آخرين مطالب

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است ورزش

دکتر سلطانی فر: کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است

  بزرگنمايي:

جوانان نیوز - وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در نشست با فرماندهی و معاونین نیروی انتظامی تهران بزرگ با تبریک دهه مبارک فجر به همه فجر آفرینان و ملت قهرمان ایران که توانستند با عزت و افتخار و سربلندی از حریم از نظام اسلام و انقلاب بخوبی دفاع کنند گفت : مردم ایران کارنامه ای طلایی و روشن در تاریخ سیاسی معاصر کشور رقم زدند و امیدوارم که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تدبیر مقام معظم رهبری با همین جوش و خروش و اقتدار و عظمت و سربلندی به مسیر پیش رو که مسیر خدمتگزاری و ایجاد رضایت و رفاه مردم و اسلام عزیزمان است ادامه دهد و مطمئنم با تدابیر مقام معظم رهبری و همدلی و هماهنگی سران قوا مشکلات کشور حل خواهد شد و این همگرایی و تعامل گره های مختلف در زندگی مردم را باز خواهد کرد و مشکلات آنها حل می شود.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: به مناسبت دهه فجر مایلم عنوان کنم که خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بخش ورزش بسیار درخشان است. آمار و ارقام کاملا دقیقی داریم که بیانگر اقدامات گسترده و موثر جمهوری اسلامی ایران است .
دکتر سلطانی فر گفت: اگر از چند جهت بخواهیم مروری اطلاعاتی، تحقیقی و مقایسه‌ای انجام دهیم، تفاوت بسیار زیادی میان 39 سال نظام جمهوری اسلامی ایران و 37 سال حکومت محمد رضا شاه و یا به تعبیری در 57 سال حکومت پهلوی وجود دارد.
وی ادامه داد : از جهت مدال‌آوری در المپیک که مهم ترین صحنه ورزشی دنیا محسوب می شود ، با یک مقایسه ساده در می یابیم که ما در طول شانزده دوره حضور در بازیهای المپیک که هشت دوره آن قبل از انقلاب و هشت دوره آن پس از انقلاب بوده است مجموعا 18 مدال طلا و 21 نقره و 29 برنز به دست آورده ایم که از 18 مدال طلا مجموع حضور ما در بازیهای المپیک ، تنها چهار مدال آن قبل از انقلاب و چهارده مدال طلای دیگر، بدست قهرمانان پرتوان ایران بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است.
دکتر سلطانی فر گفت : آخرین المپیکی که در دوره رژیم گذشته در آن شرکت کرده‌ایم المپیک سال 1976 مونترال بود که کاروان ورزشی ما تنها یک مدال نقره و یک مدال برنز بدست آورد در حالی که اکنون ما قانع به کمتر از 10 الی 12 مدال از این بازیهای معتبر نیستیم .
وی ادامه داد: در لندن بالاترین و بهترین کارنامه را در سال‌های حضور در المپیک به دست آوردیم که مجموعاً 12 مدال شامل چهار طلا 5 نقره و سه برنز به دست آوردیم. در المپیک ریو نیز 8 مدال به دست آوردیم 3 طلا یک نقره و 4 برنز و هم اکنون نیز به دنبال آن هستیم که با برنامه ریزی برای المپیک 2020 علاوه بر چهار رشتهی وزنه برداری، کشتی، تکواندو و تک مدال دو و میدانی، بتوانیم در سایر رشته ها نیز افتخارآفرینی کنیم و موجب ارتقای غرور و وحدت ملی و به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس کشورمان شویم. همچنین می خواهیم در بازی‌های آسیایی و سایر بازی‌های جهانی نیز به همین شکل ظاهر شویم.
وزیر ورزش و جوانان در جمع فرماندهان نیروی انتظامی با اشاره به ساخت و توسعه وسیع زیر ساخت های استاندارد و ارزشمند در سراسر کشور برای ورزش بعد از انقلاب اسلامی گفت : رژیم پهلوی ورزشگاه آزادی را ساخت ولی در هیچ کجای دیگر کشور به ساخت و ساز های ورزشی نپرداخت در حالی که امروز با افتخار اعلام می کنم به برکت جمهوری اسلامی ایران در اصفهان استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان، در تبریز استادیوم هفتاد و پنج هزار نفری یادگار امام (ره)، در شیراز استادیوم پنجاه هزارنفری پارس ، در اهواز استادیوم 50 هزار نفری غدیر، در مشهد مقدس استادیوم ثامن و امام رضا(ع) و در 20 مرکز استان 20 استادیوم 15 هزار نفری و در بسیاری از شهرها و شهرستانها استادیوم 10 هزار نفری و پنج هزار نفری ساخته ایم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: رویکرد عدالت محوری جمهوری اسلامی ایران به جای تنها یک ورزشگاه 100 هزار نفری در پایتخت ، در تمام کشور به ایجاد و توسعه زیر ساخت های ورزشی پرداخت
