرامش است که توسط نیروهای انتظامی و امنیتی برقرار می‌شود. تلاش ما این است هر چقدر که می‌توانیم جلوی حاشیه ها را بگیریم، آرامش برقرار کنیم، وارد کشمکش‌ها نشویم و میزان تعاملات مان با دستگاه های مختلف را افزایش دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع جوانان پرداخت و گفت: ما اکنون در کشور حدود دو هزار سازمان مردم نهاد جوانان داریم که بیش از 200 هزار جوان در امور مختلف در آن ها فعالیت می کنند و قصد داریم آنها را گسترش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در اغتشاشات اخیر حتی یک نفر از این 200 هزار نفر دستگیر نشد، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که نهادهای مدنی تا چه حد می توانند نقش موثری در ایجاد امنیت و کاهش اعتراض ها و در حقیقت نهادینه کردن رفتار های مردم حتی در چارچوب قانون داشته باشد.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: هر هفته با نمایندگان سمن های دو استان دیدار دارم و حرف ها و انتقادات و نظرهای آن ها را می شنوم و با آن ها گفت گو می کنم. باید هر چقدر می‌توانیم تلاش کنیم تا نهادهای مدنی گسترش پیدا کنند و تشکیلاتی ایجاد کنیم که مردم بیایند و از آن طریق در چارچوب قوانین با حفظ منافع ملی و اقتدار، انتقاداتشان را مطرح کنند تا بتوانیم پاسخگو باشیم
وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد:بسیاری از مشکلات جنبه صنفی دارد و دلیلی ندارد تبدیل به اعتراض های اجتماعی شود و اگر شد نباید اجازه دهیم تبدیل به مشکل سیاسی و بعد مشکل امنیتی شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تکذیب مرکز روابط عمومی وزارت ورزش در خصوص نام بردن افراد مشمول قانون بازنشستگان

تیراندازی با کمان ایران می تواند به مدال المپیکی هم دست پیدا کند/به تحولات بزرگ در تیراندازی با کمان ایران امید دارم

همه شائبه های انتخابی تیم ملی با این فراخوان برطرف شده است /بهترین ها عضو تیم ملی می شوند

حمایت قهرمان سابق جهان و معاون وزیر ورزش و جوانان از تصمیم منطقی و شجاعانه دکتر سلطانی فر

فرامرزیان: حضور بانوان در ورزشگاه ها یک مطالبه جدی عمومی است/ قانون بازنشستگان لازم الاجرا است/ قرارداد کی روش با فدراسیون فوتبال است نه وزارت ورزش

دبیر فراکسیون ورزش :حضور بانوان در ورزشگاه گام مثبتی در جهت اجرای قانون اساسی و به نفع فرهنگ ایران است/ مجلس از اجرای منع قانون بازنشسته‌ها در ورزش حمایت می‌کند

مولوی عبدالحمید از وزیر ورزش و جوانان تشکر و قدردانی کرد

کارن خانلری :وزارت ورزش پیش قراول قانون منع بکارگیری بازنشستگان شد/ ورزشکاران پاراآسیایی افتخار بزرگی برای کشور بدست آوردند

پیام دکتر مسعود سلطانی فر به مناسبت هفته تربیت بدنی

پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان در پی کسب مقام تاریخی هفتمی کاروان ورزشی ایران در بازیهای المپیک 2018 جوانان در آرژانتین

پیام دکتر مسعود سلطانی فر به مناسبت هفته تربیت بدنی

نماینده تهران : قطعاً همه ایران تیم پرسپولیس را مثل تیم ملی می دانند و تشویق می کنند / یکی از علل صعود ایران در بازیهای پاراآسیایی حضور مدال های متعدد بانوان بود

با حضور ژاله فرامرزیان سالن ورزشی چندمنظوره شهر جدید سهند شهرستان اسکو افتتاح شد

طیبه سیاوشی: امیدوارم در بازی پرسپولیس – السعد حضور بانوان ادامه پیدا کند

یک نفر اضافه هم به رقابت جهانی اسپانیا اعزام نمی‌کنیم

حل مشکل بیمه سازمان‌های مردم‌نهاد تا پایان امسال

بازدید معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از خانه جوانان ارومیه

