آخرين مطالب

دلايل گريه کردن خانمها پسران

دلايل گريه کردن خانمها

  بزرگنمايي:

جوانان نيوز- شايد مقوله گريه کردن و اشک ريختن براي تعداد بسيار زيادي از آقايون ناخوشايند باشد. همچنين تشخيص دليل گريه هاي يک خانم نيز کار دشواري است. شايد در گام اول تصور کنيد که هيچ کاري براي آرام کردن او از دستتان بر نميآيد، اما بايد بدانيد که شما بهترين کسي هستيد که مي توانيد به او کمک کنيد. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که دليل ناراحتي او را پيدا کرده و با او اظهار همدردي نماييد.
بسته به شرايط روحي و رواني که براي خانم ايجاد مي شود، هر نوع عکس العملي از جانب شما به راحتي مي تواند شرايط را به طور کامل تغيير داده و آنرا بهبود بخشد. با اين کار مي توانيد خودتان را از يک انفجار احساسي نجات داده و از ايجاد هر گونه بحث و دعوا خودداري نماييد.

● نقش هورمون ها
اجازه دهيد از همين ابتدا تکليف شما را در مقابل اختلالات هوروني خانم ها روشن کنيم؛ بايد توجه داشته باشيد که در هنگام چرخه ماهانه، خانم ها نسبت به همه مسائل حساس تر مي شوند و ممکن است به هر دليلي گريه کنند. اگر احساس کرديد که در مورد يک مسئله عکس العمل شديد نشان مي دهد نبايد به احساسات خشم آلود او دامن بزنيد بلکه بايد سعي کنيد او را آرام کنيد و با او اظهار همدردي نماييد. اگر در مورد يک مسئله خاص نظرتان با او يکي نيست، نبايد اختلاف نظر خود را صراحتاً بيان کنيد. پس از سپري شدن اين دوران خودش به مرور زمان متوجه خواهد شد که واکنش نابجا از خود نشان داده و از يک مسئله کوچک براي خودش يک غول بسازد؛ اما به هر حال در آن زمان شما هيچ واکنشي نبايد نشان دهيد و فقط وارد بازي شده و در تيم او توپ بزنيد. اشتباه نکنيد: در اين دوران با او مدارا کنيد تا بعدها پاداشش را فراي آن چيزي که انتظار داريد، دريافت نماييد.

● احساسات خالص و واقعي
خانم ها در مورد شرايط و موقعيت هاي مختلف بيش از اندازه احساساتي برخورد کرده و واکنش هاي عاطفي از خود نشان مي دهند، به همين دليل شايد قدري مشکل باشد که بخواهيد تشخيص دهيد دليل اصلي ناراحتي همسرتان از کجا نشات مي گيرد. تنها راهي که مي توانيد او را آرام کنيد اين است که به هر شيوه اي که شده نشان دهيد احساسات او را مي فهميد و پشتيبان و حامي اش هستيد. چه از دست کسي ناراحت باشد (و يا حتي از خود شما) يا در شرايطي قرار گرفته باشد که هيچ کنترلي بر روي آن نداشته و نااميد و درمانده باشد (به عنوان مثال مشکلاتي پيرامون مسائل شغلي) به هر حال براي تخليه احساسي گريه مي کند. در يک چنين موقعيت حساسي او به دنبال يک فرد رويايي نمي گردد که مشکلش را بلافاصله حل کند، فقط نياز به کمک کسي دارد که براي احساساتش ارزش قائل شود، و پشتيباني و حمايتي را که او براي رسيدن به موفقيت و حل مشکلات نياز دارد را از او دريغ نکند.

● عصبانيت
خانم ها در مقايسه با آقايون به هنگام عصبانيت گريه مي کنند. زماني که برنامه ريزي هايشان درست از آب در نيايد، به عنوان مثال کارفرما آنها را اخراج کند و يا در مسائل زناشويي دچار مشکل شوند، عصبانيت خود را با اشک ريختن نشان مي دهند. در زمان مواجهه با يک چنين شرايطي بايد سعي کنيد که بر خلاف غريزه خود عمل کنيد. به اين معنا که به خودتان بقبولانيد که هيچ فضايي براي مقابله با خانم وجود ندارد، اگر چنين کاري را انجام دهيد، مطمئن باشيد که احتمال پيروزيتان در حد صفر است. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که خودتان را به نهايت غم و غصه او برسانيد و بعد هم هر چقدر وقت مي خواهد در اختيارش قرار دهيد تا بهبود پيدا کند. اگر قصد داريد که با دليل و منطق او را قانع کنيد، بايد بگويم که چيزي جز وقت تلف کردن نيست. فقط به او فضاي لازم را بدهيد تا هر طور که دوست دارد از خود واکنش نشان دهد؛ اما آگاه باشيد که: پيش داوري و نصيحت کردن شرايط را دشوار تر کرده و خشم و عصبانيت را طولاني مدت مي کند. بايد توجه داشته باشيد که هميشه بايد ابتدا به او اجازه دهيد که هر چه در دل دارد، بيرون بريزد، زمانيکه به طور کامل از نظر احساسي تخليه شد، آنوقت مي توانيد با حرف هاي آرام و ملايم، به او آرامش دهيد.