دکتر سلطانی فر افزود: ما امروز می توانیم میزبانی جام ملت‌های آسیا را برعهده بگیریم زیرا بازی‌های آسیایی در مکانی محدود برگزار می‌شود اما جام ملت‌های آسیا باید در چند شهر برپا شود و نیازمند 5 الی 6 استادیوم بسیار بزرگ در شهرهای مختلف است.
وزیر ورزش و جوانان گفت : ساخت و سازهای اماکن ورزشی بعد از انقلاب فقط شامل استادیوم های فوتبال نبوده است بلکه ما امروز در بسیاری از استان ها سالن های شش هزار نفری سرپوشیده بسیار زیبا و مجهز داریم که پیش از انقلاب در هیچ یک از استان ها وجود نداشت و امروز به مدد انقلاب اسلامی در بسیاری از استان های کشورمان سالنهای سرپوشیده دوومیدانی داریم و در حال ساخت و گسترش آن هستیم .
دکتر سلطانی فر ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران کارنامه قابل قبولی در ایجاد زیر ساخت های ورزشی دارد و قصد داریم در این ایام مبارک حتما این کارنامه را به مردم ارائه کنیم تا از حیثیت نظام دفاع کرده باشیم.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با تقدیر و تشکر از عوامل امنیتی و انتظامی کشور گفت: در این مدتی که به عنوان وزیر ورزش و جوانان خدمت می کنم کارنامه مجموعه نیروهای انتظامی در برقراری نظم و امنیت و آرامش در رویدادهای ورزشی بسیار روشن است.
دکتر سلطانی فر با اشاره به سختی کار نیروهای امنیتی و انتظامی ادامه داد: ما بنا داریم که ان شاءالله به سمت تجهیز امکانات امنیتی ورزشگاه ها و همچنین باز سازی امکانات امنیتی، انتظامی و کنترلی خصوصا در چند استادیوم بزرگ کشور برویم. باید تلاش کنیم تا به هر شکل ممکن اتفاقات خوبی در ورزش بیفتد.
دکتر سلطانی فر افزود: اگر موفقیتی در ورزش وجود دارد مرهون ایجاد امنیت و آرامش است که توسط نیروهای انتظامی و امنیتی برقرار می‌شود. تلاش ما این است هر چقدر که می‌توانیم جلوی حاشیه ها را بگیریم، آرامش برقرار کنیم، وارد کشمکش‌ها نشویم و میزان تعاملات مان با دستگاه های مختلف را افزایش دهیم.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع جوانان پرداخت و گفت: ما اکنون در کشور حدود دو هزار سازمان مردم نهاد جوانان داریم که بیش از 200 هزار جوان در امور مختلف در آن ها فعالیت می کنند و قصد داریم آنها را گسترش دهیم.
وزیر ورزش و جوانان با بیان این که در اغتشاشات اخیر حتی یک نفر از این 200 هزار نفر دستگیر نشد، اظهار داشت: این موضوع نشان می‌دهد که نهادهای مدنی تا چه حد می توانند نقش موثری در ایجاد امنیت و کاهش اعتراض ها و در حقیقت نهادینه کردن رفتار های مردم حتی در چارچوب قانون داشته باشد.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: هر هفته با نمایندگان سمن های دو استان دیدار دارم و حرف ها و انتقادات و نظرهای آن ها را می شنوم و با آن ها گفت گو می کنم. باید هر چقدر می‌توانیم تلاش کنیم تا نهادهای مدنی گسترش پیدا کنند و تشکیلاتی ایجاد کنیم که مردم بیایند و از آن طریق در چارچوب قوانین با حفظ منافع ملی و اقتدار، انتقاداتشان را مطرح کنند تا بتوانیم پاسخگو باشیم
وزیر ورزش و جوانان عنوان کرد:بسیاری از مشکلات جنبه صنفی دارد و دلیلی ندارد تبدیل به اعتراض های اجتماعی شود و اگر شد نباید اجازه دهیم تبدیل به مشکل سیاسی و بعد مشکل امنیتی شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان مارندران :امیدوارم کاروان اعزامی رکورد 15 مدال دوره قبلی بازی‌های آسیایی را ارتقا دهند

