آخرين مطالب

مجردي مرگ که نيست! نوآوري

مجردي مرگ که نيست!

  بزرگنمايي:

البته لازم به ذکر است که منظور ما مجردي به معناي واقعي کلمه است، بدون اينکه هيچ رابطه ي عشقي از هيچ نوعي در زندگي شما وجود داشته باشد. گاهي اوقات مجرد بودن از داشتن يک رابطه پر از مشکل خيلي بهتر مي تواند باشد، شما مي توانيد بدون وجود دعوا، حسادت، مشکلات جنسي و هزاران مشکل ديگري که يک رابطه را تهديد مي کنند در خلوت خود بسيار شاد باشيد. اگر تجرد در جامعه راحت تر از آنچه که در حال حاضر است پذيرفته شود، به جاي اينکه خودمان را مجبور به تحمل تمام سختي ها و مشکلات موجود در يک رابطه کنيم و يا با از دست دادن آن با فکر اينکه تنها شده ايم در غم و غصه غرق شويم، مي توانيم از تنهايي خود با آغوش باز و خيال راحت استقبال کنيم.

مفاهيمي مانند راحت گذاشتن يکديگر، پذيرش، رهايي و امثال اينها براي حفظ رابطه بسيار ايده آل هستند. اما افرادي که اين مفاهيم را حتي فقط درک مي کنند نيز بسيار اندک هستند، چه برسد به کساني که اين مفاهيم را در زندگي واقعي به کار مي گيرند. خيلي ها به مشکلاتي که در رابطه شان وجود دارد آگاه و خواهان تغيير آن هستند، اما وقتي پاي عمل به ميان مي آيد اغلب راهکارهاي اجتماعي و انگيزه هاي دروني با شکست مواجه مي شوند. در چنين حالتي بهتر است به جاي اينکه خودتان را قانع به ادامه رابطه کنيد مزايايي که پس از جدايي در انتظار شما هستند را در نظر بگيريد. در اينجا ده دليلي که نشان مي دهند مجردي آنقدرها هم حشتناک نيست را به شما معرفي مي کنيم.

1. نيازي به سازش نيست
زماني که مجرد هستيد مي توانيد هر کاري که دلتان مي خواهد را انجام دهيد، بدون اينکه مجبور باشيد خودتان را با نيازها و تمايلات يک نفر ديگر سازگار کنيد. مجبور نيستيد از هيچ يک از چيزها و کارهايي که دوست داريد به خاطر ديگري بگذريد، مي توانيد خود خودتان باشيد، بي اينکه نياز داشته باشيد براي خوشايند طرف مقابل جنبه اي از وجودتان را مخفي کنيد يا از چيزي بگذريد.

2. نيازي به توجيه و توضيح نيست
نه تنها مجبور نيستيد از علائق خود بگذريد، بلکه نيازي نيست دليل لذت بردنتان از اين کارها را نيز براي کسي توضيح داده و يا توجيه کنيد. بدون اما و اگر حس آزادي را تجربه مي کنيد.

3. احساس گناه نداريد
احساس گناه از آن دسته چيزهايي است که مسلما اگر نباشد زندگي خيلي بهتري خواهيم داشت. سازش و توضيح دادن و توجيه کردني که در موارد قبلي مورد بحث قرار گرفتند کارهايي هستند که ما براي حفظ رابطه خود انجام مي دهيم. ما از اين که طرف مقابل را از دست بدهيم وحشت داريم. از اين که زماني را صرف خود و کارهايي که دوست داريم بکنيم احساس گناه کرده و فکر مي کنيم رفتارهايي که از خود بروز داده ايم خودخواهانه بوده اند.

4. حسادت و حس عدم امنيت
مشکلاتي که به خاطر حسادت خودتان يا طرف مقابلتان داشته ايد را به خاطر مي آوريد؟ زماني که مجرد باشيد ديگر خبري از اين مشکلات نيست، ديگر نيازي نيست که نگران از دست دادن طرف مقابلتان و يا نگران کساني که اطراف او هستندباشيد، ديگر نيازي نيست براي کارها و رفتارهايي که حسادت او را بر مي انگيزند توجيهي بيابيد. شما تبديل به مهمترين شخص زندگي خودتان مي شويد. خداحافظ حسادت.