● خاطرات
شايد آقايون وقت زيادي را روي فکر کردن به مسائلي که در گذشته در زندگي برايشان اتفاق افتاده، صرف نکنند - البته بجز کارهاي خطرناکي که در دبيرستان انجام داده اند!- اما خانم ها داراي قدرت بسيار بالايي در به ياد آوردن خاطرات گذشته دارند و مي توانند ساعت ها بر روي وقايعي که قبلاً در زندگي برايشان اتفاق افتاده فکر کنند و مانند يک فيلم در ذهن خود آنها را تجسم کرده و مرتباً تکرار نمايند. اين خاطرات چه خوب باشند، چه بد، دليل موجهي براي شروع گريه هاي يک خانم محسوب مي شوند. به هر حال يک چنين امري مي تواند دليل قانع کننده اي دست خانم بدهد که اخلاق و روحياتش تغيير کند، غم زده شده و مقدمات گريه کردن را برايش فراهم آورد.

اگر متوجه شديد که خانم در حال نگاه کردن آلبوم هاي عکس قديمي است و يک جعبه دستمال کاغذي هم در کنار خود گذاشته است، اصلاً نگران نشويد و تصور نکنيد که در حال مقايسه کردن شما با خواستگارهاي قبلي اش است، سعي کنيد به او ملحق شده و سوال کنيد که چه چيزي در سرش مي گذرد. دست يافتن به عمق افکار او، آن هم زمانيکه در حال مرور خاطرات گذشته است، شايد کمي دشوار باشد، اما بهترين زماني است که شما مي توانيد اطلاعات بيشتري در مورد او و گذشته اش بدست بياوريد. با اين تکنيک مي توانيد او را طوري هدايت کنيد که اعتراف کند از زندگي فعليش کاملاً راضي است. بهترين کاري که براي جلوگيري از ايجاد ناراحتي و غم زدگي مي توانيد انجام دهيد، اين است که با او صحبت کرده و اجازه دهيد تا احساساتش را با شما در ميان بگذارد. شايد در زمان انجام يک چنين کاري احساس کنيد که در حال شکنجه شدن هستيد، اما پس از اينکه او تخليه روحي شود آنقدر به شما احساس نزديکي مي کند که بدون شک تبديل به بهترين همسر دنيا خواهد شد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تشکر عادل فردوسی‌پور از صداوسیمایی که سانسور نکرد!

«آرمین زارعی» از زیرزمین به روی زمین

آخرین خبرها از سریال جدید داوود میرباقری/ بازی شهاب حسینی در نقش سلمان فارسی تکذیب شد

از خود گذشتگی جوان 22 ساله او را به کام مرگ برد (+تصاویر)

ایثار به سبک سیروان

«قانون مورفی» رامبد جوان به زودی اکران می‌شود (+تصاویر)

پسرکره‌ای که با مطالعه در سکوت معروف شد!

فرشاد پیوس: برای پیروزی برابر پرتغال باید دو نیمه کاملا متفاوت بازی کنیم

حل پرونده‌های جنایی به شیوه «شرلوک هولمز» ایرانی

فراخوان مشمولان کارداني، ديپلم و زيرديپلم در مرداد ماه سال 96

مردان متأهل سالم ترند يا مردان مجرد؟

چرا زن پولدار نگيرم؟

آيا سيگار مي تواند مشکلات رواني و اضطراب شما را کاهش دهد؟

تيپ هاي جذاب مردانه، مخصوص تابستان 2017

ورود ممنوع هاي دختر،پسري!!

دنياي مد در آقايان و تصورات اشتباه آقايان از دنياي مد

همسر ايده آل کيست؟ /زنان ايده آل اين ويژگي ها را دارند!

دلايل خستگي مفرط چيست؟

چرا پسرها از ازدواج فراري اند؟

8 شخصيت سمي که بايد از زندگي خود حذف کنيد

آيا مردان هم يائسه مي شوند؟

چرا پسر ها شوخ طبع ترند

7 درد مردانه، در مورد چه بيماري هايي هشدار مي دهند؟

دلايل گريه کردن خانمها

ازدواج با زن شاغل بهتر است يا خانه دار؟

6 روش براي افزايش سريع اعتماد به نفس

آقا! شما تحصيل کرده اي، اين خرافات چيه؟!

فراخوان مشمولان سرباز معلم در تير ماه 1396

آقايان جذاب و مورد علاقه خانم ها، اين شکلي‌اند!

روانشناسي خوش تيپي

رازهايي براي مردان

توپ «حذف شرط سربازي براي گواهينامه» در زمين مجلس

تمديد مرحله دوم طرح جريمه مشمولان غايب

اتمام مرحله نخست ثبت‌نام جريمه‌ريالي سربازي در نيمه خرداد

ورود ماموران نظارتي به کميته ملي المپيک و فدراسيون پزشکي - ورزشي

دلايل مردانه‌ي «مرگ زودرس»

ازدواج با اين دختران ممنوع!

راهي جديد براي درمان ريزش مو

نوشيدن قهوه ريسک سرطان پروستات را کاهش مي دهد

ميوه هايي مخصوص عضله سازي!

آخرين وضعيت دريافت «گواهينامه بدون تعيين تکليف سربازي»

نخستين مرحله ثبت‌نام طرح خريد غيبت سربازي

سربازان متاهل به مرز اعزام نمي شوند

اعلام زمان آغاز ثبت‌نام جريمه‌ريالي سربازي 96

خواستگاري از دختر مورد علاقه با شهاب سنگ عظيم الجثه!

آخرين فرصت ثبت نام کنندگان طرح جريمه مشمولان غايب سال 95

فوايد بلندمدت ورزش ناشتا

مضرات پوشيدن شلوار تنگ و فاق کوتاه براي مردان چيست؟

کمبود هورمون جنسي مردانه بر رشد و ضخامت و ريزش مو تاثير نمي گذارد

مصرف سيگار علت وقوع يک دهم مرگ ها در جهان