محسن رضوانی :واترپلو می‌تواند در مسابقات آسیایی به مدال برسد/ در شیرجه هم قرار گرفتن در بین 4 یا 5 تیم اول آسیا می‌تواند برای ما یک هدف خوب باشد

برنامه نمایندگان ایران در بازی های آسیایی2018

با بدرقه مسئولان فدراسیون ،تیم های ملی تنیس راهی جاکارتا شدند

با وجود حذف کامپوند انفرادی باز هم با دست پر از جاکارتا بر می گردیم

وزیر ورزش و جوانان : پیام های مقام معظم رهبری برای موفقیت کاروان ایران در المپیک ریو و جام جهانی برای جامعه ورزش بسیار دلگرم کننده بود / بهترین امکانات و تدارکات را برای کاروان اعزامی ایران به جاکارتا فراهم کرده ایم / با کمیته ملی المپیک شانه به شانه و بر

چوگان نشان دهنده تمدن و فرهنگ غنی ایران است/حمایت مقام معظم رهبری سرمایه بزرگ چوگان است/ کی روش تا پایان جام ملتها سرمربی ایران می ماند

مجلس از ورزش های باستانی و بومی محلی حمایت می کند/ از دکتر سلطانی فر برای ثبت جهانی چوگان تشکر می کنم

ارتباط صمیمانه و همکاری های گسترده وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک بی سابقه است

دکتر سلطانی فر :این نوید را به هواداران استقلال و پرسپولیس بدهم هشتاد درصد بدهی های این دوتیم تعیین تکلیف شده است /روزی که وزیر شدم با بدهی و جرایم مالیاتی 100 و 70 میلیاردی دو تیم روبرو شدم /15 سال کسی به دنبال تعیین تکلیف مالیات این دو تیم نرفته است

آیین ثبت جهانی چوگان با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد

رییس فدراسیون چوگان :این رشته به نام ایران ثبت جهانی شده است، نه آذربایجان

دکتر سلطانی‌فر: تلاش وزارت ورزش ، رشد و توسعه چوگان در ایران است

تبریک وزارت ورزش و جوانان به تیم فوتسال مس سونگون

خبرنگاران دیده بان های بی طرف در همه حوزه ها هستند / آمار ثبت «ازدواج» از ابتدای سال 97 افزایش قابل توجهی داشته است

رییس کمیته ملی المپیک :دکتر سلطانی فر تمام آبرو و همت و سابقه مدیریتی خود را برای موفقیت ورزش کشور گذاشته است / مانند برادر هر دو در خدمت ورزش و نظام و مردم هستیم

با حضور دکتر مسعود سلطانی فر و علی مونسان ، گرامیداشت ثبت جهانی چوگان برگزار می‌شود

​چشم انداز نظام اسلامی سپردن کشور به دست جوانان است

دیدار صمیمی کاروان تیراندازی با یادگار امام

نیما نکیسا: ورزشکاران باید در بحث فرهنگ سازی ورود کنند / جای ورزشکار در بدنه ورزش است نه سیاست