5. دوستان
«باز هم ميخواي با دوستات بري بيرون؟»، «مگه نمي دوني من دوست ندارم با اين دوستت ارتباط داشته باشي؟»،حتما خيلي از شما هم در رابطه تان با چنين جمله هايي از طرف مقابلتان مواجه شده ايد. آنها ممکن است حتي به دوست هاي شما هم حسادت کنند و زماني که با آنها مي گذرانيد را محدود کنند. در حالي پس از جدايي اين دوستانتان هستند که در کنار شما باقي خواهند ماند و شما را در پشت سر گذاشتن اين مرحله ياري خواهند کرد. پس حالا که مجرد هستيد قدر دوستانتان را بدانيد و بيشتر با آنها وقت بگذرانيد.

6. مي توانيد هويت خود را پرورش دهيد
گاهي شما آنقدر در رابطه خود غرق مي شويد که خودتان را فراموش مي کنيد. شما چه کسي هستيد و چه ويژگي هايي داريد؟ زندگي مشترک چه تاثيري روي شما گذاشته است؟ چقدر تغيير کرده ايد؟ حالا وقتش است که به اين مسئله بينديشيد و خود واقعيتان را باز بيابيد.

7. براي خودتان وقت بگذاريد
همانطور که پيش از اين اشاره شد، مجردي به معناي آزادي در انجام آنچه مي خواهيد، در زماني که مي خواهيد و با کساني که مي خواهيد است، بدون اينکه نيازي به توضيح و توجيه خواسته هايتان باشد. از اين فرصت استفاده کنيد و به استقبال از استقلال خود برويد. مي توانيد وقت بيشتري را صرف خود و خواسته هايتان کنيد، به خودتان و حتي ظاهرتان رسيدگي کنيد و از تنهايي خود نيز لذت ببريد.

8. روياهايتان را دنيال کنيد
مجردي اين توانايي را به شما مي دهد که روياهايتان را دنبال کنيد. دلتان مي خواهد به سفر دور دنيا برويد؟ مي خواهيد بلندترين قله ها را فتح کنيد؟ مجردي انجام اين گونه کارها را براي شما بسيار ساده تر خواهد کرد. مجردها کارهايي مي توانند بکنند که افرادي که در يک رابطه هستند به دليل تعهدات و مسئوليت هايي که دارند نمي توانند انجام دهند. راه هايي که پيش از اين نمي توانستيد حتي به آنها فکر بکنيد را در پيش بگيريد بي آنکه نگران نيمه ديگرتان باشيد.

9. استقلال اقتصادي
ديگر مجبور نيستيد در درآمد خود با ديگري شريک باشيد. خودتان پول خودتان را در مي آوريد و آن را آنگونه که خودتان دلتان مي خواهد خرج مي کنيد. خبري از حساب مشترک بانکي و تقسيم درآمد هايي که به دست آورده ايد نيست و کسي به شما نمي گويد که پولتان را خرج چه چيزي بکنيد يا براي چه چيزي پس انداز کنيد و يا پولتان را براي چه چيزي صرف کرده ايد.

10. استقلال احساسي
اين بخش احتمالا مهمترين مورد از تمامي موارد موجود باشد. شريک شما هميشه از لحاظ احساسي طوري که شما انتظار داريد رفتار نمي کند. آنها بسياري از مواقع احساسات و افکار شما را به درستي درک نمي کنند و حمايت احساسي مورد انتظارتان را نشان نمي دهند. زماني که مجرد هستيد نيازي به توضيح خوشحالي، ناراحتي، عصبانيت، خستگي و بدخلقي خود به ديگري نداريد.