المپیک جوانان بالاترین سطح مسابقه در این رده سنی است

کانون مربیان فوتبال ایران یک اتاق فکر فوتبال ی است / وزیر ورزش و جوانان و تاج از مراسم روز جهانی مربی حمایت کردند

تیم فروشی را در فوتبال ایران ممنوع کردیم / از کانون مربیان فوتبال ایران حمایت می کنیم

محدودیت جسمی مانع از کسب افتخار نیست

مدیران دستگاه‌های اجرایی به موضوع افزایش طلاق و آسیب‌های اجتماعی ورود کنند

فریبا محمدیان: حضور خانواده ها در رویدادهای بزرگی اجتماعی، تفریح سالم خانواده محور است

پنجعلی : حضور زنان در ورزشگاه آزادی ، احیای حقوق شهروندی است

تندگویان معاون ساماندهی امورجوانان وزارت ورزش و جوانان:مدیران دستگاه‌های اجرایی به موضوع افزایش طلاق و آسیب‌های اجتماعی ورود کنند

دکتر سلطانی فر سرپرستان چهار فدراسیون را منصوب کرد

برگزاری مسابقه عکس ورزش ی با عنوان " ورزش ، ایران من و دریچه دوربین"

محمدیان: درخشش بانوان ایران در همه عرصه های ورزش مایه مباهات است

طاهریان : ورزش یک مقوله تربیتی است که توان ایجاد تغییرات مثبت اجتماعی را خواهد داشت

ایزدیار : هیچ افتخاری بالاتر از به اهتزاز درآمدن پرچم ایران نیست /بخشی از سخنان من تحریف شده است

امضای سند برنامه همکاری مشترک وزارت ورزش و جوانان با یونیسف

معرفی سرپرستان فدراسیونهای هاکی، ناشنوایان ، قایقرانی و چوگان

رییس فدراسیون اسکی :استانداردسازی و بازسازی پیست اسکی دیزین پیشرفت خوبی داشته است

مدیرکل ورزش و جوانان استان البرز:حضور دکتر سلطانی‌فر در پیست بین‌المللی دیزین به تسریع در روند تکمیل این پروژه کمک می‌کند

سلطانی‌فر: با کار ضربتی و حرکت جهادی، کارهای اساسی در تعمیرات پیست اسکی دیزین انجام شده است

دکتر احمدی: 40 سال ورزش، 40 سال افتخار شعار ستاد است/ یک پروژه بزرگ در تهران به بهره‌برداری خواهد رسید

پیام تبریک فریبا محمدیان به مناسبت روز ملی و هفته پارالمپیک

خسروی وفا: باریهای پاراآسیایی برشی از برنامه ریزی برای موفقیت در پارالمپیک ٢٠٢٠ است

اینچه درگاهی: پشتوانه خوبی برای تیم بزرگسالان داریم

دکتر سلطانی فر: از تجربیات موفق رشته های پایه بلاروس استفاده می کنیم

رییس فراکسیون ورزش مجلس گفت : اهتمام دولت و مجلس به ورزش قابل تقدیر است

بازگشت باشکوه و استقبال پرشور کاروان خودباوری و امید

دکتر سلطانی فر: از هم اکنون برنامه ریزی برای موفقیت در بازی های المپیک و پارالمپیک 2020 را آغاز کرده ایم

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت :ورود زنان به ورزشگاه باید در یک فضای آرام و تعاملی مورد گفتگو قرار گیرد

تقدیر رییس سازمان بسیح از وزیر ورزش و جوانان

کمال جوانمرد عضو هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

10 اداره کل برتر استانی ورزش و جوانان کشور معرفی شدند

پیام تبریک رییس مجلس شورای اسلامی برای موفقیت کاروان پاراآسیایی ایران در اندونزی

مصطفی کواکبیان: در سنگر خانه ملت از توسعه ورزش همگانی و قهرمانی حمایت می کنیم

رئیس جمهور: همت والای قهرمانان پاراآسیایی را می ستایم