سیر صعودی فعالیت سازمان های مردم نهاد جوان در کشور

در انتصابات دچار لابی گری برای حضور افراد غیر شایسته نشویم/ ساختن دنیایی بهتر با حضور جوانان

راه‌حل مشکلات کشور، تزریق تفکر جدید و جوان است/ جوانان ایرانی پرچم دار صلح هستند

نباید از نخبگان اجتماعی غافل شویم/ باید زمینه توانمندسازی جوانان را بوجودآورده و آزادی عمل دهیم تا پرواز کنند

افتتاح کلینیک فدراسیون پزشکی ورزشی در دهکده بازی های آسیایی

قهرمانان بانوی بسکتبال 3 نفره ایران به کشور بازگشتند

محمدیان: دختران تیم ملی بسکتبال 3 نفره با کسب قهرمانی پاسخ اعتماد مسئولین را دادند

تقدیر گل محمدی از کشتی گیران تهرانی اعزامی به بازیهای آسیایی 2018جاکارتا

رامین طباطبایی: سرمایه گذاری در بخش بانوان به بهترین شکل ممکن به ثمر نشست

کمک 68 میلیارد تومانی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیونها برای بازیهای آسیایی / کمک 5 میلیارد تومانی به هیات های ورزشی سراسر کشور

احیای فدراسیون بین المللی ورزش زنان مسلمان تصویب شد

یادداشت مهندس تندگویان بمناسبت روز جهانی جوان، آغاز هفته ازدواج و روز مشارکت های اجتماعی

اولیایی: هواداری عشق است و نباید شغل شود/ اتفاقات اخیر ورزشگاه ها یک آژیر خطر است

​تماشگران ایرانی بدتر از انگلیسی ها نیستند ولی برخورد قاطع در فوتبال جزیزه آن وضع را سامان داد / کیفرگذاری یک راهکار مهم برای کنترل شرایط فرهنگی است

هادی طباطبایی: با موزیک و شعارهای حماسی چند لیدر و مجری قبل از بازی نمی شود گفت کار فرهنگی کردیم ! / ستاره های فوتبال ایران در بخش فرهنگی بکار گرفته شوند

نازنین رحمانی: برای حضور در مسابقات آسیایی در سطح مطلوبی از آمادگی هستم

برنامه‌های معاونت امور جوانان در هفته ازدواج اعلام شد

اولیایی: هواداری عشق است و نبایبد شغل شود/ اتفاقات اخیر ورزشگاه ها یک آژیر خطر است

امیرحسین آزادی وفا عضو هیات رئیسه فدراسیون بدنسازی و پروش اندام شد

نایب رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان منصوب شد

داورزنی: در وزارت ورزش به دنبال پرهیز از حاشیه هستیم/ 12 رییس فدراسیون بازنشسته‌اند/ انتظار 26 طلا در آسیا داریم

دکتر سلطانی فر: نرخ بیکاری شهرستان فریمان پایین است / افتتاح سالن چند منظوره و چمن مصنوعی فریمان تا پایان سال 98

دکتر سلطانی فر: در دهه طلایی ورزش بانوان قرار داریم/ حضور در مناطق محروم و مرزی رویکرد دولت تدبیر و امید است

پیام تبریک وزارت ورزش و جوانان به مناسبت اولین قهرمانی تیم سه نفره بسکتبال دختران ایران

آیین بزرگداشت روز جهانی جوان برگزار خواهد شد

سخنرانی دبیر تشکل دبیرخانه گردشگری ایران در یونسکو در روز جهانی جوان/ جذب توریست در حوزه جوانان به سراسر جهانیان اعلام می شود

دکتر سلطانی فر: نرخ بیکاری شهرستان فریمان بسیار پایین است

دکتر سلطانی فر: حضور در مناطق محروم و مرزی رویکرد دولت تدبیر و امید است

تبریک وزارت ورزش و جوانان به مرتضی مهرزاد برترین ورزشکار معلول جهان

دکتر سلطانی فر : رسیدگی و توجه به ورزش بانوان اولویت دولت است و تاکید آقای رییس جمهور است