در پايان بايد اين نکته را ياداوري کنيم که تمامي اين موارد زماني صحت دارد که شما نيمه ديگر خود را پيدا نکرده باشيد و صرفا جهت اينکه تنها نمانيد بخواهيد وارد رابطه اي شويد که بر اساس شناخت کافي و علاقه دوجانبه شکل نگرفته باشد. همچنين بايد به خاطر داشته باشيد که مجردي خيلي بهتر از ادامه رابطه اي است که نيازهاي عاطفي و جسمي شما را آنطور که بايد برآورده نسازد و فقط از ترس تنها ماندن و ديد منفي موجود در جامعه نسبت به افرادي که از يکديگر جدا مي شوند حفظ شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کیبورد مک بوک پرو 2018 اپل با غشاء سیلیکونی از نفوذ گردوغبار جلوگیری می‌کند

مایکروسافت سرفیس‌ فون و اندرومدا را رها نکرده است

سریع ترین سفر فضاپیمای باری پروگرس

خودروهای خودران دایملر و بوش از پردازنده انویدیا استفاده می‌کنند

مایکروسافت برای مقابله با اسلک، نسخه رایگان تیمز را معرفی کرد

برترین ابررایانه‌های جهان از سیستم عامل لینوکس بهره می‌برند

سامسونگ بزرگ‌ترین واحد تولید گوشی را در هند راه‌اندازی کرد

دوچرخه مرسدس بنز استایل، رونمایی شد

سیستم کامپیوتری مبتنی بر هوش مصنوعی، کارمند شرکتی را اخراج کرد

مایکروسافت فردا از سرفیس اقتصادی خود رونمایی می‌کند

ابتکار جالب Q-Plug برای گرم‌ کردن پیشرانه در زمستان

مدل جدید موتورسیکلت هوندا سوپرکاب رونمایی شد

پیشرفت فناوری، لذت تماشای جام‌جهانی را نسبت به قبل بهتر کرده است

انسولین خوراکی: راهی جایگزین برای تزریق روزانه بیماران دیابتی‌

پنتاکس از لنز 50 میلی‌متری f/1.4 SDM AW رونمایی کرد

شیائومی سرمایه‌ی 4.7 میلیارد دلاری را در عرضه اولیه سهام کسب کرد

یادآوری ایمیل‌های مهم در جی‌میل با هوش مصنوعی

این لپ‌تاپ 128 گیگ رم و 6 ترابایت حافظه دارد/ عکس

تدوین نهایی استاندارد مستقل 5 جی

آغازبکار پلاک‌های دیجیتال خودرو در کالیفرنیا / عکس

معرفی 8 گوشی هوشمند ناچ‌دار روز جهان

قابلیت جدید روی آیفون، حتی تیم کوک را نیز به وجد آورده است

کورتانای مایکروسافت در صدر دستیاران شخصی مجازی در بخش انترپرایز

خداحافظی همیشگی با صندوق‌های پست سنتی و پست‌چی‌ها از طریق «هاب» آمازون

استراتژی جدید ال‌جی در بخش موبایل با تمرکز روی عمربیشتر گوشی و آپدیت متداوم

راه‌اندازی جستجوی آنلاین با دوربین گوشی از طریق بینگ مایکروسافت

ساعت هوشمند سامسونگ گی‌یر اس 4 در ایفا 2018 رونمایی می‌شود

اجاق گازي که تلفن همراه شارژ مي‌کند!

عينک هوشمندي که زمان استراحت شما را معين مي کند!

تلويزيون هايي که بيننده را مي بينند!

تلفن همراه، جايگزين کليد منازل مي‌شود

اينتل پردازنده‌ هاي جديدي از خانواده کبي ليک معرفي کرد

کنار گذاشتن افکار منفي، با حذف باورهاي غيرمنطقي

پنج کاري که در پنج دقيقه به مدت پنج روز خوشحالتان مي کند!

10 کار کوچکي که افراد موفق هر روز انجام مي‌دهند

دست شما در جيب کيست؟

حقايقي که اغلب زوج ها ناديده مي گيرند

رابطه عاشقانه تان با اين نشانه ها به پايان رسيده است، مراقب باشيد!!

ريزش موي شديد را اينگونه ريشه کن کنيد!

يک روش عالي براي ارتقاي اعتماد به نفس

چطوري بگم دوستت دارم

7 روش به اوج رساندن خلاقيت در ابتداي روز

برنامه‌ کنسرت هاي شهرستان - 96 جديد

برنامه کنسرت هاي 96 تهران

برنامه سينماهاي تهران 96 جديد

برنامه تئاتر هاي 96 تهران - جديد

اشتباهات مشترک بين ما

افراد «چاق با پوست سفيد» بخوانند

خود را با ديگران مقايسه نکنيم

به اين ميهمان خوشامد نگوييد!